Примерна схема за захранване 2

  • 120 654
  • 583
  •   2
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 284
Привет и от нас! Оправихме запеченото ни състояние откакто започнах да давам сурова настъргана круша! Иначе с пюрето от варена на пара круша никакъв ефект няма!Т а сега се чудя дали мога и ябълката да я стържа сурова?

Благодаря ви, момичета, сега взех 2 круши, ще ги пробвам непременно още сега. Дано оправим положението.

# 256
  • Мнения: 6 443
Привет и от нас! Оправихме запеченото ни състояние откакто започнах да давам сурова настъргана круша! Иначе с пюрето от варена на пара круша никакъв ефект няма!Т а сега се чудя дали мога и ябълката да я стържа сурова?
Откакто Алекс навърши 7 месеца му давам настъргани сурови плодове Peace Но зависи и по коя схема сте захранени.Ние от незнание Embarassed Embarassed започнахме малко по-рано(на 4 месеца и половина) и сега сме по-напред от някой деца на нашата възраст,

# 257
  • Мнения: 5 602
Благодаря ви, момичета, сега взех 2 круши, ще ги пробвам непременно още сега. Дано оправим положението.
Айде да се поздравяваме утре с "честито ако".( че и ние трябва круши да ядем утре,май  Rolling Eyes
 Hug
Круши купувам от някоя баба от пазара,те домашните си личат,не са толкова съвършени.БелИ хубаво и успех!

# 258
  • Мнения: 19 333
някой знае ли има ли пюрета от сливи,че аз днес не можах да намеря?ние също сме запечени и крушите не помагат.не знам да рискувам ли да пробвам със сурова круша.аз още не съм предлагала сурови плодове заради алергиите.

# 259
  • Мнения: 798
някой знае ли има ли пюрета от сливи,че аз днес не можах да намеря?ние също сме запечени и крушите не помагат.не знам да рискувам ли да пробвам със сурова круша.аз още не съм предлагала сурови плодове заради алергиите.
Има пюре от сини сливи на Хип.На Ганчев има сини сливи с ябълка/може и само сливи да има ама не съм виждала/.

# 260
  • Мнения: 1 251
някой знае ли има ли пюрета от сливи,че аз днес не можах да намеря?ние също сме запечени и крушите не помагат.не знам да рискувам ли да пробвам със сурова круша.аз още не съм предлагала сурови плодове заради алергиите.
Има пюре от сини сливи на Хип.На Ганчев има сини сливи с ябълка/може и само сливи да има ама не съм виждала/.

Има и сини сливи на Гербер.

# 261
  • Мнения: 6 443
някой знае ли има ли пюрета от сливи,че аз днес не можах да намеря?ние също сме запечени и крушите не помагат.не знам да рискувам ли да пробвам със сурова круша.аз още не съм предлагала сурови плодове заради алергиите.
Имахм запек и  със сините сливи на Хип след 2 часа имаше радост в къщи.Сурови круши дадох на моя след като навърши 7 месеца,но щом сте с алергия,нз Rolling Eyes

# 262
  • под дъгата
  • Мнения: 630
някой знае ли има ли пюрета от сливи,че аз днес не можах да намеря?ние също сме запечени и крушите не помагат.не знам да рискувам ли да пробвам със сурова круша.аз още не съм предлагала сурови плодове заради алергиите.
Сини сливи има и на Hame, но в комбинация с ябълка май. Ако си давала ябълка, пробвай това, при моята мома имаше ефект, ако не - вземи на Гербер или Хип, че са еднокомпонентни. Мисля, че на 9 м няма проблем да предложиш сурова круша, аз давам, но не в големи количества.

# 263
Не знам какво да правя с моя бебок ,отказва да яде пюрета изхвърлям почти цялото бурканче,какво да правя незнам?Има интерес към нашата храна да ли може да му давам вече от чорвата с хлебец какво ще ме посъветвате.Плодовите ги хапваме ама тия дни и тях отказваме,още не съм въвела жълтък,кога да го въведа в менюто му.

# 264
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не знам какво да правя с моя бебок ,отказва да яде пюрета изхвърлям почти цялото бурканче,какво да правя незнам?Има интерес към нашата храна да ли може да му давам вече от чорвата с хлебец какво ще ме посъветвате.Плодовите ги хапваме ама тия дни и тях отказваме,още не съм въвела жълтък,кога да го въведа в менюто му.

Съветвам те да прочетеш статиите за педагогическо захранване от Библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1496
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198968.0

# 265
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не знам какво да правя с моя бебок ,отказва да яде пюрета изхвърлям почти цялото бурканче,какво да правя незнам?Има интерес към нашата храна да ли може да му давам вече от чорвата с хлебец какво ще ме посъветвате.Плодовите ги хапваме ама тия дни и тях отказваме,още не съм въвела жълтък,кога да го въведа в менюто му.
Може да го мъчат зъби. А пробвала ли си да му даваш по-едро смляно пюре? Моят бебок така отказваше купешките пюрета, но веднъж взех едно на Гербер с по-едри парченца и излапа почти цялото. От тогава, когато аз му приготвям пюре, мачкам с вилицата, не пасирам вече с пасатора. За жълтъка - аз мисля да изчакам още - 11-12м.

# 266
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
jeni sz и аз съм да видиш за педагогическото захранване! Ако нямате предразположеност към алергии, може да му даваш спокойно от вашата храна! Щом му й харесва  Joy

# 267
  • Мнения: 1 008
С интерес следя темата. Ние вече успешно се захранихме - след 5-тия с плодови пюрета, след 6-тия зеленчуци, след 7-мия месо и т.н. Чукам на дърво, дъщеря ми е ящна, не съм имала проблеми. Изглеждаше ми много сложно всичкото това захранване, но се оказа, че като го почнеш не е толкова страшно  Grinning и всичко си зависи от детенцето! Така че на тези които предстои -успех и го карайте повече по интуиция, отколкото по схеми и таблици  Wink
Гледам, че сте обсъждали запека. Безотказно действа пюре от сини сливи на Семпер - пробвайте!
А плодовете ги давам сурови и настъргани след  6-тия месец.

# 268
Ние сме късно захранени на 6 мес без наколко дни почнах(за пояснение относно даването на сурова круша)Незнаех ,че суровите плодове алергизират, но се радвам че при нас нямаше проблем. Сега му давам през ден круша купени от пазара, но от бабите, а не от онези вносните!Относно сините сливи, аз лично си ги купувам сущени и ги варя, като давам после пасирани на пюре, друг е въпроса ,че моя син не ги харесва! А пробвах да давам и водичката дето са вряли сливите(и тя е разхлабваща), но и нея не я пие!Пробвала съм и с пюре на Гербер от сини сливи , но и него не ядем newsm78!

# 269
Тази вечер му дадох малко хлебец да си опита,хареса му,ще пробвам с домашните манджи и пюрета както ме посъветвахта.Благодаяр ви много на всички.Първо детенце ми е и затова се шашкам толкова много иначе сме 10 кг.72см.общо взето основно е на кърма.Нвщо друго да  давам ли след обяд,някъкъв плод настърган или сок,попара направо се чудя какво да е.Може да е по трудно захранването,защото захраних от 6м.и май свикна с цицата може да му е по лесно.

Общи условия

Активация на акаунт