Коледни картички за децата от домовете в България

  • 8 243
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 793
Снежи, и аз ще се включа тази година пак, но не пазя имената на децата. Ще чакам да ми ги пратиш, когато имаш възможност.

# 31
  • Мнения: 1 294
Не знам дали има раздвижване, което съм изпуснала, искам само да кажа, че ще чакам ма готово да ми пратите имена и адреси  Embarassed предполагам, че е най-добре така за да има по малко повтарящи се и неполучили деца.

# 32
  • Мнения: 2 567
Снежи, аз също си ги пазя и ще им изпратя и тази година.  Hug

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Пазя адреса и имената, но не е ли по- добре "моите" деца тази година да получат картички примерно от Канада, а не пак от Германия. А аз да изпратя на  други деца. Може би ще им е по- интересно и изнедадващо. Нека да видят как изглеждат картичките в други страни и да научат "Весела Коледа" на различни езици. Така ще се спести и много от времето на Снежи, ако тя просто разпредели наново децата.

И аз мисля, че ще е по-добре, ако получим нови имена.

# 34
  • Мнения: 1 299
включвам се и аз
а защо само чужбинските мами пращат??? какъв е проблема и от Бг мамите да пратят някоя и друга картичка???

# 35
  • Мнения: 1 959
включвам се и аз
а защо само чужбинските мами пращат??? какъв е проблема и от Бг мамите да пратят някоя и друга картичка???
Кой е казал че има проблем.Картички праща който иска.Идеята е да се зарадват децата с картички от различни държави.Като искате и БГ мамите да пращате добре сте дошли никой няма да ви върне.Както казах важното е да зарадваме децата за Коледа  Peace

# 36
  • Canada
  • Мнения: 1 773
включвам се и аз
а защо само чужбинските мами пращат??? какъв е проблема и от БГ мамите да пратят някоя и друга картичка???
Ланфеар, имам предложение Grinning Организирай мамите, които са в БГ и изпратете и вие картички на децата от домовете. Ние, чужбинските мами миналата година изпращахме в домовете в Доганово, Медвен, Ново село, Белоградчик и Гомотарци. Тази година ще повторим. Идеята ни е всяко дете да получи картичка от чужбина. Недей да мислиш, че се делим на майки в БГ и такива в чужбина. Сигурна съм, че децата сравняват, кое от къде е получило картичка и коментират какво знаят за дадената страна (това беше и замисълът ни - да научат повече за другите страни по света). Вие, мамите от БГ, бихте могли да поемете други домове (а можем и да се дублираме, ако искате). Свържи се с майките от ДБМ Пазарджик, Пловдив и Горна Оряховица и виж те как ще приемат идеята. Знам, че не всички директори дават лична информация за децата. Ако идеята се осъществи, ще има още много детски усмивки по Коледа:D

Момичета, все още не съм получила актуалните списъци на децата. Надявам се скоро да ги имам и да започна с организацията.

# 37
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Sneji,
и аз се надявам да е скоро, защото времето лети, а пощата не.  Confused

# 38
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета, днес получих списъците на децата от Доганово и Белоградчик. Довечера, щом заспят децата, почвам да засичам кои от вас са пращали миналата година на деца от тези домове и ще ви ги потвърдя на лични. Останалите деца ще разпределя между другите мами.

# 39
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ура! Приключих изцяло с разпределението на децата от Белоградчик.
С Доганово съм на фаза доуточняване на имената на 15 нови деца. Всички други също успях да разпределя (51 деца).
Момичетата, които изявиха желание пак да изпращат на техните си деца, си ги имат (за тези два дома става въпрос). Другите деца разпределих по другите мами.
Имам много неточен списък на децата от Медвен и утре вечер го подхващам и него. Чакам списъци и от Ново Село и Гомотарци.
Тъй като тази година по-малко момичета се включиха в начинанието, не знам дали ще можем да поемем и 5-те дома.
Ще помоля някой от модераторите да закове темата временно, за да се вижда. Може пък още момичета да проявят интерес.
Имам все още няколко момичета, на които не съм давала имена (ще поемат останалите от Доганово + Медвен). Ако някоя от вас би могла да поеме още деца, нека ми пише на ЛС или тук.
А сега да уточня за момичетата, които се включиха тази година:
На всяко дете се надписва лично адресирана картичка, която се запечатва в плик с неговото име. Всички картички се слагат в по-голям плик, който се адресира до директора на дома (ако не съм ви дала името му, пишете "За директора на дома"). Целта е директорите да съберат всички картички и да ги раздадат на всички деца едновременно, по възможност на Коледа. Недейте да слагате нищо друго в пликовете и не изпращайте дребни подаръчета за вашите деца. Те всички се събират и си показват едно на друго кое какво е получило. Целта е да ги зарадваме, а не някое да страда, че друго има нещо повече от него.
Благодаря ви момичета за отзивчивостта! Страхотни сте!

# 40
  • Мнения: 1 269
Снежи, аз мога да поема още де4ица.Ще те помоля само да ми изпратиш и имената на миналогодишните ми,4е съм им затрила имената Embarassed
Шапка ти свалям маи4ице  bouquet

# 41
  • Мнения: 4 700
Sneji, аz само да кажа, че ниЩо не съм получила.  newsm78 ПраЩай като имаШ имена.  Peace

# 42
  • Мнения: 780
Ами и аз нямам още нищо, а от тук пощата пътува малко по-дълго до БГ. Снежи, ако можеш да ми пратиш имената по-навреме, за да могат навреме да пристигнат.

# 43
  • Мнения: 1 299
Те всички се събират и си показват едно на друго кое какво е получило. Целта е да ги зарадваме, а не някое да страда, че друго има нещо повече от него.
Аз с цел да няма "ама твоята картичка е по-хубава от моята" съм купила за сега 3 еднакви, ще ида да купя още от тях, ако има

Мислите ли, че е добра идея картичките да са еднакви?

# 44
  • Мнения: 4 700
Ланфеар и аz точно това се чудих.

Момичета, какво правихте миналата година? Едни и съЩи картички ли иzпраЩахте?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт