АПРИЛското човече на първи сняг се радва вече!

  • 9 983
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 187
Честито на Боби и Алек!
Да са живи и здрави и много  да радват мама и тати  bouquet

Честито на Клер.
Имайте милост с тези торти, не е човешко това! Wink  Laughing

# 286
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета и бебета..Честото на сладките ни Боян и Александър.Hug
Клер, честото, щастлив семеен живот ви желая.
Hug
За килата
..преди да родя бях страшните 76 кила сега съм 56 ...като като се върнах от родилното бях 68...диета не пазя само внимавам да не прекалявам с яденето ...Килата не ги усетих кога са слезли сега дори корема ми е като преди , въпреки че има още малко мекунки по бедрата и още 3 кила до заветните 52..
Обаче аз много ходя...преди когато времето беше готини минавах по 8-9 км. н ден и то с количката цял ден по баирите тука с Верунката ..или пеша до града...нали сме малко селски.  Embarassed
Сега мисля да почна малко йога..ама да видим как ще съм с времето.

За гърнетоо..ние с момата сме як тим.  Blush
Вечер пишкаме преди баня...и после е едно от нощните яденета ..почва да мрънка и аз я разповивам..Сутрин към 5.30 се буди за пишко и трътко сама почва да нервничи ида мрънка и докато не я събуя не мирва  Crazy...Преди я оставях да рита върху еднократна подложка ..сега само леко я издържам и до 5мин е готова и пак заспива, до 8ч ..
Вече почти нямаме пропуск в трътковците ..така, че с пелените вече е лесно..за ден ми с есъбира най много две, три..мокри.
Вяра разпознава кога е мокра и кога е суха в това вече съм напълно убедена..
Пишкото не винаги го ловим защото като се заиграе или аз се замотая и вече сме я свършили..ама не е болка за умираме..пералнята бичи.  Whistling
Гърне още нямаме ама не ми се иска да я слагам да седи на него...така или иначе клекналата поза е по физиологична..така че над легенче..

Говорят ли бебчетата вече?
Малкото маймунче вече не спира да вика БА-БА-БА...сега от седмица е на МА-МА...А най-новия хит е като седнем на масата да подвиква  АМмммммм-Аммммммммм и да мляска.. Heart Eyes
Много добре се справяме с П.З. вчера даже и дадохме картофчета от безсолна мусака.
Похапваме заедно тиква ,плодове, и супи..Много е забавно..и най-вече Вера умира от кех да седнем да ядем и да и даваме да опитва. Сега като почна и да подвиква и съвсем ни сгрява душите..жалко че фотоапарата ми е стар и не прави готини филмчета да ви покажа каква е веселба...
От друга страна не отказва цицоната...гуши се и си я търси. Laughing
 
За сега от мен ahoj ...ще бягам..сърдечни гушки на вас и бебетата.

Ламичке има ли ви някъде в Нетерата да ви видя..?

# 287
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Теди в един ден започна да казва ДЕДЕ, посел каза БАБУУУУУУ и накрая ТАТЕ. Преди това казваше ГАГА кото определихме като Габи. Доста дърдори. Чува се някое смислено ДА или АЙДЕ

# 288
  • Мнения: 3 091
Ivalex, сигурно предаването е качено в нетера.
а тук се коментира от форумки: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225519.0

# 289
  • Мнения: 1 987
Благодаря за пожеланията, момичета!  bouquet
Нашият герой вече спи...сдоби се с проходилка-люлка, на която обърна внимание за около 5 мин. Надявам се да е временно явление и да и се зарадва повечко като попорасне още малко.
Пропуснах да кажа, че вече е и подстриган...няма ги буйните коси...вече няма как да го сбъркат с момиче, както ни се случваше често.
Е, хайде, лека нощ от нас!

# 290
  • Мнения: 151
Честита половин годинка на  момците  Боян на мама Sve_dim и Александър на мама marini.Да са здравички и да ви радват много! Heart Eyes
гърне- неползваме все още
говорене- отличавам мма-ма, та-та, айдеее, дай и да-да Grinning
килата- болна тема. Днес майка ми дойде да види бебка и като изтърси" напълнала си, а аз" благодаря"   Close
Всеки ден правя от половин месец насам коремни преси, над 100 и излизам с бебка, но това е нищо като натоварване,като знам как се движех активно преди- заведения, дискотеки, фитнес, ходех много пеша, а сега и си похапвам без задръжки Rolling Eyes
Лека нощ от нас

