Коремчетата веч растат и през Април бебенцата ще се появят

  • 11 409
  • 296
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 70
kalli, явно си зависи и от доктора, защото този, при който ходя не е голям привърженик на БХС и амниоцентезата.

# 226
  • Мнения: 2 751
kalli, явно си зависи и от доктора, защото този, при който ходя не е голям привърженик на БХС и амниоцентезата.
Ами, може, аз съм на мнение, че всеки трябва да си слуша д-ра  Peace

# 227
  • Мнения: 139
здравейте и от мен! голямо раздвижване има тази вечер и това ме радва Hug! аз мисля да не си правя биохимичен скрининг , защото дали бебо има синдром на Даун може да се разбере и при ФМ! на мен така ми казаха,че бебо е ок! На всички,които повръщат им пожелавам скоро всичко да отшуми, аз не съм повръщала въобще и много се радвам на късмета си! Heart Eyes

# 228
  • Мнения: 2 751
Аз пък още не съм се записала за ФМ и се чудя дали изобщо да я правя  newsm78

# 229
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте и от мен,
аз  днес следобед имам постоянно контракции и ми е доста некомфортно. Купих си магнерот, но не съм сигурна колко често трябва да го пия. Моля да ми дадете съвет. Относно ритането на бебето - то и сега си рита, но още не се усеща, защото е много малко. Кога ще го усетите зависи от това колко сланинки сте натрупали на шкембенцата Wink, а пък и казват, че мамите, които вече са били бременни по-отрано ги чустват /може би защото знаем какво е усещането/. Чакам инфо за магнерота. Чао от мен Peace

# 230
  • Мнения: 371
Извинявам се ако съм малко досадна с глупави въпроси но какво е фетална морфология ? Съжалявам но ми е първа бременност и не съм много запозната с тези неща. Embarassed

# 231
  • Мнения: 6 713
Здравейте и от мен,
аз  днес следобед имам постоянно контракции и ми е доста некомфортно. Купих си магнерот, но не съм сигурна колко често трябва да го пия. Моля да ми дадете съвет.

mona77, какво точно усещаш като казваш за контракциите? Аз отвреме на време получавам едни пулсирания, но чак ниско долу, около гениталиите. Много е странно, но не ми се е случвало преди Rolling Eyes Дали са контракции? Confused

ven_j, феталната е по-задълбочено разглеждане на бебето, дали всичко му е наред. Hug

# 232
  • Мнения: 371
Благодаря ви за отговорите   bouquet Сега се сетих и аз какво ми стана онзи ден, закачахме се със приятелят ми и по едно време ми се получиха иглички  около пъпа беше доста неприятно, случва ми се за пръв път , при някоя от вас получавало ли се е така

# 233
  • Мнения: 70
kalli, така е  newsm10

А контракциите не се ли усещат като втърдяване на корема или това е друго нещо  newsm78?

mona77, защо не се консултираш с лекаря си за магнерота.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Привет-мривет  Laughing

Днес ходих на първа ФМ и докладвам: Бебчо е добре, продължава да си върви една седмица напред, крака, ръце, стомах, сърце и глава - идеални за възрастта. Сърдечен пулс - 161 удара в минута. И най-важното, за което бях отишла - размера на нух.гънка е 0.17см, което е супер. По думите на лекаря "между краката има някаква пъпка", но това нищо не означава, защото и при момичета в ранните седмици се вижда. Какво друго? - а, да, имам си няколко снимки. Едната е точно на гънката и ще се опитам да я кача в албума.

Изследванията ми са горе-долу - хемоглобина ми е 106 и според лекарката ще трябва да пия Сорбифер, хемотокрит - малко под долна граница (имаше ли някой с такива стойности  newsm78 ). Изолирали са ми и някаква кандида non albicans. Според лекарката не е притеснително, но май някакво лечение ще има по-нататък.

Относно БХС - не смятам да си правя, освен ако ФМ не покаже нещо притеснително. Чела съм за толкова погрешни резултати, че направо не ми се рискува да си навлека някое излишно притеснение или пък успокоение.

За усещането на движенията на бебето - първия път беше в 19-та седмица, втория - в 16-та.

kalli как няма да я правиш тая ФМ? Според мен си е направо задължително. Ти си се навила за БХС, пък за ФМ се чудиш  newsm78. ФМ се прави в 13-та, 19 и 32-ра седмица.

mona77 аз съм пила магнерот предишната бременност, но не си спомням дозировка. Обади се на лекаря си, той трябва да каже по колко да пиеш. Контракциите болезнени ли са или са просто втвърдявания?

Aquarel, лорелай - айде дано да спира това повръщане. Стискам палци.

reiana  newsm51

# 235
  • Мнения: 139
ФМ е наистина подробно разглеждане на бебето! пъхат ти една камерка и разглеждат подробно всички органи, крачета,ръчички и проверяват за синдром на Даун, вродена слепота и др! аз лично доста се успокоих след нея Praynig

# 236
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Момичета, темата отново бързо-бързо навъртя 12 страници. Браво на нас!  Hug

За мен е удоволствие да пускам новите ни теми и въобще не ми тежи, но не искам да монополизирам тази така приятна работа. Затова ако има някой желаещ, нека се обади. Ще му пратя списъка, за да не се налага да го набира наново. Мисля си, че и други мами биха могли да се изявят. Ако няма желаещи, разбира се, ще пусна с удоволствие новата тема.

Какво ще кажете?

# 237
  • Мнения: 139
на мен пък са ми изолирали ентерококус фекалис и последствието е непрекъснато и силно течениер но на 23 започвам лечение! Искам да ви питам- днес ме боли ниско долу вдясно на спазми! Моля ви някой ако го е изпитвал да ми каже дали е нормално и на какво се дължи,защото много се притеснявам Shocked

# 238
  • Мнения: 2 751

kalli как няма да я правиш тая ФМ? Според мен си е направо задължително. Ти си се навила за БХС, пък за ФМ се чудиш  newsm78. ФМ се прави в 13-та, 19 и 32-ра седмица.
Ами, де да знам, с Калоян като нямаше ФМ, та какво  Grinning
Ще го питам д-ра. Може да направя, но за 13та изпуснах  Wink

# 239
  • Мнения: 139
пак ви моля ако някой е чувствал такавя болка да сподели Praynig

Общи условия

Активация на акаунт