вълшебна сватба

  • 4 455
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Иначе на въпроса ти - за вълшебна сватба си приготви 10 000лв  Crazy
Пък аз само да добавя, че не цената, която ще платите, ще направи сватбата ви вълшебна! Peace Важно е да изберете всичко по ваш вкус, така че после с удоволствие да му се наслаждавате. Hug Вълшебството е в чувствата, които изпитвате един към друг и в желанието да ги споделите с всички останали гости, успех и прекрасен празник от мен!  bouquet
ДА любовта е най-важна(тя и няма връзка с подпис, сватби и т.н.), но аз примерно искам да предложа хубав празник както на себе си и на съпруга си, така и на гостите ми, а за съжаление за това са нужни стабилни финанси. Ще ми е криво да правя сватба с 20човека, свряни в някаква евтина кръчма Sick за съжаление в повечето случаи хубавите неща се купуват с пари Tired

# 16
  • Мнения: 2 908
110 души бяха поканените,сватбата ни беше миналата година май месец.За гражданското,за църквата,за окрасата на ресторанта,за менюто,за певицата и оркестъра,за роклята,за костюма,за абсолютно всичко свързано със сватбата- около 5000лв(4500 по -точно).Мога да кажа,че сватбата ми беше повече от вълшебна-още говорят всички за нея.Всичко беше прекрасно и перфектно.
П.С.Роклята ми беше под наем Laughing,и пак всичко беше страхотно-въобще не съм искала да купувам-за какво ми е след това?За 10000 лв сигурно Господ трябва да ти слезе от небето,за да ти пее Laughing

# 17
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
ДА любовта е най-важна(тя и няма връзка с подпис, сватби и т.н.), но аз примерно искам да предложа хубав празник както на себе си и на съпруга си, така и на гостите ми, а за съжаление за това са нужни стабилни финанси. Ще ми е криво да правя сватба с 20човека, свряни в някаква евтина кръчма Sick за съжаление в повечето случаи хубавите неща се купуват с пари Tired

Е-е,никой не говори за евтини кръчми, където да се наблъскате като в консервена кутия.
Имах предвид, че съвсем не е задължително да имаш 10 000 лв., за да бъде сватбата ти вълшебна. Всъщност, това си е въпрос на личен избор. За едни булки е важно да минат под венчилото с рокля, обшита с камъни Сваровски, други пък взимат под наем и пак са щастливи.
При избора на всеки един детайл за моята сватба съм подходила внимателно, без да изпадам в крайности, но и без да пренебрегвам предпочитанията ни. И смело мога да кажа, че резултатът наистина беше вълшебен.  bouquet

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Не искам да споря с вас само си давам мнението - ето ви пример - 150човека по 35лв куверт= 5250лв, (от мен да мине включвам и алкохола и напитките в тази сума), мисля че останалаите неща - покани, църкви, подаръци за кумовете, златни халки и украси ще струват поне 2000-3000лв  Tired
Не ме разбирайте погрешно, просто и аз съм на този етап и го смятам и пресмятам, ама под 7000 не мога да падна(не че не ми се иска), а нали знаете че разходите винаги са по-големи от предвиденото  ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 908
Не ми се обиждай,но може в София да е така-ама не само София има в България WhistlingКазвам ти,че на моята сватба имаше всичко което ти изброи,единствено си внесохме алкохола ние.Под куверт разбирам менюто в ресторанта-е,имах основно,предястие,питиета бол,питки,десерт;торта отделно;фъстъци,лешници,мезета,хората не можаха да си изядат нещата-остана всичко по масите.Сватбата ни беше в хотела тук,който е нещо като местният Шератон-т.е. доста е скъпо да си прави човек сватбата вътре.Иначе бяхме на Троянският манастир,дето скубят като луди-на всички манастири скубят повече от църквите.

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 10:05 от афродита

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Не ми се обиждай,но може в София да е така-ама не само София има в България WhistlingКазвам ти,че на моята сватба имаше всичко което ти изброи,единствено си внесохме алкохола ние.И само това с куверта не го разбрах за гостите... newsm78Покани разбирам,ама какъв е този куверт-май някой си го е измислил....ей така да дава пари... Rolling EyesПод куверт разбирам менюто в ресторанта-е,имах основно,предястие,питиета бол,питки,десерт;торта отделно;хората не можаха да си изядат нещата-остана всичко по масите
Не се обиждам, хич даже, ако някой ми даде акъл как и откъде да спестя пари ще съм много доволна  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 908
Акъла обобщено е какво разбираш под "вълшебна"сватба и как я искаш-за мен беше най-важно приятелите ми да са при мен и да се веселим много,а не да се окаже да се вкиснат над чиниите и да няма танци и веселба.Другото беше на по-заден план,като не съм напъвала за купена рокля с камъни по нея Mr. Green,купих си по-евтини обувки(но хубави на външен вид),но единственото което държах да е на класа наистина беше заведението и манастира-те бяха наистина скъпите.Другото можеш,ако искаш,с доста нерви да търсиш,да минеш по-тънката и пак да стане супер вълшебна сватба.Зависи как си го представяш...
Отделно дето наехме и хотелски стаи за 4 двойки,които нямаше къде да спят в града... Mr. Green

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
единственото което държах да е на класа наистина беше заведението и манастира-те бяха наистина скъпите.
И аз държа точно на ресторанта и църквата - и те ще ми излязат най-солено разбира се. За рокля нямам никакво намерение да се харча, кви сваровски, кви 5лева  Mr. Green ама само една прическа е 70лв  ooooh!
Абе няма какво да спорим, всеки сам си прави сметката и се простира според чергата си. Има и един друг момент -  дали сватбата си струва усилието и нервите покрай нея, имам предвид до последно да трепериш дали всичко ще е ок  Thinking колко по-лесно е да изполваш сватбена агенция например  Thinking
Към авторката - щом се обичате не се притеснявайте, пари се намират, важно е желанието  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 676
Като гледам - от всички тук аз към дала най-ниска сума.  Sunglasses
Спокойно мога да кажа, че всичко беше повече от вълшебно.
Гостите ни бяха малко, защото ние така искахме.
Ресторанта беше прекрасен. Никой не беше виждал подобен "сценарий" ако мога така да се изразя. Нямахме църква, което ни спести сериозен разход, но не държим на това.
Иначе всичко около украсата и организацията го правих сама. Като се започне от покани /които станаха приказни/, кошнички и късметчета, аранжировки за масите и за целият ресторант, подаръчета за гостите и пр. Фотографи имахме познати - не сме плащали.
Роклята си я купих за 300лв и беше повече от прекрасна - все едно беше шита за мен.
Прическата и гримът ми бяха подарък от майката на кумата.
Смело мога да кажа, че всички останаха очаровани и най-вече поласкани от факта, че бях вложила много от личното си време и най-вече от себе си във всеки един детайл в тази сватба. Аз не го направих, за да пестя пари. Направих го, защото ми доставя удоволствие и предпочитам всичко да го направя със собствените си ръце и по мой вкус. И като бонус това ни спести доста пари.
Но нашата сватба беше доста нетрадиционна, така че може би мнението ми няма да свърши работа на тези, които мислят да следват традициите.

Пропуснах да кажа, че май повечето хора най-много се тревожат за менюто, но искам да кажа, че хората когато отидат на сватба, където им е весело и интересно, в повечето случаи дори не докосват чиниите си Joy А за младоженците да не говорим. Ние не успяхме да опитаме нищо друго, освен тортата, която наистина беше незабравима.

Общи условия

Активация на акаунт