Ето,че НOЕМВРИ наближава скоро малко бебче ще се гушка в мама

  • 10 219
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 84
Това с бабещките изказвания много ме развеселява  Joy
mergi, въобще не се притеснявай и не си позволявай в главата да ти влизат такива работи! Суеверия  всякакви може да чуеш, който иска да си вярва...

# 61
  • София
  • Мнения: 614
Моята свекърва преди време пък спомена , че се давало на бебе да си близне кръв от костенурка за да не се разболявало от рак !!! Шокирах се !!!  
panty , туй с костенурката нищо не е, на някои места в България все още им режат гръбчетата на бебетата, че да им изтечала "мръсната кръв"  #Crazy. Или ги мажат със свинска мас, смесена със сол, за да спрат да се подсичат. Аз лично съм виждала такова нещо, и то в дома на уж културни хора, бебето беше на 1 месец и нещо, цялото се зачерви като рак и посиня от рев. Абе думи нямам....

Току що спорихме да гладя ли предварително бебешките дрехи или не.Според нея ще се вмиришат ако ги изгладя.
И на какво ще се вмиришат дрешките, като се изгладят, Катерино, че много интересно ми стана  Grinning

mergi, това с прането е въпрос на лични предпочитания, но и аз предпочитам бебешките дрехи да не нощуват навън и ги вкарвам в стаята със сгъваемата сушилня. Даже и мои дрехи, които са съхнали през нощта, понякога ми миришат на пушек, и затова рядко оставям нощем пране навън.

Ох, и аз със мойта майка съм се разбрала, че няма да се меша за тия неща, докато е при мен първите дни след секциото, ама да видим...Знам с какъв трепет и вълнение си очаква внучката и даже ми е жал, че понякога я кастря много строго. Разчитам, че все пак е модерна жена, а не бабичка със стари разбирания, ама знам ли....Веднъж като й казах, че няма да наливам детето с вода за щяло и нещяло и ще караме само на кърма /дай Боже да се кърмим добре!/, тя щеше да припадне от ужас. В това отношение разчитам и на разумните съвети на педиатърката /забравих да се похваля, че вече имам уговорка/ и държа тия неща да ги чуе и майка ми при първото й посещение в къщи, че после да не спорим.
Да ви се оплача, че цял ден нямам топла вода, ама май доста квартали в София са така. Звънях в Топлофикация и казаха, че има авария, и най-рано утре на обед ще се знае кога ще я пуснат. Моля се Малечка Палечка да не се разбърза дотогава, че един тоалет като хората не мога да си направя....

# 62
  • Варна
  • Мнения: 208
сега разгледах и снимките. Страхотни неща сте си накупили - Честито.

Мими ти как пазариш от Next? доколкото знам не доставят до Бг. Или бъркам  newsm78 Или познати ти ги пращат?

А и за термометрите да питам - с които се мери темп. на бебетата. Гледам някакви електронни - без живак. Едните са като биберон,другите са за уше и трети се допират до чело и след 5-10 сек. отчитат. Та кои са най-надежни?

# 63
  • Мнения: 160
Хайде,изгладихме с беба дрешките,само сега да не се появи някой да каже,че вечер не се глади tantrum

А вие къде се покрихте???

# 64
  • Мнения: 810
Здравейте банда! Много ми харесва като отворя и има само 4 непрочетени страници  Laughing Т.е. мога да ви изчета. Много бързо напредвате докато аз спя и направо всичко изпускам.

Ние сме пак в болницата с жълтеница и ниски бели кръвни телца. Утре ще разберем от какво са.

Като родите, живот и здраве, наблюдавайте бебчетата за жълтеница. Появява се обикновено 3-4ден. Нас ни изписаха 3 ден и не ни предупредиха за какво да гледаме. А аз като не съм имала деца, нямах и идея. Бебето беше розово/червено, но отдолу имаше жълт цвят и очите му бяха жълти..но го видях чак като ми го показа докторката на прегледа след изписването. Резултата билирубин над 20, много ме е страх, дано нищо не му е направил. 

Да ви кажа за повиването - нашето бебе харесва да го повиват. Успокоява се веднага ако плаче, мисля че се чувства все едно е още пристегнат в утробата. Само че не го пристягам с изправени крака, просто го повивам като пъшкулче както на него му е удобно със свити крачета например.

А помощници и аз не виках. Майка винаги е добре дошла, тя не е досадна. Но никой друг. А и с бебе вкъщи аз се чувствам най-добре като сме си сами. Достатъчно е напрежението да си ангажиран/ангажираш хора.

Помпи купувахте ли? Купувайте, че е животоспасяващо!  Laughing

Последна редакция: нд, 07 окт 2007, 21:59 от Пумпал

# 65
  • Мнения: 160
Ей,Пумпалче,да се оправя Иванчо бързо и да се прибирате в къщи!
То май съм сама на фронта,бандата някъде е зачезнала newsm12 дали спят вече???

# 66
  • Варна
  • Мнения: 208
Има нещо такова. И аз потеглям към леглото. Лека и спокойна нощ на всички - тази вечер ще се спи - така унася дъждеца..

Само да се похваля че успях да си отрежа ноктите на краката  Mr. Green  САМА  Naughty

# 67
  • Мнения: 3 416
Абе не е като да не сте писали Laughing,всички имате страхотни покупки и ми се щше и аз вече да изпитам това удоволствие тия дни Heart Eyes,за бабешките глупости даже не смятам и да коментирам Naughty
patriciaa,дано се оправиш,че знам какво е с тия бъбреци,то затова и бързо-бързо излязох в бонични,но може би така е трябвало,пък и малко остана,то ако ще те взимат в болница...
За количките-аз нали си бях харесала Маг-а,страхотна е,но е много голяма,Чико са удобни и все пак ми се виждат много малки пък те и някак си нестабилни,ще видим мойтто Чиполино кво ще излезе
Мишунка не е е разписвала май Thinking

# 68
  • Мнения: 433
Хе-хе, и на мен ми харесва, когато има малко страници в новата тема и успявам да ви изчета  Laughing

Моме Катерино, много ме шашна тази твоя свеки, интересно как ще се вмиришат дрехите, като се изгладят  #Crazy  Аз пък много харесвам аромата на току-що изгладени дрехи, свежички едни такива. Всичко бебешко, което съм изпрала, е изгладено и тогава прибирам в шкафа, само плетените неща и зимния космонавт не съм изгладила.

Мergi, и аз мисля, че това с нощуването на бебешките дрехи е бял кахър и бабини деветини. Дори го имаше в една голяма тема-класация на суеверията  във форума "Майки бъдещи и настоящи" .
Единствено основание за прибиране на детските дрехи вечер е падането на силен смог, мръсна мъгла, нещо подобно. Ако живеете в силно замърсен район, нощем покрай влагата и сланата прането замирисва неприятно - точно на мръсна мъгла. Във всички останали случаи е пълна глупост. Аз лично живея в Княжево, при нас въздуха е добър и си ги оставям дрешките да изсъхнат колкото трябва. И майка ми правеше така навремето, а и аз с първото си дете - а тогава бяхме в Бургас, там нощем като замирише от Нефтохима... ужас  #Cussing out 
Прибирането на бебешки дрехи вечер навремето се е правело против уроки и да не би самодиви и зли сили да се заплетат в дрешките и да навредят после на детето.  Не вярвам майките сега да се плашат от самодиви Laughing

Да се похваля - вчера с дъщеря ми купихме кошче за кола. Много съм доволна, това ми беше дерт. Избрахме единодушно Maxi-Cosi модел Siti за 135 лв,  тъмносива дамаска - детето настоя, аз предпочитах една ясносиня с оранжево. Но тази стои много хеви метъл, аи седалките на колата ми са сиви. 2 часа в събота тренирахме как се закопчава пустото му кошче с коланите, по едно време се отчаяхме, мислехме, че нашите колани на Нисана са по-къси. Накрая все пак прочетохме цялото упътване (не само да гледаме картинките) - и стана   Whistling  Дори се оказа лесно. След седмица сигурно ще закопчаваме това кошче по норматив за секунди.
А държах да пробваме предварително и е имало защо. Брат ми ходи с кошче да изписват тяхното бебе през септември и, понеже не можа да се оправи с кошчето, пак снахата си го държеше отзад в колата  Crossing Arms  Така че - съвет - тренирайте предварително тези неща, да не се суетите и нервирате  излишно после.

