Картофени палачинки - стъпка по стъпка

  • 13 384
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сега ще правя такива, но с тиквички. Мислех да пържа кюфтаците, но за да мога да дам на малката ще ги изпека.

# 16
  • Мнения: 4 496
Благодаря, Лео и за рецептата, и за "Стъпка по стъпка"! Flutter

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ауууу, Лео!....... Rolling Eyes
Ама те страхотни........  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето ги и моите кюфтаци от тиквички, обаче: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=97
Сложих зелен лук, сирене и като подправки копър и сминдух. Наистина чудесно се получава, няма пържене, няма мацане, а и за мъничката бяха подходящи. Много удобно се пекат върху хартия за печене.
Благодаря за рецептата, скоро ще пробвам и оригинала.

# 19
  • Мнения: 6 017
Ето ги и моите кюфтаци от тиквички, обаче:
marulka_s мисля, че това не са кюфтаци, а Картофени палачинки. Не е ли така?

# 20
  • Мнения: 6 029
.....
marulka_s мисля, че това не са кюфтаци, а Картофени палачинки. Не е ли така?

ма много мислиш. какво значение има? като гледам технологията е една и съща, вида почти, само картофите са заменени с тиквички. ако целта ти е да сееш раздори и скандали -  и с това се справят модовете.

# 21
  • Мнения: 1 975
Обожавам картофи всякакви и задължително ще опитам  Peace

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ето ги и моите кюфтаци от тиквички, обаче:
marulka_s мисля, че това не са кюфтаци, а Картофени палачинки. Не е ли така?

Думата, ако те притеснява, добре - нека да са палачинки от тиквички. По същия начин правя кюфтета от тиквички, та за това съм ги писала кюфтаци.

 smile3505

Лео, още веднъж мерсаж за идеята да ги пека, това е наистина много подходяща рецепта за малки човечета.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 576
Палачинките са страхотни. Вчера ги спретнах на семейството и много ни харесаха. ЛЕО много мерси за N-ти път!  bouquet

# 24
  • Мнения: 27 524
И аз днес ще ги спретна. Също съм без месомелачка, имам блендер и аз, Джулс, но мисля, че ще се скашкат, по-добре да стържем  Crazy

Може ли някой от пробвалите и двата начина (пържени и печени) да ми каже кои все пак са по-вкусни  Flutter

# 25
  • Мнения: 5 001
Печените ! Пържените стават много мазни,но все пак е въпрос на вкус   Heart Eyes ЛЕО......,заради тебе си купих месомелачка Joy  hahaha ама не съжалявам Wink  bouquet

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Лео , мерси, много добра идея ми даваш за уикенда  bouquet
Много обичам картофени кюфтета и производните им, но ме мързи да ги пържа, но тази рецепта много ме улеснява  Party

# 27
  • Мнения: 27 524
Пфу, нищо не стана от моите  Rolling Eyes
Направих сметта, но само с 3 лъжици брашно седеше адски течна. Сложих още една, две, три... повече не посмях. И въпреки това остана много течно и, разбира се, палачинките ми се разплуха в тавата и потекоха навсякъде. За 7 мин печене си седяха бледи, бледи... след 15 все пак ги обърнах. Т.е. опитах се, защото се оказа, че въпреки ужасно много масло успешно са се залепили  Crazy та ги и разпокасъх на всичкото отгоре, бърнах подобията на нещо , донесено от котакат и сега ги допичам, но се съмнявам, че ще стават за нещо... може би трябваше да ги изпържа  Thinking и може би не трябваше да ги пека на вентилатор...  Thinking

# 28
  • Мнения: 7 474
 Confused Жалко, пусна ли да загрееш фурната предварително на макс.? Rolling Eyes
Аз ги пекох в тефлонова тава и не залепнаха изобщо. newsm78
А картофите да не са били смляни като пюре, моите са малко по-едрички. Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 27 524
Пуснах. Тефлоновата не ми е достатъчно голяма. Настъргах ги на едрото.
Извадих ги, намазах ги, хубаво миришат, но вид нямат никакъв, така че ниаккви снимки  Crossing Arms Laughing
Ще си ги ям, де, обожавам всичко картофено  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт