Алергия към студа

  • 20 550
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 772
Явно при мен студовата алергия не е като при някои мами. Излизат ми нещо като подкожни пъпки, ставите ме болят. Понякога пръстите ми побеляват (средния, безименния или кутрето). Помага ми само разтривка на китката и пръстите, затопляне. Въпроса е да докарам кръв към периферията. Мама много се стресираше, приличала съм на мъртвец. Някои зими съм ходила и с по два чифта ръкавици. Купих си кожени, които спасяват положението.
Лекарства не съм пила.

# 16
Аз сега прочетох, че излизането на мехури, пълни с течност при тези обстоятелства е знак за измръзване 2-ра степен (от 4 - 3-та и 4-та - необратими). При 3-та степен, мехурите са пълни с кървава течност.
Също така, признаците на измръзване са почти неразпознаваеми веднага за неопитните и се проявяват в цялата си сила няколко дни след измръзването! Точно така бях и аз - стана ми след 1-2 дни след като ми бяха замръзнали краката един ден, докато бях навън и после вече никакви мерки не помагаха - нито затопляне, нито мазила.
По въпроса за затоплянето, това трябвало да се прилага като превенция, но в последствие работата не опира до това. Всъщност, когато участъците станат подути  и червени, те имат вече висока температура - много по-висока от съседните им. Даже може да бъде забавно - ръцете ти са ледени, а само първата фаланга на единия пръст ти е като малинка и гореща... Laughing Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 115
Имам го същото. Съгласна съм, че стресът влияе адски много. Той свива капилярите и ако оросяването на периферията е кофти, става още по-зле. Само ръкавиците му са майката. И когато е много студено да не се излиза навън. Иначе съм се мазала с Клобидерм. Непомага. Даже в един момент и хронично ми стана и винаги, когато ме лъхне студа и ми стават червени ръцете.
Само ръкавици, пази си крайниците. А съдоразширяващите дразнят много стомаха.

# 18
  • Мнения: 18
Някой моге ли да пусне снимки и по голямо инфо за студовата алергия.... newsm78

# 19
  • Мнения: 111
Някой моге ли да пусне снимки и по голямо инфо за студовата алергия.... newsm78
http://www.phytolek.com/casedetails.php?caseID=24
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3954

# 20
  • Мнения: 6 164
И аз имам май същото, от студ започва да ме болят пръстите зверски, кожата ми се пука до кръв, плюс, че ми спира оросяването на последните две фаланги и нямам чувствителност и после като се затоплят, подпухват. Решението за мен е крем за ръце, топли ръкавици и ръцете в джобовете. Не допускай да измръзват, грижи се за тях, друго решение няма.

# 21
  • Мнения: 3 205
Ще повторя Мисти - не допускай да ти измръзват ръцете и краката.

# 22
  • Мнения: 18
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт