За пръв път в детската градинка - 3

  • 13 517
  • 360
  •   1
Отговори
# 330
  • Германия
  • Мнения: 8 106
.....
Кажете за леглата, на които спят децата ви в градината. Има ли нещо шаренко по тях, лепенки, рисунки ... ?
При нас няма легла, в яслата също децата от 2те големи  групи също нямаха легла. Спят на едни матрачета направо на земята в стаята, в която играят. Като се наспят ги навиват на руло и се прибират в шкаф. Затова всяко дете си носи чаршафче от дома, възглавничка, ако ползва, играчка и пижамката. Когато за първи път видях в яслата спящите на земята деца се  Shocked все едно животинки, но се оказа, че тук е масова практика  Rolling Eyes

# 331
  • София
  • Мнения: 7 097
По -бързо оздравяване  на куклата.

Благодаря  Hug


Мерси за изчерпателната информация.

Моля посочете добър УНГ в СОФИЯ?

Има такава тема в Здравния справочник - погледни там.

# 332
  • Мнения: 208
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ.НАМЕРИХ НЕОБХ. ИНФОРМАЦИЯ!

# 333
  • Мнения: 276
Идва понеделник и сърцето ми е свито. Преди малко сложих Али да си легне с 300 уговорки, защото не искаше, че утре ще ходи на градина.  Cry Плака, моли ме да не ходи, тука и било добре, не и било скучно и т.н. Просто в такива моменти колкото и да се старая да съм спокойна и приказлива и усмихната, губя дар слово, незнам какво да и кажа и едвам се сдържам да не ревна и аз. Надявам се след като минат понеделник и вторник нещата да се поуспокоят.

Нати, исках тел.на учителките, но само едната си го даде. Другата каза че нямала  Wink

Чудя се, дали ако я взимам на обяд адаптацията няма да е по-лека или напротив?  newsm78

# 334
  • Мнения: 2 722
Най-накрая на градина след стачката. Порева си човека, ама по инерция, просто убеден, че не трябва да се зава без бой. 10 минути след като беше влязъл в стаята вилнееше като отвързан.

# 335
  • Мнения: 1 180
Ето ни и нас - след месец и половина в къщи, пак сме на градинка /е, в началото имахме само два дни "стаж" - и хрема.../. След хиляди увещания, гушнал две мечета /мама и тате/, една количка, към 9 ч. се замъкнахме. Отвън едно момиченце ревеше, баща й я баламосваше нещо, от вътре също се чуваше рев.... Отворих вратата, а той ме стиска за ръката и реве "исам с теееееб, няма да оставааааам". Госпожата го дръпна, децата седяха на столчета и им раздаваха по една плюшена играчка. Постоях пред вратата и след две минути мойто гардже май се успокои. Тръгнах си със свито сърце и насълзени очи - незнам как ще свикнем и двамата! А и тези болести - едно детенце кашляше, друго кихаше, незнам. Как ще изкарам до 16,30 ?
Успех на всички плачковци и техните майки - да са здрави и усмихнати!!!

# 336
  • Мнения: 6 315
Хайде и моят Йоан тръгна днес. Цяла седмица обяснявах упорито как ще ходи на "училище". Натъжи се като влязохме, не е плакал много. В първа А група е детето. Кателина, мисля, че с дъщеричката ти са заедно. Заведох го към 8:35 и в 8:45 излязох. Помоли ме да постоя на вратата да го погледам и като тръгна към играчките учителката ми направи знак да тръгна, за да не се разстрои съвсем. Към обед ще звънна да питам как е.

# 337
  • София
  • Мнения: 2 901
Идва понеделник и сърцето ми е свито. Преди малко сложих Али да си легне с 300 уговорки, защото не искаше, че утре ще ходи на градина.  Cry Плака, моли ме да не ходи, тука и било добре, не и било скучно и т.н. Просто в такива моменти колкото и да се старая да съм спокойна и приказлива и усмихната, губя дар слово, незнам какво да и кажа и едвам се сдържам да не ревна и аз. Надявам се след като минат понеделник и вторник нещата да се поуспокоят.

Кателина, и при нас е така - от петък вечерта се започна с уговорки и жално плачене, как не искала да ходи на градина. Само като я накарам да изпее някоя песничка и се сеща за градината и започва да вие, че не иска да ходи. Успокоявам я, че сега сме в почивка - и утре и вдругиден няма да ходим, чак след 2 дни и тя мирясва. но след няколко часа пак се присеща и пак се започва с уговарянето. И аз вече не знам какво да отговарям - като пробвам с изречения от рода "всички деца ходят на градина, защото родителите работят и т.н." не помага. В същото време не помага и като я разпитвам какво толкова не й харесва - плаче и не казва нищо конкретно. накрая измисли (сигурна съм), че някакво момиченце не играело с нея.

