Различни термометри-различна температура??

  • 3 976
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 436
...а пък днес след тази висока температура реших да започна и с тестовете за овулация.Втората черта е слаба,но се вижда добре .Мисля,че сега е момента.

Ако температурата вече е скочила, овулацията е минала  Peace. Не разбрах, ти от началото на цикъла ли започна да мериш БТ или от вчера?

Двете черти на теста за овулация трябва да са еднакво наситени, или втората да е по-наситена. Това, че просто има втора черта не значи, че тестът е положителен.

# 16
  • Мнения: 989
tai, аз съм пробвала да го държа и след сигнала и със сигурност има разлика. Не е драстична наистина - 0.1 десета в повече отчита, но при положение, че живачния ми отчита винаги с 0.2 десети повече смятам, че така е по-реално т.е доближават се стойностите на двата термометъра. Но Лали е права - важно е не какви точно са стойностите, а дали има разлика е между двете фази.  Peace

# 17
  • Мнения: 135
Ами честито ми.Май се разболявам.Днес температурата ми е 38 градуса.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Тази същата, направи си графика в Зачатие или Фертилити френд и ще коментираме; така, всеки ден по някакви откъслечни сведения, трудно се ориентира човек. И аз не разбрах от първия ден на цикъла ли мериш и затова те попитах в предния си пост тази БТ на кой ден от цикъла е измерена. Тестът за овулация е положителен единствено ако тестовата ивица е еднаква с контролната или по-наситена от нея.
По въпроса с продължителността на измерване на БТ, преди доста време имаше дискусия по този въпрос. Аз умишлено си направих експеримент и нямаше разлика в стойностите. И аз да подкрепя казаното от Лали, че важна е цялостната картинка, а не конкретните стойности.

# 19
  • Мнения: 481
tai, аз съм пробвала да го държа и след сигнала и със сигурност има разлика. Не е драстична наистина - 0.1 десета в повече .......

И аз съм пробвала Scarlet, ,ей така за да видя,не говоря наизуст и абсолютно нищо не променя. Ами че то всъщност идеята на пиукането на дигиталния термометър е, че ти запаметява последно измерената най-висока температура, и след това я пази 10 мин. , след което ако не го изключиш, той автоматично се самоизключва. Е, поне така е моят дигитален термометър. И или говорим за различни неща, или това за държането пет минути на дигитален термометър е пълен абсурд  Peace
Съжалявам за спама, но е по темата, пък и според мен е много важно да не караш хората да правят излишни дълги тормози с това мерене, при положение че няма смисъл  ooooh!

# 20
  • Мнения: 989
Tai, никого не карам да прави каквото и да било. И също като теб не говоря наизуст. Просто споделям личният си опит, защото ти попита дали някой го е правил.  Аз смятам, че тук целта е именно такава - теорията я знаем и когато питаме нещо тук искаме да се запознаем с чуждия практически опит за да можем по-лесно да вземем решение или да си отговорим на даден въпрос. В този смисъл не мисля, че заблуждавам някой, а и както казах говоря от личен опит т.е. пробвала съм го. Друг е въпросът, че може да има различни дигитални термометри, но наистина моят продължаваше да отчита и след сигнала. Всъщност имах два - и двата чисто нови и двата отчитаха след сигнала. Мисля, че в една тема, където се обсъждаше това, стана въпрос за различните видове термометри и някои момичета споделиха, че техните термометри се изключват след сигнала и според мен в такъв случай наистина няма как да има разлика дори и да го оставиш още известно време, но моите термометри не се изключват. Както и да е, не искам да превръщам темата в спор. Лек ден ви желая!   bouquet

# 21
  • Мнения: 481
Scarlet_  Hug  Hug ясно е, че сме говорели тогава за различни неща, както предположих - незнаех че има такива дигитални, които отчитат след сигнала (наистина ми е странно Rolling Eyes )
Имай хубав ден и от мен  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 105
сори  за въпроса, ама с какъв термометър се мери базалната?
с обикновен, който става и за под мишница или с някакъв специален за този цел термометър?
мерси  bouquet

# 23
  • Мнения: 481
сори  за въпроса, ама с какъв термометър се мери базалната?
с обикновен, който става и за под мишница или с някакъв специален за този цел термометър?
мерси  bouquet
или с обикновен живачен, или с дигитален, но хубав, не някакъв евтин китайски боклук, че може да има голяма разлика в градусите иначе Peace

# 24
  • Мнения: 7 716
Между другото евтините китайски са доста точни и стабилни. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт