Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 14

  • 43 391
  • 296
  •   1
Отговори
# 90
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Може - и колкото по-хубаво е маслото, толкова по-хубав става. Да не преписвам - я погледни ей тук и тук и последно тук

# 91
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ето и най-близкият план на тортата с рисуван млечен марципан :
http://images.medunkabg.multiply.com/image/4/photos/16/600x600/3 … ukX9sSvF75sJsPqpQ
Само четката трябва да е хубава, за да не пуска косъмчета. Като преседи 1 нощ в хладилника да се стегне марципана - действате смело!

# 92
  • Мнения: 6 017
medunka много ми хареса тортата ти...

# 93
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
medunka, чудесно си се справила с тортата! Браво!  Чудесна идея с пукакнките като дим!  Heart Eyes
И аз на последната торта с розите рисувах с боите - наистина така е много бързо и красиво, но пък отива повече боя. Получават се обаче много красиви и наситени цветове!   bouquet

tarlio, много сладка тортичка!  Hug

silrai, твоята е направо професионална!

# 94
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Благодаря за окуражителните думи - малко се поизнервих накрая - нали беше важен поводът... Идеята за пуканките е на Меги, както и изобщо идеята за влака. Благодаря й!!!  bouquet
Сетих се и за още нещо с рисуването на марципана - освен, че цветовете са наситени, те са и по лъскави/може да не се гланцират/. Но към водката, с която разтварях боите/добре, че мъжът ми не ме видя/ може да се прибави нещо за още по-голям гланц. Майсторките да кажат какво. Laughing

# 95
  • Мнения: 505
 Може ли да ми кажете как се прави маслен крем, този който използват за купените торти и правят от него стебла и листенца. Сега правих този от първа страница, американски, но нещо ми се види много рядък, та го сложих за подложка под чаршафа. Много ви моля да ми кажете. Знам че е с масло и пудра захар, ама какви съотношения незнам? Praynig

# 96
  • Мнения: 1 271
denny_k , по пригцип се прави едно към едно, но аз лично го правя едно към половинка(200 гр масло-100 гр захар), иначе ми става много сладък

medunka , тортичката е танала перфектна-с наситени цветове!Много идейно  Hug

# 97
  • София
  • Мнения: 2 671
Silrai, чудна е! Каква е вътре, дай подробности, много ме впечатли  Peace

Ето моята хелоуинска:

и детайл

# 98
  • Мнения: 505
 Прекрасни са тортите ви . Влакчето е невероятно вече  10 мин. го разглеждам. А  на Румия-мнооого оригинално!
 И аз досега се мъча вече 3 часа с мойта торта по повод чрд на свекърва ми. И колкото и да се мъча не стават тия рози и това си е .Все пак успях!http://images20.snimka.bg/004409431.jpg

Ако може ми дайте съвет как по-добре да изработвам розите и пак фондана ми стана по мек отколкото трябва Crazyhttp://images20.snimka.bg/004409432.jpg

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 23:46 от denny_k

# 99
  • София
  • Мнения: 2 671
Дени, благодаря! А черни ли са малките ти рози? Хубаво съченатние с червеното  Peace

А за тази мистериозна   Confused тенденция марципанът Варна да става твърде мек расъждавам, ли разсъждавам и ми хрумна по едно време, че пудрата захар явно е много хигроскопична и поема бързо влагата от въздуха. Това може би е причина да става така меко тестото. Това ми се струва задоволително обяснение на факта, че с едни и същи по марка продукти веднъж става, веднъж - не съвсем.

# 100
  • Мнения: 505
Дени, благодаря! А черни ли са малките ти рози? Хубаво съченатние с червеното 
Всъщност са лилави, но на мен ми изглеждат твърде сини на снимката, няма нищо. А на рецептата пише 500гр. а на мен ми отива 1 кг. Но с по-малко не става. Много е лепкаво и меко. ThinkingЯвно другаде бъркам

# 101
  • София
  • Мнения: 2 671
С какво мериш водата, маслото и брашното? Да не би там да увеличаваш количеството?

# 102
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Пак красоти сте направили, браво!

Може ли малко идеи за маймунска торта? Или нещо като джунгла да направя...  Нещо не ми идват идеи, а е за много близка приятелка и искам да я изненадам. Благодаря ви предварително.

# 103
  • Мнения: 1 271

Rumya , страхота е !Много истинско.

А, ето и подробности, за тази тортичка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235818.80

Блатовете ги изпекох в кексова форма-2 на брой, и ги обърнах един срещу друг(слепих им дъната)  и се получи тази форма.По средата остана кухо и го напълних с изтеглени нишки от карамел и истински тиквени семки.Между другото блатовете ги разрязах на по две части и ги слепих с крем Баунти-млякото се вари с грис и посл се добавя масло и кокосови стърготини и захар.Шапката е от начупен блат, че не ми се занимаваше да оформям с ножа и крем Ванилия подобрен с масло.Опаковах с фондан и готово.
А да, забравих, дръжката на тиквата е от шоколад, стопих го и го замразих във формичка.

Atalanta , виж това , може да ти даде някои идеи

# 104
  • София
  • Мнения: 2 671
крем Баунти-млякото се вари с грис и посл се добавя масло и кокосови стърготини и захар.
Ох, как звучи самоо мммммм, може ли пропорциите за крема?

Общи условия

Активация на акаунт