Плевенска златна - есенна

  • 23 380
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 070
Петя, родителите в такъв фамилен център по принцип плащат повече такса отколкото в детска градина. Ако се навият да дават и 20лв отгоре може да им излезе и 100тина лева цялото удоволствие, защото те носят и храната.   Че може и повече. Всъщност децата до 3 години са осигурени в центъра с обяд от млечна кухня, който се плаща от общината, а родителите си дават закуска вкъщи или носят в центъра. Също и следобедна. Родителите с деца от три до пет години си им осигуряват храна май, по принцип осигурена е пак от млечна кухня, но се сещате колко ще им стигне, големи деца са все пак, кухнята се води за до три годишни. При всички положения цената излиза повече от обикновена детска градина и малко по-евтино от частна. Но не осигурява много места, да речем трябва да се открият три фамилни центъра, за да се гледат в тях 15тина дечица най-много.
Но при всички положения жената трябва първоначално да е навита да взима няма и 200лв /на 220 май я осигуряват, по-малко са реалните/. На самата жена е по-изгодно да участва в програмата Подкрепа на майчинството - за същите пари гледа едно дете и то в неговия си дом.

Но ако има ентусиастки може да се пробват, може да се измислят  и други варинти, стига да разполагат с място.

# 226
  • Мнения: 4 390
Аз чух, че ще го пускат скоро басейна в "Иван Вазов". Simple Smile
Учила съм там по времето на Дилка Тошкова. Сотир Пецанов и на мен е предавал по физическо, и на бригади съм ходила, но нямам никакъв спомен за вноски и басейни.
Най-вероятно не е било по мое време - 86 г. съм завършила гимназията.

# 227
  • Мнения: 234
Дано да си права и да се лъжа в преценката си....
А Мими колко е голяма?

Мими е в пета група и е на 2год. 10мес.

# 228
  • Мнения: 15
Аз чух, че ще го пускат скоро басейна в "Иван Вазов". Simple Smile
Учила съм там по времето на Дилка Тошкова. Сотир Пецанов и на мен е предавал по физическо, и на бригади съм ходила, но нямам никакъв спомен за вноски и басейни.
Най-вероятно не е било по мое време - 86 г. съм завършила гимназията.



Дивиана, да не излезем съученички от Вазов? Аз съм 71 набор. Ама не помня точно кога беше завършването, че с тия УПК ни разводниха. Бях в УПК, пък се водех във Вазов ...Беше едно объркано...

# 229
  • Мнения: 1 951
Пецанов направи футболно игрище, та басейн ли няма да направи.

Ами, Пецанов го направил. По някаква програма на УЕФА и БФС го направиха.

86 г. съм завършила гимназията.

Ей, с това много ме изненада  Hug

Сотир Пецанов явно е неостаряваща икона на "Вазовските" учители по физкултура. Grinning

# 230
  • Плевен
  • Мнения: 239
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА MERIAN!
ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И ЛЮБОВ Hug
newsm59
  Днес се видяхме с Валенцето на центъра и каза,че мъжът и е занесъл компа им на ремонт.Да я уведомим като измислим срещата,като на нея и е най-удобно след сряда.
После и с Фурор се видяхме в Кайлъка. Друг не видях Laughing

# 231
  • Мнения: 5 026
Аз пък май видях Miriel, но като не я познавам и не съм я виждала на живо, не се обадих  Blush

# 232
  • Плевен
  • Мнения: 239
Оооо,забрайх,че видях Джина,ама и аз като не я познавам не се обадих.Пък и тя се беше забързала нанякъде в Кайлъка. Wink

# 233
  • Мнения: 4 390
Момичета, Калоянчо на Искрица е починал днес на обяд. Cry

# 234
  • Плевен
  • Мнения: 239
Нямам думи Cry
Бог да пази малкото ангелче Flowers Rose

# 235
  • Мнения: 4 390
Дивиана, да не излезем съученички от Вазов? Аз съм 71 набор. ...

Малко по-голяма съм от теб. Аз съм 70 набор. Бях в немската паралелка на Манговска.
Колкото до гимназията - през 86 г. завърших 10-ти клас там и повече нямах нищо общо с "Иван Вазов". 11 и 12 клас карах в УПК.

# 236
  • Мнения: 15
О, и аз карах 11 и 12 клас УПК - станах мед. сестра. А с на Манговска дъщеря и - Боряна - бях в един клас.

# 237
  • Мнения: 5 026
Ужасно е това за Калоян! Нямам думи... Бог да го прости  Praynig

# 238
  • Мнения: 248
Момичета, влизам набързо, за да ви благодаря за хубавите пожелания. Трогнахте ме  Hug

# 239
  • Мнения: 4 390
86 г. съм завършила гимназията.
Ей, с това много ме изненада  Hug

Дикси, кое те изненада? Че съм "антика" или, че съм "Вазов-ка"? Hug

mama Asia , аз пък станах администратор.

Merian , извинявай, че пропуснах да ти честитя!
Да си жива и здрава! Все така мила и добричка!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт