A festejar el día de Todos los Santos! España - Испания

  • 18 722
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Я да се запиШа и аз в новата теми4ка,пък Ще 4ета старите,когато намеря малко време  Wink.
Не съм 4еститила рожби4ките на Гоя,Клара и Анет   bouquet.Да са ви здрави,да пораснат голееееми,гоолеееми и само радости да ви носят   bouquet.

ПрегръЩам ви вси4ки  Hug

# 16
  • Мнения: 1 271
 rotfImao rotfImao rotfImao alest , ама много вярно си описала местоживеенето си...

# 17
  • Мнения: 259
най сетне качих някои снимки от престоя ни в Бг
http://family.webshots.com/photo/2994206140092987519KLChcQ

# 18
  • Мнения: 1 271
Rally_Y снимчиците са страхотни.Я сподели от кой град са? Явно сте си изкарали много добре  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 259
silrai по голяма част от снимките са от Чифлика и Троянският манастир. Природата е страхотно, точно място за почивка, както психически, така и физически. Има няколко Спа хотела, като водата в басейна е минерална и  е много топла. Ния беше доста настинала когато отидохме и въпреки че беше доста хладно я оставих да се капе в басейна и когато си тръгнахме се чувстваше значително по добре

# 20
  • Мнения: 1 271
Rally_Y  , снимчиците са найстина чудни.Благодродно ти завиждам за почивката.Искам и ааааааз  Sad Ама моята ще е по късно  Grinning

Момичета да ви се оплача от българско мислене и логика. Rolling EyesТака, реших да разширя дейността със събирането на помощите и между други българи живеещи в моето село, а не само до приятели и познати.Прецених, че ако се сложи кутияс подробно обяснение за какво е и на три езика) в българския ни магазин(от там минават доста българи и не само...), дори да не съберем сега помощи за тези деца, може да тръгне пък по нататък, за някой друг Дом.Обсъдих идеята с мъжа ми и той каза, че и той е мислел за тази година нещо такова, но като му казах къде съм решила да питам и той леко ме погледна и каза-Мисля, че само с питането ще си останеш!
Въпреки това дойде с мен до магазина и представете си учудването ми когато започнах да обяснявам на съдържателката на магазина, за какво става въпрос...Тя първо започна леко да увърта, как никой нямало да даде нищо, как щели да казват всички, че тези пари са за нея и т.н.След това директно ми заяви-Нали това не е при мен!Аз останах като тресната.А мъжа ми само се подсмихна и каза-Ще си караме както досега-само на приятели и познати...Явно има и такива хора...

Това беше, оплаках ви се, а сега мисля вече да си дам няколко часа заслужена почивка, пък от утре ще видим.Лека нощ на всички дечица и техните родители. Heart Eyes

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 00:46 от silrai

# 21
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Здравейте,момичета

Мимиии,благодаря много за музикалния поздрав.Страхотни са песничките,на дъщеря ми много и харесаха,като и ги пусна и почва да се клати в ритъм и пери ръчички 1crib.Радвам се,че на Иви му няма нищо,дано само да не се е уплашил много.

Рали Y,много хубави снимки,благодаря че ги споделяш с нас.Местенцето ме заинтригува доста,ще го имам в предвид за догодина.Тази година така открих уникалността и очарованието на с.Боженци.Какви красиви кътчета имаме в България!А дъщеричката ти е много сладка Wink.

Асто,правилно са те посъветвали за количката на Куини.Ние я купихме специално за България,че да не влача другата,че знаеш колко е тежка.Да ти кажа,с тази направо се родих,страшно е удобна за каране,много е лека и се сгъва много лесно и става съвсем малка.Но си има и недостатък,има само едно положение,така че когато се умори Йоана или и се приспи,не и е никак удобно,заема една странна позиция,че чак на мен ми става неудобно...За теб ще е голямо удобство,но за малката не знам Confused.
А колкото за таткото на Адриана,няма нужда да казваш,че е хубавец,това на всички ни стана ясно като го видяхме на снимките Wink Laughing
Хайде,давай ги тези другите снимки дето ги имаш.

Силрай,ще гледам другата седмица да ти преведа паричките Peace.

# 22
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Силрай,не ми стана ясно как се правят блатовете на тортата,пусни рецептата ако можеш.

# 23
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ето ме отново  Mr. Green, вече броим дните до завръщането ни.

Мими, добре, че се е разминало само с една цицина. Той сигурно скоро ще забрави за нея и за болката и пак ще има тичане нагоре-надолу  Laughing

Анет, оправих датата.  Peace

Гери, честно казано, не съм мислила сериозно какво ще правя като се върнем... то не се знае и кога ще е. Ето сега ще се връщаме за има-няма 5 месеца. Каква сериозна работа да търся? Иначе съм завършила френска гимназия с английски като втори западен, и после следвах фр.филология с италиански Laughing, но не я завърших. Тъй че, нямам виШУ.  hahaha Иначе последните 4 год. преди да дойда в Испания съм работила като ..уфф... не помня точно длъжността, но беше нещо от типа "компютърен специалист" във .... флота  Mr. Green, тогава матросите ми бяха набори почти  Laughing, ех, отнесох се hahaha Joy.

Алест, какво да обърна, ти се появи?  Joy Ако ни изчезват пари от картата, вече знам кой е - я Криси колко умело борави с банкомата Laughing

РалиИ, наистина са много хубави снимките!  Peace

Саби, не остана, а? След няколко дни ще си имате гостенка....  Wink

Асто, чакаме снимки  Party

# 24
  • Мнения: 1 271
saby , блатовете си ги правиш по която рецепта искаш, като изтинат напълно ги натрошаваш и ги объркваш с какъвто крем харесваш Ванилов или Млечен.Сместа става като тесто, малко по течна и така редиш първо от тази смес след това слагаш друг крем, редуваш двете смеси и после в хладилника да стегне.
Аз лично правих блатовете-6 яйца, 300 грама захар, 350гр брашно, 8 с.л. олио, 8 с.л. прясно мляко , 1 бакпулвер
Яйцата и захарта се разбиват до побеляване, добавят се олиото и прясното мляко, брашното се смесва с бакпулвера и се добавя лъжица по лъжица , като се разбива на най-ниска скорост.След това пека в намазана с олио и поръсена с брашно форма и като изтинат ги натрошавам.За крема, който сложих в блатовете използвах обикновен млечен крем, а за между блатовете Крема е с разбито масло, постепенно добавях на тънка струика кондензирано мляко и на части.След това добавих и малко прясно мляко,много по малко и непрекъснато разбиване.за да не се пресече маслото.След това сложих в хладилника да стегне и като извадих след няколко часа украсих.
А, да не забравя, преди да започнете да редите тортата, сложете фолио отдолу на формата за да можете после да извадите по лесно  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 259
silrai, Bec,  saby благодаря ви за милите думи.
Не знам дали сте чули по новините за един случаи с едно 12 год. момиче което починало от болки в корема и в двете болници където е ходили, казали че и няма нищо. Сега една моя колежка ми каза че вчера са съобщили за още един такъв случай и ако не греши детенцето е Българче на 2 год. Не съм много сигурна че е разбрала националността защото тук са малко на вие, но това което чувам ме плаши, да ме е страх да заведа детето си при доктор.
Ако вие сте чули нещо повече пишете.
Лудетина къде се изгуби отдавна не си писала, да не са те отнесли дъждовете  Joy
silrai едни наши приятели ни казаха че при вас имало Бг ресторант и готвели много вкусно, а и порциите били големи, ти какво ще кажеш. мислех да ти преведа парите днес, но при нас времето е много лошо и не искам да задължавам майка ми да излиза, така че ще го оставя за другата седмица
Bec ти в коя част на Швейцария си? Моя братовчедка живее в италианската част, на около 50 км. от Милано. Виждала сам много снимки от там и наистина е много красиво. не знам как се справяш с постоянното местене. :crazyeyes
Mimiii надявам се че Иви е вече добре, и на нас на скоро ни се случи и умрях от страх. Но когато видях че след като премина уплахата стана същата луда глава се по успокоих. Но за всеки случай я прегледа доктор и мина на рентген

# 26
  • Мнения: 3 098
Здравейте!
Пиша ви от болницата,тук сме от в4ера сутринта. ooooh!Днес Ани е доста по_спокойна и мога да се поогледам,както се казва.
В4ера беше кошмарен ден,просто се моля пове4е да не виждам и изпитвам такъв ужас,пази Боже! Praynig Praynig PraynigИзследванията й са наред,но и днес няма да ни изпишат.

# 27
  • Мнения: 350
Добро утро момичета, то май не е вече утро ама който сега става все ми се вижда че е рано сутринта. Фрики благодаря за вчерашното кафенце, ей сега ще пусна едно от мен.
http://www.nkgw.ics.keio.ac.jp/~kou/uk/coffee/01.png
ето и закуската надявам се да харесвате баничка
http://nojivilichka.files.wordpress.com/2007/04/banica2.jpg
ROZI24 пробвах това което си написала за раздвижването на схванати крака и наистина действа. Сега мъжа е решил да купи едно от тия масажорчета от китайците за по лесно понеже всяка вечер го карам да ме разтрива.  newsm78 Joy
Rally_Y снимките наистина са страхотни, а и градът е много красив ходила съм няколко пъти в Троян и страшно много ми хареса като град, а и манастира е много хубав.  Рали не съм чула за тези случаи, но ако е така и мен би ме хванало страх да заведа детето си на доктор. Никога нищо не се знае.
Марица дано детенце оздравее по бързо newsm17 и се върнете вкъщи.
silrai ще пробвам тортата ама да видим кога.
Днес следобяд съм на преглед при гинеколога та да видим какво ще каже и какви изследвания ще ми назначи. Иначе сме добре с изключение на това че като се връщам от работа съм като пребита, а и на това отгоре никой не ми прави място в метро и ренфе понеже много много не ми личи. #2gunfire Макар че аз си знам за коремчето, като че ли никой от испанците не го забелязва, че как като всичките са с едни такива ти ми кореми като на бременни. Сигурно трябва да влезна в 9 тия месец та да ме забележат. smile3511 smile3512
Момичета как беше паролата искам да си сложа една две снимки в албума, а я забравих.
Айде лек ден на всички.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 23:10 от Дивиана

# 28
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Рали, ние сме във френската част, в Лозана. Наистина е много красиво, хората са научени да си ценят и пазят природата.  Peace

Марица, какво се е случило с вас? Всичко наред ли е вече? Praynig

Пу първа на кафето на Мимки Mr. Green, закуската я оставям... че много ми порастна д-то newsm78. Успех на прегледа и да пишеш как е минало после. А за мястото, в превозните средства има специални места за бременни. Просто отиваш там, посочваш знака и казваш:"Може ли да седна?" и няма проблем. Забелязала съм, че испанките така правят.  Peace

# 29
  • Мнения: 409
mimky за кафенцето Hug и вкусната бани4ка.Радвам се 4е ти помага раздвижването Peace,ни5то дрго не помага.Аз бях и сас стра6но надути крака #Crazy,просто не исках дая се гледам.Днеска ако те гледат на екографа дано се види ве4е пола на бебенцето PeaceМарица оправяите се барзо Peace!Какво е станало с малката?Ние сме по добре отивам да готвя и 4истя после пак 6те се вклу4я Peace.

Общи условия

Активация на акаунт