MUFFINS???

  • 34 870
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 677
Момичета,продуктите в рецептите за колко мъфина са?Защото ако една доза е за 6 бр.,ще трябва да я удвоя Wink

# 76
  • Мнения: 3 550
Хайде, да избутам една стара тема!

Отскоро се запалих по мъфините. Всъщност май е мъфин онзи чудесен т.нар. "Маслен кекс" на фирма "АЕА" (всичкте им сладки са разкошни!) или се лъжа? Има ли някой рецепта за нещо такова?

А и аз да попитам като teddyvas тези продукти за колко броя мъфини са?

# 77
  • Мнения: 1 756
Nqkoi znae li dali v BG moje da se kupi takava forma za Muffins  Confused:
има навсякъде, ХИТ, Метро.  Peace

# 78
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Татко ми донесе така форма миналата година от Америка и аз до скоро я подмятах, просто защото не знаех какво да спретна в нея, сега се запалих и смятам да пробвам някои от посочените рецепти.

# 79
  • Мнения: 822
Момичета,някой правил ли е солени мъфини с царевично брашно?Ако имате някоя изпитана рецепта,да я постнете...

# 80
  • Мнения: 3 550
А аз бих попитала колко време ги разбърквате. До каква консистенция? ПРобвах да бъркам 15 пъти, както беше писано по-горе, но остават много бучки от сухо брашно, което после се рони вътре.

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
Аз не броя и бъркам бързо и, колкото да не ми се мяркат сухи участъци, сипвам веднага във формичките и нямам никакви проблеми...само не смея още да пробвам да пека само в хартиени формички, а четох, че могло.... обаче още днес реших да експериментирам, точно защото се опасявам, че дозата от рецептата ще дойде множко за 12те ми форми (метални).

# 82
  • все тук
  • Мнения: 1 716
А аз да питам откъде намирате хартиени формички за мъфини. В нашия град не мога да открия.
И ако печете без такива хартиени формички, сладките мъфини не залепват ли?

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Момичета,някой правил ли е солени мъфини с царевично брашно?Ако имате някоя изпитана рецепта,да я постнете...

рецептата е на Звездев, аз не съм я пробвала по простата причина,че едва вчера се сдобих с форма за мъфини

Царевичен мъфин

1 яйце
200 мл прясно мляко
1 1/2 ч. ч. пшенично брашно
3/4 ч. ч. царевично брашно
50-60 г маргарин
1 червена печена чушка
3 с. л. захар
1 парче кромид лук (колкото скилидка чесън)
1 с. л. бакпулвер
1 ч. л. сол

1. В купа се смесват двата вида брашно, захарта, бакпулверът и солта и се разбърква. Чушката и лукът се накълцват наситно, прибавят се към брашнената смес и се разбърква добре. Разрежда се с предварително разбитите яйце и мляко и се бърка, докато се получи лепкаво тесто, към което се прибавя разтопеният маргарин.
2. Полученото тесто се разсипва в специална форма за мъфин, тимбалчета за крем карамел или други походящи купички. Съдовете се поставят в тава и в нея се налива вода, колкото да покрива 2/3 от купичките
3. Мъфините се пекат в предварително загрята фурна за 20-30 минути при температура 200 градуса
4. Ако използвате тимбалчета или други купички, е необходимо вътрешната повърхност на купичките да се уплътни със специална готварска хартия или друга намаслена хартия. Сервира се заедно с хартията.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 21 646
....
- да слагам ли хартиени формички  Tired
- ако не, предполагам намазнявам формата,а набрашнявам ли?
- слагат ли се на водна баня или направо  Embarassed
- яйцата, които участват в рецептите, направо ги смесвам или разбивам предварително? (с миксер ли)

сетих се още нещо-като правя повече от една тава, трябва ли да изстине формата, преди да сипя следващата доза?....

   

blekuta, отговарям ти тук....ползвам същата форма..

- не слагам хартиени...намазвам с масло и никакъв проблем при ваденето
- няма водна баня, направо на решетката на фурната
- аз не разбърквам яйцата отделно.. всъщност в съда за мокрите съставки разбърквам първо тях и после добавям другите мокри

това последното не съм го правила, защото едно от правилата за мъфините е, че трябва бързо да се насипе тестото във формичките и веднага се слагат в загрятата фурна... ако някой има опит ще ми е интересно да сподели

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Благодаря, Morena!
утре сутрин ще направя една пробна доза-сефте с сирене и колбас, пък да видим...

# 86
  • София
  • Мнения: 830
Еха, колко актуална тема. Само преди 15 мин синът ми помоли да опека утре "кекс като гъбка с боровинки" Laughing Laughing Laughing Та влязох тук и гледам колко много теми... Помогнахте ми много, още утер сутринта ще пека. Аз ги правя във формички за крем карамел.

# 87
  • Мнения: 822
blekuta,благодаря!  bouquet
И аз ще напиша отзив,ако се получат...Интересувах се точно за съотношението пшеничено:царевично брашно.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 704
няма за какво  Hug другата седмица и аз ще ги направя
аз набързо се отчитам,че първите ми мъфини станаха чудесни,но и нарочно пробвах със солени първо.
ето я рецептата, дозата идва точно за моята форма с 12

Мъфини със сирене и колбас

# 89
  • София
  • Мнения: 830
Направих ги с боровинки. Станаха супер.
Един трик: За да пасне добре хартията за печене на формичката за крем карамел, слагаш две кофички една в друга а между тях хартията. Получава се калъп и пасват перфектно.

Общи условия

Активация на акаунт