Каква захар ползвате ?

  • 4 484
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 622
За кафе - кафява на бучки.
За сладкиши - бяла.

 Peace

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 339
Само и единствено бяла захар.

# 32
  • Мнения: 27 524
Кафява тръстикова. За всичко.  Peace

# 33
  • Мнения: 2 082
кафявата захар по-полезна ли е от бялата?

# 34
  • Мнения: 5 001
Аз бих искала да попитам за тръстиковата дали е по-полезна от другите видове... newsm78 ? Кафява ползвам но тръстикова....дори не знам как изглежда като опаковака та да пробваме... Embarassed

# 35
  • София
  • Мнения: 160
кафява -за чай,кафе и сладкиши.трябва да се вземе под внимание че бялата захар е по-сладка.отначало не ми харесваше кафявата захар но сега така свикнах че без нея не ми е вкусно,а е и полезна.

# 36
  • Мнения: 1 098
кафява захар Peace

# 37
  • Мнения: 1 951
Кафява за кафето и за закуските на детето, бяла за всичко останало.
На мен кафявата ми е по-малко сладка от бялата.

# 38
  • Мнения: 3 360
Бяла,но захар почти не се използва вкъщи.

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
За сега бяла, че е доста по-евтина от кафявата. Но скоро мисля да я сменя с кафява. Захар използвам само за сладкиши, на чай слагам мед.

# 40
  • Мнения: 6 315
Кафява само от известно време насам. Скъпо-нескъпо това е положението.

# 41
  • София
  • Мнения: 410
Виждам, че доста хора се бъркат много с видовете захар, та затова ще внеса малко разяснения по въпроса.
Има два източника за добиване на захар: захарна тръстика и захарно цвекло. В зависимост от това дали е рафинирана или не, се разделя на: бяла рафинирана (или т.нар. кристална) захар и кафява нерафинирана. Бялата захар (кристалната) се добива само от захарна тръстика. Тази тръстика преминава през редица обработки с не много приятни и полезни вещества, за да добие белия си цвят (вече съм забравила какви бяха те, но ако някой се интересува ще се разровя в лекциите си). Кафявата тръстикова захар (повечето от кафявата захар по магазините е тръстикова) преминава през по-малко етапи на обработка и затова е по-полезна. Кафявата захар от захарно цвекло има един специфичен мирис (мирише доста неприятно), така че ако сте си купували такава захар няма как да я сбъркате. След разтварянето й в течност този мирис изчезва. Не съм виждала бяла рафинирана захар от захарно цвекло. Но може и да има.
Надявам се да съм помогнала.

Аз използвам предимно кафява тръстикова захар, в редки случаи кафява захар от захарно цвекло. Бялата я ползвам за сладкиши (веднъж два пъти в годината, т.к. не съм много по тортите, кексовете и т.н.) и когато правя сладка.

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 16:57 от dutci

# 42
  • Мнения: 679
кафявата захар по-полезна ли е от бялата?
По-безвредна е, но все пак е захар. При нея са запазени минералите, витамините и микроелементите - калций, калий, желязо. Това я прави по-лесно усвоима от организма. За разграждането на бялата рафинирана захар се извличат вещества от клетките на организма, а кафявата ги носи в себе си. Аз също започнах да купувам кафява захар, но не знам доколко е качествена. Голяма част от кафявата захар, която се предлага на нашия пазар всъщност е рафинирана бяла захар, която е оцветена допълнително с тръстиков сироп. Истинската кафява захар трябва да е сурова нерафинирана.

# 43
  • Мнения: 511
Само кафява захар, когато купувам гледам да е овлажнена и на големи и малки бучици, така  я  разпознавам от боядисаната. Вкусът за мен е несравним с бялата захар.
Дори в момента се наслаждавам на един ябълков сладкиш с кафява захар. Laughing

# 44
  • Мнения: 1 149
Кафява тръстикова Peace

Общи условия

Активация на акаунт