Разлика в гънките на краката!

  • 6 236
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Педиатърката ти е права - трябва да  посетиш ортопед. Не е задължително да има проблем, но обикновено различните гънки са индикация за такъв. Затова е добре да се проведе контролен преглед при специалист.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 506
Всички бебета с луксация имат разминаване в гънките, но много малка част от бебетата с разминаване в гънките имат луксация.
Ехографски преглед на тазобедрените стави ще изключи състоянието Peace

# 17
  • Мнения: 3 268
Не се притеснявай.При синът ми беше така,щото беше дебеличък.Накараха ме да го водя в Горна баня,водих го.Снимаха го на ретген на 3 месечна възраст,толкова ме е яд.Нищо му няма,порастна,спортува

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при Тери беше  така,но нямаме проблеми.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Идете на ортопед, ще прегледа с ехограх и ще каже има или не нещо....това с гънките изобщо нищо не значи...

# 20
  • Мнения: 474
Здравей, ние също имаме разминаване на гънките на крачетата..... Когато Алекс навърши 4 месеца, ходихме на ортопед и той забеляза недоразвита дясна тазобедрена става - аз направо се пищисах  Shocked. Попитах го дали аз мога да помогна за подобряване състоянието на бебчо /масажи и т.н./ и той ми каза, че нямало нужда - нещата щели сами да се нормализират.... луксация няма...... /е това го видяхме още при навършен един месец, де Embarassed/. Каза ни само да отидем при него след два месеца........ Предупреди ме, да не се притеснявам, не било нищо страшно...... пък и гледам, че беба започна да стои и на двете крачета без проблеми /като я държа  Blush/....Надявам се, че и при вас няма да има проблеми -   bouquet

# 21
  • Мнения: 114
на нас  ни предстои посещение на ортопед, и бебка е с несиметрични гънки, н не се шашкам, недей и ти...
и аз и сестра ми сме били така , а си имаме хубави крака  Wink

# 22
  • Мнения: 493
Днес посетих ортопед,след което направихме и ехографски преглед.Всичко е наред.Благодаря на всички,които ми помогнахте да не полудея до часа при лекаря. Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 4 496
Точно щях да пиша,и видях,че всичко е наред!Много се радвам!! Hug

# 24
  • Мнения: 3 069
Много се радвам, че всичко е наред Peace

Общи условия

Активация на акаунт