Чели ли сте Библията?

  • 7 239
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
Chanel, и на мен така ми внушаваха  в тийн годините. Това което се случи е, че бях на ръба да си съсипя тотално живота, е Бог ме намери, срещна ме с хора които Библията не беше само религия, а начин на живот и разбрах, че тя е елементарна. Все пак учениците на Христос са били обикновени хора, а и повечето пророци също...

# 46
  • Мнения: 2 161
Религията не е ли начин на живот?Нещо,върху което да изградиш битието си.Учениците на Христос са били обикновени,но той нали ги е напътствал и е тълкувал всичко?Аз мисля,че нещата са много по-сложни.

# 47
  • Мнения: 4 451
Започвала съм да я чета на няколко пъти и така и не я прочетох. Embarassed

# 48
  • София
  • Мнения: 3 064
Отчасти. Но смятам някой ден да я захвана по-сериозно, най-малкото защото в старшно много книги, писани доста след това, има препратки към Библията. Например - "На изток от рая" на Стайнбек - целият сюжет се крепи на библейски притчи. Мисля, че е важна част от общата култура на човек, независимо вярващ или не. Коранът също не е лошо да се прочете.

# 49
  • Мнения: 135
Цитат
да са богати и конкурентно способни,

нямах това предвид под основни ценности.
Но страхопочитанието пред църквите също не смятам за подходящо да се развива от ранна възраст. то надали и много ще има ефект...

според мен един родител с примера си (истински и положителен) много повече може да даде в някои случаи!

# 50
  • Мнения: 3 830
Не съм я чела, но често я взимам и отварям произволно избрана страница и чета всичко  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
Малко смешно ми се струва твърдението,че някой е чел Библията.

Чела съм я цялата, но не твърдя, че съм я прочела. Чета я отново и отново. Всеки път откривам нещо ново. Навремето ме научиха, когато чета Библията, да търся в текста: предупреждение, пример, обещание. Винаги откривам поне едно от трите.

# 52
  • Мнения: 1 100
Смятах да я прочета цялата, но не можах да издържа Стария завет - толкова насилие и безумие - не видях смисъл да се занимавам с това. Новият завет съм го чела много пъти.

# 53
  • Мнения: 100
Добре. Тежко четиво е. Разбирам, че не на всеки би му станало ясно за какво става дума от първите няколко опита да разбере.
Нека тези дето казват, че имат някаква представа за какво става въпрос да кажат:
Ние в кое време живеем, на Новия завет или на Стария завет?

Аз предпочитам Стария завет. Ако ме ударят по едната буза, няма да подам и другата.
А Вие?

# 54
  • Мнения: 15 243
Живеем във времето на Новия завет, но по кои закони не се наемам да коментирам.

# 55
  • Мнения: 1 100
Живеем в Новия завет и чудно защо църквата продължава да пропядва 10-те Божии заповеди от Стария. В Новия завет Иисус ги отменя и дава само една - да се обичаме. Ако се обичаме един друг, няма да пристъпваме и старите 10 заповеди, защото човек, който обича, не би направил това, което те забраняват.
А за това ако ти ударят едната буза, да подадеш и другата - именно това е начинът да се намали злото. Ако всеки отвръща на обидата с обида, на упрека с упрек, винаги ще останем в този кръговрат. Само този, който отвърне на обидата с усмивка, който подаде да му ударят и другата буза, помага за промяната на света към по-добро. Тогава "лошият" може да се промени, защото има над какво да се замисли!

# 56
  • Мнения: 1 849
Kanela  Peace

Христос каза "Аз не дойдох да отменя Закона, а да го изпълня".  Христос обаче постави един много по-висок стандарт, не да се изпълняват куп правила, а е важно това което става в сърцето на човека, защото зад много "добри" дела стоят не добри мотиви.

Но най-важното е, че даде спасение за всички хора, не чрез дела, за да не се похвали никой, а чрез вяра в това което направи на кръста.

# 57
  • Мнения: 319
Чета я в момента.

Kanela, напълно съм съгласна с теб!

Първия път когато започнах да я чета се мъчех да я тълкувам и се чудех всяка една дума какво ли означава. Но при доста обстоятелства, включително и благодарение на хора от този форум, разбрах, че не е важна символиката в Библията, а посланията. За това започнах да я чета отново.
Мисля, че колкото пъти да я прочете човек все ще намери нещо ново в нея.

# 58
  • Мнения: 197
Не съм напълно съгласна с това, което казва Kanela. В новия завет 10-те божи заповеди не са отменени. Но са леко променени. Например в стария завет се казва почитай родителите си, за да живееш дълго. И така за всяка изпълнена заповед е казано какво ще получиш в замяна. В новия след нито една заповед няма "за да". Вече не е нужно да направиш добро, за да чакаш нещо в замяна. Прави добро заради самото добро... Ще спра до тук. Нека всеки да проучи сам нещата и още по-добре ще разбере безкрайния смисъл и саможертва на Спасителя и това, което е направил за всички хора и светлината, която ни е донесъл!
И на Chanel искам да кажа, че заглавието на темата е "чели ли сте библията", а не "прочели ли сте библията. Съгласна съм, че тя е четиво за цял живот! Човек я тълкува според това колко и как е живял, какво е преживял, как и дали е израснал духовно през годините. Аз със всяко следващо отваряне на тази мъдра книга, откривам за себе си нов и различен смисъл в написаното. И още много имам да откривам за на пред.
Янита, това което си казала за предупреждението, примера и обещанието е много интересно. Ще ми е интересно да го приложа.

 Peace Grinning Grinning

# 59
  • Мнения: 112
Да,4ета я  винаги с молитва преди да я отворя,защото тя е написана от хора вдъхновени от Святия Дух и за да  разбирам какво 4ета ми трябва пак същиая Свят Дух  за да ми разяснява..  За мен Библията  е любовното писмо на един  любящ Баща към една паднала в грях обре4ена  4овешка раса .От нея разбирам за 4удесния Му  план как  ни възстановява  от греха за да живеем заедно с Него когато дойде втори път   и ни вземе. И то не такъв живот като този сега ,но живот без болка,без скърби ,без сьлзи и пе4ал и най-ве4е живот с Него.Как тогава  да не предам живота си в неговите ръце?,когато Той даде Себе си в лицето на Исус Христос за да може да  не умре нито един който вярва в Него ,но да има ве4ен живот.
Ето това се казва добра новина! Богът на Библиата е жив !Гробът е празен!Затова не мога да заменя Него и Писмото Му с нищо друго.Уважавам вси4ки хора  независимо от вярата им,но се радвам 4е моя Бог  е възкръснал и  мога да се срещам с Него 4рез Словото Му и в молитва.Това Слово ме сьживява всеки ден.....

Общи условия

Активация на акаунт