# 291
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте и от нас.
Честито и днес на празнуващите. Ние два дни неизвестно защо нямахме нет и едва днес в късния след обяд го пуснаха обаче аз сега успях да се докопам. Цялото домочадие си е вкъщи днес и всеки за компа се бори.  Laughing Доста сте понаписали докато "отсъствах". Попрочетох по диагонал, разгледах и снимките, много са ви сладки бебоците. Да са ви жива и здрави и много, много усмихнати.
А сега малко и за нас:
Малката Галенка май нещо се кани да се разболява. Да не кажа, че направо се е разболяла вече.  Хвана ни една хрема, понакашля ама да се надяваме, че ще минем леко. То това се очакваше де, след като и аз и татко и се разболяхме трудно можем да я опазим. За сега само баткото е здрав и дано да не се разболее и той.
По отношение на гърнето - и аз мисля, че още е рано. Има време, ще се научат, няма де да ходят Simple Smile
А за говоренето - не казваме много, много срички няколко пъти съм я чувала да казва нещо като ма-ма или ба-ба, но за сметка на това пък прави ъммммммм, което не е свързано с ам, а е някакъв вид задоволство. А онзи ден сутринта чух следното: Понеже всяка сутрин като и махам памперса и тя е наакана и аз казвам "А! Какво има тук?" и тя започва да се смее доволно, та онзи ден не беше наакана и аз нищо не казах. Тя ме поизчака няколко секунди след като и разкопчах памперса и гледайки ме казва: "А!". Бях много изумена, защото изобщо не го очаквах.
Е май това е за сега от нас.
Лека и спокойна нощ на всички мамчета и бебчета.

# 292
  • Мнения: 228
Малко снимки от днешното ни тържество:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=184898&photo=63

П.П. идеята за свещичките на тортата е чиста проба плагиатство, но много ми хареса.

# 293
  • Мнения: 350
Момичета, за гърне след 6-тия месец никак не е рано. При нас се получава лесно-след събуждане веднага го слагам и до 2-3 мин.е готов.За бебчетата, които пият вода е още по-лесно-давате им шишето и би трябвало веднага да я свършат работата. Номера е не толкова дали ще се изпишкат или изакат, а да свикнат с това да стоят на гърнето. Аз си взех на ОК бейби, страшно е удобно, има висока облегалка и въобще не усеща неудобство. Ние продължаваме да имаме проблем със запека, днес става седмица откакто не е акал, но се надявам като почна плодовете след няколко дни да се регулира.
За килограмите няма нищо по-добро от кърменето,поне аз свалих 5 и почти съм с възстановени кила. Храненето според мен няма общо. Дори да не кърмя не бих яла по-малко от сега. Призовавам ви да не спазвате драконовски диети, за да имате сили да гледате бебоците ! Naughty
Хайде лек ден от нас!

# 294
  • Мнения: 350
Момичета, едва сега прочетох за Криско. Да почива в мир при другите ангелчета, които за наша мъка сме загубили! Съболезнования на родителите.

# 295
  • Мнения: 1 925
Sve_dim, видях, че имате като нашето корито, не ви ли е неудобно, по-точно бебчо да се хлъзга над това подуто, дето уж трябва да го спира ? На Мая хич не и е удобно и мисля да го продавам. Това подуто все и застава на опашката и след къпане и е червено на горкото, въпреки, че я държа, а баща и я къпе  Thinking

# 296
  • Мнения: 91
Момичета една почерпка от мен за първата годишнина от сватбата ни!

Черпя ви днес, понеже съпругът ми ме изненада с романтичен уикенд в Мелник. Разгледахме много места като Рупите, Рожен, Петрич, Благоевград и Сандански.

# 297
  • Мнения: 635
http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/58/125

Малко снимки от нас от половин годинката ни и от годишнинатат от сватбата ни !

# 298
  • Мнения: 11 032
За гърнето - мисля да я пробвам, когато се научи да седи стабилно и без опора зад гърба си.
Снощи дадох на Рая микродоза от краставица и й хареса. Преди 3 дена й предложих морков по същия начин - изяде го. Simple Smile А пюрето от морков не го искаше, даже го плюеше. ooooh!
Днес ще обядва отново с любимата си храна - тиквата. eat

# 299
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Stra4iatela,и ние сме с такова корито и на нас ни е неудобно.Мисля обаче,че някои слагат кърпи в коритото и бебчето не се пързаля
Кристиан е с 37.5 температура от вчера(не му личи да е болен.Рита и се смее като за Световно:)).Имаме някакво подобие на разтройство,но е малко по-гъстичко.Не мога да го опиша.Кашообразно е.Но за жалост само днес вече сме ходили 3 пъти по голяма нужда.
За щастие днес сме на консултация и ще видим какво ще ни кажат.
От днес сме на детска кухня,но ще видим дали ще му дам манджата при така стеклите се събития
До акоро и лек ден

Общи условия

Активация на акаунт