Взехме и пеленки тензухени и бархетни 1 комплект, че винаги си трябват. И двее сладки гащиризончета с дълъг ръкав - памучни, не много дебели, но като ватени отвътре и ще топлят. При това български, на ф.Захи и само за по 9 лв

# 69
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Ехооо, добро утро! Аз ли съм най-ранобудна? Ей това не мога да го повярвам! Хайде, че ми е скучно сама да си пия кафенцето!
За нощуването на дрехите навън, аз също мисля че е глупост от гледна точка на някакви суеверия, но колкото до вмирисването и замърсяването, мисля че bilkata е права! Миризмата на Нефтохим е ужасна, да не говорим едно време как съм си прибирала дрехите черни! Аз имам сушилен барабан и се чудя дали да не пусна дрехите на бебо там (като ги купя де). Вие какво ще кажете?
Количка харесахме на Чиполино. Момчето в магазина ни убеди, защото се двуомяхме между нея и подобна на Чико. Та той каза да не си правим илюзии, че като е по-скъпа е по-хубава. Всичко е китайско производство и единствено това че пише Чико прави цената двойна! Ще видим какво ще излезе накрая!
Хайде, хубав ден мамчета!

# 70
  • Мнения: 37
 Добро утро и на теб STELLA_B, явно сме на първа линия днес с теб!  smile3501
Вече сме си закусили, пихме каквото там пием и сега ве4е се ровим из форума з анещо интересно....., прегледах вашите снимки, ммммммм супер е вси4ко.Брависимо на попълненията ви.
От към съветите на свеки за сега съм облагодетелствана, в смисъл, 4е не присъстват.Аз не живея при мъжа ми, а той при мен:) Колкото до майка ми, тя си държи супер модерно и не смее да се меси, само ме хвали аз каква майка ще съм, 4е тя била мн по= скована и дистанцирана от вси4ко като подготовка за бебето, но и тогава нямало нищо.
Майка ми даже не знае за половината неща, които нау4авам,4рез вас от форума, тя не е гладила дрехите, не се е втелясвала много, много ,ама и аз съм мн здраво бебе била! Не са ме изнежвали, което е много важно и за нас да не правим тези грешки.
Няма да повивам и да стягам бебко,за мен са излишни грижи и неудобства.Дрехите гледам да пера сутрин рано, простирам и до края на деня прибирам и гладя, не се вмирисват след гладене,а обратното, с този прах Sano се носи страхотна миризма. smile3521
Ние си изпратихме татито за София и сега се оглеждаме като необрано лозе,навън е мра4но и дъждовно.
Какво от кошчетата за кола трябва да гледам, аз не съм купувала още.Има ли нещо важно, к не трябва да пропускам при избора си. Коли4ка също не съм гледала и взимала, 4е ще ми дава една приятелка,ама ми е притеснено,4е още не съм я виждала даже:(
Станахте ли бре мами???

Последна редакция: пн, 08 окт 2007, 08:14 от Galaxy_25

# 71
  • Мнения: 112
Здравейте майчета!
ДОБРО УТРО и от нас...
Вече станахме и да се похваля, че главоболието ми е изчезнало!!!
Относно количките.
Маг Игланд е желязна....много е удобна и за майката и за детето. Големия и недостатък е че е МНОГО ТЕЖКА
Такава ми беше първата количка и понеже живеехме на 2 етаж и всеки ден по два пъти
нагоре надолу по стълбите и си беше мъчение...
Сега си купихме тази на Чико - модел Кортина. Една приятелка я има и две години
нон-стоп с нея първо че е удобна и второ е мн маневрена.
Това че е със столче я прави по лесна за пренасяне и не е тежка толкова.
Въпрос първо на възможности, защото все пак има и мн по-добри модели, но
цените са над 600 лв, което за мен е невъзможно. А Кортината е на доста добра цена.
Ами това е от мен за сега!
Желая ви ПРЕКРАСЕН ДЕН, нищо че е мрачно и вали...

и да ви поканя на кафенце и аз  Wink

# 72
  • Мнения: 37

Сега си купихме тази на Чико - модел Кортина.

Теди на каква цена е тази количка, ако не е тайна?Simple Smile

# 73
  • Мнения: 112
Теди на каква цена е тази количка, ако не е тайна?Simple Smile

480 лв.

# 74
  • София
  • Мнения: 10
добро утро  Grinning

Аз от днес съм вече в болничен  Grinningи ще се мотая в къщи най вероятно ...то и времето навън е ужасно и не става за разходки Sad
Следобед само ще отида до доки да си взема болничния и да го занеса на работа и после се отдавам на мързел Mr. Green
За количките аз се чудя между два модела на чиполино, но мисля да я купуваме чак като се роди бебка Wink

Общи условия

Активация на акаунт