МАЙ е толкова далече...търпеливо чакаме своето човече!

  • 12 081
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Здравейте и от мен в новата тема. Аз пък нали повръщах много и отслабнах с 4 кг ,а гледам още в миналата или даже по-миналата тема имаше момичета качили 5-7 кг  Shocked Може и аз като спра да повръщам да се разям и да стана мецана,каквато съм податлива на пълнене


Малее още ли повръщаш? Shocked

# 16
  • Мнения: 256
Здравейте и от мен в новата тема. Аз пък нали повръщах много и отслабнах с 4 кг ,а гледам още в миналата или даже по-миналата тема имаше момичета качили 5-7 кг  Shocked Може и аз като спра да повръщам да се разям и да стана мецана,каквато съм податлива на пълнене


Малее още ли повръщаш? Shocked
само за статистиката да кажа че като бях бременна с Михаела спрях да връщам на 08.04.  и родих на 11.04 #Cussing out EmbarassedИдеше ми да се #2gunfire ама кво да се прави и пак успях да кача 12 кг де. а сега съм свалила 3 и вече незнам как ще я карам натаък, въпреки че сега само 3-4 пъти съм повръщала

# 17
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте,

Много се радвам, че ставаме все повече! Добре дошли на новите майчета!
Честито ни нова темичка също. Дааа, търпелива съм ама вече нямам търпение....най вече да излизам в този 45 дневен болничен преди раждане. Много ми се почива, ходи ми се по разходки, шопинг, срещи с приятелки....Освен това помолих счетоводителката да ми направи справка колко р. дни дни отпуск имам да позлвам до 18 март, когато ще трябва да излизам в болничен за раждане и се оказа че съм била много работна и не съм ползвала отпуски и имам цели 30 р. дни, което си е направо около 2 месеца. Сега по малко по малко искам да си ги взема, но ме притеснява нещо и искам да се консултирам с компетентните мами   bouquet Тъй като за последните 6 месеца се осигурявам на по-висока заплата, вземането на отпуск през тези месеци ще се отрази ли майчинските ми негативно? т.е. ако ползвам платен отпуск през тези 6 месеца ще вземам ли по-малко майчински отколкото ако не вземам отпуск?

Ох и на мен тези гърди са ми голям проблем. Някак си самите зърна и ареоли са ми толкова раздразнени, че аз самата избягвам да си ги пипам, а да не говорим за търкане с гъби и т.н. Просто не знам какво да правя....дали това усещане ще отмине или ще изпитвам същото когато ще трябва да кърмя....ако е така - направо ужас

И на мен все още много ми се гади, особено сутрин, вчера пак повръщах... Sad

# 18
  • Мнения: 572
Здравеъте и от мен!
 Да ви кажа, записах се и при
Д-р Янкова
Център за диагностика на ранната бременност „София-2006” - 14 ДКЦ
тел. 089 5770717

Иначе струва 65лв.
и при  Д-рДимитър Марков ул Алеко Константинов 17 002 9460795 след 14ч!
там ще отида и на двата прегледа! 
А за лекцията имаше интересни неща!
Говореха за това какво става в предлодилна и родилна зала, не казаха кой знае какво ама  за тези с първо може да им е интересно!
Имаще и презентация на една козметика  от която ни стана ясно че ти птрябват ч гардероб с кремове и лусиони за бебети! А И за Една книга която сега е на пазара на Бон Апети_Хранене на детето(излиза всеки вторник по реповете) Аз доста я харесвам!

# 19
  • Мнения: 121
Здравейте  и от мен Simple Smile

Честит  празник:)  Честита ни  и нова темичка Simple Smile Мерси Mmagy.

Сутринта бях  на  лекцията  на сп. 9 Месеца и беше забавно, а и се запознахме  с една малка част от майския отбор:) Надявам се следващият път да сме повече:)

Поздрави на всички нови мами. Само  положителни емоции:)

Относно гърдите и  аз от "магъосница'  се превръщам  в  "секс бомба", масажирам ги в бяната  с една ръкавичка от естествена корпина... но като цяло  са доста чувствиелни.

Лек и усмихнат ден на всички .

# 20
  • Мнения: 84
mu6muro4e,да още повръщам ,но сега по веднъж на ден не е както преди 2-3 сед.Направо не искам да се сещам за този период.Надявам се до края на този месец да съм спряла напълно.Пожелавам го на всички повръщащи мами.

Имаше една бремелинка от нашия отбор която каза,че е свалила 6 кг и са й помогнали хапчетата на сестра й.Коя МАЙка беше,как се чувстваш сега?

# 21
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен.
Включвам се за да споделя с вас, че няколко дена изкарах адски гаден грип с Т 38,5 и жестоки болки в гърлото. Два дена не можах да стана от  леглото, но днес нямам Т и съм доста по-добре. Карах на самолечение с хомеопатия и бабини лечения, но днес се чувствам супер. Пазете се много, че грипа е жестока работа.
Желая на всички приятен ден.

# 22
  • Мнения: 60
Не бих препоръчала на никоя майка да се самолекува. Това не е шега работа. При здравословен проблем при доктора. Не се обиждай elizzapizza, но когато отговаряш за втори човек не бива да рискуваш.

