tedi_b - Благодаря за дом. лимонада:)))

  • 18 061
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 230
Bulb 24 свежи цветове на дървото Бъз се накисват в 3 литра вода престояват 24 часа, прецеждат се през марля и се изсипва 1кг захар и 1 пакетче лимонтузу (лимонена киселина) и се разклаща до разтваряне на захарта. След разтварянето на захарта се разлива по стъклени бутилки с винт (Уиски, Коняци, и там к'вото имате) tooth . Съхранява се в хладилник, разрежда се според вкуса с вода.

 Sign Exclamation  Arrow

SAMBUCUS NIGRA L.
(сем. Caprifoliacceas - Бъзови)

Български народни имена Arrow бозик, бойзан, бузе, бъз, бъзлян, бъзовина, дренбъз, дървен бъз, свирчина, свирчовина, свирчок, сурчумина, трънбъз, черен бъз.

Народни наименования в други страни Arrow Русия - бузина; Франция - sureau; Австрия - elder;  Холандия - Schwarzer Holunder

Разпространение Arrow Почти в цяла Европа.

Употребявана част Arrow Цветовете(flores sambuci nigra), Kорените(radix sambuci nigra), Плодчетата(fructis sambuci nigra).

Време за бране ArrowМай - Юни

Употреба  Arrow   Цветчетата се употребяват в нашата народна медицина като потогонно и омекчително средство при простудни заболявания, хрема, пресипнал, (у нас често се нарича "билката на певците"), ангина, кашлица, възпаления на бъбреците, хемороиди: по 1 супена лъжица цветчета  се заливат 300мл вряща вода, след 10 мин запарване се прецеждат и се пие затоплена на глътки  1-2 дози дневно.

Това е от мен рецепта от полезна билка. Може на някой да му се стори познат аромата, аромата на ФАНТА МЕДНЕС, няма да се очудя Wink

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ауууууууу - тоз бъз  Neutral Face ...помня едновремешните опити на майка ми да го затвори тоз сок от Бъз в бутилки  ooooh! ! Яки (топовни) гърмежи и цяла маза в сок  Crazy  Tired  

Иначе не е лошо питие  Flutter

# 32
  • Мнения: 230
ама ти да не мислиш, че като се направи няма да се изпие веднага. Ама като ви гледам сигурно майка ти е решила да има и за зимата, та за това да са се чули ТОПОВНИТЕ гърмежи #2gunfire

# 33
  • Мнения: 317
ей тоз бъз ми е любим Stuck Out Tongue  Даже и тук правих, че в парка пълно, обаче мъж ми категорично отказа да го опита Sad
ей сега търчах да търся старата тетрадка на майка ми, Бог да я прости
абе ние си го пиехме и през зимата, при вас защо така Thinking
ето я и нейната рецепта
12 л. вода, 20 цвята, 3 пакетчета лимонтозу и 2 кг захар

# 34
  • Мнения: 1 289
Обожавам го сиропа от бъз. Oha! Трябва да пробвам, нали скоро ще започне да цъфти.

Общи условия

Активация на акаунт