МАЙ е толкова далече...търпеливо чакаме своето човече!

  • 12 071
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 492

Камелия
, чакам и тук да кажеш как си Hug.


Мерси, че ме изюрка да ходя още снощи до Шейново, та спах спокойно после. Оказа се, че имам раничка на шийката и се е разранила при полов акт. Та, вече никакъв секс Simple Smile но това ми е най-малкия проблем. Важното е, че бебчо е жив и здрав.


Какво е симфизата?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 227

Камелия
, чакам и тук да кажеш как си Hug.


Мерси, че ме изюрка да ходя още снощи до Шейново, та спах спокойно после. Оказа се, че имам раничка на шийката и се е разранила при полов акт. Та, вече никакъв секс Simple Smile но това ми е най-малкия проблем. Важното е, че бебчо е жив и здрав.
....
Hug
Ками, (надявам се, че мога да те наричам така) и аз си мислех снощи, че може да е точно раничка, която се е разранила при полов акт, ама не исках да ти кажа, че току виж си разубедила да отидеш да те видят (каква съм гад Laughing).

Момичета, при най-малкото съмнение, тичайте да ви прегледат, защото по-добре, със сърдита физиономия да ви отпратят, че всичко е Ок, от колкото да стане някоя беля.

Сега ще копирам точното медицинско определение за симфиза Grinning

Симфиза: свързване на две кости чрез влакнест хрущял, напр. лонна симфиза (symphysis pubica), образувана от масивна влакнесто-хрущялна плочка, която е срастнала със ставните повърхности на двете срамни кости на таза. 
   на латински език: symphysis.
   на английски език: symphysis.

# 32
  • Мнения: 1 492
Гад си, да Mr. Green Само, чаках едно мнение, че не е нещо страшно и щях да си лягам, а не да скитам по нощите.

Снощи ме боля в тази област, но беше някак на спазми, а не постоянна болка. Пих Но-шпа.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 227
Между другото симфизата боли, все едно са ме сритали по срамната кост Blush.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 903
Добро утро:)
камелияяяя, Люта чушка е права! И ти го знаеш, нали?! Wink Дори и това, че си разбрала, че вече сте със сексово ембарго е добре, че току-виж станала беля. Така, накарах се Embarassed
За гърдите, предварително попрочетох разни статийки, а и лекарката ми беше светната, та това за "търкането" на зърната, за да загрубеят е отречено, като безсмислено. Единственото, което ми препоръчаха е от около 8-ия месец да ги мажа с Гармастан или Лансинох ( които се използват за превенция, по време на кърменето).
В подкрепа: http://www.biberonbg.com/info/podgotovka.htm
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/971/76/
Аз днес успях да си запиша час за нухалнат транслуценция. Определено този път си мисля, че и заради възрастта ми е по-добре да се огледа  бебчо и преди 19-20 седмица.
за симфизата- е помня подобни болки да съм имала
Хубав ден и кратък петък за работещите!

# 35
  • Мнения: 1 492
Добро утро:)
камелияяяя, Люта чушка е права! И ти го знаеш, нали?! Wink Дори и това, че си разбрала, че вече сте със сексово ембарго е добре, че току-виж станала беля. Така, накарах се Embarassed
Така, така, карай се, щото наистина от безхаберие стават белите. Вчера си "изядох" още една порция кавга, че не съм ходила на преглед от не знам си кога и не зная от кога е тази раничка Blush Та, съгласна съм с вас Simple Smile
Ама, пусто мен все някой трябва да ме бута. Embarassed

# 36
  • Мнения: 728
SVU_D, при Балев ли се записа и ако да много ли се чака за час? После да разкажеш как е минало.

За гърдите и аз съм чела, че не хубаво да се търкат много, че може да се предизвикат контракции в по-късна бременност. С предишната бременност от ЖК ми бяха казали някъде в 9-тия мес. да започна да ги обтривам с хавлиена кърпа, но аз нищо не правих. Не са ми се разранявали зърната в последствие, мажех ги превантивно с Лансинох.

# 37
  • Мнения: 121
Добро  утро мадами:)

Усмихнат ден на всички Simple Smile

И приятна работа  на работещите:)

# 38
  • Мнения: 60
Здравейте и от мен. По въпроса за гърдите, аз ги обтривах с гъба от водорасли при първата бременност, но въпреки всичко гърдите ми са разраниха зверски като започнах да кърмя. Сега не ме болят и не усещам напрежение в тях от три седмици и когато пробвах да ги обтрия с такава гъба дори ми беше приятно  Embarassed .
Стискайте палци днес всичко да е наред като отида на ултразвуковия скрининг.
Желая ви лек и кратък петък  Grinning !

# 39
  • Мнения: 872
Добро утро и от мен!
За гърдите - преди6ната бременност редовно се мажех с крем4ето на Авент за зърна и съм много доволна. Нямах никакви проблеми с раздразнени зърна и кърменето проте4е перфектно. Не съм обтривала с гъба, но редовно нанасях крем4ето, дори и след раждането.
Но пък бях редовна и с крема против стрии, но наедрях доста /+18кг/ и стрии имам - в долната 4аст на корема и по гърдите. Та на6тата са много относителни.
Сутиени - само паму4ни, без банели. Хубаво е закоп4аването да е отпред, по-удобно е за кърмене

# 40
  • Мнения: 260
Здравейте, момичета!
Аз наистина не съм писала от доста време, защото нямаше нищо ново около мен, пък и нямах много време.
Lale32, при мен не беше сигурно дали бебетата са две и аз казах, че когато се разбере със сигурност ще ви кажа. Е, днес бях на доктор и бебето е едно Rolling Eyes, така че оставаш само ти с близнаци в отбора за сега. Моето е едно, но е добре, има си всичко за сега и аз съм щастлива.
mmaqy, темата ни е много хубава отново, но мен ще ме поправиш ли в списъка, ако може Blush.
Добре дошли на всички нови мами, радвам се, че отборът ни продължава да расте.

# 41
  • Мнения: 19
[color=red]Здравейте ,мами, честита ни нова темичка. Аз съм малко сюрпризирана- вследствие на 5 те качени килограма имам стрии oт двете страни на по коремчето. Въпреки , че се мажа със зехтин, Джонсън и така. Бебчо е 7 см. мериха му разстоянията на ехо и каза доктора , че се развива нормално и когато носната преграда е 1мм, нямало нужда от изследвания за даун. [/color]

# 42
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте  бъдещи майски мами и от мене, най после и аз да се запиша в темичката, което отдавна чета.Ние вече сме в 12 седмица, с първа много желана бременност термин15 май 2008, много се радвам че майския отбор е толкова голям Grinning леко бременеене от мен preggo

# 43
  • Мнения: 559
Здравейте и от мен! Аз съм тук, за да се похваля  Simple Smile
Вчера бях на лекар, за ранното изследване за малформации 11-13та седмица. Чак сега разбрах, че съм с цяла седмица напред, тоест вече съм 15та Shocked Не съм за майския отбор  Wink но ще ви досаждам още Simple Smile
Та неможаха да ми направят изследването, но пък видях бебо на страхотен ехограф и съм много щастлива! Всичко му видях и даже мърдаше през цялото време  Grinning
Много съм щастлива!
Остава само да се преместя от близката поликлиника в Тина Киркова да ме следят, защото не съм доволна.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 903
mu6moro4e, ако визираш клиниката на Щерев- препоръчвам я с две ( ако имам и повече) ръце. Миналата бременност следих там и съм без никакви забележки ( освен, че понякога се чака, въпреки часа). А за седмиците... ми те от време на време минават ту напред, ту назад...така че стой си тук:)  АААА сега видях, че пишеш за 1АГ
Bella, да при Балев се записах. Любимият ми взе час, но каза, че нямало много хора и верочгтно спокойно може да се запише час по телефона ( стига да звъниш около 8 часа). ПОне аз за феталната 19-та седмица ще опитам по трелефона.

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 08:37 от SVU_D

Общи условия

Активация на акаунт