# 23
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте на всички!Много се радвам пак да си отворя форумчето Hug
Да ви се оплача-в събота имах кървене и ме приеха в Шейново за 3 дни.Всичко с бебчо е наред,но страшно се бях притеснила.Сега съм болнични.Това е причината да не дойда на лекцията,но се надявам другия път като се събирате по някакъв повод да мога и аз да дойда.
Целувки на всички коремчета

# 24
  • Варна
  • Мнения: 30
Pesa здравей. Относно платения ти отпуск. Той се изчислява на база предходен месец. Ако предходния месец вече си била на висока заплата, то платения отпуск по никакъв начин няма да ти се отрази, защото заплатата ще ти е същата като тази ако си била на работа. Дано съм ти била полезна.

# 25
  • Мнения: 16
здравейте

много бързо напредваме с темите
аз поизчетох каквото съм изпуснала от вчера и някои мами казват че не са им казали кога да си правят някои изследвания.
Аз всеки месец съм на контрол вие колко често ходите на лекар.?На мен още в началото ми казаха кои прегледи кога и как ще ми правят.
На мен вчера ми беше прегледа беб много мърда и си отваря устата и маха с ръце и рита и беше по корем с лице към нас видяхме дори очичките.
Още не се вижда момиче или момче а на  4D ултрасаунд мисля да отида  както порастне още малко.
Следващия ми преглед е след месец за Спина Бифида .

лека вечер и усмивки

# 26
  • Мнения: 34
Здравейте !!!
И честита ни нова темичка!

До сега не съм повръщала и се надявам за в бъдеще също Praynig
Напълняла съм с 1 кг.
Моите гърди спряха да ме болят  Thinking вече седмица, дали това е нормално?

# 27
  • Мнения: 820
Здравейте и от мен в новата тема. Аз днес много се ядосах на моята лекарка. Накара ме да дам кръв за синдром на Даун в 9 седмица, зачудих се защо толкова рано. Днес ми се обади да ми каже, че трябва да повторя теста в събота.  #Cussing out Добре поне, че не искат пак да се плаща.
Stahl и мен почти не ме болят гърдите, но зърната ми са много чувствителни. Мисля, че не е притеснително.

# 28
  • Мнения: 332
здравейте и от мен,
е днес уж писах сутринта, уж побликувах поста, и гледам .........гледам.......няма го. Да не би пък малкия човек да е направил нещо без да съм го видяла , докато го пусках, защото ми беше на колената, но се беше зайграл с изключената мишка newsm78

Само с хубави неща да изпълним новата тема Simple Smile ммеги, мерси   bouquet

Добре дошли, леко и безпроблемно бременеене на новоприсъединилите се към нас мами!

Ех, колко се радвам на трепетите ви около срещите с бебовците  Party и че всички са здрави. И с нетърпение чакаме с таткото и ние да го видим нашето в близките 2 седмици.

Аз много много не  мога да се включвам в разискваните теми за лекари и изследвания в БГ. Но доколкото знам и аз, от това, което  ми е разяснявала лекарката, теста в 11-13 седмица - т.нар. троен тест е по-сигурен отколкото в 20 г.с.  И има време да се реагира, ако сес тигне до решение за аборт, при регистрирани малформации и висок риск за Даун.. В Дания се полагат 2 ултразвука - в 11-13 г.с. и 18-20 г.с. СТига ни толкоз. Прегледите при лекарката следяща бременността ми са един в началото, един в 24 и един в 32 седмица. И отделно има при акушерка, в 15-16 г.с. , в 24 г.с., в 30 г.с. , 34 г.с., 38 г.с и после през 2 седмици докато не родя. Т.е. първите 4-5 месеца минаваме с 2-3 прегледа общо.

За гърдите - аз първия път нне ги търках и не ги мазах с нищо. Но после имах ранички на едното зърно, моето предположение е, че на нея ми сложиха бебо веднага след раждането и там си лежа няколко часа (родих го в 1:04), и раната се появи от неправилно засукване, защото едва на другия ден започнах да питам сестрите как трябва да суче и да ми помагат при слагането на гърдата. Чувствителност - за сега не мога да кажа нищо, още кърмя колкото има, е тези хормони май ми объркаха плановете. Но предишния път бяха ужасно чувствителни  между 2 - 4ти месец, даже като се попивах леко с кърпа след баня умирах от болка. После изчезна, не бяха и напрегнати, само бая оголемени, от време на време и на мен зърната се напукваха, въпреки че се мажех със захтин. Това е единственото с което се мажех против стрии. Само една тубичка на Виши уползотворих, но заотрицателно време свърши, и репих, че не си заслужава.
За стриите - нямам никъде, освен на гърдите. Преди забременяването ми бяха малки, по време на бременността минах от чашка Б, на Ц. а след раждането даже и на Д. Сутиен за кърмачки си взех едва след раждането, именно защото не знаех дали ще нацеля номера. Сега пак съм Ц. Стриите на гърдите се появиха в края на първия месец кърмене  newsm78
Скорошно изчезване на всички неразположения, които имате и само усмивки. Сладки сънища момичета !

# 29
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравейте и от мен. Отдавна не съм писала, но имам страшни лични проблеми, с които няма да ви занимавам.

Камелия
, чакам и тук да кажеш как си Hug.

Да ви попитам нещо: Някоя от вас да има болки в симфизата, защото аз направо си влача краката от болка и не мога да спя. С предишната бременност имах същия проблем, но като, че ли започна в по-късен етап и стана нетърпимо към края на бременността. Толкова ме боли, че не мога да се обръщам в леглото вечер, а болките в кръста въобще не ги броя... Е оплаках ви се, а сега отивам да лягам, че не помня от кога не съм спала...

Общи условия

Активация на акаунт