Недоносени деца-4

  • 22 359
  • 303
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 242
За сега давам Фенистол /уж за алергията / и ако скоро не се подобри ще пробвам с тобрадекса.Може да поискам да й пуснат и секрет, да видим да не излезе и от там нещо.
лека вечер на всички  Hug

Ей, не дей да тормозиш детенце с нови и нови капки за нос. Само ще му раздразнят още повече нежната лигавица на нослето. Казвам го от опит - Тони беше цял месец с хрема, и след като ни изписаха 5 вида! капки за нос, от които само с виброцила се съгласих да пробвам, и бяха категорични, че няма нищо друго освен хремата - заведох го на хомеопат и с адекватно лечение се оправи за по-малко от седмица.. А се давеше и повръщаше чак от сополки  Rolling Eyes
Извинявайте, че ви се намесвам в темичката   bouquet Малко на гости  Wink
Да се оправя бързо бебока  Praynig

А и за това:
Кое доносено бебе расте с 6 см. на месец?
Мойто  Crazy - 1вия месец качи 2 кила и 7см, втория 1,200 и 5см (роден е 2 дни преди термин)..

 Hug на всички мъници

# 61
  • Мнения: 199
зоя алекс  наистина не прекалявай с капките,Знам го от опит.Докато бях бремена и бях почти цялата бременост със хрема,какви ли не капки ми изписваше моята лекарка.отидох при специалист и той се хвана за главата с моя нос.Толкова се беше разбил от тия капки.Изписа ми виброцил и за една седмца се оправих

# 62
  • Мнения: 486
Съвсем се обърках  #Crazy , аз сега не й капя нищо в носа.Само фенистил давам, но той е в млякото.Май ще я водя на хомеопат, но си нямам на идея къде.
Лек ден на всички.   bouquet

# 63
  • Мнения: 199
Зоя Алекс как е Билянка нормално ли се развива.Или както викат всички мои познати около мен ,е че недоносените се развиват по-назад.

# 64
  • Мнения: 486
Зоя Алекс как е Билянка нормално ли се развива.Или както викат всички мои познати около мен ,е че недоносените се развиват по-назад.
Ако питаш дали развитието й отогваря на 7 месечно, НЕ за съжаление, доста по-назад сме.Още не се обръща и сега ходим за 3-ти път на гимнастика.Но ни успокояват че нямаме проиблеми /визирам ДЦП/ и ще си наваксаме до към 2-3 години.Но ние сме доста недоносени и затова така.Като чета юнската отчетна и от тези бебчета сме по-назад.

# 65
  • Мнения: 486
Здравейте, къде се изгубиха всички?Да не сте по градинките?Днес времето е страхотно ние цял следобяд мисля да се разхождаме.
Бяхме на невролог, уж сме добре, но има някой бебешки рефлекси който не са й още изчезнали.След 3 седмици пак сме на гимнастика.Хремата още я мъчи, но сякаш е по-отслабнала.
Весел уикенд на всички,

# 66
  • Варна
  • Мнения: 965
Здравейте!
Ние се поизгубихме, но Вики е много палав - иска да върви (хваща ми ръцете и ме води из стаите), голямо е шило. Миналата седмица бяхме на консултация и сме над 10кг (толкова беше максимума на кантарчето, а стрелката беше забила в дясно) и 77см.
Имаше еден период - около месец, когато почти не спахме през нощта - събуждаше се през час, но слава богу отмина и от няколко дни спинка нормално. Е, през деня спи само около час, но.. поне нощем си отспиваме.
В началото на другата седмица ще ни излязат резултатите от гърлено-носовия секрет, че май пак са се появили гадните пневмококи.
Това е от нас засега - чета ви редовно, но с малкия терминатор все по-рядко ще мога да пиша.

# 67
  • Мнения: 2 070
на нас пък ни откриха стафилококи,отврат
не потдават на лечение ooooh!
на всичко то отгоре и алергия към плесен
и май ще си сополивим пак до месец май Tired

# 68
  • Варна
  • Мнения: 965
Паликарова, за съжаление при нас е комбинация от пневмокока и златист стафилокок(aureus).  Наистина са много упорити гадинки - всече 3 антибиотика е пил мъника заради тях. За пневмокока зная, че има ваксина след 2-годишна възраст, но стафилокока... не зная - ако научиш нещо - пиши Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 070
Вики и нашият е златист стафилококMRSA,ima waksina -asanta и много трудно се потдава на лечение с няколко вида АБ.Широкоспектърните не му действат защото е резистентен щам.Ваксината е български патент в понеделник ще имам повече резултати.

# 70
  • Мнения: 199
Zoq Aleks не се притеснявай ,ще се оправи.Имам една приятелка като теб.Сега момиченцето е на 10 месеца и вече се върви снаборчетата.Изведнъж взе всичко да прави за няколко дни

# 71
  • Мнения: 486
Да ви питам, на вашите бебета изчезнаха ли белезите от абокатите и кога?Били има по рацете и по крачетата и сякш и те растат с нея, дали ще изчезнат?
Zoq Aleks не се притеснявай ,ще се оправи.Имам една приятелка като теб.Сега момиченцето е на 10 месеца и вече се върви снаборчетата.Изведнъж взе всичко да прави за няколко дни
Надявм се така да стане.

# 72
  • Мнения: 1 685
жорко и той нещо е със сополки ,а ако пък тях ги няма носът ни ще е запушен  ooooh!вече се чудя и аз какво да правя.zoia-aleх   нашите белези са много но повечето са се заличили .предполагам че и вашите ще изчезнат.   

# 73
  • Мнения: 388
Я, я изчезналите се завръщат....! Остават Надя, Искра, Zipur прехвърча за секунда и изчезна и още куп народ пропускам. Искре, айде моля ти се! Ти последно призоваваше за гласност.....! Naughty
Viki_76, отново ни биете по всички параграфи! Тери беше едва 73 см на последното мерене и 9800 гр. Сега вече може и да е 10 килца, де. Тука от 2-3 месеца наддава всеки месец с по точно 500 гр. Все едно си е сложил циферблат на д-то  Joy
За ходенето се нуждае от специално насърчаване от моя страна. В повечето случаи иска да скача на място като го хвана под мишниците. И това е - едно скачане, едно чудо... но пак е нещо. Прави крачки, но какви крачки са самооо - тип шпагат. Явно ще прохождаме с акробатични методи.
В тази връзка, Zoia_Alex, не знам и аз какво да ти кажа с това раздвижване. Терко хем не беше чак толкова недоносен и до сега изостава доста. Моето гадно педи (извинявам се за грубия език) така и не ни даде направление за невролог. И аз с моето невежество чак сега усещам, че ако някой специалист се беше позанимавал с Тери, нещата да са били по-добре....
На всички дечица със сополки пожелавам скорошно подобрение!  Hug

# 74
  • Мнения: 3 914
Прави крачки, но какви крачки са самооо - тип шпагат. Явно ще прохождаме с акробатични методи.

Само това стига , да забравиш за невролога Hug
Щом прави тези широки крачки,значи няма стягане на мускулатурата и изобщо няма нужда от невролог,а и ти какво искаш от детето,че той е само на 11м. Wink
mim40  ще те пляскаме,само тормозиш малкия ни мъж,я го остави да си качва килцата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт