Коремчетата веч растат и през Април бебенцата ще се появят

  • 11 404
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 751
пак ви моля ако някой е чувствал такавя болка да сподели Praynig
Мен постоянно ме боли така  Peace

# 241
  • Варна
  • Мнения: 3 249

kalli как няма да я правиш тая ФМ? Според мен си е направо задължително. Ти си се навила за БХС, пък за ФМ се чудиш  newsm78. ФМ се прави в 13-та, 19 и 32-ра седмица.
Ами, де да знам, с Калоян като нямаше ФМ, та какво  Grinning

Е, то навремето и на хан Аспарух майка му не е ходила на ехограф, пък ние сега се превземаме  Joy

Впрочем и аз с дъщеря ми не знаех, че има такова чудо като ФМ. То и за колко други неща не знаех.... Crazy Обаче друго си е да каже лекарят, че всичко е наред. Още повече вие в София си имате толкова специалисти по ФМ, направо да се чуди човек при кого по-напред да иде. Ние тук в провинцията само с двама разполагаме.

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 1 279
Ясмина, радвам се на добрите новини! Нека са все така!  Hug

# 243
  • Мнения: 139
Ами тогава сигурно е нормална тази болкарно ми се случва за първи път! Извинете за глупавия въпрос , но мога ли още да спя по корем или е опасно! само така мога да спя  Whistling

# 244
  • варна
  • Мнения: 147
Добро утро,мамчета!Много сте активни и чак сега успях да наваксам пропуснатото.
Ясмина,май всички сме на мнение,че се справяш перфектно с темичките и никой не иска да поеме щафетата Simple SmileПоздравления за чудесните новини около бебо!
За БХС-и аз отначало много се бях навила,но после разбрах,че има и много фалшиви резултати,и май ще се откажа.Записала съм се за 5.11,но май ще го сменя с ФМ. С Вики не съм правила никакви специални изследвания и прегледи,защото докторката не беше ми казала,че има такива.Сега обаче поне ФМ ще направя-искам да знам,че всичко е наред.
Нашия татко е с имплантиран пейсмейкър и наскоро научих за един преглед на сърцето на бебчо около 19-21 г.с.Казва се фертална ехокардиограма на бебо,някой чувал ли е за такова нещо?
Лек и успешен ден на всички!!!

# 245
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро Simple Smile

Вчера бях при д-ра и съм много щастлива. Всичко е наред. Вече бебчо е 6.29 см. и е около 63 гр. Simple Smile Ама спеше бебока, само един път се завъртя и продължи да си спи. Завъртя се с гръб към нас, колкото да ни покаже че не иска да бъде притесняван и не му пука че ние го чакаме да се събуди за да го видим как се върти Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile Сладурченце Simple Smile
За изследванията за Даун и малоформации каза че се правели от 16 до 20 седмица и на следващия преглед щяла да ми каже всичко, къде, кога и как пък аз да си решавам, защото не е задължително.
За бялото течение каза че е нормално и че съм чиста, нямам гъби и др. неща и затова много се успокоих Simple Smile

# 246
  • Мнения: 508
И а3 съм днес на преглед и се притеснявам, 3ащото не съм ходила от преди 4 седмици, но тук в Германия е така. Надявям се всичко да е наред. Поне а3 не се чувствам 3ле.
Другият ми голям преглед, 3а който ще помоля и стиснати палци Embarassed, е на 15.10. Амниоценте3а. 3а жени над 35 тук е 3адължително и дава отговор на много въпроси и диагно3ата е много точна. Като опъната струна съм. Дано всичко е наред.
А вие много да се па3ите Hug

# 247
  • Мнения: 3 116
БХС ще правя, ФМ също към 20 г.с.  Thinking Амниоцентеза, ако има нужда  Thinking

Момичета, ако имате силни болки, които ви притесняват, първо правете консултация с АГ-си, пък после пишете във форума  Hug

Аз още спя по гръб и по корем, но леко странично  newsm78 То ще си дойде момента в който няма да може така да се спи  ooooh!

# 248
  • варна
  • Мнения: 147
Перла,стискам ти палци всичко да е наред,само споко и не се притеснявай излишно.
За спането по корем-аз само така си спя,и ще продължавам,докато мога.Към края на предишната бременност това беше едно от големите ми желания-да мога пак да спинкам по коремче Grinning

# 249
  • Мнения: 2 751
ясмина, права си, че трябва да сме в крак с новите технологии.
Сигурно и аз ще я правя тая ФМ, де, ама така си говоря, да не заспя  Mr. Green Hug

# 250
  • Мнения: 97
Добро утро и от мен.
Аз също не съм правила ФМ първия път, то тогава май доста неща не съм правила защото така наречената ЖК беше просто под всякаква критика. Сега не знам, имам пълно доверие на лекарката си, каквото тя каже ще правя. При нея съм чак на 29-и, то тогава ще съм в 14-та седмица.

Хайде чакам първите от вас да се похвалят че усещат бебо. Grinning

# 251
  • Мнения: 200
Добро утро и от мен. Стискайте палци днес ми е първия работен ден да няма тичане до WC-то, сутринта се записах де, няма начин просто.
За ФМ моя лекар незнам дали ми я прави , но единственното което мери беше гънката, и гледа за назална кост на ехографа. НИЩО ДРУГО ?
Нито за мозъче, сърчице, големина на главата. Какво да си мисля незнам. На 23-и съм на преглед и се надявам да видим нещо повече. Обърках се нацяло вече с тия ФМ-ий Simple Smile

# 252
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен!

Да се отчета и аз, днес сутринта бях на преглед и огледаха бебо от главата до петите, всичко е ОК! Отговаря си точно по размери на 13 седмица, махаше с крачета и ръчички, доки доста го потбутваше да се обърне за да му надникне мкежду краката  Laughing, ама на мама срамежливкото не искаше.
Обиколката на главичката каза, че му е 33 мм, което било перфектния размер, а на размери е по-дългичко - атлета на мама и тати.

За Магнерода - попитай задължително твоя лекар, защото се пие по схема и никога не се спира изведнъж - има риск от спонтанен аборт.

Това е от мен за сега. Целувки на всички!   bouquet

# 253
  • София
  • Мнения: 289
Аз още нямам проблеми със спането, спя си на където искам. Само като стана малко по-рязко и ме свива корема, ама е нормално предполагам.
Много ми се иска вече да мога да го усетя бебчето Simple Smile
И нямам търпение да резберем какво ще е Simple Smile

Искам да ви попитам на вас разминават ли ви датите за термина. Защото на мен от началото когато разбрах че съм бременна ми казаха 100 дати вече. Само сега, т.е. миналия преглед и този ми казаха една и съща дата - 14.04.2008
Док каза че попринцип ехогряфа можело да се разминава с няколко дни, ама аз вече незнам, а и на лентичката ми показва че горе-долу 12-ти 14ти април някъде трябва да се роди и вече съвсем се обърках Simple Smile

# 254
  • Мнения: 2 751
Добро утро и от мен. Стискайте палци днес ми е първия работен ден да няма тичане до WC-то, сутринта се записах де, няма начин просто.
За ФМ моя лекар незнам дали ми я прави , но единственното което мери беше гънката, и гледа за назална кост на ехографа. НИЩО ДРУГО ?
Нито за мозъче, сърчице, големина на главата. Какво да си мисля незнам. На 23-и съм на преглед и се надявам да видим нещо повече. Обърках се нацяло вече с тия ФМ-ий Simple Smile
Моят пък не ми е казал дали е гледал въпросната гънка, за сметка на това огледа човека отвсякъде  Grinning
За гънката прочетох тук.

Общи условия

Активация на акаунт