Роди се нова тема"Вьзпитателният шамар"!!!!?

  • 6 092
  • 181
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 444
Аз шамари по лицето не бия. Рядко само по гъзето.  Иначе се самозабравя и не усеща къде е границата. Аз съм за шамарите при крайна необходимост. И то на саме. Навън пред други хора не бия да унижавам детето. Деца, които не са пошляпвани нещо изперкват ми се струва.

Има едно детенце на нашата площадка, изглежда кротко но от време на време откача. Един ден налита на моя син, замахва с един кол, два пъти по-голям от него и реве с пълно гърло - "Мамо моля ти се, искам да бием Калоянчо!" Направо ми падна шапката. След поредица от ексцесии мама го пошляпна или по-скоро погали по дупето.

Случи се да разглоби една пейка пред очите ми, беше на 3г. - отвинти винтовете и свали дъските пред погледа на мама, леля и баба. И още 30 майки наоколо. А никой не реагира. Май само аз.

# 46
  • София
  • Мнения: 123
На мен ми се е слу4вало да го плесна,но когато ве4е прекали и не разбира от обяснения и говорене,рядко,но се е слу4вало,колкото до колите примерно,слу4вало ми се е да го дръпна в момент,когато идва кола,но в паниката,го дръпвам рязко и според мен достатъ4но се сряска,за да го шамаря след това,разбира се това е ставало слу4айно,не говоря,ако наро4но излита на улицата.Незнам,възпитателни шамари newsm78,не мога да определя,доколко са възпитателни,но някой път наистина се налага

# 47
  • Мнения: 132
Е,дойдохме си на думата!Няма родител/майка или баща/,който да не е пляскал детето си тогава,когато е необходимо.Всеки родител преценя сам как да възпита детето си.
Присъствала съм на такива сцени,че ум да ви зайде!
В магазин например.Майката се опитва да разгледа нещо,а детето не спира да дърпа и събаря неща,да се търкаля по земята.Прави му няколко пъти забележка,но то не разбира.Е?Няма ли да го плеснете,че да се стресне малко?!

# 48
  • София
  • Мнения: 593
Е,дойдохме си на думата!Няма родител/майка или баща/,който да не е пляскал детето си тогава,когато е необходимо.Всеки родител преценя сам как да възпита детето си.
Присъствала съм на такива сцени,че ум да ви зайде!
В магазин например.Майката се опитва да разгледа нещо,а детето не спира да дърпа и събаря неща,да се търкаля по земята.Прави му няколко пъти забележка,но то не разбира.Е?Няма ли да го плеснете,че да се стресне малко?!
Тц ще те разочаровам още в начална фаза ще пресека опустошаването на магазина трьгвайки си после ще продьлжа да обяснявам защо така не се прави.Вкьщи може и с неговите неща и играчки изобретателно да го унагледя дори hahaha

# 49
  • София
  • Мнения: 593
Хапка то няма и как да сьм аз дреби още не говори да ме даде под сьд baby_neutral Joy

# 50
  • Мнения: 2 361
  Стефани, с това трябваше да започнеш Sunglasses След две години може и нас да подпукаш с точилката.

# 51
  • Мнения: 132
А как бихте реагирали ако в къщи прави доста белички и колкото пъти му обяснавате,то на пук да ходи и пак да ги прави?И до кога ще му обяснавате?!Да не забравяме,че всяко дете е с различен характер.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Е,дойдохме си на думата!Няма родител/майка или баща/,който да не е пляскал детето си тогава,когато е необходимо.Всеки родител преценя сам как да възпита детето си.
Присъствала съм на такива сцени,че ум да ви зайде!
В магазин например.Майката се опитва да разгледа нещо,а детето не спира да дърпа и събаря неща,да се търкаля по земята.Прави му няколко пъти забележка,но то не разбира.Е?Няма ли да го плеснете,че да се стресне малко?!
Тц ще те разочаровам още в начална фаза ще пресека опустошаването на магазина трьгвайки си после ще продьлжа да обяснявам защо така не се прави.Вкьщи може и с неговите неща и играчки изобретателно да го унагледя дори hahaha
Ок, в магазина не ти е задължително да стоиш. Ами я си представи в банка, в данъчното, пред лекаря? Някъде от където не може просто ей така да си тръгнеш, защото има срок. А детето няма, ама съвсем няма на кого да оставиш вкъщи? Аз влача детето си с мен от едномесечно. Всички работят и няма кой и за минута да ми го погледа в работен ден. Ще е с мен и като по-голямо.

# 53
  • Мнения: 474
Да не забравяме,че всяко дете е с различен характер.

Това е правилният отговор според мен. Ако детето е буйно, енергично и палаво / изобретателно и проявява инат... можете да си говорите и обяснявате до посиняване. Не казвам, че трябва да се бие, но потупване по дупето или ръчичките определено стряска и спира в невъзможни ситуации. Аз също обяснявам и повтарям, отвличам вниманието и т.н. , но синът ми е толкова буйно дете, че озаптването да не се нарани поне е цял екшън. А племенницата ми беше едно спокойно, кротко момиченце, на което като му се покажеше / кажеше или онагледеше какво не е / е редно- просто се радваше, че може да го направи "като мама". Ама не всички са такива кротанчета!
А и друго нещо- колко от вас си спомнят потупванията по дупето или ръчичките на крехката възраст, която тук се коментира? Не мисля, че синът ми ще си спомня, че съм го плеснала по ръката, защото не проумява, че в тоалетната не се бърка.  Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 593
Е,дойдохме си на думата!Няма родител/майка или баща/,който да не е пляскал детето си тогава,когато е необходимо.Всеки родител преценя сам как да възпита детето си.
Присъствала съм на такива сцени,че ум да ви зайде!
В магазин например.Майката се опитва да разгледа нещо,а детето не спира да дърпа и събаря неща,да се търкаля по земята.Прави му няколко пъти забележка,но то не разбира.Е?Няма ли да го плеснете,че да се стресне малко?!
Тц ще те разочаровам още в начална фаза ще пресека опустошаването на магазина трьгвайки си после ще продьлжа да обяснявам защо така не се прави.Вкьщи може и с неговите неща и играчки изобретателно да го унагледя дори hahaha
Ок, в магазина не ти е задължително да стоиш. Ами я си представи в банка, в данъчното, пред лекаря? Някъде от където не може просто ей така да си тръгнеш, защото има срок. А детето няма, ама съвсем няма на кого да оставиш вкъщи? Аз влача детето си с мен от едномесечно. Всички работят и няма кой и за минута да ми го погледа в работен ден. Ще е с мен и като по-голямо.
Вариянт гледачка, детски клуб, детска градина отпадат ли?В яслите и градините с шамари ли ги укротяват и предпазват защото ако е така трябва да се сезират някои органи.

# 55
  • София
  • Мнения: 593
  Стефани, с това трябваше да започнеш Sunglasses След две години може и нас да подпукаш с точилката.
А неее вие сте разбрани и послушни Heart EyesСамо да кажа че поне в развоя на темата се появиха няколко умести шамара които ме карат да се замисля newsm78Обаче не казвам кои smile3505 smile3505

# 56
  • Мнения: 1 366
От опита си сьм осъзнала, че проблемите с децата не идват от децата, а от самите нас. Ако детето се тутка сутрин за градина и нас това ни дразни - проблема е наш. Ако не иска да дава ръчичка при пресичане - отново проблема е в нас. И колкото по-често осъзнаем това, толкова по-малко проблеми с децата ще имаме. Война не помага, насилие - още по-малко.

# 57
  • Мнения: 386
аз ще съм от макаренковски настроените.
много зависи от ситуацията, начинът и мястото. вдигала съм скандал на майка, която е крещяла на детето си. дете, което си проси наказанието и се държи, за да види до къде са ти границите, да обижда околните или да се тръшка на пода в магазина за глупости, не мога да приема. но да шамариш дете за незначителни неща и да го му сриваш самочувствието само защото не си в настроение - а, не.   Stop освен това едно е да удариш дупето, колкото да се сепне, а друго да биеш. при това шляпването го признавам само до към края на първия пубертет - докато тръгне на училище. след това детето вече си е половин възрастен... ако говорим за насилие, много по-гадно ми се струва публичното крещене или думи като тъпак, лайно и т.н.
за справка - аз съм яла боя няколко пъти - на едната ръка ги знам и от гледната си точка на възрастен одобрявам някои от тях. но братовчедка ми ядеше бой с колана и това винаги ме е убивало, буквално съм се разтрепервала от безпомощност и ужас. но с всичките ми приятелчета така или иначе още тогава си говорехме, че по-добре да те набият и да се свърши, отколкото да ти се сърдят у дома.
не вярвам на много хора, които казват, че не са посягали или не са им посягали. братовчедка ми, вече възрастна жена, отрича някога да са я удряли.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 23 914
Е,дойдохме си на думата!Няма родител/майка или баща/,който да не е пляскал детето си тогава,когато е необходимо.Всеки родител преценя сам как да възпита детето си.
Присъствала съм на такива сцени,че ум да ви зайде!
В магазин например.Майката се опитва да разгледа нещо,а детето не спира да дърпа и събаря неща,да се търкаля по земята.Прави му няколко пъти забележка,но то не разбира.Е?Няма ли да го плеснете,че да се стресне малко?!
Тц ще те разочаровам още в начална фаза ще пресека опустошаването на магазина трьгвайки си после ще продьлжа да обяснявам защо така не се прави.Вкьщи може и с неговите неща и играчки изобретателно да го унагледя дори hahaha
Ок, в магазина не ти е задължително да стоиш. Ами я си представи в банка, в данъчното, пред лекаря? Някъде от където не може просто ей така да си тръгнеш, защото има срок. А детето няма, ама съвсем няма на кого да оставиш вкъщи? Аз влача детето си с мен от едномесечно. Всички работят и няма кой и за минута да ми го погледа в работен ден. Ще е с мен и като по-голямо.
Вариянт гледачка, детски клуб, детска градина отпадат ли?В яслите и градините с шамари ли ги укротяват и предпазват защото ако е така трябва да се сезират някои органи.
Хм, надникни в "Нашите деца". Да, има места където с шамари ги укротяват. Подозирам, че има места където и по-далеч стигат, да ги връзват(миналата година имаше случай по ТВ даваха детенце със следи от връзване), но точно сега има тема, че едно дете е нахапано - в яслите въобще не ги укротяват толкова. Оставят ги общо взето да се оправят сами, битият - бит, нахапания - нахапан.
И няма детегледачка, няма клуб, наложило се е просто детето да дойде с теб (по някакви причина) и трябва да се чака на опашка някъде и то вършее. Какво правиш след като строгата ти забележка е пренебрегната?

# 59
  • София
  • Мнения: 593
аз ще съм от макаренковски настроените.
много зависи от ситуацията, начинът и мястото. вдигала съм скандал на майка, която е крещяла на детето си. дете, което си проси наказанието и се държи, за да види до къде са ти границите, да обижда околните или да се тръшка на пода в магазина за глупости, не мога да приема. но да шамариш дете за незначителни неща и да го му сриваш самочувствието само защото не си в настроение - а, не.   Stop освен това едно е да удариш дупето, колкото да се сепне, а друго да биеш. при това шляпването го признавам само до към края на първия пубертет - докато тръгне на училище. след това детето вече си е половин възрастен... ако говорим за насилие, много по-гадно ми се струва публичното крещене или думи като тъпак, лайно и т.н.
за справка - аз съм яла боя няколко пъти - на едната ръка ги знам и от гледната си точка на възрастен одобрявам някои от тях. но братовчедка ми ядеше бой с колана и това винаги ме е убивало, буквално съм се разтрепервала от безпомощност и ужас. но с всичките ми приятелчета така или иначе още тогава си говорехме, че по-добре да те набият и да се свърши, отколкото да ти се сърдят у дома.
не вярвам на много хора, които казват, че не са посягали или не са им посягали. братовчедка ми, вече възрастна жена, отрича някога да са я удряли.
Е за това иде реч нали  темата е родена от другата да удариш дете защото не иска да спи не че е незначително идиотско е.

Общи условия

Активация на акаунт