Недоносени деца-4

  • 22 388
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 414
За гънките:преди да почнат да гледат на УЗ тазобедрените стави педитата са гледали гънките и ако е имало разминаване са назначавали рентген.Остарял за мен метод.
аз също се чувствах ужасно в ТК,когато ги видях за първи път се разревах,а те ме питат защо рева ShockedДобре професионалисти,ама трябва и малко такт да имаш,все пак това е най свидното на майката.

# 256
  • Мнения: 199
elissee какво значи офталмолог .Съвсем не разбирам какво и има на малката толумбичка.Ама звучи страшно
очен лекар
Мерси за инфото
Maslinka, и аз мисля, че няма за какво да се притесняваш. Вики също имаше (а и все още леко се забелязва) разминаване в гънките - не в броя им, а в положението им - едната беше значително по-близо до таза от другата (другата беше по-близо до коляното). Педиатърката ме увери, че не е повод за притеснение, но аз за всеки случай го заведох на ортопед. Ортопедът го прегледа, направи и ехография. Каза, че всичко е наред. Причината за несиметрията е, че е роден с ниско тегло и след това "бурно" е растял и се получавало неравномерно разпределение на мастните клетки.
Много ме учудва факта, че сте били при специалист, а не при "общ" лекар и те е паникьосал така. Беше ли специализиран детски ортопед (може би въпроса ми дали е имал ехограф и дали е направена ехография е излишен - явно отговора е "не")?
Ами беше ортопед ама незнам дали е специализиран.Каза,че ренген ще се прави и тогава ще ми каже със сигурност.
И все пак аз живея в трета глуха и лекарите са под всяка критика

# 257
  • София
  • Мнения: 3 414
УЗ правихали maslinka?

# 258
  • Мнения: 498
Viki i mama безкрайно съм ти благодарна. Като чух твоето мнение, наистина вече съм спокойна  Hug Hug Hug. Надявам се и при твоята малка сладурана да има подобрение/за съжаление не съм чела темичката отдавна/. Пожелавам и на вас само добри резултати.   bouquet  bouquet  bouquet

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 927
dima74, в Окръжна болница няма посещения при бебета. Дават сведения само на вратата между 12 и 13 ч.
На мен на два пъти ми показаха бебето на вратата - веднъж с кувиоза и веднъж на ръце в одеалце.
Видях, че си родила на 8 октомври, по кое време на деня беше? Аз родих на 7-ми октомври и вечерта на 8-ми ни казаха, че не може да мине неонатолог на визитация, защото има тежко раждане, да не би да е било твоето детенце?

# 260
  • София
  • Мнения: 9 519
Благодаря ви, момичета за мненията за ТК. Аз все пак ви послушах и реших, ако е писано да стане до края на годината, да раждам в МД - лекарката ми тържествено обеща, че ще ми "уреди" секцио там. Държа на секцио, защото е по-щадящо за бебето, това беше и причината да избягвам МД (всъщност вие знаете това по-добре и от мен), иначе от отношението на лекарите в Неонатологията там (поне преди 7 години) не мога да се оплача. Още веднъж благодаря на всички, изказали мнение  Hug

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 16:37 от Фоксче

# 261
  • Варна
  • Мнения: 965
Ехо, Mim40, не надничай  ppp, а кажи как е Тери? Какво ново прави?  Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 199

не.трябва ли.по касата полага ли се.

# 263
  • София
  • Мнения: 3 414
Незнам дали се поема от касата,но УЗ се прави за тазобедрените стави,това правих на мойте при Кехайов.По добре е от ренг.снимка.Сигурна съм че са напразни притесненията ти. Hug
Фоксче не съм съгласна че е по щадящо за бебетата секциото от нормалното раждане.Когато родих моите доки ми каза добре че са вагинално че при преминаване през родовите канали дробовете им се притискат и изхвърлят ако има нещо в тях,а и налягането е голямо от корема изведнъж на вън.

# 264
  • Мнения: 388
Ехо, Mim40, не надничай  ppp, а кажи как е Тери? Какво ново прави?  Heart Eyes
Брей, как ме издебна! Ами наглеждам ви чат-пат. Имам си гости покрай празниците - майка ми си е тук (живее в чужбина). Та нямам много време за писане. Ама чакайте да ви повдигна духа с моя Дон Жуан  Grinning

http://images22.snimka.bg/004686423.jpg - това на Анин ден в неделя....

ти прецени какво ново прави.....

# 265
  • Мнения: 1 685
ама той ТЕрИ бил голям сладур! Hug да ти е жив и здрав mim40! на жоро пък сега цялата му уста е в афти та се чуда какво да го правя Rolling Eyesне се храни като хората от 3 дни и вече ме притеснява ,пък и може и да е от афти newsm78             maslinka а при вас как са нещата ?ее  дано всичко си ви е наред!дано!!!

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 16:32 от GERI844

# 266
  • Мнения: 2 070
Гери  афтите са болезнени,може за това да не се храни.
Обади се на педито има разно мазила за тези работи.

# 267
  • Мнения: 1 685
чух се и с педи-каза да взема фунгостатин и да мажем.дано ни помогне сега като го погледнах -цялата му устичка и с афти    ooooh! ужас

# 268
  • Мнения: 108
Дактарин орал гел лекува чудесно афти. Използвах го, когато Александър имаше афти от млякото, наскоро се наложи да го ползвам за афта, образувала се от лапане на всякакви мръсотийки - действа безотказно Peace

# 269
  • Мнения: 3 914
Дактарин орал гел лекува чудесно афти. Използвах го, когато Александър имаше афти от млякото, наскоро се наложи да го ползвам за афта, образувала се от лапане на всякакви мръсотийки - действа безотказно Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт