На НОЕМВРИЙЧЕ в мама вече му е тясно-ще излиза скоро-то е ясно

  • 8 370
  • 305
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 437
Ех...още бебетааа супер  Grinning

Мишунка, Джуто, да са ви живи и здрави бебчетата, много да ви радват, а на вас бързо възстановяване!

Сега се връщам от ТК с почти изпълнен план. Утре пак и после направо за операцията. Ви, може ли да не се обадиш?!? Аз пък как не погледнах кой излиза от стаята...ама пусто, нали бързах да отмятам задачките и гледах да не ме прередят. Бях с черно яке, нали? Ейй..ама ме е яд, можехме да се запознаем  Simple Smile

Хубаво си поговорих с лекарката, докато ми мереше тоновете, по въпроса с инфекцията. Ужасно се успокоих.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 856
Олеле, момичета, колко много нови бебета!  Hug

Честито от сърце на всички! Да са ви живи и здрави. Сега бързам, после ще изреждам поименно! Hug

Сега да пейстна нещо важно, което писах вчера в декемврийската тема - за инфекцията:

Говорих лично с д-р Янков, шефа на "Тина Киркова", имайте предвид, че ми е приятел. Директно му зададох въпроса къде да раждам, защото не искам да рискувам бебето си. Той се засмя и ми каза, че може да ме уреди, където искам, но ми препоръчва да раждам в неговата болница. После ми показа протокола от ХЕИ - видях го с очите си, печат по печат за всички помещения, които са проверени - заразата е изчистена. Само да ви кажа, че днес или вчера там е родила една лекарка от самата болница, която аз познавам (със секцио, впрочем  ) и това също подкрепя тезата му - мислите ли, че тя би рискувала, ако има опасност за нея или бебето?! Освен това Янков ми е наистина приятел, не би ме излъгал. Д-р Савова, при която ще раждам аз, също подкрепи тезата, че няма опасност. Освен , че ми е приятелка, тя е дъщеря на доц. Христова, завеждащата Неонатологията в Медицинска академия, при която се лекува бебето в кома - така че има двойна информация. Между другото, оказа се, че няма умрели бебета. Инфекция е имало, но е овладяна. С две думи - аз ще раждам там, пък вие както решите!

# 257
  • София
  • Мнения: 2 437
Ъъъъ..гледам за ядене говорите? Никакви проблеми нямам. Ям, като за трима. Този път апетита ми се увеличи, а не намаля. Киселини си имам, но не могат да ме спрат да омитам колосални количества храна.
Даже днес, докато ми мереше тоновете, жената ме попита колко съм качила, защото съм й се виждала доста пухкавка (как позна, че не съм дебела по принцип, не знам). И като й казах отнесох едно конско Laughing

# 258
  • Мнения: 3 433
Честито момченце и на Мишунка!   newsm68 smile3525
знам си аз,че трябва скоро да се намеся да възстановя равновесието в отбора smile3521
тука съм и правилно предположихте,че спя,защото вечере абсурд за повече от 30 мин да дремна,та станах,хапнах стабилно,писах ви и пак си легнах и сега се излюпвм наново,че едно хубаво време навън Whistling,ама на мен хиче ми се ходи никъе,щото като знам кокаляците как болят..просто Laughingама болнчния трябва да си оправя-оказа се,че една служебна наша кола катастрофирала и цялата документация+моя болничен се е затриа,ама не е това най-лошото...
m_face-аз до последно няма да знам как ще раждам,отивам и каквото дойде,ако си изтърпя болките и всичко върви нормално ще си раждам нормално,ако много ме боли и им писне от крясъците и мерака ми да ме режат,може и секцио-ама не знам....
m_jov
,това с тоалетната не е шега работа,аконе ти помага Дуфалак,бягай си вземи чай от сена и до няколко часа си готова,хич не е толкова вреден за бременни,щом аз го пия цяла бременност и както се вижда малкото зверче си е вътре,да не си докараш"екстри" като хемороиди,че това мене ме мъчи сигурно повече от всичко друго накуп! и заради това същ не ми се ражда нормално,щото после наистина май ще ми ги махат оперативно. smile3511
С киселините и аз съм редовно,ма на фона другите болежки даже не ги и споменавам...сода помага чат-пат.
ПростоАз,видя ли,че всичко е ок Wink

# 259
  • Мнения: 3 433
гале,малкия наистина е голям сладур и двамата изглеждате супер,а ти си толкова доволна на снимките Flutter

# 260
  • София
  • Мнения: 2 437
Клер, мерси за инфото   bouquet И аз днес се успокоих много след разговор с лекарката. И аз ще си раждам там.

# 261
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Diana_T,


Аз от 8-15 се мотах в Тина Киркова та до 11.00.Може да се каже, че се опазнах с половината болница Simple Smile, а и утре ще ходя, за да си взема днешните изследвания.Може да се каже, че кръжа в района. hahaha

# 262
  • Мнения: 1 546
Момичета, знам, че някъде го обсъждахме ама пак да питам - каква козметика взехте за бебоците?Питам и за марка и за какво точно трябва да се вземе  newsm78

# 263
  • Мнения: 3 433
Дита аз още например нищо не съм взела,но немисля,че бебешката козметика е най-важното в случая,аз нееднъж съм казвала,че се спирам на Клоран за шампоан за коса и тяло и пудра на Пенатен,не виждам да е по-лоша от другите,а наистина в самото начало смятам да мажа с преварена ароматизирана с невен мас-поне 1-вия месец,колкото и старомодно да звучи.За по-нататък някакво кремче пак на Клоран,то на бебетата какво им трябва толкова?

# 264
  • Мнения: 3 433
Краси къде е днеска?

# 265
  • Мнения: 560
Стелче,те мацките в ИБ един ден да не се отчетем,вече питат да не сме родили-оня ден и за теб питаха така.Душици,толкова са готини.

Дита,аз мисля все пак да спазя едно единствено бабешко правило и да мажа бебата със свинска мас.Самата аз в момента се мажа и кожата ми е прревъзходна.Също гласувам за зехтина,защото и него ползвам от години за косата си и не съм видяла едно раздвоено крайче.
Иначе съм си взела течен сапун за коса и тяло за ваната на Чико и също сапун,но него ще го вкарам в употреба по-нататък.Като начало мисля да сипвам по малко от въпросния течен сапун във ваната и с това да се приключва.Също мисля да взема на същата марка крем против подсичане и да мажа от първия ден.
 Praynig Praynig PraynigДано свеки няма някакви други мнения,че ще има въргал.

# 266
  • София
  • Мнения: 672
Дита, аз пък съм взела всичко на Бюбхен. Имаше тема из форума, похвалиха ми ги приятелки, а и в магазина като бях ми казаха, че е добра. Единствено не съм взела на Мустела едно мазило за махане кожичките на главата, но знам къде го има и при нужда ще изпратя нашия тати да го купи.

А иначе, това със зехтина съм чувала, че е много добра практика Simple Smile

# 267
  • София
  • Мнения: 672
А иначе относно какво като продукти - аз минах по списъка дето е на първа страница. Само пудра не взех, щото в магазина ми казаха че било отживелица, та ако се наложи ще взимам.

# 268
  • Мнения: 1 546
Ааа, верно, зехтин!И мас сигурно не е зле, ама купешка ли?Или си имате домашна от някъде? ThinkingТо наистина това не е най-важното, ама искам да взема нещо за бебка днес, да се поразсея малко... Crazy Mr. Green И аз за Клоран мисля...Значи, да вземам списъка и да почвам по него. Wink

# 269
  • Мнения: 324
Честито на Джуто и Мишунка! Да растат здрави Стефан и Андрей и всичко най-добро!

Много сладък Жорислав! Галентинас, жив и здрав да ви е и все така спокоен, както изглежда на снимките!

И при мен се завърнаха киселините с пълна сила  Sad И то почти от всичко, а преди не беше така.
И мнооого се измарям вече. Не че и досега не се измарях, но сега съвсем нетърпимо, задъхвам се ужасно, става ми лошо, чак мускулите ми отмаляват.

За козметиката - мисля да взема първоначално Себа мед. Сапунче и нещо за ваната. За олиото още не съм решила  newsm78 - или пак Себа мед, или зехтин. Най-вероятно ще почна със зехтин, но ако бельото замирише на гранясало  ще опитам с готова козметика. Пък,ако недай боже, не му понесе, пак ще се върна на зехтина. За подсичане съм ползвала един крем, правен в аптека - пак от него ще вземам, от нищо друго не съм виждала такъв ефект. Една приятелка ми е купила от Гърция и Судокрем /тук го коментирахме - става за подсичане, ранички, изгаряния, акне, разранени зърна - абе пенкилер  Laughing, ще го видим/
Мокри кърпички някакви или някакъв гел за почистване без измиване, за всеки случай, ако бързам или  по някаква причина не мога да го измия. Но предпочитам водата и сапуна /или без сарун/ пред тях. В тази връзка може да си взема и някакъв спрей с термална вода  newsm78, поне е чиста водичка, а не някаква химия.
Пудра никога не съм ползвала.
И май ме привлича варианта да не се къпем всяка вечер /пак е много коментирано във форума/, но ще видим отново как ще тръгне, не ми се зарича нищо.

Общи условия

Активация на акаунт