моля препоръчайте постановка в Куклен театър за най малките

  • 15 368
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
мами,кога заведохте за първи път децата си на Куклен театър,на коя постановка и в кой театър newsm78
Ще ми се да заведа детето
Моля препоръчайте ни нещо:hug:

# 1
  • София
  • Мнения: 888
За пръв  моята дъщеря беше на тетър в яслата на година и половина. От тогава  колкото се може по -често  я водя в Столичен куклен театър. Много й хареса и разказва с удоволствие.

# 2
  • Мнения: 3 423
и още нещо препоръчаха ми "Слончето с розовите уши "в 199,като за най малките ,какво мислите newsm78

Петрова Hug много мерси,може ли да препоръчаш конкретна постановка

# 3
  • София
  • Мнения: 888
и още нещо препоръчаха ми "Слончето с розовите уши "в 199,като за най малките ,какво мислите newsm78

Петрова Hug много мерси,може ли да препоръчаш конкретна постановка
"Слончето с розовите уши " е супер за малките.Както и "Снежанка", "Господин Крокотак и лошото куче Бъч","Червената шапчица", "Котаракът в  чизми", "Капаз за мишки". Всички детски приказки:)Един път гледахме "Житента питка" - много й хареса.

# 4
  • Мнения: 4 841
Хубаво е добре да прецениш реакциите на детето, да поразпиташ по-подробно за обстановката на постановката... Казвам ти го, защото имах неблагоразумието да заведа сина си на 2 години и два месеца на постановката "Какво е чудо станало" в театър Ариел - ами като загасиха лампите и като закрещяха на висок глас, страшно дразнещо и непрофесионално - детето се разплака, уплаши се, а и дори за мен беше прекалено шумно и някак дразнещо преекспонирано...
Трябваше му време, за да поиска да отиде пак на театър, и то благодарение на представленията в детската градина - там са на светло, та успяха да му изличат лошите впечатления.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 576
Щерката е на 2,3  г. и миналият месец ходихме "на 3-те прасенца". Много и хареса и дори в събота сме на "Снежанка".

# 6
  • Мнения: 3 479
Трите прасенца в Централен Куклен Театър
Като отидеш в театъра, на касата ще ти дадат една брошурка с постановките и там е написано всяко представление за каква възраст е подходящо

# 7
# 8
  • Мнения: 63


Щерката е на 2,3  г. и миналият месец ходихме "на 3-те прасенца". Много и хареса и дори в събота сме на "Снежанка".

от колко часа са преставленията !?

# 9
  • Мнения: 753
Бяхме на представление на 'Трите прасенце' сега лятото, кърмаческия колектив го бяха организирали, беше август, моето дете гледаше с отворена уста....а и повечето дечица също...

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455

Като отидеш в театъра, на касата ще ти дадат една брошурка с постановките и там е написано всяко представление за каква възраст е подходящо


# 11
  • Мнения: 342
На трите прасенца и ние ходихме в салона който е на Гурко,обаче отидохме почти 5 минути преди представлението и бяхме на последния ред,но пак се виждаше добре/зад нас нмаше никой и качих детето на облегалката./Имаше деца на различни възрасти,но според мен на всички ми беше забавно.

# 12
  • Мнения: 809
Стефчо го заведох за първи път на година и половина в Столичния куклен театър.
Постановката беше "Кой има магарешки уши" - оказа се изключително подходяща за тази възраст.
Много цветно, с много кукли и много понятно представление за деца на тази възраст.
Дълго време след това Стефчо имаше откъслечни спомени от постановката.

# 13
  • Мнения: 5 228
Хубаво е добре да прецениш реакциите на детето, да поразпиташ по-подробно за обстановката на постановката... Казвам ти го, защото имах неблагоразумието да заведа сина си на 2 години и два месеца на постановката "Какво е чудо станало" в театър Ариел - ами като загасиха лампите и като закрещяха на висок глас, ......

Същото ни се случи преди 2 седмици на Гурко - със страхотно желание заведохме дъщеря ни за първи път на театър, постановката беше Любопитното слонче. Всичко беше прекрасно, докато не загасиха лампите, стана абсолютна тъмница за около минута - твърде дълго. След това негри с поли от лико заподскачаха по сцената. Детето страхотно се изплаши. Веднага си тръгнахме.

Четох, че в неделя сутрин има куклен театър в Гранд хотел София. Някой ходил ли е вече?

# 14
  • Мнения: 3 423
много благодаря на всички за предложенията Hug

# 15
  • Мнения: 3
Моите племенници са почитатели на Театър199.
Има представления всяка събота и неделя, а смятам, че спектаклите наистина са добре подбрани за деца. Никога не сме имали проблеми с тъмнина и шумотевици, напротив - малките хора излизат изключително превъзбудени, а след това си разиграват представления в къщи. Харесва им, че не са само куклени, а отвреме на време се появяват и актьори, което много разчупва атмосферата. Айде, хубаво изкарване Laughing Laughing Laughing Laughing
www.theatre199.org

# 16
  • Мнения: 698
"Любопитното слонче" и "Трите прасенца" в Столичен куклен театър  Heart Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 768


Четох, че в неделя сутрин има куклен театър в Гранд хотел София. Някой ходил ли е вече?
ние ходихме и останах крайно разочарована... това не било куклен театър а куклено шоу.. айде сега открийте разликите...
ами вместо децата да гледат театър се оказа че те трябва да участват в него... голяма простотия беше, моето дете непрекъснато питаше къде е пепеляшка... а върхът на нещата беше когато леличката която "водеше" спектакъла се изнерви и започна да прави забележки на децата че вдигали гюрултия , ами тя като не може да им задържи вниманието е нормално....
еми това е ,оплаках се Mr. Green

# 18
  • Мнения: 115
Аз намерих това: http://www.sofiapuppet.com/?p=22&m=36&sm=136#ZLATKA
Не видях нещо подходящо за по-малки деца. Ако  някой има нещо друго моля да покаже, каже.
Много Благодаря   bouquet

# 19
  • в центъра
  • Мнения: 445
Четох, че в неделя сутрин има куклен театър в Гранд хотел София. Някой ходил ли е вече?

И аз дочух нещо за хотел София. Имаш ли повече инфо - от колко часа, какви постановки, цена ?

# 20
  • Мнения: 109
Тази неделя ходихме в салона на Заимов и гледахме "Откъде идват бебетата".Постановката става и за малки и големи.Димана не разбра точно смисъла ,но се радваше на песните и куклите.Разбра,че главната кукла е едно бебе Боби и е много любопитен.За нейната възраст(2г9м) това е достатъчно.

# 21
  • Мнения: 998
Приятелка ми препоръча театъра, който правят в клуб "Смехорани" в събота от 11 ч. Първо не става тъмно и второ театърът обикновено е интерактивен с разговор с публиката, което въздейства по особен начин на малчуганите. Не знам дали някъде има обявена програма в коя събота, каква ще е постановката, но както и да е....мисля да отидем този уикенд. Пък аз може и да успея междувременно да си изпия кафето на спокойствие Laughing

# 22
  • Мнения: 1 327
Аз намерих това: http://www.sofiapuppet.com/?p=22&m=36&sm=136#ZLATKA
Не видях нещо подходящо за по-малки деца. Ако  някой има нещо друго моля да покаже, каже.
Много Благодаря   bouquet

и аз така.. но го гледах лятото, опитах се да се свържа с някой по телефона, за да разпитам - ама ударих на камък.. но сериозно се замислям да заведа дребното в неделя.. само се чудя "Маугли" или "Граховото зърно", ако някой ги е гледал да даде отзиви, моля ви

# 23
  • Мнения: 5 228
Приятелка ми препоръча театъра, който правят в клуб "Смехорани" в събота от 11 ч. Първо не става тъмно и второ театърът обикновено е интерактивен с разговор с публиката, което въздейства по особен начин на малчуганите. Не знам дали някъде има обявена програма в коя събота, каква ще е постановката, но както и да е....мисля да отидем този уикенд. Пък аз може и да успея междувременно да си изпия кафето на спокойствие Laughing

На мен ми препоръчаха и театъра в клуб Приказка без край. А къде се намира Смехорани?

# 24
  • Мнения: 2 040
Елито
За Граховото зърно е подходящо за деца на  3 години, а Маугли от 5 години нагоре  Peace

# 25
  • Мнения: 4 068
На 2 годинки я заведох за пръв път. Заведе я баба и тоест. Направо пощуря от кеф. Гледаха Снежанка и после цяла седмица за Снежанка разказваше. Сега я водим всяка седмица по веднъж в събота. Миналата седмица играха Малкия Мук, а днес ще гледаме Мечо Пух. Страхотно забавление е за моята щерка ходенето на куклен театър.

# 26
  • Мнения: 1 449
Цитат
къде се намира Смехорани?

http://www.smehorani.com/contact.htm

Мисля да отидем и ние

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ние ходим на детските постановки в театър "Възраждане" в събота или неделя от 11 часа. На Петър много му харесва!  Peace
Ето и програмата на театъра: http://theatrevazrajdane.com/adminprog/programa.html

# 28
  • Мнения: 5 228
Ние ходим на детските постановки в театър "Възраждане" в събота или неделя от 11 часа. На Петър много му харесва!  Peace
Ето и програмата на театъра: http://theatrevazrajdane.com/adminprog/programa.html

Там гасят ли осветлението преди представлението?

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Фукла, на "Бабината питка" май не гасиха осветлението - то е по-бебешко представление, но на "Спящата красавица" го гасиха, то по принцип е за над 3 годишни.

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хубаво е добре да прецениш реакциите на детето, да поразпиташ по-подробно за обстановката на постановката... Казвам ти го, защото имах неблагоразумието да заведа сина си на 2 години и два месеца на постановката "Какво е чудо станало" в театър Ариел - ами като загасиха лампите и като закрещяха на висок глас, ......

Същото ни се случи преди 2 седмици на Гурко - със страхотно желание заведохме дъщеря ни за първи път на театър, постановката беше Любопитното слонче. Всичко беше прекрасно, докато не загасиха лампите, стана абсолютна тъмница за около минута - твърде дълго. След това негри с поли от лико заподскачаха по сцената. Детето страхотно се изплаши. Веднага си тръгнахме.

Четох, че в неделя сутрин има куклен театър в Гранд хотел София. Някой ходил ли е вече?


От това Любопитно слонче и Йоан е ревал ... ходили с баба му да го гледат .....  ..явно тя му е казала, че само 10 минути са стояли, а той вкъщи се похвали, че издържал цели 10 минути

И сега не иска да гходи повече

# 31
  • Мнения: 799
Разгледах програмата на Соф. куклен театър, но всички представления са за минимум 3 годишни...
Мисля да пробвам Маги на "Трите прасенца", тя е на година и 10 месеца, дали ще схване нещо? И колко продължава представлението?

# 32
  • София
  • Мнения: 2 530
Вчера бях в театър "Възраждане", малката сцена е много подходяща за малки деца.

# 33
  • Мнения: 1 883
Мисля да пробвам Маги на "Трите прасенца",

Къще ще са прасенцата днес?

# 34
  • Мнения: 799
На 20.10. ще има постановка "Трите прасенца"

# 35
  • Мнения: 3 479
Доколкото си спомням Трите прасенца беше ок. 45 мин. Дори Мати го гледа само с големият ми син, аз чаках с бебето отвън. Беше на навършени 3 години и много го хареса. Две седмици по-късно обаче въобще не хареса Любопитното слонче и си излязохме даже преди средата, то и на мен не ми хареса всъщност.
Днес ходихме на Маугли. В програмата пише, че е за над 5г. Мати (3г10м) много го хареса, обаче не разбра доста неща. Според мен е добре направено и по-големите деца ще го харесат.

# 36
  • Мнения: 1 883
На 20.10. ще има постановка "Трите прасенца"
Къде?

# 37
  • Мнения: 5 877
"Любопитното слонче".

# 38
  • Мнения: 799
На 20.10. ще има постановка "Трите прасенца"
Къде?
В кукления театър на ул. Гурко, някой беше дал линк по-горе.
Постановките са от 10 и 12:30 ч. (ако не се лъжа), виж линка.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ето го линка:www.sofiapuppet.com

# 40
  • София
  • Мнения: 203
запис Grinning

# 41
# 42
  • Мнения: 1 883
Момичета знаете ли утре какво ще има във Възраждане?

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Кой има магарешки уши - в Кукления театър на Гурко - страхотна пиеска за малките - хубави цветове, песни .... Hands Clap

# 44
  • Мнения: 1 327
 хайде на Мечо пух в неделя в Младежкия театър!

Голяма зала
Мечо Пух
28 октомври 2007 (нд) 11:00
Младежки театър Николай Бинев
София
бул. Дондуков 8

# 45
  • Мнения: 937
Благодаря - мерси за инфото може да се пробваме това да ни е първи опит

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може ли някой да даде отзиви за представлението "Мечо Пух" в Младежкия?
Възнамерявам тази събота да заведа Макси там.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 530
Лично на мен не ми допадна. Но децата гледаха.
Имаше едно плачещо дете, то пък къде ли няма.
Но определено не бих повторила тази постановка.

# 48
  • София
  • Мнения: 888
Може ли някой да даде отзиви за представлението "Мечо Пух" в Младежкия?
Възнамерявам тази събота да заведа Макси там.
Дъщеря ми беше много впечатлена. Всеки ден пита кога пак ще  види Мечо Пух. И на мен ми хареса -правеха смешки,имаше песнички и не беше прекалено дълго - около 40мин. Но нашия тати беше заспал за малко Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 453
Сценографията е леко ужасяюща, бг художниците пак се бяха развихрили. Когато в началото се появиха "свинеглавите" Мечо Пух и Прасчо дори и аз се уплаших, Мини се постресна, но после се успокои. На няколко пъти ми каза "Стана тъмно" във връзка със загасеното осветление. Догледа представлението омагьосана, пляскаше с ръце, танцуваше на песничките, питаше къде е отишъл този или онзи герой, на финала поиска да го гледа пак и пак.

# 50
  • Мнения: 1 327
май възрастните са разочаровани, а децата не..
и на Ати и хареса, беше като омагьосана през цялото време. Накрая взе да ме пита къде е отишъл мечо пух..
Иначе като костюми беше много зле, лично мнение.. Заю наистина приличаше повече на магаре, отколкото на заек. Мечо Пух нямаше нищо общо с познатия ни герой..
В залата беше адски шумно. Не съм ходила на детски театър от много години, но нямам спомен да е било толкова шумно, честно казано...
Постановката започна със закъснение от повече от 20 минути... Накрая децата се качиха на сцената и имаше едно момче, което се появи от някъде и викна - "долу децата", т.е. децата да слезнат от сцената  Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 2 530
Ето, за това си мисля, че театър Възраждане е идеален за първо посещение на куклен театър, както и за най- малките. Там е уютно, тихо и страшно интересно и за родителите също. Осен него препоръчвам и театър 199, поради същата причина.

# 52
  • Мнения: 1 327
Ето, за това си мисля, че театър Възраждане е идеален за първо посещение на куклен театър, както и за най- малките. Там е уютно, тихо и страшно интересно и за родителите също. Осен него препоръчвам и театър 199, поради същата причина.

тишината не идва от театъра, а от посетителите  Twisted Evil, а в младежкия също е уютно...

# 53
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Благодаря много за изчерпателните отговори.
Избрах "Пепеляшка" в Театър 199. За събота, 03.11.
След това ще го заведа и на "Мечо Пух" в Младежкия.
Важното е на него да му хареса.

# 54
  • Мнения: 2 722
Днес бяхме в Ателие 313 - гледахме "Червената шапчица"
Много ни хареса и на мен и на Милен  Laughing
През цялото време беше като омагьосан. Нито едно дете в залата не шукна, освен в моментите, когато актьорите се обръщаха към публиката.
Най накрая актьорите минаха по редовете да поздравят всяко дете и лично да му благодарят за това, че е дошло и пуснаха децата на сцената да пипнат куклите.  Laughing

В помощ на родителите, решили да гледат представлението - хубаво е детето преди това да е запознато с оригиналната приказка, за да може да "подсказва" на актьорите, когато "сбъркат"

# 55
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Mama_Galia_66, къде е Ателие 313?

# 56
  • Мнения: 2 722
Красна Поляна, до бл. 7 на В.Д.Стоянов

http://www.programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=1&pid=54

# 57
# 58
  • Мнения: 4 187
 Rolling Eyes Ех, колко избор имате ! Благородно завиждам.

Утре при нас гостува Бургаският куклен тетър, ще гледаме "Яйцето". Днес поради успиване изтървхме "Жабокът цар".

# 59
  • Мнения: 7 640
а колко дълго трае едно представление горе-долу и цената каква е?
И възкастните вземат билет, предполагам?

# 60
  • Мнения: 2 722
а колко дълго трае едно представление горе-долу и цената каква е?
И възкастните вземат билет, предполагам?

Времетраенето е под час - повече към 40 минути клони, което е нормално -дечковците няма да издържат повече.
Билетите са по 3-4 лева за човек, без значение дете или възрастен.

# 61
  • Мнения: 7 640
мерси! Питам с оглед тоалетните нужди Laughing

# 62
  • Мнения: 2 722
Не се и сещат за тоалетна, така ги омагьосва.

Мами, кажете пиеска, в която има вълк, че сме на такава вълна, а аз освен трите прасенца и червената шапчица не видях друго в репертоарите.

# 63
  • Мнения: 480
ако мога и аз ще се включвам с инфо.

За сега ще пробваме утре театър 199...

# 64
  • Мнения: 2 722
И ние днес ще пробваме 199 - Котаракът в Чизми - ще пиша привечер.

# 65
  • Мнения: 3 034
довечера е премиерата на "Приказка от цветната леха" - в театър "Ателие 313" - от 19 часа.
става за най-малките,около 40 минути е. но става и тъмно.
иначе се разказва за едно семенце и едно червейче, които мечтаят да пораснат.

така че тези, които са се успали за сутрешните постановки, да заповядат на вечерната. Laughing

# 66
  • Мнения: 2 722
Котарака не ни очарова, хайде аз съм претенциозна, но Милен е показателен. Не му хвана вниманието постановката.


iviche , от къде тази тайна информация? Ако имаш прогламата на Ателие и за другата седмица, ще съм ти благодарна да споделиш какво ще има. Там най-много ни харесва.

# 67
  • Мнения: 3 034
амииии, от първа ръка, дет се вика  Laughing участвам в този спектакъл, затова знам. всъщност информацията не би  трябвало да е  тайна, но явно рекламата не е много явна.....
 а иначе мога днес да проверя каква е програмата на Ателието и ще пиша утре. Peace

# 68
  • Мнения: 2 722
За съжаление за днес си поехме дозата култура, иначе с удоволствие бихме дошли.
Наистина ще съм ти благодарна за програмата. До сега само в Ателието Милен е изкарал без да гъкне цялото представление и после цяла седмица говори за Червената шапчица.

# 69
  • София
  • Мнения: 469
Ние основно ходим в Кукления театър на Гурко.
Много им хареса на моите госпожици "Трите прасенца", а на "Хензел и Гретел" искат още един път да ги водя.
Цените са 3лв. до 10ред и 2лв. назад. Продължителност около 40-50мин.
Купувам билети обикновено в понед. или вторник, т.к. имат предпочитания да гледат на първите редове.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ние бяхме на "Храбрия шивач". На мен много ми хареса. Бая се смях, а и на щерката и хареса. Но определено е за по-големички дечица. По-малките не им задържа вниманието.

# 71
  • Мнения: 601
Привет!
Ние сме фенове на Младежкия театър. Преди 2-3 седмици взех и дребния /2г 4м./ с нас на Пинокио. 1ч  и 15 мин  не каза и думичка. Много му хареса. По принцип това им е най- дългото представление, но човечето не се стряска от нищо, имаше доста песни, танци - беше забавно. И оттогава само повтаряше, че иска на 'тиатъль" . В събота гледахме "копче за сън" и мога да заявя, че вече имаме още един верен фен на театъра вкъщи  Heart Eyes. От време на време го чувам да си пее "миш миш отивай да спиш"  hahaha и тем подобни. На Куклен театър не съм ги водила отдавна....

# 72
  • Мнения: 5 877
Един глас разочарование от "В лунната стая" по Валери Петров, постановка на Гурко.
Отидох с голямо желание, но лиричният и прекрасен текст беше направен креслив и неприятен.
Жалко - предишната постановка по Валери Петров там беше хубава.

# 73
  • Мнения: 3 034
Един глас разочарование от "В лунната стая" по Валери Петров, постановка на Гурко.
Отидох с голямо желание, но лиричният и прекрасен текст беше направен креслив и неприятен.
Жалко - предишната постановка по Валери Петров там беше хубава.

чух за това преди известно време, но не исках да ти скършвам хатъра.

# 74
  • Мнения: 293
Искам да попитам майките ходили на театър с децата си в Младежкия дали "Пепеляшка" става за 2 годишни, за които това ще е първо представление?
Още един въпрос -имам билети за 1 ред -1,3,5 място -дали сцената се вижда добре от там?

# 75
  • Мнения: 1 327
Толкова напред ще се измъчиш - в Младежкия озвучаването е доста силно...
А Пепеляшка ми се струва, че ще ви е тежичка за първа постановка..

# 76
  • Мнения: 717
съвсем наскоро ходихме да гледаме Приказка за елфите и Драконът и принцесите. много се забавлява малкия и пак ще ходим. Grinning

# 77
  • Мнения: 293
еlito благодаря ти за отговора  bouquet
И аз много се колебая дали да ги заведа на представлението защото ми се струва, че ще им е трудно.От няколко дни едното ми дете започна да прави разлика дали е тъмно или светло и си мисля, че като загасят лампите в салона ще се изплаши.
А кои места са най-хубави за гледане на представление?-малко тъп въпрос ама с децата не знам как е newsm78

# 78
  • Мнения: 9 052
моето е на 2 г, преди 2 седмици го zаведох, видя вещицата и героя и реши, че не ги харесва и каzа , че не иска куклите, иска вънка ... покаzа се диноzавъра и той го хареса, покаzа се майката на диноzавъра и нея хареса, покаzаха се пак вещицата и героя и той прото си тръгна, като каzа , че не ги иска куклите. Това беше първия ни театър. Та гледай да не е много скъпо ...

# 79
  • Мнения: 3 423
как готино се е развила темичката ми Hug
момичета а някой заведе ли си вече детенцето на" Коледен маскарад" в Кукления
има ли отзиви Hug,че е нова постановка и се чудя дали да я посетим

# 80
  • София
  • Мнения: 3 524
аз я гледах но без дете. много е шарена постановката Peace

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 23:19 от elpet

# 81
  • Мнения: 3 423
аз я гледах но без дете. много е шарена постановката Peace
какво ще рече шарена-става ли за малки деца Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 3 524
да, мила мама, става за малки деца- идеята е че се събират хора, раздават си маски и един става кученце, друг- врабче, трети добрата маска и четвърти-- лошата. има и снежен човек, около когото се завърта историята. има много песнички, не става тъмно и според мен става за малки деца.
 коки обаче е мнооого малък та... Laughing

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
много беше страшен този Коледен карнавал ... малкия много се изплаши

 ... много съм разочарована от куклените театри- грозни и страшни кукли, грубиянски реплики ,  профански, плашещи неща и никаква любов ... чуя се дали да го водя повече

# 84
  • София
  • Мнения: 3 524
много беше страшен този Коледен карнавал ... малкия много се изплаши
кое го изплаши в карнавала?  Rolling Eyes вярно пак казвам бях без дете, но нито едно от децата не чух да се плаши а салона беше пълен? Rolling Eyes

# 85
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
огромния снежен човек ...писъците  му, докато го влачех ада се разтопи... блъскането с обувки на човека със страшната маска по сцената ... а глупостите  "Няма пък ", "има пък" мен ме издразниха...човекътс куче Сашко - Безстрашко прилича на мъжа от аватара ти... не искам да обиждам никого  Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 3 524
човекътс куче Сашко - Безстрашко прилича на мъжа от аватара ти... не искам да обиждам никого  Peace
изобщо не става дума за обида  Hug  Peace наистина е така, мъжа ми е кученцето, и да ти кажа и той не си харесва много репликите с има пък и няма пък  Laughing на мен ми направи впечатление че това е едно от малкото представления където са се сетили да не правят тъмна залата, което по принцип не знам за какво им е, като почти винаги има някое дете да изпищи че го е страх от тъмното Shocked в крайна сметка кукления театър е основно за децата  Peace
на мен повече ми хареса другата постановка за коледа, макар че тя май се играе само в салона до парка заимов- "помощникът на дядо коледа"- на мен поне ми беше смешна Peace
и да допълня- не съм на процент от рекламата на театъра   Grinning Peace

# 87
  • Мнения: 342
Днес ходихме на "Коледен карнавал" в кукления театър на Гурко.Представлението беше хубаво и на дъщеря ми също много и хареса-тя обаче е на 4 години,но имаше много малки деца ,но май никой не плака/поне не чух/,След това имаше Дядо Коледа и Снежанка,ние си носихме подарък защото знаехме предварително и малката беше много щастлива.

# 88
  • Мнения: 3 423
огромния снежен човек ...писъците  му, докато го влачех ада се разтопи... блъскането с обувки на човека със страшната маска по сцената ... а глупостите  "Няма пък ", "има пък" мен ме издразниха...човекътс куче Сашко - Безстрашко прилича на мъжа от аватара ти... не искам да обиждам никого  Peace
олеле Shocked
това с влаченето на огромен пищящ снежен човек ,звучи като филм на ужасите Shockedи аз ще се изплаша,камоли детето

съгласна съм и ,че повечето сценографски решения са ужасни,куклите наистина са страшни и грозни

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
E, не беше чак пищене... но си беше страшничко  Rolling Eyes

# 90
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
С две ръце мога да препоръчам "Трите прасенца", който се играе в кукления театър на" Янко Сакъзов". Точно до парка е, отиваме рано, купуваме билети, след това малко малка разходка и накрая пиесата.
Децата ми я обожават. Възраст - на 1 и 4 години.
Гледали сме и други, на като че ли не бяха така интереснии.

# 91
  • София
  • Мнения: 7 090
С две ръце мога да препоръчам "Трите прасенца", който се играе в кукления театър на" Янко Сакъзов". Точно до парка е, отиваме рано, купуваме билети, след това малко малка разходка и накрая пиесата.
Децата ми я обожават. Възраст - на 1 и 4 години.
Гледали сме и други, на като че ли не бяха така интереснии.
Можеш ли да ми дадеш по-точни координати на този театър или линк?

# 92
  • Мнения: 3 423
buni ,luda говори за  Столичен Куклен театър,той  има два салона(единия е на Янко Сакъзов)
http://www.sofiapuppet.com/?p=21

# 93
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Сещам, се че в самия парк има един театър или нещо такова.
Нали съм блейка, докато видя, че детския куклен театър е до парка, а не в него, доста време мина.

# 94
  • Мнения: 3 161
Имаше по-напред питане за театъра в Гранд хотел София, но никой не е отговорил, така че отговарям. Ние гледахме там "Привет, магьосници, и сбогом". Цена - 4 лв и за възрастен, и за дете. Играят театър "завеса" (които преди бяха в София Ленд). Постановката е симпатична, цветна, не гасят лампите. Особено ми хареса салонът - луксозен, топъл, чист и много подходящ за мъници: наредени столове, а пред тях - възглавници, на които седят малките деца. Има доста простор около столовете и си помислих, че следващия път мога да отида с бебето (на 1 г.) и няма да е проблем, ако му доскучее, защото ще обикаля наоколо. След представлението има ателие за майсторене на неща - скъпичко ми се видя, 10 лв е, за съжаление, иначе много ми хареса. На дъщеря ми (4 г) също.

# 95
  • София
  • Мнения: 7 090
buni ,luda говори за  Столичен Куклен театър,той  има два салона(единия е на Янко Сакъзов)
http://www.sofiapuppet.com/?p=21
Благодаря ти   bouquet

# 96
Ние ходихме за първи път,когато бяхме на година и половина,и много ни хареса.Гледахме "Лакомата мецана".Единствено неудобство беше,че бяхме на заден ред и детенце не виждаше седнало,а го държах правичко.

# 97
  • Мнения: 3 980
Ние ходихме за първи път,когато бяхме на година и половина,и много ни хареса.Гледахме "Лакомата мецана".Единствено неудобство беше,че бяхме на заден ред и детенце не виждаше седнало,а го държах правичко.

Искам да те питам как е салона ,гасят ли лампите  Thinking Мен никога не са ме водили на куклен тятър и затова незнам как е вътре ooooh!

Но Ники много им се радва в къщи имаме 3 кукли и постоянно ми ги носи да си ги слагам на ръката Crazy Затова смятам да пробвам Grinning

# 98
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние бяхме на "Коледен карнавал" в салона на "Гурко". Според мен като цяло на всички деца им хареса представлението, но в залата беше толкова студено, че всички деца бяха с якета, а някои родители бяха нахлупили и шапки на главите им. Ужасно некомфортна обстановка, но децата си се чувстваха чудесно.

# 99
Гасят ги,но не беше толкова тъмно.А последния ред беше празен,така че ако му стегне шапката на детенце може да се разходи спокойно.

# 100
# 101
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

# 102
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Чнг и да попитам имали постановка в някои от театрите подходяща за 1г и 8м ми дъщеря. Имам предвид нещо с много песнички, актьорите да са преоблечени като животни и да не е тъмно в залата.

# 103
  • в центъра
  • Мнения: 445
И на мен много ми се иска да заведа малкия на куклен театър, но в програмата им пише, че постановките са за деца най-малко на 3 години. Дали ще е рано да го заведа, той е почти на 2 год.?

# 104
# 105
  • Мнения: 9 052
eто една оферта zа домашен куклен театър включително  куклите
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … sku=de_DE-1623580

аz купих на малкия подобен, но дървен
http://shop.holzspielzeug-discount.de/cgi/websale6.cgi?shopid=ho … erer=shopping.com
с  комплект кукли
http://shop.holzspielzeug-discount.de/cgi/websale6.cgi?shopid=ho … erer=shopping.com

# 106
  • София
  • Мнения: 545

откъде? откъде ?

# 107
  • Мнения: 9 052

От интернет магаzина ги поръчах, но платнения го бяха пуснали с киклите по дискаунт маркетите, имаше го в плюс. Иначе ги има във повечето магаzини zа детски играчки  Hug

# 108
  • Мнения: 2 722
Ангелаки, това купих от Хиполенд, но усещането в салона си е друго, въпреки че не ми се разминават и домашните представления.

# 109
  • Мнения: 1 679
И на мен много ми се иска да заведа малкия на куклен театър, но в програмата им пише, че постановките са за деца най-малко на 3 години. Дали ще е рано да го заведа, той е почти на 2 год.?

Малък е още, няма да стои мирен  Laughing

# 110
  • Мнения: 9 052
И на мен много ми се иска да заведа малкия на куклен театър, но в програмата им пише, че постановките са за деца най-малко на 3 години. Дали ще е рано да го заведа, той е почти на 2 год.?

Малък е още, няма да стои мирен  Laughing

кратки 30 мин за 2-5 годишни  става.

# 111
здравейте!
искам да заведа малкия на "трите прасенца", но в сайта на столичен куклен театър  още не е излязла програмата за месец януари. може ли някой да ми каже от къде да разбра кога ще го дават?

# 112
  • Мнения: 3 423
здравейте!
искам да заведа малкия на "трите прасенца", но в сайта на столичен куклен театър  още не е излязла програмата за месец януари. може ли някой да ми каже от къде да разбра кога ще го дават?
погледни месечната програма-излязла е
А трите прасенца ги дават и в 199

# 113
да погледнах я , но ми дава програмата за месец декември Sad

# 114
  • софия
  • Мнения: 25 649
да погледнах я , но ми дава програмата за месец декември Sad
Под декември е януари  Simple Smile. 3те прасенца е на 13ти в салона на Янко Сакъзов. Мисля да заведа малката за първи път. Дано й е интересно и й хареса.

# 115
  • Мнения: 3 423
под декември има и за януари Wink
"Трите прасенца" ще ги има в салона на Янко Сакъзов на 13 януари (неделя)от 10.30 и 12 часа

# 116
уфф, да бе, как не съм го видяла.
благодаря ти много!

# 117
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
"Трите прасенца", с кукли ли е , или преоблечени актьори и дали гасят лампите по време на представленията.Ние преди празниците попаднахме в Мола на някакво празненство с дядо Коледа и джуджета имаше елен и мишка и всички танцуваха и пееха, малката беше много радостна и така им се радваше, постоянно се буташе и тя да танцува, пляскаше с ръчички .Иска ми се на някакво такова представления да я заведа пак.

# 118
  • Мнения: 2 722
Трите прасенца е с един актьор и кукли. Гасят лампите, но не е много тъмно. Има песнички.
Дано ви хареса!

# 119
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря за отговора  Mama_Galia_66, а ти водила ли си малкото си момченце на някоя постановка.

# 120
  • Мнения: 2 722
Нанди, с баткото обиколихме почти всички постановки, но малкия не съм водила, защото той като чеу музика и песнички започва да пее доста силно и ще ми е неудобно. За сега се опитвам да го приуча с домашния куклен театър да пази дисциплина и тогава  Laughing

# 121
  • София
  • Мнения: 3 524
момичета някоя беше питала за домаше театър или не помня какво точно, но докато си ровех за друго, вижте на какво попаднах, според мен са много сладки Laughing
http://shop.speednetbg.net/index.php?cPath=139

# 122
  • Мнения: 36
заведох дъщеря си на куклен теарър когато беше на година и половина, но то беше жлизане и излизане, рев, защо се е скрила някоя кукла и не пожторих, гледа театър само на яслата,след като я заведох, говотих с наш познат актйор, който участваше дайе в представлението което се опитвахме да гледаме и той ми каза, че до три години децата не могат да схванат какво точно става, не разбират тъмнината в залата и в общи линии че не е препоръчително. Сега гледа театър само на яслата, там били подготвени представления за по- малките, а и я нямало тъмната зала. така че от тогава, вече сме на 2г. и 3. не съм я водила и мисля наистина да изчакам до 3годинки

# 123
  • Мнения: 455
Някой има ли отзиви за "Пинокио"  в Младежкия театър? Тази постановка май не е с кукли. Дали е подходяща за дете малко над 3 години?

# 124
  • Мнения: 158
Здравейте  Simple Smile Ние тази неделя заведохме за пръв път дребосъка на театър. В Столичния куклен театър на Трите прасенца. Страшно много му хареса, смя се, пляска с ръчички и коментира  Laughing, като свърши постановката се разплака, искаше още. Адаптацията по приказката беше много хубава, съобразена с възрастта на дечицата. Препоръчвам ви я  Hug

# 125
na 20.01 ot 11h v 4itali6te Neofit Bozveli tova e v kvartal levski 6te se igrae kuklenata postanovka "Elha".Tova e edna istoria za semeistvo mumintroli koito neznaiat kakvo e koleda.postanovkata e mnogo hubava taka 4e niama da sajeliavate

# 126
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте  Simple Smile Ние тази неделя заведохме за пръв път дребосъка на театър. В Столичния куклен театър на Трите прасенца. Страшно много му хареса, смя се, пляска с ръчички и коментира  Laughing, като свърши постановката се разплака, искаше още. Адаптацията по приказката беше много хубава, съобразена с възрастта на дечицата. Препоръчвам ви я  Hug

Да, и не с Ели ходихме на тази постановка. Сигурно за 4ти или 5ти път. Една от най-хубавите, които сме гледали.

Само че много неприятно впечатление ми направи студа в залата. На детето така и не му свалих якето, а аз здраво премръзнах.
По-лошо от студа беше една млада разпоредителка, която толкова се беше вживяла в ролята си, че едва се сдържах, да не й вдигна скандал.
Първо 3 пъти дойде да ми каже, че смущавам хората и им преча да гледат. Закъсняхме с мнута, но местата ни бяха съвсем в началото и честно казано, освен мърморенето й нищо друго не смущаваше хората.
След това, понеже едно малко детенце се разхленчи тихичко, дойде запоредителката и изкара бабата навън. Но бабата беше и с едно по-голямо момченце, което пък не искаше да излиза. Споменах ли, че седяха в средата на реда и цялото действие се развиваше с участието на околните хора.
И това се преживява, но тази жена не спря до тук. Изкара още две майки, които пък после се върнаха, защото все пак са си платили и имат право да изгледат постановката.
В края на краищата тази жена се оказа доста упорита и успя да намали числото на публиката.

# 127
  • София
  • Мнения: 555
Ние бяхме за първи път на куклен театър тази неделя, на въпросната прехвалена постановка за трите прасенца. Аз, да си призная, съм разочарована и не от студа в залата, което си е тема за друг разговор, а от интерпретацията. Твърде голямо наблягане имаше на отрицанието, агресията и гъзарията (с извинение). През цялото време прасенцата се налагаха с каквото намерят под ръка, като най-впечатляващото за мен беше замерването с кутийки от кола и бира, след което сцената заприлича на същинска кочинка от градки тип. Също така, не ми се стори много поучително бъркането в контакта, след което вълкът си припкаше бодро-бодро, (вместо да лежи в реанимацията). Ясно е, че отвсякъде ни залива агресия и простотия, но все си мислех, че театърът е място за изкуство и не е необходимо да се води по течението.

# 128
  • София
  • Мнения: 7 090
И аз тази неделя водих синът ми на "Трите прасенца", разбирам възмущението на Luda от разпоредителката. Синът ми хареса постановката, но освен студа в залата, който споменахте в горните постове, много лошо впечатление ми направи подредбата на столчетата. Ние бяхме на 12 ред, аз не виждах нищо, как се очакваше детето да вижда. Наложи се да седи прав на стола, а аз през цялото време се притеснявах, че пречим на хората отзад.

# 129
  • Мнения: 9 052
къде мога да намеря програмите zа детски постановки къде и кога дават в София? благодаря

# 130
  • Мнения: 455
http://www.programata.bg/index.php?page=theatre&ln=1&city=1

За децата е най-долу на страницата

# 131
  • Мнения: 9 052
благодаря мног отърся zа април.

# 132
  • Мнения: 472
Някой има ли отзиви за "Пинокио"  в Младежкия театър? Тази постановка май не е с кукли. Дали е подходяща за дете малко над 3 години?
Спектакъла е много интересен и забавен, с много танци и песни. Не е куклен. Водих дъщеря ми да го гледа, когато беше на 2г.5м. и много го хареса. Общо взето най-много ни харесват постановките в този театър. Направени са да са забавни и интересни за децата. Има доста смешки и ние се забавляваме много. Надявам се и на вас да ви харесат  Hug

# 133
  • Мнения: 547
Днес за първи път ходихме на куклен театър. Гледахме Слончето с розовите уши в Театър 199. На сина ми, който е на 1г.10м. много му хареса - пляскаше с ръце, смееше се. Постановката е подходяща за малки деца. Осветлението обаче загасва и музиката е доста силна, но него това не го притесни, даже иска утре да отидем пак и се чудя кое ще е по-подходящо - Храбрият шивач или Копче за сън?
Ние бяхме за първи път на куклен театър тази неделя, на въпросната прехвалена постановка за трите прасенца. Аз, да си призная, съм разочарована ...

cat11, постановката в театър 199 ли беше или в столичния на Гурко?

# 134
  • Мнения: 3 034
днес гледахме "Принцесите и змеят" в Столичен Куклен Театър - много забавна, поучителна и лека постановка. препоръчвам.  Peace

обаче имам и един лек призив.
 моля, не водете 2 годишни деца на постановки, които са по-дълги от 30 минути и не очаквайте да следят действието толкова дълго. защото днес имаше една майка пред нас, която се караше постоянно на детето си / на 2 год./ за това, че не иска да седи вече и да внимава. накрая му каза, че повече няма да го води на куклен театър и едни такива....нормално е на тази възраст да им омръзва бързо. не можем да очакваме да внимават като децата на 4 или 5 години.
а резултатът беше, че въпросната майка и на нас пречеше да гледаме, и детето се разрева накрая. абсолютно безсмислено беше, според мен.

та....питайте каква е продължителността на спектакъла и я съобразявайте с това дали детето ви може да издържи толкова на едно място.

сори, не искам да звуча като размахваща пръст, но много се изтормозих днес... Peace

# 135
  • Мнения: 547
Днес ходихме и на Трите прасенца, но определено нямаше такъв успех като "Слончето с розовите уши" - трябва повече да се следи диалога, куклите са много малки, трудно си задържат вниманието по-малките деца. Аз самата бях силно разконцентрирана от шума в залата и невероятната жега. Синът ми поиска да си тръгнем по средата на пиесата и така и направихме, подчертавам без да притесняваме никого.

Iviche, малко лично приех твоя апел. Това, което ви се е случило е неприятно, но може да се случи и на по-големи деца и майки с подобен подход за съжаление срещаме навсякъде. Нека не изпадаме в крайности.
Аз лично имам друг апел. Моля, когато децата ви са болни нека си стоят вкъщи или поне не ги водете на места като куклен театър например, където има много други деца.

И за да е наистина полезна темата нека споделяме малко повече подробности за постановките като продължителност, осветление, декори, за да може наистина да се прецени възрастта, за която са подходящи. 

# 136
  • Мнения: 258
Днес ходихме и на Трите прасенца, но определено нямаше такъв успех като "Слончето с розовите уши" - трябва повече да се следи диалога, куклите са много малки, трудно си задържат вниманието по-малките деца. Аз самата бях силно разконцентрирана от шума в залата и невероятната жега. Синът ми поиска да си тръгнем по средата на пиесата и така и направихме, подчертавам без да притесняваме никого.

Iviche, малко лично приех твоя апел. Това, което ви се е случило е неприятно, но може да се случи и на по-големи деца и майки с подобен подход за съжаление срещаме навсякъде. Нека не изпадаме в крайности.
Аз лично имам друг апел. Моля, когато децата ви са болни нека си стоят вкъщи или поне не ги водете на места като куклен театър например, където има много други деца.

И за да е наистина полезна темата нека споделяме малко повече подробности за постановките като продължителност, осветление, декори, за да може наистина да се прецени възрастта, за която са подходящи. 

Напълно съм съгласна с това мнение.
Според мен, НЕ възрастта на детето е от значение в такива случаи, а по-скоро  самото дете и неговите интереси.  Peace
Сигурна съм, че има деца и на 4 и на 5 и на повече години, които просто не проявяват интерес към такива мероприятия, както и обратно - 2 годишни деца могат искрено да се забавляват от това, което се случва на сцената.

А това с болните деца също ме изуми   Rolling Eyes
Днес, ние също ходихме на "Трите Прасенца", не се чуваха репликите на актьорите от кихащи и кашлящи деца. Ами, меко казано ми стана много неприятно. Аз не бих си завела детето на такова място, ако е болно.  Peace 

# 137
  • Мнения: 9 052
днес гледахме "Принцесите и змеят" в Столичен Куклен Театър - много забавна, поучителна и лека постановка. препоръчвам.  Peace

обаче имам и един лек призив.
 моля, не водете 2 годишни деца на постановки, които са по-дълги от 30 минути и не очаквайте да следят действието толкова дълго. защото днес имаше една майка пред нас, която се караше постоянно на детето си / на 2 год./ за това, че не иска да седи вече и да внимава. накрая му каза, че повече няма да го води на куклен театър и едни такива....нормално е на тази възраст да им омръзва бързо. не можем да очакваме да внимават като децата на 4 или 5 години.
а резултатът беше, че въпросната майка и на нас пречеше да гледаме, и детето се разрева накрая. абсолютно безсмислено беше, според мен.

та....питайте каква е продължителността на спектакъла и я съобразявайте с това дали детето ви може да издържи толкова на едно място.

сори, не искам да звуча като размахваща пръст, но много се изтормозих днес... Peace

Да , zатова трябва да има препоръчителни въzрастови граници . Моето го водя на 2 до 5 г. , има zа нас 3, над 4 ... . Горкото дететне, вместо да му хареса , сигурно само се е стресирало   Sad 

mutzunkata  не е съвсем така, има нещ, които страскат по малките. Например моето не хареса една куклена пиеска с вещица и едни ужасни страшни кукли (в смисъл zнаеш как правят вещиците) , но хареса страшно много едни по мили кукли ...едно диноzавърчЕ и майка му ... Също и теzи zа по големи деца са придружени с по думкащи и реzки zвуци и доста викове, които на маклките може да не се харесат ...

# 138
  • Мнения: 480
Ние ходихме на Храбрия шивач в Ариел...
Не успя да му се задържи вниманието, много, много, макар, че после разказваше на баща си, как пее чичото...

Явно не е за нашата възраст - имаше едно момиченце, колкото нас, което също си тръгна по-рано...

# 139
  • Мнения: 3 034

Iviche, малко лично приех твоя апел. Това, което ви се е случило е неприятно, но може да се случи и на по-големи деца и майки с подобен подход за съжаление срещаме навсякъде. Нека не изпадаме в крайности.
Аз лично имам друг апел. Моля, когато децата ви са болни нека си стоят вкъщи или поне не ги водете на места като куклен театър например, където има много други деца.

И за да е наистина полезна темата нека споделяме малко повече подробности за постановките като продължителност, осветление, декори, за да може наистина да се прецени възрастта, за която са подходящи. 

съжалявам, не съм искала да обидя никого.  Peace
разбира се, има деца на 2 год. , които седят по-мирно от деца на 4 год. но като цяло наистина е важна продължителността на постановката.
и, разбира се, подходът на родителите. няма нищо лошо да се излезе по средата, ако детето не иска да седи в залата повече. по-добре е, отколкото да му се скараме.
и тук искам да кажа още нещо - коментарите на децата не се включват в тази графа. напротив, те са страхотни, дори са важни, защото помагат и на актьорите. т.е. не искаме децата да мълчат като възрастни, но ако не им е интересно, по-добре да не ги мъчим.

за болните деца съм съгласна и аз. Peace

# 140
  • Мнения: 1 512
Искам да ви попитам, "Трите прасенца" в 199 и  в Кукления театър от едни и същи актьори ли се представя? Мислех да водя Кристина, но нещо се разубеждавам, като чета тук.
Да ви споделя, че в продължение на една седмица никой не вдигна телефона на касата на "Гурко", за да разбера има ли, няма ли билети и други подробности.

# 141
  • Мнения: 3 034
не са една и съща постановка.

# 142
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Трите прасенца е една от най-хубавите постановки в Държавния куклен театър. На мен специално ми харесва, а Ели я обожава.
Просто сезонът никак не е подходящ за театър. Грипната епидемия тепърва предстои и не е разумно да се събират децата на едно място.

Общи условия

Активация на акаунт