За вегетарианството

  • 2 872
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е, какво пък толкова странно има в това да не се яде месо?
Всички ли можете да ядете хлебарки, да речем.
Има племена, които го правят, значи става.
Принципно.

# 31
  • Мнения: 2 759
...Има племена, които го правят, значи става...
                  А-а-а, не така с лошо  Naughty. Що обиждаш Китай на 'племе'  Mr. Green?

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А жабешкото и месото от охлюви изключва ли се от веге- менюто ... включвам се да ви чета  Grinning

# 33
  • Мнения: 3 447
Бивши приемате ли?  Grinning

# 34
  • Мнения: 2 212
А бъдещи?  Laughing
Сериозно не съм по месото, но ям - рядко но все пак- по инерция по-скоро отколкото от апетит към него. Въпрос на малко воля е да се откажа тотално. Просто се изкушавам да ям все още някои трайни колбаси, абе луканката демек...иначе готвено всякакво месо не ме влече...Виж от млякото не бих могла да се откажа, ако това значи да се откажа и от шоколада...там въпросът е на живот и смърт понякога  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 178
ester, удоволствието от натурален, черен шоколад е в пъти по-голямо и насищащо с ендрофини!  newsm10
Имам предвид качествения с  85% какао... изцяло растителен.
Сега, когато се "мина" да хапна млечен шоколад, се чудя какво съм му харесвала.  smile3503

# 36
  • Мнения: 2 212
Не съм сигурна, че съм опитвала истински черен шоколад, но такъв какъвто съм опитвала ми горчи. Предпочитам млечния  Blush

# 37
  • Мнения: 431
Естер, повечето вегетарианци консумират яйца и мляко. Така че не е задължително да се отказваш от млечния шоколад.
Има и такива, които от месата ядат само риба - но се водят вегетарианци.
Само веганите не консумират нищо от животински произход, включително и мед. На мен ми се вижда крайно.
Най-ограничаващите се са суровоядците. Не знам как издържат. Все пак интересно дали ядат сурови яйца и пият несварено мляко.

Пошепнаха ми на ушенце, че се водиш вегетарианец, ако само под 10% от храната ти е месна.

# 38
  • Мнения: 293
Пошепнаха ми на ушенце, че се водиш вегетарианец, ако само под 10% от храната ти е месна.

 Grinning Йе, верно ли? Ще кликна в анкетата, тогава.

Не че мога да си изчисля процентите, де.

# 39
  • Мнения: 2 212
Краен веган не бих могла да бъда, определено. Може да има полза...но не мога да се откажа от всичко с животински произход. Ако се откажа, то ще е от месото като дори мисля, че за рибата ще ми трябва най-много воля. На морето цаца с картофи и бира ми звучи прекалено изкусително, но се преживява и без това...Темата определено ме мотивира.

# 40
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А жабешкото и месото от охлюви изключва ли се от веге- менюто ... включвам се да ви чета  Grinning

Никакво животно, влечуго, насекомо, хвърчащо, плуващо, пълзящо и т.н. не се консумира от семейството ми.


Само веганите не консумират нищо от животински произход, включително и мед. На мен ми се вижда крайно.
Най-ограничаващите се са суровоядците. Не знам как издържат. Все пак интересно дали ядат сурови яйца и пият несварено мляко.
Пошепнаха ми на ушенце, че се водиш вегетарианец, ако само под 10% от храната ти е месна.

А веганството и на мен ми се вижда крайно (нямам нищо против тези които са. Даже им се възхищавам на волята), но за мен е неприемливо, ние сме прекалено злояди за да мога да огранича още менюто ни.
Ядеш ли месо каквото и да е колкото и да е рядко не е вегетарянство. Както каза едно дете на моя приятелка ние сме полу-вегетарянци, защото ядем от време на време месо.  Twisted Evil

# 41
  • Мнения: 704
* малко инфо  Simple Smile

http://www.vegetarianstvoto.hit.bg/health.html

http://www.ecobusinesslinks.com/vegetarianism.htm

http://www.greenpeople.org/Vegetarian.html


... и, мм, както казва един чудесен мой приятел  Heart Eyes -  по-важно е да виждаш/усещаш/въз~приемаш съдържанието, отколкото формата...

т.е. веганството/вегетарианството със сигурност не е само не~ядене на трупове  Sunglasses

# 42
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Най-ограничаващите се са суровоядците. Не знам как издържат. Все пак интересно дали ядат сурови яйца и пият несварено мляко.

суровоядството не е задължително вегетарианство.
те ядат сурово месо - рибица, сушено месо, студенопушено месо, сушена риба.

сред вегетарианците има суровоядци Peace

# 43
  • Мнения: 2 818
Най-вече от здравословни и морални съображения. Не смятам, че при наличието на толкова много и разнообразна храна имам нужда от плътта на убито животно. Здравословно - защото, както водата "помни", така и всяка материя помни, а пържолите помнят убийството (независимо от метода на убийство). (А нещата, които ги има в месото ги има и в други продукти.)
Не съм веган и вероятно няма да стана, но постя - добре ми се отразява. Макар, че от яйца в цяло състояние (пържени, варени ..) ми се повдига направо.

# 44
  • Мнения: 639
Много ми е странно,когото ме питат как измисляш разнообразно меню?Като ,че ли повечето хора разбират вегетарианството само и ли основно ,като начин на хранене.А то за мен е ,начин на живот,цялостен мироглед ,усещане за света.

Общи условия

Активация на акаунт