Днес пак от леглото се започна с рев. Едва съм я успокоила, забаламосах я, че ще им пускат музика, че ще пеят (ама искала горе да ходи - дам им е актовата зала), да и горе ще ходят, подсетих я да си вземе 1-2 играчки и тръгнахме. Там чак пред вратата се разплака, после се успокои, но после пак се разплака...

Просто не знам, колко време трябва да мине за да свикне, знам че всички деца рано или късно свикват, но все съм си мислила, че сме от ранносвикващите...

# 338
  • Мнения: 276
Маrgarita, ние сме в 1-ва  б. Като влезеш в ляво.

Не смея да се хваля, но днес била много добре. Говорих с учителката преди един час и каза че си играла,танцувала,пяла и т.н. Дано от тук нататък нещата да вървят по-спокойно.
Успех на всички.  Simple Smile

# 339
  • Мнения: 400
При нас днес беше много тежко положението.  Силен плач, повръщане/ само слюнки, защото му е празно стомахчето/, едвам го одържах да не се отскубне от мен. Наложи се госпожата да го изведе от колата.  Като я хвана за ръка се поуспокои, но продължи да плаче. Влезнах в групата и стоях около 1 час, за да спре да плаче, но като тръгнах пак зарева. На път съм да се откажа от градината, при все че имаме алтернатива.
Само четвърти ден ни е, но много трудно се адаптираме. Изобщо отказва да яде и го взимам един нещастен, с тъмни кръгове около очите. Много ми е мъчно и май ще ме пречупи....

# 340
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
При нас днес беше много тежко положението.  Силен плач, повръщане/ само слюнки, защото му е празно стомахчето/, едвам го одържах да не се отскубне от мен. Наложи се госпожата да го изведе от колата.  Като я хвана за ръка се поуспокои, но продължи да плаче. Влезнах в групата и стоях около 1 час, за да спре да плаче, но като тръгнах пак зарева. На път съм да се откажа от градината, при все че имаме алтернатива.
Само четвърти ден ни е, но много трудно се адаптираме. Изобщо отказва да яде и го взимам един нещастен, с тъмни кръгове около очите. Много ми е мъчно и май ще ме пречупи....



Шеки не бързай да се пречупваш. Защо не опиташ първо до обяд да остава детенце?
Ние така направихме и от петък за първи път остана да спи в детската градина.
Някак по лесно протече адаптацията според мен.

# 341
  • София
  • Мнения: 9 892
Шеки,и според мен не бързай.Мими първата сдмица плачеше постоянно там,взимах я наобяд,а дори и преди обяда.Но на втората седмица я оставях да спи там,взимах я като се събеди/обаждаха ми се / и така.Не се отказвай,прекалено малко време е минало.

# 342
  • София
  • Мнения: 344
При нас днес беше много тежко положението.  Силен плач, повръщане/ само слюнки, защото му е празно стомахчето/, едвам го одържах да не се отскубне от мен. Наложи се госпожата да го изведе от колата.  Като я хвана за ръка се поуспокои, но продължи да плаче. Влезнах в групата и стоях около 1 час, за да спре да плаче, но като тръгнах пак зарева. На път съм да се откажа от градината, при все че имаме алтернатива.
Само четвърти ден ни е, но много трудно се адаптираме. Изобщо отказва да яде и го взимам един нещастен, с тъмни кръгове около очите. Много ми е мъчно и май ще ме пречупи....


Шеки, дръж се. Wink
Моята дъщеря направо си повръщаше върху пода в градината ( докато не се сетих да я пращам гладна).Тичаше натам-насам и не позволяваше никой да я пипне.Учителката гледаше безпомощно и казваше, че не е имала такова дете. Mr. Green А аз така се бях шашнала, че едва преглъщах сутрин като знаех какво ме очаква. Сега да видиш как бърза; тича след мен докато се обличам и само ми мърмори, че ще закъснеем. newsm44
Обаче наистина намалете темпото и ако има кой да помага опитайте седмица да е до обяд. Peace

# 343
  • Мнения: 6 315
Йоан днес е бил добре в градината. Не е ял много, спал е. Чух го по телефона, каза че иска пак да ходи. Ще видим довечера и утре сутрин как ще е  Simple Smile.

П.С. Миналата година като го водех на ясла и той повръщаше от плач  Rolling Eyes. Шеки, не се отказвай още!

# 344
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Маrgarita, ние сме в 1-ва  б. Като влезеш в ляво.
Значи сме в една група Laughing

Общи условия

Активация на акаунт