НОЕМВРИЙЧЕТА '2005 No 2

  • 14 907
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 089
момичета, само прелитам да питам дали някой се сеща къде се  продават от ония ниските пластмасови оградки, дето служат за ограничаване на бебешкото движение. може да се сложи в къг, а може и да се опъне като оградка - по детските клубове сте ги виждали 100 %. някъде ги мярках, ама ей на, че кат ми трябва и не ги намирам по бързата процедура. ако се сетите - свиркайте или давайте линк направо.
честито на деситка за рд, а също и на еххо зарад пазара. няма време сега да завиждам, че съм затрупана със стотици листи  ooooh!

# 46
  • Мнения: 9 905
Пикадили, струва ми се.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 392
Моето дете ве4е е изкъпано и заспива Mr. Green Да питам как се справяте с миенето на зъби - преди му беше забавно, а от скоро стиска тази уста, не дава да мия, а пък как се хили Shocked

# 48
  • Мнения: 1 253
Добро утро Simple Smile
анелето с миенето на зъби не се справяме особено успешно. Много й е интересно да държи четката за зъби и да ме кара да й слагам паста, но миене няма. От няколко дни майка ми я е научила да си четка зъбите без паста и май и харесва.
Гърне от няколко дни нещо й става. Откакто е станало студено се напишква в гащите. Казва "пиш" в момента в който вече пишка. Все едно сега започваме отначало. Забранила съм на всички домашни да й се карат като се напишква в гащите, просто кротичко да й обяснят, че е по-приятно ако се пишка в гърнето и в края на краищата ако не й се пишка в него да го оставим за малко. Сутринта пък си свърши всичките работи в него доброволно. Малко съм объркана...всъщност аз Ния насила не съм я слагала на гърне  newsm78 все едно се улисва в играта и забравя да каже. Ама как до преди 3 дена си казваше. Отдавам го на факта, че майка ми може когато се е напишкала първия път да й се е скарала. Тя по принцип си говори по-високо дори за обикновени неща и може пък Ния да се е стреснала нещо. Знам ли....ще я видим тази работа. Някой друг беше писал за напишкване при студено време....

# 49
  • Мнения: 1 608
Еххо и при нас ситуацията е подобна. Приемам го като голям проблем. Аз също не съм слагала насила на гърне. Напоследък остава много са баба и дядо. За тях да се скарат е в реда на нещата и при първото напишкване да сложат памперс. За съжаление.
Надявам се сега като се преместим нещата отново да влязат в релси.
Гошко пък разказва приказката за Червената шапчица в негов вариант. Много е сладък носи на бабата "саламче и биичка", а тази сутри установих, че и Зайченцето бяло казва с помощ тук там/това пак е принос на баба и дядо/.

# 50
  • Мнения: 1 253
=^._.^= при нас бабата е склонна да не слага памперс, но след 2 напишквания снощи аз се предадох и й сложих. Пералнята не спря да пере снощи, а дрехите не искат да съхнат (сушилня в новия апартамент). Пантофите са напишкани и изпрани, маратонките също. Остават само едни други обувки и ботуши. Да не говорим, че снощи накарах мъжът ми да изнесе килима на терасата, защото и той пострада. Въпреки, че го прахме с някакви препарати мирише ужасно и само пране на автомивка ще оправи положението Simple Smile
Ей сега говорихме с майка ми и си е пишкала в гърнето цяла сутрин. Чудя се дали пък не е поизстинала и затова....ще видим....

# 51
  • Мнения: 2 587
По отношение на гърнето и при Вики е същото положение.Пишка си самичка,дори си сваля и дига гащичките-ето и филмче за доказателство:http://jmototo.multiply.com/video/item/1/S6300901.AVI(препоръчва се да се гледа с по-силен звук)
Но като я оставя някой ден на бабата и тя веднага слага памперс.Колкото и да й обяснявам че детето си пишка само-все тая.Заканила съм се слдващият път да скрия памперсите,ама да видим.До два дена след това се случва Виктория да се изпуска и пак свиква.
Относно зъбите-първо сама си ги мие или по точно търка предните,после аз й се примолвам да измия навътре и получавам четката и една широко отворена уста,после тя сама трябва да хвърли четката в мивката за миене и да пие вода.Всяка друга последователност води до сърдене,глезене и здаво стискане на устни.

# 52
  • Мнения: 1 541
Еххо, браво за хубавото изкарване и да покажеш някоя дрешка от пазара, а  Mr. Green
Виждам, че доста деца като се позахлади и започват да си изпускат. Не мисля, че е "голям проблем"....просто все още са си на границата м/у деца и бебета и е нормално все още уж затвърдени навици да "регресират" от време на време. Много добре си направила, че си забранила да и се карат, защото така само ще я стресират и най- много наистина да започне да не иска да пишка в гърне. Ще отмине....малко търпение и доста пране ти трябват само  Wink Мисля, че си избрала ммого подходяща тактика  Peace

Миене на зъбки- все още не ползваме паста за зъби, понеже не искам да я гълта, Мием само с мокра четка. Като си стиска устата и не иска да ми даде да я мия започваме да разиграваме циркове и етюди- а по някога и казвам, че ще и измия носа и я докосвам лекичко с четката по него- тя като се разсмее- почваме пак четкането  Crazy А ако съвсем твърдо ми откаже- ами пропускам миенето за момента.

jmoto, не ми се отваря линка. Нана онзи ден също ме смая, като изведнъж ми се появи с гърнето в ръце, пълно с пиш- сабула се, изпишкала се и дошла за миене  Shocked Mr. Green

Тити, пишкането с грейката е трудна работа. Но аз все още като е навън и слагам памперс, че ще лудна иначе..... Rolling Eyes

# 53
  • Измир
  • Мнения: 647
Добро утро!

ДесИтка честИт рожден ден!

Относно пИшкането ще премъча, защото нямам опИт. СевИма не сИ казва, но ако я подканвам през 1_2 часа, пИшка в тоалетната с удоволствИе.
ЗъбИте мИя аз като й говоря как сме се разхождалИ, как сИ е Играла с прИятелката сИ И разнИ подобнИ, с една дума й отвлИчам внИманИето. Иначе много обИча после да й казваме колко хубаво й мИрИше устата.

# 54
  • Мнения: 1 608
*MILADY*, при нас проблема наистина си е голям, защото върху фактора време се наслагват и смяна на обстановката/баба и дядо + ясла/, но при еххо явно наистина е само от застудяването.

# 55
  • Мнения: 1 541
=^._.^=, аз визирах Ния, макар сега като гледам наистина изглежда все едно съм цитирала теб  Wink
А при вас наистина по- вероятно се дължи на стрес....Яслата почти винаги води до това Thinking Но по- притеснителен е наистина факта, че детето е стресирано, а не толкова че се напишква....това да бели кахъри, според мен де.

Хайде и за да поискам вашето мнине и съвети- Нана напоследък не иска да заспива вечер изобщо!!!! Приспиваме се всяка нощ по час и половина, т.е. около 23.40 заспива! Откачам!!!! Всяка вечер стигаме до там аз да и се карам, за да легне най- накрая....
Адски ми е неприятно, но колкото и да обяснявам със спокоен глас всичко каквото се сети (мама гуш- мама ще те гушне утре, веднага щом се сабудиш, сега е късно и трябва да спинкаме, лош чичо- няма лош чичио, мама го изгони далече, той спинка и тн., баба Яга- тя не съществува, изгоних я и прочие и тн и тн.), седя с нея в стаята докато не заспи, понеже ако се опитам да изляза тя изпада в истерия.....Не издържам!!! Няма против да съм при нея, докато тя си заспинка, но този отказ да си лежи и непрекъснатото ставане, приказване, плакане и прочие......Започвам да си мисля, че аз не съм достатъчно добра и търпелива майка и да мога безкрайно да обяснявам и повтарям, без да се стига до момента, в който ми писва....Мъчно ми е, че не съм по- търпелива, не искам да я стресирам с излишно каране (не и креща, но и говоря със строг и сърдит рязък тон).....иска ми се някак по- спокойно да можем да се приспиваме....
И аз не знам какво очаквам да ми кажете, но поне споделих.... Confused

# 56
  • Измир
  • Мнения: 647
exxo, много непрИятно!
jmoto, страшно сладка е ВИкИ И толкова голяма  Изглежда
*MILADY*, пастИте от 0-2г са прИгоденИ И за гълтане май  newsm78 Нана е едно бяло бонбонче.
Да не бИ да се преуморява И Изнервя? До колко спИ следобед?

# 57
  • Мнения: 911
Милейди, zа лягането няма да ти давам съвети, ти zнаеш аz как процедирам Wink Ритуал, в леглото и толкоz. Но се чудя дали е раzумно да и каzваш хем че няма Баб Яга, хем че си я иzгонила? Да не се обърка детето...
А, и може би Олгарита е права, че се преуморява, доста късно ми се струва това newsm78

# 58
  • Мнения: 1 541
Сердика, ами аз първоначално казвам, че няма баба Яга, че е само в приказките и тн., но тя продължава да реве и да мрънка (тоест не приема обяснението, че я няма тази пуста вещица  Twisted Evil ) и тогава започвам с по- разбираемото за нея "мама я изгони"- тези две обяснения не следват едно след друго (само веднъж следваха де  Embarassed). Просто аз тъпо го описах.  ooooh!
olgarita, спи от 3 до пет след обяд, но няма начин да махна този сън, защото  си го иска, без него е непоносима вечер просто, а и пак не си ляга по- рано  Crossing Arms Изнервена незнам......всяка вечер точно към девет започва да търчи и да подксача по леглата все едно люта чушка има в д-то  Mr. Green Пощръклява.....

# 59
  • Мнения: 1 288
милейди, аз бързам да те успокоя- минава, период е. абсолютно същото беше при нас с кейти, все едно аз съм го писала. най-ранен час за заспиване беше 23:30. приспиването траеше поне 2 часа  Close съответно и аз откачах накрая, то бива, бива. сега вече взе да отминава. аз как се справих- точно преди лягане я пускам при играчките и й казвам: хайде, избери си сега коя играчка ще спи с нас, да я гушнем, да я приспим. тя си взима някоя играчка и се опитваме да лягаме. щом започне да става, да се върти, аз й обяснявам, че на играчката вече много й се спи, на мама много й се спи. и че ако не заспи скоро, мама ще заспи и няма кой да я приспива  Laughing обикновено действа. не казвам обаче винаги. установих, че тя усеща много, когато бързам да я приспяи се изнервям. сякаш напук заспива по-бавно. затова  вече се старая и да се успокоя, все едно не ми пука кога ще заспи. ферман изписах, дано нещо съм била полезна. ако това не помогне, може би израза " и това ще мине"  Mr. Green
меожду другото, забранила съм на всички близки да говорят за разни измислени страшилища- баба яги, дядовци и т.н., че ще я вземат, че ще дойдат.  Naughty кейти дори не знае, че съществуват и съответно не я е страх от тях.
еххо, препоръчай кръчми из виена. аз магазините ги знам, но така и не попаднах на читав ресторант там. ние пътуваме на 12 декември. и вече нямам търпение. надявам се вече да са започнали намаленията тогава, макар че и без намаления си струва.
с памперси сме още. гърнето категорично го отказва в момента. няма да се кося и за това.

Общи условия

Активация на акаунт