Първокласници /10/

  • 21 279
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
може ли някоя майка на нестачкувал първокласник да каже до къде са с материала в момента?

Моят първокласник не учи приблизително 2 седмици, защото учителката му беше в болнични, а заместничката й стачкува.
По математика са стигнали до 5, включително събиране и изваждане с цифрите до 5.
По български са писали А, О и Ъ.

# 256
  • Карлово
  • Мнения: 4 661
Вторник и сряда учихме, утре почиваме, петък ще учим , понеделник, заради изборите пак почивка, малко взе да прилича на танго две напред едно назад.
Вчера девойката плакала като писала 2-ките, уж ги можеше пък се озорила на две страници домашна. Аз все я успокоявам с 8-те листа домашна на детето на Дара, но не много успешно.
До сега няма понеделник, в който  да са имали учебни занимания. Вълнувам се за понеделника, защото имат 6 часа и не зная как ще doh издържат толкова време занимания.

# 257
  • Мнения: X
Нашата госпожа прекъсва официално стачката и във вторник децата тръгват на училище редовно.
По закон ли, по какво ли, ако  има 45 неучебни дни годината се обявява за нулева.Както отбеляза и някой по-напред в темата- намериха с какво да изнудят учителите. Tired

Последна редакция: ср, 31 окт 2007, 15:39 от Анонимен

# 258
  • Мнения: 2 241
Ние пък как се случихме при най-стачкуващите, от началото та досега - стачка. Никой не се е обаждал, така че предполагам, че ще продлъжават до последно.

Направо съжалих, че при голямото ми колебание между три училища, избрах точно това, да бях го записала в еврейското, да си блъска главата с иврита, но поне да учи.

Въпреки цялата ми добронамереност и съпричастност към учителското съсловие, благосклонността ми започна да се изчерпва (и то най-вече заради синдикатите, разбира се). Twisted Evil Тази Янка няма ли да се намери някой да я обезвласти.

# 259
Ееее, това е издевателство над децата - в първи клас 6 часа...!!! По мое време 6 часа имахме едва в 4-ти клас.

може ли някоя майка на нестачкувал първокласник да каже до къде са с материала в момента?

Моят първокласник не учи приблизително 2 седмици, защото учителката му беше в болнични, а заместничката й стачкува.
По математика са стигнали до 5, включително събиране и изваждане с цифрите до 5.
По български са писали А, О и Ъ.


Айяла, това значи, че сте приключили отдавна с първата тетрадка, така ли?
Аз немога да разбера как може толкова много тетрадки да имат по математика. Значи, имат един учебник, който трябва да се попълва, една тетрадка N 1, Учебно помагало /пак тетрадка/ + Сборник задачи. Айде това последото било, защото нашето у-ще било с математическа ориентация Wink, ама и без него това си е много нещо... И всичко трябва да се попълва успоредно. Доста досадно става в един момент и най-вече изморително за децата. Пък и с това наваксване..., горките, не нацелиха година за учене Sad.

# 260
  • Карлово
  • Мнения: 4 661
+ Сборник задачи. Айде това последото било, защото нашето у-ще било с математическа ориентация Wink, ама и без него това си е много нещо... И всичко трябва да се попълва успоредно. Доста досадно става в един момент и най-вече изморително за децата. Пък и с това наваксване..., горките, не нацелиха година за учене Sad.
И на нас са ни дали сборник по математика без да сме с математическа насоченост.
А за наваксването - тъкмо ще свикнат с натоварване и нататък ще им е песен. Mr. Green

# 261
  • Мнения: X
Брей, аз като чета Айяла...
Ми, то и класа на дъщеря ми са стигнали до там, въпреки че стачкуваха.
А освен това и те имат сборник по математика.

# 262
  • Мнения: 1 320
леле Нико колко са назад ... тепърва ще вземат 1  Rolling Eyes
сборник нямаме  newsm78

# 263
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 193
И по математика, и по български и литература има сборници Радо.

