Примерна схема за захранване 2

  • 120 729
  • 583
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 19 367
Не знам какво да правя с моя бебок ,отказва да яде пюрета изхвърлям почти цялото бурканче,какво да правя незнам?Има интерес към нашата храна да ли може да му давам вече от чорвата с хлебец какво ще ме посъветвате.Плодовите ги хапваме ама тия дни и тях отказваме,още не съм въвела жълтък,кога да го въведа в менюто му.

Съветвам те да прочетеш статиите за педагогическо захранване от Библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1496
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198968.0
и при нас положението е същото.изхвърлям цели буркани с пюрета.отказва дори плодовите.ще пробвам и сама да приготвям,да видим дали ще хапва повече.
страх ме е да пробвам педагогическо захранване.имаме остър АД.тук педиатрите въобще не съветват за захранването.само ,което прочета от форума,а то не винаги е подходящо за злояди деца с алергии.


# 271
  • Мнения: 6 446
Ние сме късно захранени на 6 мес без наколко дни почнах(за пояснение относно даването на сурова круша)Незнаех ,че суровите плодове алергизират, но се радвам че при нас нямаше проблем. Сега му давам през ден круша купени от пазара, но от бабите, а не от онези вносните!Относно сините сливи, аз лично си ги купувам сущени и ги варя, като давам после пасирани на пюре, друг е въпроса ,че моя син не ги харесва! А пробвах да давам и водичката дето са вряли сливите(и тя е разхлабваща), но и нея не я пие!Пробвала съм и с пюре на Гербер от сини сливи , но и него не ядем newsm78!
Чувала съм,че сушените плодове се препоръчват след 1,5 година,защото имат разно натрупани не толкова полезни вещества в тях,затова пак се посъветвай със специалист преди да дадеш пак! Peace

# 272
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Тази вечер му дадох малко хлебец да си опита,хареса му,ще пробвам с домашните манджи и пюрета както ме посъветвахта.Благодаяр ви много на всички.Първо детенце ми е и затова се шашкам толкова много иначе сме 10 кг.72см.общо взето основно е на кърма.Нвщо друго да  давам ли след обяд,някъкъв плод настърган или сок,попара направо се чудя какво да е.Може да е по трудно захранването,защото захраних от 6м.и май свикна с цицата може да му е по лесно.
Виждам, че децата са ни на  една възраст горе- долу.
Аз давам вече намачкан банан следобед или настъргана круша. Ябълките още варя.
Попара не предлагам, заради глутена, а и сиренето още не съм вкарала.
Може да опиташ да купиш каша безмлечна, безглутенова, препоръчвам Милупа или Елда на Хипп, за д аразнообразяваш следобед.

# 273
Deni K а някъкви сокове даваш ли.Ще пробвам да му намачкам банан днес ще видим дали ще го яде,кат овиди че ядем и идва до нас и вика ам-ам.а като го храня си свива устните и немога нищо да вкарам.Питам се дали жълтъка,ще повиши апетита му.Преди това с ихапваше по малко това е така от тази седмица,може пък и нещо да го мъчи знам ли  вече то не е едно нещо което да наблюдавм.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Я кажете мили мами 48 часа ли трае отворено пюре например от моркови, и в хладилник ли трябва да го съхранявам след отварянето му  newsm78

# 275
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами аз го отварям, отсипвам си в друг съд количеството,което ще давам и го прибирам в хладилника най-отзад/в смисъл не на вратичката/.След това давам още 2 дни,т.е. точно 48 часа е било отворено.

# 276
  • Мнения: 6 446
Deni K а някъкви сокове даваш ли.Ще пробвам да му намачкам банан днес ще видим дали ще го яде,кат овиди че ядем и идва до нас и вика ам-ам.а като го храня си свива устните и немога нищо да вкарам.Питам се дали жълтъка,ще повиши апетита му.Преди това с ихапваше по малко това е така от тази седмица,може пък и нещо да го мъчи знам ли  вече то не е едно нещо което да наблюдавм.

Не мисля,че жълтъка ще повиши аетита му-не мисля,че има такива способност Naughty

# 277
  • Мнения: 6 446
Я кажете мили мами 48 часа ли трае отворено пюре например от моркови, и в хладилник ли трябва да го съхранявам след отварянето му  newsm78
На всякак марка пюренца на етикета си пише колко време могат да се използват.На Хип плодовите примерно могат да се консумират до 48 часа след отварянето,а месните -само в рамките на следващият ден Peace

# 278
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
jeni sz,да не ви мъчат зъбки?Много майчета пишат,че бебчето отказва да яде при предстоящо  изникване на зъбките.

# 279
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Питам се дали жълтъка,ще повиши апетита му.
За повишаване на апетита четох в една книжка, че се дава малко зеленчуков или месен бульон преди обедното хранене с пюре, за 8-9 м около 20 мл. Пробвала съм само веднъж, а сигурно трябва повече време, за да се види дали има ефект. Дадох от бульона, който се получи като варих зеленчуци за пюре, с лъжичка.

# 280
  • София
  • Мнения: 5 760
Запис! Peace

Здравейте!  Hug
Искам да ви питам следното....
Захраних малчо преди 10 дни с плодово пюре защото имаме страшен запек Rolling Eyes
Давам му само до сега круша,слива и тиква по 2,3  чаени  лъжички след АМ!Мисля обаче дали не е по добре да му давам между 2 храненияа и по колко мога да му давам newsm78 на ден като цяло количество newsm78
И другото което искам да питам............
След като вече е захранен с плодово пюре,кога мога да го захраня с друго нещо и какво да е точно?
Благодаря ви предварително!  bouquet

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 13:21 от Димяни

# 281
  • Мнения: 5 609
Бебчето ти е твърде малко,за да го захранваш.Няма ли АМ с разхлабващо действие?  newsm78 Не бързай с другите храни,има време  Hug

# 282
  • София
  • Мнения: 5 760
Яде Фризовом вече месец и положението стана още по зле! Rolling Eyes
Поне ще продължа с плодовите пюрета! Но не знам между 2 хранения ли да давам newsm78

# 283
  • Мнения: 6 446
Яде Фризовом вече месец и положението стана още по зле! Rolling Eyes
Поне ще продължа с плодовите пюрета! Но не знам между 2 хранения ли да давам newsm78

И според мен бебчето ти е твърде малко дори и за плодови пюрета! Peace Изчакай поне да навърши 5 месеца.Ако все пак си решила да му даваш по-добре да е след хранене и то в много малки количества.А за друга храна е още по-рано.Може да пробваш да му дадеш пюренце от круша,но пак ти казвам,че е много малко за храна различна от кърма или АМ.

# 284
  • София
  • Мнения: 5 760
Педи и гастрото казаха да си му давам пюрета! Аз не исках да го захранвам толкова рано но заради пустия запек го направих Confused А сега след като съм почнала и виждам че няма проблем си мисля ,че няма смисъл да ги спирам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт