Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 208
Валенсия, откъде купи превръзки за родилки?
Аз днес уж взех такива /поисках за родилки, връчиха ми един прозрачен пакет/ и чак сега вечерта чета, че на тях пише нощни превръзки  Twisted Evil Ами аз нощни си имам на Либрес, не ми трябват тези измислените  #Cussing out
А гледала ли си тази тема. Аз нещо взех да се замислям дали правя правилен избор, вкараха ме в колебания  Confused
Сладурка, не се притеснявай. Ти пък откъде разбра, че таза ти не е достатъчно широк за нормално раждане  newsm78, остави доктора да прецени по-добре от теб  Simple Smile
А пълна упойка винаги могат да ти сложат. Малко може да се наложи да ти поизчистят стомаха  Wink, ако си хапнала точно преди това, но начин има да се реагира спешно, ако се наложи, спокойно!

Уф, Арабела,  хвърли ме в размисъл  ooooh! Ами колежки много ми я препоръчаха и преди това из форума бях чела разни отзиви - но повечето добри. Поне ако нещо не съм доволна - ей го де го Декември, ще я сменям - ама пак да търся нов педиатър.... - надали тогава ще ми е до това. А ми писна от връзки - ако някой не ми харесва - с чиста съвест мога да му го рекна в лицето. А иначе ще трябва да компроментирам родата.

Превръзките са същите дето ги описваш - от аптеки Лисичкова ги взех. Казаха, че били италиански, специално за родилки - но на пакета действително пише нощни. Поне са ефтинки - 1.10 - иначе с Либреса на място ще се спасям - ако имам много течове - от дебелите ще ми купуват - ако не - от нормалните. А и лигнин 1 пакет съм взела.

Я аз да питам - мамите дето родиха със секцио - Купих 5 бр. лепенки непромокаеми за раната от операцията за къпане- около 40 см са - достатъчни ли са и колко дни ги ползвахте. И след това някакъв антибиотик вземахте ли за обработка на раната - чета отпред Бивацин спрей или каквото сложат от болницата. А обезболяващи - течен аналгин и тем подобни - не е ли вреден за бебо?  newsm78 А и колко нощници използвахте?

Леле колко въпроси

# 16
да зема и аз да се отбележа на 1-ва страничка, бреййй да не повярваш  Mr. Green
аз още не съм си преготвила багажчето, все си мисля има време, ама то си върви и почти не остава... ще трябва да я свърша тая работа скоро, скоро  Rolling Eyes
да се похваля вече си имаме и матраче по поръчка, май леко съм оплескала мерките, ама леко  Embarassed като го застеля ще снимам да ви показа цялото креватче в готовност.
Сега ви казва лека нощ и отива да се метне в хоризонтално положение  Crazy

# 17
  • Мнения: 160
Къде сте,мамита, бъдещи и настоящи???
Аз гледах "Острова на изкушенията",струва ми се,че ще е интересно.
Преболява ме коремчето,дано премине... Praynig  първо е още рано и на всичкото отгоре днес сме сами с беба,тати е дежурен(егати и скапаните дежурства,много ги мразя)
И да ви се оплача,пак сме в дилема за името,нали уж се похвалих,че сме го избрали вече,сега пък се отказахме от него,много сме зле.Проблема идва от това,че не съм много сигурна дали неговите родители ще приемат радушно новината,че няма да бъде кръстено на тях,иначе аз знам как искам да се казва.А и като не ги удостоявам с честта да им казвам мамо и тате,все си мисля,че ще се разсърдят.Да,во пък имам подкрепата на мъжа ми и той не държи да бъде кръстено на тях,въпреки че ще му стане кеф ако аз кажа да го направим.Офффф,много съм объркана,може би ще ги подпитам заобиколно какво мислят по въпроса,защото никой не обелва и дума. ooooh!  стискайте палци да няма сърдити,само беба да се роди жива и здрава и аз да съм добре,другото ще го нагласим.

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
mergi хич ама хич да не ти пука че няма да  е кръстено на тях, да не са го нисили те 9 месеца я ? аз от самото начало заявих че няма да го кръстя на никого от баби и дядовци и така и ше стане, избирах имена без определени букви.   Simple Smile
аз също не им викам "майко и татко" аз си имам едни и само на тях мога да им казвам така те са ми единствени и това си е !
Който как иска така да се чувства ако щат да се сърдят да се трашкат, тва е  newsm10

# 19
  • Мнения: 24
mergi, ако сега проявиш колебливост, то тя ще ти излезе през носа за всичко, за което ще вземате решение. Повече ще спечелиш ако си с твърда позиция и го заявиш открито и ясно, отколкото ако усетят, че се колебаеш. И без това, те вече са усетили, че не го желаеш, така че дори и да го направиш няма да е на 100 % кеф и угаждане.
Според мен не се съобразявай. Аз се съобразих с това преди време, но сега разбирам, че въобще не е трябвало. Въпрос на време и години, може би.... . Но най- важното е, на вас двамата да ви харесва, не угаждайте на никого, живота е един и той си е ваш!
А времената се променят! newsm10

# 20
  • Мнения: 98
Ейййй момичета спокойно бе!! я по-ведро-отразява се на бебетата!!! всичко ще е наред!
усмихнете се и спетееееее!
ох снощи малчо в 4 отвори едни еееей такива очи и каза няма да спя пък!!!
Галакси аз днес дейстжах с помпичката за нос-работи; преди това капнах физиологичен разтвор; с памуче и клечка за уши не се справих.
сега се преспиват с БНД-то...ак едни колики към 7 ужас...
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА!!!

# 21
  • Мнения: 160
Прави сте момичета,знам че трябва да съм твърда и уж съм такава,но все пак...имам някакви питанки в главата си?Ще видим какво ще измислим  ooooh!
А Клер къде се загуби,сигурно работи?  newsm78
Тотонто,доволна ли си от чаршафите,аз мисля и за нас да си поръчам,но има време.
Билката,ти без уговорка ли ще раждаш в МД?

# 22
  • Мнения: 24
mergi доволна съм, мисля че беше добър избор с Мария дизайн.
Къде са повечето мами тази вечер?
mimi22 добре, че споделяте за бебетата, ще ни направите голяма подготовка на нас мамите, които тепърва ще гушкаме бебоци. На мен ще ми е второ, но пък да си призная всичко съм забравила. Като тръгнах да събирам на бебо дрешки, не знаех какво да искам в магазина. Добре, че вече са продавач - консултанти, а не магазинери. Абе.... консултират хората... Joy
Ще взема и аз да си лягам.
Лека вечер и да спите повече от обикновено!!!!!
И по малко ставания до тоалетната, че много разсънват newsm78

# 23
  • Мнения: 3 416
Eй то почти вече няма нощна смяна,а? Mr. Green Благодаря за успокоенията по въпроса за мойте притеснения,ама съгласете се,че като чета по колко пъти ви вземат кръв,микробиология,слушат тонове,дискутирате с лекарите си големината на бебетата си и си уговаряте предварително дати за секцио,като преди това са направени всички възможни тестове...еми разбираемо е на тоя фон аз да се шашкам,разбира се не при всички вас е така,но по-голямата част са наясно с всичко,което ги очаква.
За превръзки-взела съм always нощни,такива ми препоръчаа в аптеката,пък ако има големи течове съм се запасила с лигнин.

# 24
  • Мнения: 3 416
Ако не сте го чели може да се окаже доста полезно,малко инфо за съхранение и замразяване на кърма
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Добро утро момичета,
Нещо май май все повече изчезнаха и скоро ще очакваме още щъркелчета  Simple Smile
Ние сме добре, бебо е кротичък, папка и спинка. Не го храня на час, а когато се събуди  Simple Smile
Обаче с каката е трудно - много ревнува Sad Как ще я караме незнам, дано по-бързо и мине, че драмата е пълна.
Аз ползвах нощни превръзки на Евита в болницата - нямаше течове и много ми бяха удобни.
Гледам писали сте и за помпичката за нос - впръскваш първо физиологичен разтвор - може да си вземете направо една банка натриев хлорид от аптеката и да впръсквате със спринцовка, после запушваш едната ноздричка и пъхаш помпата в другата като си я стиснала предварително - след това я пускаш и сополите излизат  Simple Smile Мойта помпа е на Нук - при каката действаше безотказно. Дано не ми се наложи скоро при бебо.
А, забравих да кажа - падна ни пъпчето вчера и днес вече ще ни е първата нормална баня  Simple Smile
Хайде приятен ден  bouquet и хубави новини  bouquet

# 26
  • Мнения: 884
Добро утро! Гледам, нова темичка сте заформили-изненадах се, но набързо ви изчетох.
 Рени, количката е от Штъркел.
 И моите чаршафи са на Мария дизайн-комплектовах всичко за леглото по десени и с комплектите за количката, така щи мога да си менкам , без да става шарения...
 АЙде, наспивайте се по-бързо!

# 27
  • Мнения: 0
Хаиде веднъж кафенцето да е от мен!



Добро утро!

Днес съм кукнала в ранни зори и не ми се спи даже! Shocked Снощи ставах да ям чак! #CrazyНещо съвсем се повредих... Mr. Green
Днес съм на запис на тонове и сигурно затова ми е развълнувано и не ме хваща сън...
Сладурка,мерси за инфото за кърмата! HugОтивам да попрочета малко...че с тоя тъп хладилник нашия незнам какво ще правим  Confused

# 28
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Добро утро, мамита! Аз се позагубих малко, но полежах в болницата. Cry Пак вдигнах кръвното и бързо-бързо ме прибраха. Искаха да ме държат до 7-ми (великата дата), но аз се скъсах от рев и вдигнах голям скандал, та накрая не ме издържаха и ме пуснаха. Днес ще ходя да ми назначат последните изследвания и ще си чакам, пък Миташки ако реши да ни изненада...

Искам да поздравя всички обебили се мамита! Да са ви живи и здрави дечицата и много да ви слушат и радват!  bouquet
Стискам палци и на всички, които днес ще раждат всичко да мине бързо и успешно!
Хубав ден!

# 29
  • Мнения: 1 546
Добро утро!  bouquet

криси4,чудно кафнце!
TIHA VODA , от къде взе такива чарафчета?Аз гледах из Търново, ама нищо не ми хвана окото...е, взела съм някакви,ама тези Мария дизайн къде мога да ги видя?

Браво на моите ученички vasiags и totonto  smile3501 Ако искате картинките да са големи, като ви ги покаже горе в ляво чичо Гугъл, кликате върху тях и се отварят само те. Wink

Галакси, миличка  Hugама какви са тия работи! Нито те мислим за мрънкалка, нито, че си смотана, а за това "мразя се" направо си за бой!   Naughty Според мен всичко, което ти минава през главата сега е много, ама много нормално, наистина прилича на депресийка, но ще мине и ще замине...Ти сама го казваш - от 10 дни си майка!А толкова нови неща ти се случват, на толкова неща трябва да се учиш...всичко това ни чака и нас и всички ще се справим Hug Хайде, "нафърфоли" си косата (така ли беше Wink ), малко червилце, малко ружче и...чакаш татито днес Wink

Рени, стискаме палци!Дай знак, че всичко е наред.

Джуто, ми твойта кака-сладуранка, дето така ме развеселяваше цяла бременност, какво се е разревнувала?Не се ли радва на бебо? Simple Smile

Такааа..дано не съм пропуснала някой или нещо да изкоментирам Mr. Green Отчет за нощта - едно посещение на кенефа, ама много ме болеше все едно ще ми идва, таа лекинко си глътнах езика какво става, ама май е нормална болка, а? newsm78
А да и пак нямаме вода... sohappy fiuuuuuu
Весел ден!



 

Общи условия

Активация на акаунт