Новата "мода" да раждаме секцио.

  • 3 549
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
 Съжалявам ,че пуснах темата.Целта не ми беше да преповтаряме едно и също , а просто да споделя какво видях в болницата.Явно трябваше да я пусна на друго място - просто като споделена история.

# 16
  • Мнения: 1 317
Където и да я пуснеш, ще предизвика едни и същи спорове, гарантирам ти  Peace

# 17
  • Мнения: 5 362
Съгласна съм,че има доста жени,които предпочитат секцио,заради липсата на болка,или както ми каза една позната "за да не ми се разшири таза" :shock:

по-голяма глупост не бях чела скоро Shocked
Точно за това го написах Wink Тъпо е Peace

# 18
  • Мнения: 5 362
Съжалявам ,че пуснах темата.Целта не ми беше да преповтаряме едно и също , а просто да споделя какво видях в болницата.Явно трябваше да я пусна на друго място - просто като споделена история.
Що бе,точно тук й е мястото според мен.И на който не му харесва - да не пише Wink

# 19
  • Мнения: 593
Е не е истина вече!
По скоро новата "мода" е да се пускат непрекъснато такива теми!
Аман! ooooh!  Sick
И изобщо не е вярно. че всички раждат секцио!
Не вярно разбира се , ето аз родих нормално, но останах само с лошия спомен, дори не чух изплакването на детенцето си Sadплюс липсваща вътрешна устна, ''хвръкнала'' при раждането както каза доктора. Така че незнам дали ще рискувам при следващото да остана без нито една и там долу да приличам на жалко подобие на жена. Горкия ми мъж! А все още казва че си ме харесва и така, а аз не мога да се гледам.

# 20
  • Мнения: 865
Повече ме плаши модата да се ражда в 7-мия месец Tired
Peaceтова вече е по-ужасното или може би защото също съм ЗА секциото. Wink

# 21
  • Мнения: 1 224
А дали тази мода не се дължи на лекарите, които внушават на пациентките си, че Господ е направил ужасна грешка с раждането и те, срещу скромно заплащане, с готовност ще я коригират?!?
А това за седмия месец е направо  ooooh! ! Трябва да си някоя много празноглава мутреса за да се съгласиш на такова нещо!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 470
За да не пиша нова тема, а тя ще звучи нещо от сорта-защо всеки който роди
нормално и без никакви усложнения започва да пита раждалите секцио защо родиха
така.Или пък като се почне с темите-Който е раждал секцио все едно не е раждал  Shocked
Ми колкото раждалите нормално дават нов живот, толкова и раждалите секцио, а кое е
по-добре за бебето вече никой не може да каже (освен ако не си спомня раждането си)
Просто не е честно така, не мисля че това е някаква мода,след като имам дете и съм станала
майка значи съм родила, а това дали ще е 10 сантиметра по нагоре или по надолу
едва ли има значение.
А всички раждали "нормално" без никакви усложнения които ме убеждават и аз да раждам "нормално", защото било
много по лесно, такъв бил естествения път, природата така била решила да става и какво ли още не,
на тях задавам въпроса- Ами ако аз се мъча 48 часа да родя и накрая ме срежат?
-тогава какво ще ми кажат? "Ми то при мен не стана така"- нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 163
А аз забелязах друга мода- всичко да е "естествено" и "да се върнем към природата". Струва ми се много модерно да се пропагандира вагиналното раждане, което често дори е наричано "нормално", "естествено" и тн, за да подчертае колко ненормално и неестествено е всичко останало. Мисля, че всяка добре информирана бременна е наясно, че такова нещо като раждане без болка няма- дали е вагинално или секцио- боли, но в различен етап. Всеки сам може да прецени предимствата на двата варианта, но за себе си. Не мисля, че може да се даде отговор ЗА или ПРОТИВ, който да касае всички. Аз лично предпочетох секциото, защото:
1.Ще разполагам с максимума от персонала и апаратурата на болницата поради насрочената предварително дата. Така няма да ми се наложи да се чудя посред нощ дали моят лекар не си е пийнал, дали не е заспал дълбоко и дали изобщо някой от екипа около мен е в час.
2.Потенциалните травми за бебето са много по- малко.
3. Самото раждане протича много по- бързо и това намалява риска от допълнителни усложнения.
4.Предпочитам да ми срежат корема, а не вагината (а при вагиналното раждане вече е практика да те срежат, за да ти помогнат)
5. Имам тесен таз
Не отхвърлям вагиналното раждане по принцип, но не мисля, че това е решението за мен. Отхвърлям единствено желанието на много от хората, които срещам да пропагандират и да убеждават целия свят, че тяхното решение и мнение, изводите до които са стигнали са единствено правилните. Отхвърлям и порицанието и квалификациите от рода на "да дадеш сама живота на детето си", които омаловажават идеята за майчинството като продължителен процес и го свеждат до един единствен акт, чийто характер често е плод на случайността или обстоятелствата.
Вярно е, че много не информирани жени си правят илюзии по отношение на комфорта при секциото, но същото се отнася и за не информираните жени и техните илюзии по отношение на вагиналното раждане. Оставам с впечатлението, че и доста от нас изживяват акта на раждането и самото майчинство като мисията на живота си, с която да се докажат веднъж и завинаги, да впечатлят и шашнат целия свят. Това е нормално предвид столетията патриархат, през които това е било единственото признато достойнство на жената, но ми се ще да запазим достойнството си да спрем да воюваме, да обвиняваме и квалифицираме. И да си въобразяваме, че тази борба ЗА и ПРОТИВ секциото или каквото и да е ще отличи достойните от нас и ще завре в калта останалите. Всички сме достойни и всички заслужаваме да изживеем прекрасно майчинство, което започва от зачеването на бебето и продължава цял живот.