# 264
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Айяла, това значи, че сте приключили отдавна с първата тетрадка, така ли?

Да, миналата седмица, мисля, приключиха с първата тетрадка по български и въпросната тетрадка мистериозно изчезна  Wink.
Явно учебниците и тетрадките на децата ни са от едно и също издателство. И мен ме изумява големият им брой. Че при това и  трябва да се носят всеки ден. Раницата на Саши тежи поне 5 кг.
Аз се уморявам само докато открия и проверя всичките му домашни, представям си на него как му писва.
Напоследък се замислям, че хич не ми харесва нашата образователна система. Вместо да развиват мисленето и въображението на децата,  те ги затлачват с едно безумно писане и преповтаряне. Наблъскват им главите с никому ненужна информация и понятия и изобщо подготвят едни конвейрни индивиди - бъдещи отлични производствени единици. ....  май съм много в "brick in the wall" настрение, пък и няма алтернатива.

# 265
  • Мнения: 688
Напоследък се замислям, че хич не ми харесва нашата образователна система. Вместо да развиват мисленето и въображението на децата,  те ги затлачват с едно безумно писане и преповтаряне. Наблъскват им главите с никому ненужна информация и понятия и изобщо подготвят едни конвейрни индивиди - бъдещи отлични производствени единици. ....  май съм много в "brick in the wall" настрение, пък и няма алтернатива.
Peace за мен също е абсурдно това писане, повтаряне и отегчаване на децата с наклонени чертички наляво надясно, хоризонтални, вертикални, вълнообразни и какви ли не измислени заврънтулки както и прилежно наклонени букви и цифри в "правилната" посока (незнайно защо взетия за еталон дясно наклонен почерк) за оформяне на краснопис.
Ама от какъв зор им е да пишат по n- пъти тези щури черти и ченгели или пък да пишат красиво в ерата на PC.
Виждала съм написан лист на пръв поглед - красота сякаш е изрисуван, но като вземеш да четеш - нищо не може да прочетеш  #Crazy. Е тогава не е ли по-добре не красиво а четливо.
Аз самата не помня откога не съм писала на лист ръчно, но наскоро ми се наложи да попълвам също така безумна административна бланка и се усетих, че някои български буквички ги пиша дори на латиница  Embarassed
Децата ни по скоро ще бъдат отегчени от преписване на безсмислици, отколкото да бъдат претоварени.
Хайде пък другия път ще ви цитирам една фраза от буквара на щерка ми, че сега не е пред мен  Laughing

# 266
  • София
  • Мнения: 981
Нашето училище все още стачкува.Вчера на вратата пишело,че в петък ще се събира педагогическият съвет и ще решават дали децата ще започнат да учат от вторник или не.
Криси доскоро ревеше,че иска да ходи на училище,после искаше да я запиша в друго в което учат.Сега вече мисля че съвсем забрави че е ученичка.И на мен вече ми е все едно.Сили не ми останаха да се ядосвам.Само дано ако някога евентуално започнат да учат,да не ги натоварват много,че да не намрази училището още от сега.

# 267
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Преди малко ми се обади класният на сина ми ,че от петък тръгват на у-ще.Дано се отнася за всички у-ща.

# 268
  • Мнения: 2 078
в сайта на 51 СОУ се появи съобщение, че и те прекратяват стачката от 1 ноември, но децата да се явели в петък, на 2-ри. 1 ноември е неучебен ден за всички, така ли?
Отделно пише, че понеделник 5 ноември е пак неучебен, заради балотажа. Е да ама в София балотаж няма да има... абеее чисто и просто за нас си станаха почти пълни 2 месеца без училище

# 269
  • Мнения: X
1 ноември е неучебен ден за всички, така ли?


Ами да.
 Нали е Ден на народните будители.

Общи условия

Активация на акаунт