МНОГОДЕТНИ МАМИ 26

  • 14 614
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 346
Нели, прочетох сега за проблемите с малките.

Наистина е важно какво ядеш, ако са на кърма. Газове и силни колики и болки се получават и при алергия към БКМ (второто  итретото ми дете са с това и бяха с много силни колики и газове). Ако не са на кърма, също  евъзможно да не могат стомахчетата им да се справят с молекулите на млякото - тогава трябва да го смениш, но за това е добре да те посъветва гастроентеролог. Аз ходих и за двете деца при д-р Куманова в център "Детско здраве" - ето адрес на центъра http://www.zdraveto.com/

Ако те интересува повече за проявлението на алергията и как ние сме се справили (децата са на близо 6г. и на близо 9 месеца), може да ми пишеш и на ЛС.

# 256
  • Мнения: 1 470
Галче че ще ставаме свекърви,е ясно,но то не пречи да си взимаме поуки от нашите Wink!!!Аз всъщност нямам,и макар че казват че на мъжът ми майка му е била страхотна жена,все щях да и намеря кусур,то се знае...
Ани страхотна идея!Пък и самият вид на стоката е много впечатляващ,и хората които го произвеждат обикновенно също са интересни...Брат ми учи някога в училището за приложни искуства,то си е съвсем различен свят... Hug
Мамо Цоци и аз нямам търпение да се видим,само дето нещо с моят институт нещата въобще май не вървят,та ме хваща едно никакво такова чувство...Надявам се момичета че не съм ви подлъгала!И че не аз съм причината изведнъж залите да се оказаха заети...Абе въобще...Нямам думи!!! Mr. GreenДо преди две седмици всичко си беше ОК,и изведнъж,нещата просто се скапаха...
И все пак да ви се похваля   от днес ходим на Ясла!!! GrinningПървият ден мина като по книга,малко сълзи,малко храна,малко игра,малко спане...А след като го взех на обяд и го питам как е минало,той вдига рамене Laughing Laughing Laughing...По принцип още и не говориме,но вече изразява мнение по други начини,но да вдига рамене?!Много делово ми се струва Laughing Laughing Laughing...Утре ще съм по наясно със ситуацията,и ще дам отчет...
   ЛЕКА ВИ НОЩ НА МВСИЧКИ,И УСПЕШЕН ДЕН УТРЕ!!!ПОЗДРАВИ!!!

# 257
  • София
  • Мнения: 353
Нели, не бързай със захранването. От новата храна коликите ще се засилят още повече. Изчакай до 5-6 месец. Аз Елица я захраних на 5 и 1/2 м. Беше само на кърма. Захраних с зеленчуково пюре, после каша и чак тогава плодове.  Плодови сокове също не давай. Съдържат киселини които дразнят стомаха. Аз давах еспумизан и чай от копър и анасон. Много е важно какво ядеш. Изключи за извесно време млякото от храната си. Виж в кърмаческия форум, ще намериш много полезна информация.

Ани, Ани, браво за идеята. Пожелавам ти успех!

Мамо Цоцоланке, мислех си вече че си ни зарязала. Пишеш тук -там, а за многодетните не намираш време.

Албенче, честита годишнина! Да празнувате мнооооооого годишнини !

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Албенче, честита годишнина! Пожелавам ви любовта ви да достигне още по-големи дълбочини!
Ние, със моя съпруг, и тази година се сетихме с няколко дни закъснение..........................................
Ани, чакам с нетърпение да видя реализирана идеятята! А ако трябва интернет магазин - ще помагаме Simple Smile)))))))))))))
За свекървите - ще си замълча..................................
И аз като Галче искам снимкиииииииии!
мама3 - да гледаш добре Венко - че ви искаме на празника!
 newsm78 Нели, когато аз кърмех имаше други тенденции - въздържам се от съвети , а пък  и аз като Цоци давах сок от пресни ягоди на двумесечно бебе...........

Изобщо днес няма да се въздържа само от едно - да пратя на всички много   Hug Hug Hug Hug и   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 259
  • Мнения: 710
добро утро и от мен,малко е късничко но хайде на кафенцето ,друго няма какво да кажа,хубав ден на всички   bouquet

# 260
  • Мнения: 122
Здравейте момичета. Днес денят е по-добър, поне в моите очи. Вслушах се в съветите ви, поне донякъде, и издебнах момент, в който лекичко попитах дали си дава сметка какво ще ни бъде ежедневието предвид факта, че ще имаме новородено и болна баба. Не само моето ежедневие, а и неговото(наблегнах на това). Той най-спокойно заяви, че майка му не е такъв човек и не би допуснала такова нещо. Naughty Е, след това аз реших, че ще чакам. Или аз няма да съм права и тя наистина няма да го направи Embarassed, или той ще бъде разочарован от нея, а не от моите приказки за това какво може да стане. Така съм решила и за сега това ме успокоява, което май е най-важното. Wink
Хайде стига с тези мои проблеми, още повече, че и аз ще ставам свекърва, и то според феталната морфология три пъти.  Thinking Дано да грешат и да засилим женското присъствие у дома   Praynig, нали знаете, надеждата умира последна.....
Албенче, честита годишнина! Пожелавам ви много здраве и любов и възможно най-малко проблеми.  bouquet
Галче, Какво си замислила? Любопитството ще ме изяде  Embarassed. А и може да помогнем да скъсим голяяяяяяяяяяяяяяямото мислене  Party.
Момичета, кога е коледното парти на многодетните мами- така ли се казва, не знам дори това. Нещо не съм наясно с форумските срещи и празници. Ще ви бъда благодарна ако ме осветлите по въпроса. Благодаря предварително. Hug

# 261
  • Мнения: 1 744
Добро утро и от мен!
Натали, мерси за идеята! Може би ще е най-лесно да ги направя като кесийки и пак ще стават за елха.
По въпроса за свекървите - с моята се виждаме два пъти в годината, не си говорим много много, щото не си знаем езиците Mr. Green, но тя толкова малко се интересува от нас, че чак някой път ме дразни. Но осъзнавам, като ви слушам всички, че това е по-добрия вариант. Twisted Evil
Галче, и на мен ми раздразни любопитството. Party
Миленче, коледното парти ще е на 1.12. и ще бъде много весело.
Нели, сокчетата само ще засилят коликите. Аз давах чая против колики на Хип/единия е с копър, а другия - комбиниран, давах от втория/ и моите дали от това или чист късмет, но имаха колики всичко две седмици.
Лек ден!
Hug

# 262
  • Мнения: 122
Опс, забравих да пиша по въпроса с коликите. Нели, аз давах Инфакол-така мисля че се казваше. Няма го в България, или поне 2005г. го нямаше, но го намирах по форумите- тук например в " Продава, подарява и т.н.". Ако нямаше обява, че някой продава, аз пусках че търся и все излизаше някоя майка, презапасила се, защото те коликите са наистина малък ад за цялата къща. ако искаш пробвай и така въпреки, че всички лекарства против колики(и против газове) са на една и съща основа. Но аз имам чувството, че инфакол действаше по- добре. Hug
Е, успех в борбата с коликите. На някои ни предстои отново. До тогава ти ще натрупаш нов опит и ще даваш акъли! Peace

# 263
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Момичета, кога е коледното парти на многодетните мами- така ли се казва, не знам дори това. Нещо не съм наясно с форумските срещи и празници. Ще ви бъда благодарна ако ме осветлите по въпроса. Благодаря предварително. Hug
Миленка, в другата тема са подробностите Клуб на многодетните родители - Пълна къща-8.  Самата покана я има някъде на 5 стр.  Simple Smile
Приятен и успешен ден, момичета!   bouquet

# 264
  • Мнения: 3 740
албенка, честита годишнина! Да сте заедно още дълги години!

За свекървите има само един лек според мен - по-надалечко. Mr. Green Ние с моята много се обичаме, защото се виждаме през седмица-две, колкото да си кажем, че много се харесваме взаимно. И тя е много свястна жена, и аз не съм скандалджийка, но ако живеехме заедно, сто на сто щяхме да стигнем до търкания. А така - пълна идилия повече от 20 години. А за тези, които са принудени да живеят под един покрив -  Hug

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 616
Наде - чак днес те гледах!!!!!!!!!!
Супер беше! Госпожите дето бяха "против" май изобщо не са в час!

Дечицата ти са големи сладури! Толкова добре си хапнаха......... Много им се радвах! Да знаеш представянето ти беше супер и водещите май можеха да кажат повече от "експертката" дето я бяха поканили!

# 266
  • Мнения: 710
Цитат
Галче, и на мен ми раздразни любопитството. Party
Цитат
Галче, Какво си замислила? Любопитството ще ме изяде  Embarassed
Това за Галчето и мен ме загложи любопитство,абе какво чакате от тази жена,четох последния постинг и не видях нищо да е споделила. Laughing
Кабо и аз така съм решила,по надалеч от моите. Mr. Green

# 267
  • Мнения: 2 433
Здравейте мамчета. Вчера исках да се включа по въпроса със свекървите...ама не сколасах. Ама днес съм видяла 5мин без работа и веднага идвам да се "намеся" Mr. Green Mr. Green
Та да ви разкажа аз за нашият рожден ден в събота с бабите bowuu
станах аз като добра домакиня в 8ч в съботен ден , че да свърша всичката работа на света за обяд - 13ч. Тогава бяхме поканили родителите си.
Замесих тесто, направих торта...МАЛИНОВА  chef с желирани плодове отгоре -
сложих месото, гарнитурата. Нарязах салатите, подредих масата- с декорация, с цветя - абе постарах се - не заради бабите - заради нас си- да ни е хубаво.
И такаааа... стана 12 и моите родители дойдоха. Галин замина да вземе техните!
Пристига Свеки и трясва една тава с баница, блажничка... на чисто новата покривка Twisted Evil Мирела бързо се втурва да я вземе но петното си остава  "прелестно" аранжирано върху масата ooooh! Тя обаче изобщо не се усеща и започва да спори че махаме тавата - трябвало да я накъсаме и да я сложим на масата. Е, да това направихме но в кухненският бокс където му е мястото Close
Продължаваме.
Питката е страхотна . Голяма , бухнала...със сиренце ...абе прелест.
Е, да ама веднага на всеослушание беше похвалена машината дето прави "такива хубави пити. "
Оценена по достойнство - се усмихвам и се съгласявам! bowuu
Обяда е хубав - мама ме похвали. Салатите са наредени като в ресторант - тати ме похвали Mr. Green Разговорът върви около децата и "новото ми РОЗОВО перде", дето първо е на половин година и дето си скъсах задника от обикаляне за да го намеря толкова тъмно винено червено! ooooh!
Следва десерта...
Тортата обаче е кисела. "Много кисела" Thinking
представяте ли си???торта кисела!!!!!!
Обаче понеже всички останали си изядоха тортата и на никой не му беше кисела, нея нещо я удари на съвест ooooh! и обяви че тя ще си я "вземела за после" #2gunfire и докато се опитам да възразя , я метна в една салфетка и я напъха в чантата си ooooh! ooooh! Ужас!!!!!
Е пак си замълчах и си викам - скоро ще си идат - успокой се юле... bowuu
Идва така дългоочакваният момент на тръгването!!!
Повикахме такси, защото Галин беше пил чаша ракия с тях - макар че по обяд не върви особено ракия... ама нали рожден ден.
Качват се в таксито - Галин плаща предварително на шофьора и познайте Hug ново пет!!!
Шофьора на таксито беше ПОДРОБНО ОСВЕДОМЕН че той и синът и можело да ги закара ...ако не бил "ПОДПИЛ" #2gunfire
Ееее...вече нервите ми не издържаха и се прибрах в къщи. Благодарих на Господ и на Галин че не живеем с тях и се виждаме само по необходимост. Пожелах си да не се налага подобна необходимост поне но Нова година и се захванах да мия чинии!!!!
Ето такъв беше нашият съботен рожден ден!
Благодаря че ме изслушахте и се надявам да не съм причинила безвъзвратни поражения върху психиката ви! ::  bouquet

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 13:58 от JuliS

# 268
  • Мнения: 3 740
Джулка, железни нерви, браво! Mr. Green

# 269
  • Мнения: 122
Да бе, какви нерви. Аз не бих издържала. Което ме кара да се замисля дали и аз не съм в основата на някои дрязги?!  ThinkingАма,.........не, не съм. Хи, хи, хи..... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт