КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ? и СПЕШНИ НУЖДИ на ДБМ

  • 76 424
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
мими момичета, имам използвана само 1 месец детска количка Хаук, искам да я подаря на някой в нужда, от Пловдив съм, моля Ви ,ориентирайте ме, към кой да се обърна?


Моля, те пусни и питането в Пловдивската тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=310886.20 , там ще те насочат.   bouquet

# 46
Скъпи съфоромци и гости  Grinning ,
 последвалите слова ги написахме поради голямата заетост на членовете на Фондация Движение на българските майки, с надежда, че това ще подпомогне както нашата работа, така  и на тези които имат различни колебания за това......
КАК, КЪДЕ И КАКВО ДА ДАРИМ?

Да дариш е прекрасно чувство, което изпълва душата. Много деца се нуждаят от нашата помощ - била тя физическа, духовна или материална. Фондация "Движение на българските майки" приема всякакъв вид дарения, които да допринесат за осъществяването на целите й, а именно по-малко деца в институции и по-добри условия на живот. ВСЕКИ ЕДИН ЧОВЕК С ЖЕЛАНИЕ БИ МОГЪЛ ДА ДАРИ.


Здравейте български майки,    mamma
Звено „Майка и бебе” newsm07, който осигурява временен подслон за майки с бебета, които нямат подкрепа при отглеждането им и са изправени пред труден избор апелира към вас да дарите детски колички, детски кошарки, детски кошчета, корита и всичко, което би било от помощ.
Звено „Майка и бебе” е част от Комплекс за социални услуги за деца и семейства , управляван от Фондация Екип– правоприемник на КЕЪР Интернешънъл България, в изпълнение на договор със Столична Община .
Той се намира в гр. София, кв.Банишора, ул. Лада # 2, тел. за контакти 02/ 81302 50, 0892 229242, е-mal http://ecip-bg.org/resources.php .
   
Ще сме ви много благодарни!  moresmile newsm81

# 47
  • В облаците
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен. Обръщам се към всички майки, които са задали въпросът къде и как да даряват. След като прочетох поста за "загубените" дрешки и подаръци се разрових малко в нета и вижте какво намерих:
http://www.dfbulgaria.org/home - Български дарителски форум - организицая, която е създадена в помощ на всеки, който иска да дарява (индивидуални и корпоративни дарителски акции). Предполагам, че биха могли да Ви отговорят как да дарявате и да проверявате къде отиват даренията Ви.
Сетих се също и за домът за сираци на отец Иван в Нови хан. Там живеят млади момичета с бебчетата си, които няма къде живеят. Много от децата вече са порастнали. Отецът се грижи за тях, а и те си помагат помежду си. Отец Иван памага на младите майки, за да не изоставят децата си. Ето и линк:  http://www.svetinikolai.org/

# 48
  • Мнения: 3 634
Искате ли да се чуем с отеца и да им отидем дружно на гости някой уикенд?  Hug

# 49
  • Мнения: 242
Здравейте и от мен   bouquet

Преди няколко години, заредени с добри намерения, с колегите решихме да помогнем на социално слаби хора с каквото можем. Организирахме се и събрахме използваеми /в добро състояние/, но ненужни ни вече вещи с идеята да ги дадем на някой дом за възрастни хора в София. Отначало бяха основно дрехи и обувки. За съжаление на повечето места ни отказаха да ги приемат или искаха всички дрехи да са почистени в "Химическо чистене" на закачалки с опаковка. От някои домове за юноши ни искаха конкретни размери и артикули и много малко от вещите бяха подходящи. Отне ни много време да сортираме, опаковаме и разпращаме малки колети. Случайно попаднахме на болницата за душевно болни в гр. Карлуково. Там са настанени над 300 пациента. Те имат нужда от всичко, т.к. болните не могат да пазят имуществото и дрехите си. С течение на времето се свързахме с едно семейство, което работи в болницата. От тогава регулярно /2 х годишно/ изпращаме каквото сме събрали на семейството и го разтоварваме в двора им. Те се ангажират с разпределянето. Имало е случаи когато сме им давали както играчки, така и тип персийски килими, сервизи, чаршафи и др. Семейството раздава и на нуждаещи се семейства или на детската градина. Споделям тази информация с вас, т.к. разбирам разочарованието ви и зная колко е трудно да се намери къде да дариш на добросъвестни хора и наистина да помогнеш на нуждаещите се. Директорката на болница се обажда лично да ни благодари и всеки път ни изпраща сертификат за дарение /никой от нас не го е искал/. С Лавендер /Роси/ се познаваме и който желае повече информация може да ми пише.

Поздрави и поклон пред хората с голямо сърце  Hug

# 50
  • В облаците
  • Мнения: 63
Искате ли да се чуем с отеца и да им отидем дружно на гости някой уикенд?  Hug
С най-голямо удоволствие, Михалко, ако не сте отишли вече, докато се върна във България. В края на юли се прибирам, а в София ще съм от средата на август. Може тогава да се чуем и да дадеш съвети какво да нося, че ще ми е за първи път. Извинявай, че чак сега отговарям Embarassed

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам дрешки и обувки за 2-3 год. момиченце, някаква идея къде мога да ги дам?

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Имам дрешки и обувки за 2-3 год. момиченце, някаква идея къде мога да ги дам?

Напиши от кой град си, така ще е по-лесно. Ето една идея  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243115.0

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
От София съм. Адресът на фондацията не се отваря, как мога да се свържа с тях?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 706
http://www.detebg.org/?p=news&id=109
това е сайта

ето адреса
ул. Гюешево № 21 (Дом за медико-социални грижи "Св.София")
тел./факс: 02/822 35 10

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Благодаря. Приемам и други адреси, имам дрешки с чували.

# 56
  • Мнения: 3 634
Калинкамалинка, пиши като си дойдеш и имаш възможност да отидем там. Който желае да дари дрехи/обувки и всякакви принадлежности за тази кауза, нека ми пише.  Wink

# 57
  • sofia
  • Мнения: 7 477
искам само да спомена нещо за отец Иван .Скоро го виждах и понеже и ние имаме доста дрешки реших да му предложа от нашите.Отказа ми защото имали много ,постоянно носели хората и са пренаситени.Това ми е инфо от преди месец ,сега може и да не е така,но само предупреждавам,4е можа да не искат и сега Rolling Eyes

Рени,пове4ето звена "Майка  и бебе" в Бг имат нужда от тези неща.Бебешките домове ,скоито ние работим за сега са ок и не искат дрешки и обувки,но ще питам координатора ни за Г.Оряховица.Те ходиха скоро в Дебелец и ако там трябва нещо ще пиша непременно.Дано и тя види постинга ти.
Но,където и да отидат по местата ,споменати до момента ще са от полза,особено проекта в дом Св.София Peace

# 58
  • Мнения: 3 634
Роси, кажи място където се нуждаят от бебешки дрешки, но да са крайно нуждаещи се. Повечето дрешки са домашно плетени или неподходящи за Мулти-мама. Гарантирам, че са закърпени и без петна, лично прани и гладени. Зимни са!  Peace

# 59
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, някъде да има нужда от детско креватче, тип кошарка, дървено, с решетка, с чекмедже и матрак и с обиколник към креватчето? Подарявам го.
Единствено транспорта ми е проблемен, но предполагам все ще се измисли нещо.

От София съм, за да няма недоразумения Hug

Общи условия

Активация на акаунт