За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 513
  • 360
  •   1
Отговори
# 315
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По нашите легла няма нищо  Sad дори възглавници... Иначе са боядисани в ярки цветове...
И играчките са им малко (поне каквото видях на родителската среща), може и да са прибрали част от тях по шкафове, ама не видях и много шкафове да има. Честно казано у дома Яни има повече играчки отколкото видях да имат в групата  Confused Приготвих една торба от плюшени + коли, които не поглежда у нас и има шанс дори да не ги познае, че са негови. Дано и другите родители донесат по нещо...

Кателина, поискай мобилните на госпожите и ти звъни да провериш как е детенцето. Ако много плаче и не могат да го успокоят си го вземи по-рано... Иначе при първия опит за адаптация преди стачката и аз си прибирах Яни с тъмно сини кръгове под очичките от рев  Sad

# 316
  • София
  • Мнения: 15 489
Кики прави номера, не се дере , като в началото, но си реве тихичко и там като отиде повръща чак от нерви.Вечер като го взимаме също изпищява и се разревава, но за секунди, един вид "вижте ме колко съм ви сърдит".Иначе учителките казват,че е много послушен, кротък и добричък и ядел за двама. Вчера са рисували дъжд и ни дадоха картинката - на бял лист залепено синьо облаче и под него чертички със син флумастер.Той не говори още добре, но успя да ни каже, че са го щипали, пляскали през ръцете и му е ударен шамар.Дали е вярно не знам,учителките са много любезни и учтиви пред нас. newsm78

# 317
  • София
  • Мнения: 3 787
Е-е,доживяхме и ние най-после да тръгнем на градина.От понеделник прекратяват стачката и всичко ще си е както преди-всеки в групата си.Предстои ни още един ужасен период на адпатация.Мисля първата седмица да го водя до обяд newsm78

# 318
  • Мнения: 2 722
В понеделник и ние започваме отново - дано всичко е наред. Днес го водих с мен до детската да платим таксата и напираше да влиза, дано и в понеделник е така.

# 319
  • Мнения: 3 479
Днес Матей подобри рекорда по ходене на ДГ без прекъсване, а именно цели 7 дни Laughing
Пожелавам си от тук нататък много такива подобрени рекорди и никакви сополи повече Crossing Arms
Само дето не мога да разбера какво точно учат там. Не казва какво правят по английски, а имат всеки ден. Не ми казва нищо ново да е научил там, а само споменава кога е идвал музикалният господин, с който пеят. Не знае още името на нито едно дете, освен на Рая, с която пътуват в буса (има и други деца, но само нейното име знае). Всеки ден обяснява, как госпожата се карала на децата дето не слушат, за себе си само веднъж каза, че не е слушал. Често обяснява, че някое дете го е блъснало или ударило и госпожата му се скарала. Напоследък обяснява как нищо не бил ял, защото бил закусвал в къщи, което едва ли е вярно, защото като си дойде по-скоро не е гладен, изяжда само по едно парче шоколад.
Добре, че другият четвъртък имаме родителска среща и ще разбера какво точно става. Не, че не мога да се обадя и да питам, но реших да изчакам родителската за по-подробен разговор с госпожите.
Иначе е спокоен и весел. Спи спокойно и рядко проявява капризи.

# 320
  • София
  • Мнения: 9 887
Днес Матей подобри рекорда по ходене на ДГ без прекъсване, а именно цели 7 дни Laughing
 
Браво на Матей!Дано и занапред има все повече рекорди. Peace
Мими засега също няма пропуснат ден откакто е ученичка-от 17 септември.Много се страхувам от болести и се надявам да ги кара леко.
Днес имаше хубав презник в градината-за баба Есен.Децата и пяха и танцуваха,а накрая тя им раздаде лакомства.Присъствахме и родителите. Grinning

# 321
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз да се оплача - за съжаление се оказах права като подозирах, че на Калина й е увеличена третата сливица  Rolling Eyes
Днес я водихме на УНГ, тъй като откакто е тръгнала на градина е със сополи и докторката ми обясни, че набъбването е провокирано от вирусните инфекции, които е изкарала. Сега ще слагаме капки в носа и ще пие едно хомеопатично лекарство + имуностимулатор и декември пак на преглед.

Katelina, най-добре вземи телефоните на госпожите и се обаждай да проверяваш как е детето, за да не се притесняваш и ти, а и то да не се травмира.
Успех в адаптацията ви желая  Hug

# 322
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 341
Нати, много лошо! Дано нямате големи тревоги! Какво хомеопатично и имуностимулатор даваш?

# 323
  • Мнения: 2 722
Нати, съжелявам за куклата.
Ние се мъчихме с трета сливица дълго и накрая успяхме /надявам се/ с хомеопатични капки. Сега и трите сливици са ни нормални. Дори в яслата правеха проблем за затрудненото му дишане на моменти, ама като му видяха сливиците, запълнили гърлото /при нас и трите бяха огромни преди капките/ и ни оставиха на мира.
Сополи, външно, обаче нямаше - стичаха се по сливиците.
Бързо оздравяване.

Тайна, споделеното от детето не е за пренебрегване - опитайте се с насочващи въпроси да разберете кой го щипе и пляска, може да са децата, но ако е госпожа или лелка  #Cussing out

# 324
  • София
  • Мнения: 15 489
Mama_Galia_66, предполагам ,че е лелката, защото дъщерята каза,че се държала доста грубо с децата.Пред мен учителките направо се размазват да го хвалят.Но може и той да е щипал друго дете и да са го пляснали.И Кики от вчера го взехме с течащ нос, а днес сутринта беше и с разстройство.Неговото приятелче още вчера са го взели по рано,защото било с разстройство.С какво ги хранят там не знам, но Кики го хваща разстройство само на морето, а той си добро прасенце и всичко яде.И  най учудващото е,че той досега никога не е боледувал сериозно,антибиотик никога не е пил, само два пъти Суметролим, а сега е все болен.Мислехме си, че му е силна имунната система, но явно е било, защото не е контактувал наведнъж с толкова много деца.

# 325
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати, много лошо! Дано нямате големи тревоги! Какво хомеопатично и имуностимулатор даваш?

Хомеопатичното е Лимфомиозот. Докторката ни предписа Рибомунил като имуностимулатор, но като разбра, че й давам Есберитокс, реши да си останем на него.

Нати
Ние се мъчихме с трета сливица дълго и накрая успяхме /надявам се/ с хомеопатични капки.

А вие какви хомеопатични капки използвахте?

# 326
  • София
  • Мнения: 7 097
Забравих нещо - на нас ни искат парченце ако от градината. Не можаха да ми обяснят защо точно, да съм питала сестрата. Било изискване на ХЕИ. Чудя се обаче защо, при положение, че градината стачкува само 1 седмица  newsm78

# 327
  • Мнения: 109
Нати,не е от стачката.ХЕИ по принцип 3-4 пъти в годината прави тези изследвания,но някои градини си го уреждат чрез лелките вътре и не се разбира.
По -бързо оздравяване  на куклата.


# 328
  • Мнения: 208
Мами дайте ми съвет?Мой то ангелче след първите 3дни в дэт.ясла се разболя и 2сед. се лекуваме.Аб, сиропи,витамини и др. отидоха над 100лв.По моя предценка я заведох на УНГ,каза ,че има много голяма 3 +сливица и трябва да семахне ,а тя е на 2год. Изписа ни ФЛУДИТЕК2%, ЕРИУС,АНГИН ХИЛ, КУЗИХРОМ.сЛЕД 2 СЕДМИЦИ ПАК СМЕ НА ПРЕГЛЕД.Някой имал ли е такъв проблем и как го решихте!Моля посочете добър УНГ в СОФИЯ?

# 329
  • Мнения: 2 722
Поизместваме темата, но ще ви отговоря за нашето оздравяване
Водих го при д-р Улевинов в медицинска академия. Изписа ни Лимфомиозт и Дулкамара по схема, пихме 1 месец. Забрани шоколад, портокали и чипс /в чист вид/
Забрани и вода след 19 часа /това беше ад/
Капките изписа след като му направи пълна кръвна картина, за това не ви пиша дозировките.
При нас се бяха заредили гнойни ангини по две на месец и то през лятото, та се бях решила на операция.
Иначе и в яслата и малкото ходене на градина сега преди стачката не са ни разболявали. Поне това е позитивното на безотговорното ми майчинстване и държане на децата навън при минусови температури минимум по два-три часа на ден  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт