Недоносени деца-4

  • 22 387
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 116
Дактарин орал гел лекува чудесно афти. Използвах го, когато Александър имаше афти от млякото, наскоро се наложи да го ползвам за афта, образувала се от лапане на всякакви мръсотийки - действа безотказно Peace
Peace
Peace Peace Peace

# 271
  • Мнения: 22 541
Здравейте и от нас...
аз отдавна не съм писала, но то нямаше и какво. ))

Днес минахме на невролог, лекарката каза, че всичко е наред, за което определено се радвам. ) Госпожицата се държа изключително културно, беше и много интересно по време на прегледа. Е, след това се скъса да реве, когато започнах да и обличам космонавта. )))
Оплаках и се, че все още не хваща играчки и тя каза, че е малка и да не се притеснявам за това. Все си мислех, че вече на близо 4месеца и 2месеца коригирана възраст би трябвало да може.

Относно разминаването на гънките, аз също съм била с такова, но съвсем нищо ми няма и не съм носила никакви ортопедични гащички и др. такива неща. Имам чувството, че понякога лекарите доста преувеличават.

Искам да попитам за храненето - Калина продължава да яде по 7пъти на денонощие, единствено вчера имаше 6хранения за 24часа. Вече приема между 100-120мл, но по-често 100мл. Дали на тази възраст трябва да и разредя храненето, макар че не виждам как точно ще стане?

# 272
  • Мнения: 108
Мнението ми е, че не е нужно да разреждаш храненията, Калина сама ще си ги разреди. Peace

# 273
  • София,
  • Мнения: 4 267
Хей Фоксче, здравей надявам се и аз да помогна, още ли си на линия или вече си родила. Надяваме се всичко този път да е наред. В МД и в ТК има добри специалисти, но за съжаление никой не може да предотврати вътреболничните инфекции. Аз съм доволна много от специалистите от ТК, те спасиха моята бебка въпреки ,че тя се роди в 38 седмица по медицински показани, но с ниско тегло и също се води недоносена. Там се грижеха много добре за нея и важното беше , че мен не ме изписаха, както правят в майчин дом, а аз останах един месец в болницата и всеки ден можех да я виждам в началото по веднъж, но след като я извадиха от кувьоза я кърмех през три часа. Според мен е много важно детето да бъде с майката още от началото, ако това е възможно разбирасе. Абе в общи линии ти пожелавам успех да се роди живо и здраво и бързо да порасте . Предполагам, че знаеш вече пола на бебето и по размерите от феталната морфология са ти казали приблизително колко ще тежи. Засега се пази .Успех

# 274
  • Варна
  • Мнения: 965
Гоца, честита половин годинка на твоите зайчета!

Мим40, снимката е супер  Laughing  hahaha. Напомни ми как като празнувахме рожденния ден на Вики, той гони племенницата ми и се опитваше да я докопа, а тя в началото се дърпаше отекчена.  hahaha.
Давам си сметка колко съм се вманиачила покрай тези пневмококи и срафилококи, дето не можем да изтрепем - не смея да го събирам с малки деца, да не би другото дете да лапне наша играчка и да се зарази или обратното - ние да лепнем и още нещо. #2gunfire

# 275
  • Мнения: 486
Виждам че има нови майчета  Hug.
Привет.Ние приключихме одисеята с прегледите и за моя радост хемохлобина и желязото са Ок, още не мога да повярвам.Само на двигателно развитие едва го докарваме на 6 месечно бебе, но ни казаха да изчакаме още месец и ще преценим какво ще правим.Ние не се обръщаме , нямаме зъбки, само дето папкаме всичко.Пораснали сме 71 см. и 7.800 кг.бяхме и на очен с ретината всичко е ок, но имаме далекогледство и астигматизъм.каот станем на 2г. ще ходим да се прегледаме пак и да се вземат мерки/очила/ ако се налага.

# 276
  • Мнения: 388
Давам си сметка колко съм се вманиачила покрай тези пневмококи и срафилококи, дето не можем да изтрепем - не смея да го събирам с малки деца, да не би другото дете да лапне наша играчка и да се зарази или обратното - ние да лепнем и още нещо. #2gunfire
Мисля, че те разбирам. И аз съм спек при все, че нямаме проблеми (чукам на дърво). И сега с госпожицата си размениха играчките по едно време и си обмениха слюнките та се чудех как да реагирам...
А ето и още една снимка. Тука Тери доминира в ситуацията. Нищо друго не го вълнуваше така, както смъкването на този цип  Joy

http://images22.snimka.bg/004717869.jpg

# 277
  • Мнения: 22 541
Здравейте отново от мен...

да споделя какво става покрай нас и да поискам малко съвети. )))

От вчера реших да пробвам да сменя млякото на Калина от NAN AR на NAN 1. Вчера дадох една доза от новото мляко, днес ще дам 2дози и така. За сега, вече минаха 24часа няма никаква реакция, нито увеличено повръщане, нито нещо друго.
Обръщам се към мамите, които са давали мляко против повръщане - кога спряхте това мляко и преминахте към обикновенно?

Следващият ми въпрос е - по този повод се консултирах с една педиатърка, не тази, която проследява Калина. Въпросната лекарка, когато чу, че Калина не е захранена нито със сок, нито с пюрета (а по нейно мнение вече на 4месеца трябвало да яде зеленчукови пюрета) буквално писна - как можело такова нещо, щяла съм да и докарам анемия и т.н. неща от сорта.
Аз си имам собствено мнение за захранването, а и вчера също, за пореден път изчетох доста за захранването при недоносени. И че при тях се прави имайки се предвид коригираната възраст.

Но тя каза нещо, за което не се бях сетила. Спомена, че е добре да правя изследвания на стойностите на хемоглобина всеки месец. До сега никой не ми е казал такова нещо, нито в неонатологията, нито педиатърката.

Вие правите ли всеки месец изследване за хемоглобин, или не?
Когато изписаха Калина от болницата и давах в началото Легофер, заради желязонедоимъчна анемия. След време го спрях.

# 278
  • Мнения: 388
Mirama, ще ти споделя как беше при нас (дано съм от полза). Така и не ползвах мляко против повръщане, а може би е трябвало. Имахме проблем с повръщането до 8-9 месеца (специално на мляко). Педиатърът на Тери също го "захранваше" по неговите си разбирания, които аз пропусках покрай ушите си. Захраних го след 6 месеца, като се притеснявах че не съм съобразила коригираната възраст (фактически избързала съм). Изследванията на 6 м. бяха добри - нямаше анемия или друг проблем - от 2 месеца сме били на адаптирано мляко, преди това на кърма.
Сигурно те притеснява това, че Калина в началото е имала нисък хемоглобин. Ако е така бих те посъветвала да правиш изследвания, хайде да не е всеки месец, но през месец. За твое лично успокоение, поне аз бих постъпила така.
На Тери при контролните прегледи (около 2-3 месечна възраст) му пускаха изследване на кръв, защото неонатоложката каза: "Струва ми се доста блед". Но проблем нямаше! А аз се притесних докато чакахме резултатите. Добре, че бяха готови след 5 минути. Сега правихме тези за годинката и утре ще ги занесем на педиатъра, но аз забелязах, че отново хемоглобина е наред. Той ще каже за другите показатели и за урината. Само пояснявам - на 1 годинка Тери беше точно на нормата на тегло и ръст - нито под, нито над (израснал си е разликата с връстниците в това отношение).
Според мен не трябва да им се връзваш много на "гълчането" на педитата. Прави каквото смяташ за правилно и се води по детето. Ако ти се струва, че не е готово за захранване изчакай.  Когато пък те притеснява нещо пусни изследвания.
Моето мнение е, че педиатрите (особено тези от старото поколение) унифицират и създават "правила" при захранването и развитието на децата, без да съобразяват това дали са родени преждевременно или други особености. Слагат си ги под един знаменател и това е... така се застраховат един вид. Следват някакви утвърдени норми и когато има някакво разминаване започват да притесняват майките. Поне тукашните са така. Та това да пускаш изследвания на малката, освен че ще успокои теб ще послужи на педиатъра да види черно на бяло колко може да не е прав. Предполагам им се случва често  Mr. Green

# 279
  • Мнения: 388
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА МАРТИ НА МАМА ЗДРАВКА!  newsm59  party023  Gift


ОБИЧАМЕ ВИ!!!

# 280
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей Mirama, аз също давам мляко против повръщане - но малко, защото Вероничка не го харесва и аз просто слагам по една лъжица от него в обикновеното - ние сме на аптамил. Когато ни изписаха млякото против повръщане, лекарката ни каза, ако не иска да го пие или ако не ни се дават толкова пари за него да и правя обикновеното мляко по гъсто, т. е. като го приготвям да слагам във водата с по една лъжичка повече. Аз купих от др. мляко, но тя изобщо не иска да го пие, затова слагам от него по една лъжичка колкото да се сгъсти обикновеното мляко, но сега като свърши специалното повече няма да купувам, а ще и правя само обикновен аптамил, но малко по гъст. Тя не повръща, само понякога  връща по малко, ако съм я оставила да легне някъде на равна повърхност или когато не се е оригнала хубаво. А леглото и е с повдигнат матрак на 45 градуса., държа я повече гушната или подпряна на възглавница и няма проблеми. Така че и ти можеш в началото да смесваш двете млека напр. да го правиш 2 : 1 специално към обикновено и постепенно да увеличаваш количеството на обикновеното, защото съм чувала че не е хубаво да се сменя изведнъж дори млякото, както се прави със захранването - постепенно се въвежда новата храна така е и с млеката., за да не се получават непоносимост към храната или стомашни разстройства. Надявам се че съм била полезна. Laughing Joy LaughingУспех

# 281
  • Мнения: 108
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МАРТИ! РАСТИ ЗДРАВ, СИЛЕН И УМЕН ЗА РАДОСТ НА МАМА ЗДРАВЧЕ И ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!

# 282
  • Мнения: 1 685
  Tada   честит празник на мАрТИ  и от мен!желая му много много усмивки и радост Hugнека бог го пази и да му помага във всеки един момент  newsm67 newsm59

# 283
  • Мнения: 1 685
а сега и да ви се похваля!!!водих жорко при неонатолог правихме и ехограф на главичката -слава богу мозъчните ни стомахчета ,не са се разширили и нямало опасност от ново разширение Hug(дано наистина е така).но пък според неонатолога трябва да посещаваме друг вид рехабилитация защото Жоро не стъпвал на цялото си краче а на пръсти и говореше нещо за силен тонус или (нещо такова )не помня точно какво каза.бях притеснена много от това какво ще ни каже за тези стомахчета Rolling Eyesта каза ни че трябва да заведа малкия в мОмИН ПрОХОД защото там рехабилитацията била по-специална и  щяла да ни помогне  много.незнам вече какво да си мисла  ooooh!но ме стресна това ;тя  каза че на моето момченце може да му се изкривят крачетата Sadчестно казано не разбрах нищо от това което каза тази,женица нищо не схванах.

# 284
  • Мнения: 3 914
Жоро не стъпвал на цялото си краче а на пръсти и говореше нещо за силен тонус или (нещо такова )
Вероятно си чула думичката" хипертонус",ако е така ,да наистина трябва усилена рехабилитация,но пък за изкривяване на краката,откаде го измисли тая ooooh!/би могло да стане,само ако се усложни тежко положението,но с подходящата рехабилитация,едва ли/

Общи условия

Активация на акаунт