Как се борите с компютрите?

  • 10 120
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
Компютъра в стаята на сина ми има парола и той не може да си го пусне сам, но и не се сърди

# 16
Компютрите са бъдещето. Позезно е детето да се учи да борави с тях свободно наистина. Незнам обаче дали повечето мами тук знаят за наличието на едни такива абсолютно антисоциални игри като World of Warcraft например, които са с такава висока степен на пристрастеност, че БУКВАЛНО изолират детето (че и възрастните) от околния реален свят.  По моите наблюдения това са огромни по мащабите си игри с абсолютен реализъм, които се развиват в реално време, във всеки един момент има най-малко 10-15 хиляди играещи от цял свят, които играят и комуникират заедно и просто изчерпват целия свят на детето, като го пренасят виртуално в компютъра и така го откъсват за околните.  Единственото решение е да не се стига до там! Затова както казаха мамите по-горе - спорт, танци, всякакви курсове и каквото ви доиде на ум Simple Smile))

И още веднъж - ДАЛЕЧ ОТ World Of Worcraft както и подобни онлайн ролеви игри в реално време.
Отнася се както за децата Ви така и за татковците им!!! Simple Smile))

# 17
  • Мнения: 2 567
Моят девер я играеше тази игра World Of Warcraft.
Беше точно като обсебен. Живееше все едно само във виртуалния свят. Нищо от реалния свят не го интересуваше. Добре се отърва от това чудо и вече е нормален  Simple Smile
Но то да беше само тази игра. Тази Counter-Strike, която моят племенник играе в мрежа е също така обсебваща. Там пък се стрелят на поразия.
На моята не и позволявам да играе такива игри(не че и тя толкова е искала) и ще забранявам докато имам тази възможност  Sunglasses

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Първо, изобщо не предполага какви възможности предлага компа Mr. Green Намира се в стаята, в която пушим и достапът й поради втората причина е ограничен. До сега единствените игри, на които е играла са Цифренка и Буквенка и след като й поомръзнаха, не й предложих нови.
Второ - непрекъснато е заета. На целодневно обучение е, ходи на два вида спорт, старая се през почивните дни да сме повечко навън, измислям й интересни занимания. Няма време да се сети за филмчета, камо ли за игри Wink Ще разбере що е нет, когато ще може да го използва при подготовката си за училище /то и сега може, де, но не е наложително/. Не мисля, че е пропуснала нещо важно или е изостанала от другите.
Трето - компа е един /и втори не се предвижда/ и е почти непрекъснато зает Embarassed

# 19
  • Мнения: 25 636
Компютъра в стаята на сина ми има парола и той не може да си го пусне сам, но и не се сърди

Хехе, на колко години е?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 700
Компютърът е в нашата стая и се пуска ако някой от нас има работа (временно и дъщеря ми имаше в своята, но го "зазимихме" засега). Разрешено й е да сяда на него, след като ние сме свършили работа, т.е. специално за нейни нужди не се включва.
Не мисля, че съм я ограничила откъм технологично развитие. Играе на игрите от детските сайтове и си приказва с приятели - това май е и съществената част от интереса й на този етап. Ако не я огранича във времето е в състояние да прекара часове в безмислено чатене. На тази възраст мисля, че все още не е толкова необходимо. 
Факт е, че и ангажираността на детето играе роля. През учебната година нямаме проблеми, защото времето й е разчетено до минути, но през тази дълга ваканция възникнаха търкания. Mr. Green

Сетих се и за личния пример. Както казах по-горе, ние ползваме компютър предимно работно. Рядко сваляме музика или филми. Ако ние бяхме денонощно на РС, надали бихме могли да обясним защо за нея не е желателно.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас РС е изключен само докато спим, защото все се намира някой да го ползва.
Разрешено им е да играят каквото е качено, да ходят по определени сайтове за игри (miniclip и някои друго), но им е абсолютно забранено да използват форуми, чатове и др. подобни.
Последното, което измислиха беше да използват грида на ексела като мрежа за правене на мозайки. Покрай това научиха някои елементарни неща за работа с ексела, но още смеят да го ползват много активно за училище, защото сме им забранили да смятат така (все пак трябва да смятат наум). Grinning

# 22
  • Мнения: 1 426
Не ми е и хрумвало, че трябва да се боря: аз съм компютърен програмист и за мене да правиш нещо на компютъра си е напълно в реда на нещата... Даже имаме и два компютъра вкъщи... Само че моите определено не проявяват особен интерес - е, свалят филми и музика, разбира се, използват он-лайн речници, когато четат нещо на английски или немски, търсят из гугъла готови есета, за да си спестят някое и друго домашно, но на игрички най-вече аз играя... По-често репликата "Хайде, стига с тоя компютър!" у нас е отправена към мене, а не към децата  Laughing

# 23
  • Мнения: 385
И моя хулиганин (3-ти клас) неможеш го отлепи от компютъра,допреди месец не му правех много забележки,но откакто му откриха мързеливо око направо откачам като висне с часове.
Сега му взехме защитни очила и така.Почнат ли училище няма да има толкова свободно време,а и ходим двамата на фитнес, така че ще има по-малко свободно време за игрите.

# 24
  • В офиса
  • Мнения: 4 020
Подкрепям Радостина и Пандора.
Честно казано много повече се плаша от безкрайното гледане на филмчета, хеле пък тези, давани по кабеларките.

Има страхотни сайтове с образователни игри. Много пъти сме ги писали тук.

Тя за сега си няма собствено ПС, но аз се надявам Дядо Коледа да ми донесе лаптоп и така настолния компютър ще остане за нея, в нейната стая и изцяло на нейно разположение. Тя влиза като юзър с ограничени права, така че съм спокойна за целостта на файловете.

Разбира се всеки знае сам как иска да си възпита децата. И после всеки ще си руча жабетата.

# 25
  • Видин
  • Мнения: 961
Сложихме парола. Flutter

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Моят е на 1,6г. и вече е пристрастен. Ако е изключен си го пуска и обратно. Ще видим, може парола да сложим.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 783
Не се боря, въвели сме правила, а в нашата къща правилата се спазват.... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 339
Ограничила съм го само с 1 час на ден.Понякога съм благосклонна и на 2. Но съм против да си губи времето с безмислени игри, като през това време може да прочете някоя книга. Компютърът е хубаво нещо, но ако се използва за образователна цел. Телевизията и компютърните игри водят до затъпяване на децата. А и не само на децата.

# 29
  • Мнения: 172
И моя хулиганин (3-ти клас) неможеш го отлепи от компютъра,допреди месец не му правех много забележки,но откакто му откриха мързеливо око направо откачам като висне с часове.
Сега му взехме защитни очила и така.Почнат ли училище няма да има толкова свободно време,а и ходим двамата на фитнес, така че ще има по-малко свободно време за игрите.
Висенето пред компютъра може да бъде превърнато в полза при мързеливото око. Моята дъщеря има същия проблем и постигнахме най-добри резултати като закривахме здравото око и тя играеше на пс - игри с коли, пъзели и други натоварващи окото. Хем приятно, хем полезно. Намерихме доста инфо в нета потвърждаващо това и лекарката също подкрепи.

Общи условия

Активация на акаунт