# 24
  • Мнения: 9 903
авторката може само да се радва и благодари, че не е имала медицински показания за секцио.

# 25
  • Мнения: 307
Аз родих секцио. Така бях решила. Прецених, че това е по-доброто за бебето и за мен. И трябва да ти кажа, че от болката не можеш да избягаш, болка има доста след това.
И не мисля, че е мода, просто някои жени се възползват от съвременната медицина, какво толкова?! И не разбирам защо някои жени, родили нормално, се заяждат с други, родили секцио. И въобще какво значение има как си родила, важното е да е добре детето!
Предлагам всички ние, родилите секцио, да се организираме и да ти връчим медал за храброст  smile3503

# 26
  • Мнения: X
Абе какво ви боли раждалите нормално, защо другите са раждали секцио?
Какво точно вас ви бърка как аз съм родила - вие ли сте го решили вместо мен, знаете ли причината да раждам така и вие ли се възстановявате вместо мен, изобщо какво ви дреме, че някоя си родила секцио?
Или в един момент почвате да се чувствате прецакани, че не сте избрали лесното, че сте се напъвали залудо или, че се е оказало, че всичко, заради което сте смятали секциото за кошмар, се е оказало лъжа и измама?
Какъв точно ви е проблема?............
Може би се чувствате недопохвалени и са ви малко потупванията по рамото, за дето сте направили такова геройство? И накрая се е оказало, че на никой не му дреме как точно сте родили и сте решили, че сте се хабили ей тъй?

Нали вие сте по-майките, по-страдалите, по-раждалите, какво все гледате в нашата паничка? Ние сме едни глезли, дето избрахме секциото, 'щото няма начин щъркела да ни донесе бебетата.
И не забравяйте - ние не сме раждали, нас ни оперираха от бебе. Гледайте си във вашата паничка, хвалете си се една друга колко сте по от нас и ни оставете.

Мине се не мине и всяка новоизлюпена майка решава да пита лиглите аджеба що тъй не искахте да се качите на магарето.

Аман от такива теми, три години и половина пиша в тоя форум и не - нямат край безмислиците за раждане и кърмене. Баси!



# 27
  • Мнения: 307
Не отхвърлям вагиналното раждане по принцип, но не мисля, че това е решението за мен. Отхвърлям единствено желанието на много от хората, които срещам да пропагандират и да убеждават целия свят, че тяхното решение и мнение, изводите до които са стигнали са единствено правилните. Отхвърлям и порицанието и квалификациите от рода на "да дадеш сама живота на детето си", които омаловажават идеята за майчинството като продължителен процес и го свеждат до един единствен акт, чийто характер често е плод на случайността или обстоятелствата.
... Всички сме достойни и всички заслужаваме да изживеем прекрасно майчинство, което започва от зачеването на бебето и продължава цял живот.

Прекрасно и много интелигентно изказване!   smile3501

# 28
  • Мнения: X
Честно казано вече започвам да се чудя ЗАЩО постоянно се дискутира тази тема за секциото?
Защо винаги жените, раждали естествено започват да разпитват жените родили секцио какви са причините. И ако няма причини започват да ги съдят и да им обясняват, че те не са родили и да им обясняват колко сладка е болката, мъките и всяка контракция.  Ми чудесно, наслаждавайте се и оставете другите на мира. Естественото раждане не прави една жена повече майка от друга, нито пък е нечия работа да се бърка в подобни интимни неща.

Да, все повече жени раждат секцио. Дайте да ги замеряме с камъни, защото не са избрали по-трудния и болезнен начин. И защо всеки смята, че има право да се бърка и още по-лошо да ОДОБРЯВА подобен избор, който е право само на майката и лекаря й.

Аз родих секцио и ми беше писнало всеки да ме пита ЗАЩО. Ами не съм длъжна да се обяснявам на никого защо, нито да си вадя здравния картон пред всеки и да чакам одобрението му. Все едно има пет лекарски дипломи и право на последната дума.

Подобни теми са не само безмислени, но и силно дразнещи.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иии, аман!!!

Общи условия

Активация на акаунт