Ето,че НOЕМВРИ наближава скоро малко бебче ще се гушка в мама

  • 10 211
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
Да, аз се чудих за бодитата, но то станахме вече много, нормално е човек да се обърка  Simple Smile Спрях да се чудя вече  Laughing. Ще ги оставя, няма да ходя да се излагам. Пък те са и само три, не са десет  Laughing, така че все ще се намери кога да ги сложа.
За стегнатото повиване, с разни повои, съм съгласна с Дита и Мерги. Обаче, съм чела някъде, че бебето се чувства по-спокойно и комфортно, когато е увито като пашкулче в пеленка или одеалце /не стегнато, просто с прибрани ръчички/. Нещо свързано с това, че дотогава са били на тясно в утробата беше свързано, а и някои се стряскат от ръчиките си. Незнам доколко е вярно, не съм го практикувала.
Така че, може и нещо подобно може да е имала предвид майка ти, Просто аз.
сладурка, в никакъв случай не се пристягат крачетата  Naughty Може да доведе до луксации.

# 16
  • Мнения: 98
Моеше шимичета, коя си беше шил слинг?
моя приятелка ми шие, но не може да намери халки....някаква идея?

# 17
  • Мнения: 98
леллеле кво ми става с компа...некви странни неща излизат -сори

# 18
  • София
  • Мнения: 614
Мимито, и аз се интересувах, че ще вербувам моя братовчедка за тая цел, и доколкото успях да проуча, подходящи халки има в магазинчето "От игла до конец", което се намира  на пресечката на Пиротска и Ботев - срещу колоните. Ама не съм ходила още там....
Ох, и аз съм се ококорчила нещо, сън не ме хваща, хем миналата нощ не спах хич. Сигурно щото съм сама и някаква подсъзнателна тревога да не взема пък да се разраждам сега?

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 00:13 от tsetseto

# 19
  • Мнения: 3 416
Цеци ти верно не си се включвала така късно,а и ако щеше да раждаш при всички положения щеше да удетиш нещо,и мене ме свива под лъжичката,ама сигурно е от хормоните тия дни

# 20
  • София
  • Мнения: 614
Сладурке, какво правиш, приключи ли със зимнината вече? Аз много обичам да си правя разни неща за зимата /в не големи количества/, ама таз година - нищо, с изключение на доматки без люспи и семки за всякакви цели.  Laughing

А по въпроса за повиването - това за мен си е живо издевателство и инквизиция над детето, нищо че толкова поколения са го практикували. Четох, че дори и да не се получи луксация, дава отражение в по-късни години - например ранна коксартроза. Навсякъде в белия свят съветват, че най-добрата поза за бебчето си е жабешката. То всяка баба ще съветва така, както тя е гледала деца, ама те навремето са натривали бебетата и със сол, което пък е суперпростотия и все още има случаи на натравяния и починали бебета от тая процедура. Ама всеки да си прави каквото си реши, детето си е негово в края на краищата.

# 21
  • Мнения: 3 416
Аз вече съм толкова объркана какво трябва и не да се прави,ама ще слушам съвети ще "отсявам"тъй да се каже,нищо не ми е ясно,даже сег като четох разкази за раждания си припомних,че дишането по време на раждане е особено важно,а аз нищо не знам по въпроса,защото се подготвях за секцио.Кога тепърва ще научавам нещата не знам,а и то все пак не се знае изхода на ситуацията. Цеци,твоето кръвно как е ?Мене всяка вечер по около това време почва д ами става топло,гадно,обливат ме вълнии ме хаща гадното сърцебиене все едно съм изпила няколко кафета...Сега ще го меря..
Зимнината я приключих вече,домати и аз си направих доста,е всеки ден ги ползвам,леко лютиви чушки пукани с чесъ,и червена капия малко..ми то не емного,ама си отне време.

# 22
  • Мнения: 421
Добро Утро!

Ами... май точно яко увиване си имаше предивд. Но не ман ич не ми допада и съм убедена,че е вредно.А иначе да е добре завито и "опаковано" (но не и стегнато) подкрепям,защото първия месец бебчетата много се стряскат ,тъй като за тях новото пространство е огромно. Спомням си като се бях притеснила,че първия месец ще си сипи в зимния кош и една мама много ми се смя "Вика - абе ти луда ли си- до оня ден ще е спало в една шепа корем,сега цял кош на разположение",а доста мами споделиха,че бебето отначало на по-тесничко и уютно спели по-спокойно...и има логика в това  Peace 

Аз вече започнах да изтерясвам тотално  Laughing  Денс пак ме чака цял ден пране... и си мисля какво ме очаква по-нататък.Първите три дни от седмицата да си свръша работата... после съм 3 дни на очни  Shocked + един изпит...една неделя почивка и ми идва приятелката от Испания (не съм я виждала 3години и се вълнувам мнооооооооооооого ) и то станало 15-ти лелее  ooooh!  дойде бебче

Аз пък постоянно се чувствам,все едно имам камък в корема тежи...тежи...гърба ме боли ужас.И аз не мога да спя,ама като се замислих,аз май откакто съм бременна не мога  newsm78  - Да се оплач и аз,като видях,че вие се оплаквате  Laughing  иначе вкъщих хич не мърморя,чак си мисля,че правя грешка,защото никой не ме третира като бреманна - по-скоро като магаре с дисаги  Joy

# 23
  • Мнения: 98
Ami tsetse ako minesh ot tam ste kazesh ima li, az ste predam systo

# 24
  • Мнения: 160
Добро утро!!!Гледам поговорили сте си нощес,а аз обиколих още веднъж детските магазини на сън!!!Желая ви приятен ден,макар да е мрачен и дъждовен Grinning

# 25
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен в този дъждовен и мрачен ден...
Мен ме боли глава от вчера и се мъча тук от легло на легло...
не ми се ще да пия лекарство...ама ако продължава май ще се наложи  Confused
..... Но не ман ич не ми допада и съм убедена,че е вредно.
А иначе да е добре завито и "опаковано" (но не и стегнато) подкрепям,
защото първия месец бебчетата много се стряскат ,тъй като за тях новото пространство е огромно.
newsm10
Аз лично като се роди дъщеричката я увивах, но не съм я пристягала...верно е че от самите
себе си бебчетата се стряскат и затова е по-добре да са увити - не като вързоп...
Ох оставям ви че главата ще ми се пръсне  Sick
Хубав ден от мен и до после!

# 26
  • Мнения: 157
Добро утро!
Ние снощи се прибрахме късничко и тази сутрин пак станах рано незнам вече ме хващат нервите изобщо немога да се наспя  като хората.
Ние се готвим да излезем малко на кафенце.
Желая ви приятна сутрин на всички по късно ще се включа във разговора.

# 27
  • Мнения: 421
Теди пий един парацетамол...на мен преди на ми помагаше,ама преди няколко месеца ме боля така кратуната и като изпих един и се оправих...

Обаче наистина много интеересно звучи - стряскат се от себе си Simple Smile и то си е така де   Laughing  Нищо...като се замисля  newsm78  и аз се стряскам от себе си понякога  hahaha

# 28
  • Мнения: 3 416
Абе Теди я пий един Панадол(от разтворимите),нищо няма да му стане на бебо от това,главата ти ще мине за минути Peace
ПростоАз,честит ти 9-так! Flutter
спомняте ли си момичета как чакахме от едно квадратче на друго,а? скоро всички сме в последния квадрат..а кога бяха калинки...аз мисля,че другата седмица започваме сериозно с бебешките новини,които с по-напред....

# 29
  • Мнения: 37
Ку-ку , ку=ку, добро Ви утро мами, въпреки дъждовното и мрачно временце не ми се иска да униваме вси4ки,ама да ви кажа 4естно в4ера за 1-ви път си изкарах акъла.Ве4ерта се прибирахме от среднощна разходка с приятели на хапване и пийване- запо4наха ме едни контракции на 4естота 3 мин(има-няма),ама ни мога да вървя, ни нищо.Поседя, поседя и пак тръгвам и ми мине...нищо не разбрах.Много се стресирах, викам си милооооо......тръгнаааа 4о4кото.Легнах си, вдигнах кра4етата на висока възглавни4ка,пих 2 "Но шпа" и съм заспала, за сега оплаквания нямам! Малко ме стискаше корема по едно време като ставах 100 пъти през ноща до WC, ама към момента съм ОК.
Оле, дано не съм ви изплашила нещо,ама исках да кажа,4е уж да ми олекне.

Общи условия

Активация на акаунт