Гражданство - да или не?

  • 18 124
  • 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 994
Още сме далеч от кандидатстване за американско гражданство, но 99.99% е да не го направим когато имаме такова право, независимо че децата са американци. Аз точно пък американка не искам да ставам! Не ми се и гласува.   
Виж, ако мога да избирам и е възможно, нямам нищо против да съм българо-швейцарка Simple Smile

# 91
  • Мнения: 2 786
О.....ооо да!!!
ОШте малко остана, едва чакам, не е zа мен важното австрийското гражданство да вzема, а да се оттърва от балгарското, който иска да ме плйуе, нека плйуе!
С две ръце Ще се раzпиШа, че се откаzвам от него. ЗаЩо Ще пиШа като имам повече време, че неприятностите, които съм преживяла като българска гражданка Ще отнемат дни, докато бъдат раzкаzани. не ме е срам, че съм българка, напротив, но няма да живея вечно, zа да имам нервите, парите и силата да се боря zа правата си в собствената си държава. Та аz съм много по добре доШла в която и да е  друга държава, в която съм била досега отколкото в държавата, в която съм родена. И на децата ми не поzволих да имат двойно гражданство!
 Малка подробност само...Ще съдя българия дори...тоест...всичко вече е в процес...

Защо ли толкова много хора се чувстват като теб и са преживели подобни неща?
Аз също се замислям да съдя България и ще проуча възможностите.

# 92
# 93
  • Мнения: 229
Аz съм 3а чуждото гражданство и малко ми остана и 6те го имам Peace И то zа6тото по чуждо ми е българското,отколкото австрийското.
С риск да ме поругаете,но аz съм zа пълно интегриране в страната в която сме до6ли да живеем(имам впредвид zавинаги,а не само"да поработим" както повечето правят).Мен почти ни6то не ме свърzва с България.Не съм била там от 2 години,zа6тото няма zа какво.Мъжа ми и децата ми са австрийци,родителите ми са тук...В България нямам почти никого...Чувствам се отдалечена от България,нямам контакт с българи(освен с родителите ми),не гледам БГ телевиzия,не чета БГ вестници или книги,нямам понятие какво става в БГ политиката или иzоб6то в България.Тоzи форум е единственото място ,където ми харесва да пи6а,zа6тото съм майка ;-)3нам,че 6те ви се стори като "Кон с капаци",но не съм такава...просто така съм свикнала.Тук съм от години и в началото няма6е техническата въzможност zа достъп до всичко това,а когато дойде ми се струва беzсмислена...Тук съм уредила живота си,тук си иzграждам семейното огни6те,чувствам се уважавана и раzбирана.Тук е моят дом,неzависимо къде съм родена....
3атова и съм 3А "чуждото" гражданство.Но това си е мое лично мнение.Мисля,че който не се чувства готов е по добре да не го прави... Peace

# 94
  • Мнения: 3 880
Еха, коя тема сте изкопали от дълбините Wink

Аз като писах за първи път в нея нямах никакво намерение даже да кандидатствам, а междувременно вече съм с двойно гражданство. Бързо и лесно стана (късмет ли, що ли Simple Smile) Тази тема ми даде тласък, така да се каже Wink
Засега не съм усетила още нито предимства, нито недостатъци, ще видим по-нататък.....

# 95
  • Canada
  • Мнения: 1 773
За двойното гражданство съм. Имаме право на канадско граждансто от мнооооооого време (3 год.), но все не стигаме до подаване на документите. Не ми е належащо, няма нищо да се промени за нас и за това не сме се "зтичали". Ако трябваше да се откажа от БГ гражданство, за да получа канадско, няй-вероятно щях да си остана с българското.

# 96
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Никога не съм имала морални задръжки.Тук двойното гражданство е разреШено и в момента, в който имах право да взема тукаШно го направих.Живея в тази страна,плаЩам данъци,имам право да гласувам и да бъда третирана наравно ( във всяко едно отноШение ) с останалите тукаШни граждани.  Peace
Ако се налагаШе да се откажа от българското си гражданство за да взема тукаШно пак Щях да го направя,но това нямаШе да ме направи по_малко българка отпреди.

# 97
  • Мнения: 3 932
За, с две ръце за двойното гражданство  Peace
Дори и ако нямах право на избор, не бих предпочела да запазя българското от чисто практическа гледна точка, по причина всички изброени до тук аргументи.

Морални скрупули, угризения и др. от сорта даже не съм се сещала, че трябва да имам...

# 98
  • Мнения: 1 550
Морални скрупули, угризения и др. от сорта даже не съм се сещала, че трябва да имам...
no и аз не съм се сещала за такива, макар че ако тук не беше разрешено двойното гражданство и се бях отказала от българското трябваше да плащам данък собственост в БГ като чужд гражданин Thinking

# 99
  • Мнения: 1 593
аз пък не бих се отказала от българското...
честно, не мога да разбера как може някои хора да натрупат толкова злост и ненавист срещу нещо фигуративно като една държава...  Thinking

някои от изказванията тука ме изумяват с крайността си

# 100
  • Мнения: 2 786
Скъпа Jenna, когато "нещо фигуративно като една държава" ти съсипе живота, трудно ще изпитваш положителни чувства, повярвай ми.
А ако не си от "късметлиите" с разбити животи именно от страна на държавата (в лицето на нейните институции най-общо казано), то радвай се и плюй в пазвата си да не те застигне.
Една от най-силните болки е да стигнеш до там в разочарованието си от държавата, в която си израснал, че да я намразиш.
Вярвай ми, не е много приятно.
Нека да не се съдим един друг за това как се чувстваме, моля.
Всеки има различен житейски опит и се е сблъсквал с различни неща.


# 101
  • Мнения: 3 932
аз пък не бих се отказала от българското...
честно, не мога да разбера как може някои хора да натрупат толкова злост и ненавист срещу нещо фигуративно като една държава...  Thinking

някои от изказванията тука ме изумяват с крайността си

Аз лично забелязах само едно крайно изказване в този ред на мисли...

А това, че бих предпочела чуждото гражданство пред българското, моля да не се бъркА със злоба и ненавист, напротив, много си я обичам Българията, просто съм практична натура...

# 102
  • Мнения: 1 593
А това, че бих предпочела чуждото гражданство пред българското, моля да не се бъркА със злоба и ненавист, напротив, много си я обичам Българията, просто съм практична натура...

Минервата, не ставаше въпрос за тебе  Laughing

# 103
  • Мнения: 1 550
Ако се налагаШе да се откажа от българското си гражданство за да взема тукаШно пак Щях да го направя,но това нямаШе да ме направи по_малко българка отпреди.

Адашката го е формулирала много точно Peace
По принцип не бих се отказала от българското гражданство Peace и оценявам факта, че България и Холандия разрешават двойното гражданство.

# 104
  • Мнения: 3 932
А това, че бих предпочела чуждото гражданство пред българското, моля да не се бъркА със злоба и ненавист, напротив, много си я обичам Българията, просто съм практична натура...

Минервата, не ставаше въпрос за тебе  Laughing

Абе знаm аз за кой се отнася  Whistling, аmа mного обобщаващо mи прозвуча, та не се стърпях да се оправдая  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт