МАЙ е толкова далече...търпеливо чакаме своето човече!

  • 12 129
  • 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 380
МОМИЧЕТА АКО ПОПАДНЕТЕ НА Д-Р ДИМИТРОВА ОТ ШЕЙНОВО, ДА БЯГАТЕ КАТО ДЯВОЛ ОТ ТАМЯН
ВИЖТЕ:Добро утро,
МАМИ за малко се разминахме . Четем темичките от време на време, ама засега не сме писали защото не искахме да ви занимаваме с проблеми. Мама Ели пострада при раждането и досега се възстановява. Кофти проблем ама ще взема да го споделя че ако може да не се случва на никой в бъдеще. Попаднахме на една докторка, която при раждането направила перинеотомия!!!!!
И при тази интервенция срязала на Ели дбелото черво. Докато се разбере какво й е, пролемът доста се беше задълбочил. Та до преди 2 седмици трябваше да се изчака за операция. Та сега Ели е оперирана и се надяваме всичко да отшуми, защото този проблем и дългото време, което тя живя с него доста ни усложниха живота.
Та стига сме ви товарили с неприятни емоции. Бебенцето слава Богу е добре, слуша и спинка по цели нощи. Засега си е идеалното бебе.

# 76
  • Мнения: 247
На мен лекарката ми каза да започна да пия „Центрум Матерна“, ама какви неща прочетох във форума само. Направо си изплаших и не си ги купих. Като отида на преглед в петък ще я питам за някакви други витамини. Мой приятелки, които вече са били бременни много ми хвалят витамините на „Хип“. Вие, момичетата пиете ли нещо?

# 77
  • Мнения: 1 492
Лелеее, много гадно това. Дано Ели се оправи бързо.

Аз мисля пак да раждам в Майчин дом. Мизерия и професионализъм ми звучат, ..хм.. добре. Grinning

# 78
  • Мнения: 121
И аз пия HIPP и съм доволнаSimple Smile

# 79
  • Мнения: 258
Добро утро момичета!
успешна седмичка от мен.
Аз вече почти 4 г всеки ден пия на "Amway"витамините, но и за двете бременности съм споделила с лекар и няма проблем.

# 80
  • Мнения: 1 380
На мен лекарката ми каза да започна да пия „Центрум Матерна“, ама какви неща прочетох във форума само. Направо си изплаших и не си ги купих. Като отида на преглед в петък ще я питам за някакви други витамини. Мой приятелки, които вече са били бременни много ми хвалят витамините на „Хип“. Вие, момичетата пиете ли нещо?
аз пиех на ХИп и са по-добри, но получавах от тях УЖАСНИ киселини, но на теб може и да ти понесат. Определено  от матерната се качва якоооо. не го взимай, ама и от ХИп-а. Аз от него 20 кг качих.

# 81
  • Мнения: 247
До колкото знам витамините на Amway са изцяло натурални. Но не са ли много скъпи? Колко ти излиза една опаковка? Аз ползвам други продукти на същата фирма и съм много доволна. Например балсама за миене на чинии го използвам вече една година и все не свършва и не свършва, а и може да се използва като крем за ръце. Толкова е безвреден. Предполагам, че и с витамините е така. newsm78

# 82
  • Мнения: 258
Ами около 1 левче е таблетката Wink
Ами засега успявам да си позволя!
114лв е 1 опаковка от 120 табл.ама може и на бройка да се вземе.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 227
Ужас. Дано по-бързо се възстанови Ели.

Ками, магданоз казваш значи... хм той има много желязо, и ако ни увиснат гърдите след като родим, да знаеш, че е от него, нали желязото много тежи Mr. Green Mr. Green Mr. Green (днес не съм на себе си явно Embarassed)

# 84
  • Мнения: 1 492


Ками, магданоз казваш значи... хм той има много желязо, и ако ни увиснат гърдите след като родим, да знаеш, че е от него, нали желязото много тежи Mr. Green Mr. Green Mr. Green (днес не съм на себе си явно Embarassed)

Не си!!! Определено Mr. Green Само днес ли?

За Amway знам, че са страхотни витамините и почти всички продукти/може и всичките да са  Blush/ ама много скъпи, бе.

# 85
  • София
  • Мнения: 2 227


Ками, магданоз казваш значи... хм той има много желязо, и ако ни увиснат гърдите след като родим, да знаеш, че е от него, нали желязото много тежи Mr. Green Mr. Green Mr. Green (днес не съм на себе си явно Embarassed)

Не си!!! Определено Mr. Green Само днес ли?

.....


Постоянно явление
Laughing Mr. Green Laughing

# 86
  • Мнения: 425
Привет и от мен моми4ета!  bouquet
Аз пия Пре-Натал на Джеймисън/канадски/изцяло натурални,а не синтети4ни.Работя в аптека-за мен те са едни от най добрите!Около 40лв-100таблетки,по 1 на ден.Не мисля 4е храненето днес ни е много пълноценно,колкото и да се стараем,така 4е аз сама съм си ги купила и назна4ила Simple SmileНе мога всеки ден да си готвя например,коприва или зелен боб,или други полезни храни,старая се поне всеки ден да приемам плодове,но за съжаление не всеки ден храната ми е много пълноценна.Но вси4ко е въпрос на избор
успешен ден!!

# 87
  • Мнения: 236
Аз също си купих Пре-Натал на Джеймисън, но видях, че в тях има витамин А. Някъде четох, че не е добре по време на бременност да се пие. За сега ги пия през ден, точно поради тази причина. Някой да знае какво е допустимото количество за вит. А по време на бременност?

# 88
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз също си купих Пре-Натал на Джеймисън, но видях, че в тях има витамин А. Някъде четох, че не е добре по време на бременност да се пие. За сега ги пия през ден, точно поради тази причина. Някой да знае какво е допустимото количество за вит. А по време на бременност?
Цитат от бг-мамма:
Вредна може да бъде не само недостатъчността, но и излишъка на витамини. Най-новите изследвания показаха, че излишъкът на ретинол (една от формите на витамин А) повишава риска от възникване в плода на дефекти в развитието на нервната система, бъбреците, сърцето, половите органи и крайниците. Тази форма на витамина се съдържа в продуктите с животински произход (особено - в печеното) и някои хлебни произведения, а също и в мултивитаминните комплекси с по-стари формули. Рискът се повишава, ако бременната жена ежедневно получава с храната повече от 10 хиляди МЕ (единици за дозировка).

В качеството на източник на безвредните форми на витамин А лекарите препоръчват зеленчуците и плодовете, които имат жълт до оранжев цвят (моркови, сладки картофи, тиква, броколи и др.) В тях се съдържа провитамин А (бета-каротин), необходим на плода и не причиняващ неговото увреждане.

При покупката на мултивитамини, специално предназначени за бременни, уверете се, че в тяхната формула е включен именно бета-каротин, при това дозата му в идеалния случай не е нужно да превишава 5000 МЕ!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето извадка от друг саит (http://www.howtoeat.info/):
Бременност

Високите количества на витамин А по време на бременност може да предизвикат спонтанен аборт, аномалии в развитието на плода и вродени дефекти на новороденото. Не се препоръчва бременни жени или жени, които имат намерение да забременяват да взимат витамин А като добавка към храната или други препарати, съдържащи витамин А без препоръката на лекар.

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 12:54 от Люта чушка - пиперлийка

# 89
  • Мнения: 425
tanky ,проверих си сега справо4ника Simple Smile-физиологи4на дневна доза за възрастни5000-8000МЕ/международни единици/,за бременни и кърма4ки -6000-8000МЕ
В Пре -Натал Вит А е 1000МЕ,а на бета каротин 1800Ме
В Справо4ника пише 4е риск има от увреждане на плода в приемането на вит А в дневна доза над 10 000 МЕ!!!

Общи условия

Активация на акаунт