Гражданство - да или не?

  • 18 083
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 423
А, добавям и че само с българското си гражданство
не можеш да работиш някои клатикурски работи,
нито пък да се кандидатираш за политик, докато
с местното гражданство са ти отворени вратите.

# 136
Каква първа и втора родина, бре?!

Имаш български, имаш и немски паспорт, примерно.
Ако сгафиш на територията на някоя от тези две
държави, те привикват по закона на държавата, а не
според това, дали си българин, или германец. Никъде в
паспорта ти не пише как си го придобил гражданството.
Или в твоя пише?


Лисе, нямам навик да се дообяснявам за 4ели ... недо4ели, а най_малкото ми е до заяждане, зарежи ...

# 137
  • Мнения: 3 423
Е, добре, щом не искаш, няма. Пък и едва ли ще
ми се наложи да взимам италианско гражданство. Simple Smile

# 138
  • Мнения: 3 880
Имаш български, имаш и немски паспорт, примерно.
Ако сгафиш на територията на някоя от тези две
държави, те привикват по закона на държавата, а не
според това, дали си българин, или германец.
Лиске, това ясно, спорът беше за това като какъв те привикват ако сгафиш в трета държава и дали германците примерно ще се напънат еднакво за мен българо-германката и за комшийката Айше, която е само германка (нищо, че не прилича на такава Wink) Няма значение как е придобила тя гражданството си, факт е, че има само едно и е само германка .... Wink

# 139
  • Мнения: 3 423
Ако имат интерес, ще се напънат,
ако нямат, няма да се напънат. Тук
цвят на кожа и акцент нямат роля.

# 140
  • Мнения: 3 880
Ако имат интерес, ще се напънат,
ако нямат, няма да се напънат. Тук
цвят на кожа и акцент нямат роля.
Не става въпрос само за интереса, а за това, какви са договорните отношения и спогодбите не само между Германия и третата страна а и тези между България и третата. Т.е. Германия не може да прилага само нейните си закони, при положение, че и България е "в играта" (поне аз това се опитах да кажа Wink)

За тези, които си мислят, че са ме бъзикали, ето и "бъзика", под който се подписах, черно на бяло Wink цък
В първия абзац се казва, че докато си на територията на България (в моя случай) подлежиш на тамошните закони и ако например ти забранят да напуснеш страната, германците няма да могат да да си приложат ефективно законите и да ти помогнат както трябва. Във втория абзац продължават- проблеми от този сорт могат да се получат и при пътувания в трети държави, които са тясно свързани, посредством разни договори с родната ви страна.
В третия абзац дори любезно съветват, за да се избегнат подобни проблеми, преди да се тръгне към тези държави да се откажеш от другото си гражданство.
(това беше свободен, кратък превод със свои думи, за неразбиращите немски Peace)
Пак казвам, че в нашия случай (комбинация между българско и друго ЕСгражданство) положението не е трагично, защото законите са подобни, отношенията с останалите държави също....

# 141
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Бибе,рових доста из нета ,подтикната от твоя и на Маймунката постинги... Thinking
Ами из тукаШните сайтове ниЩо такова не открих  newsm78
Оба4е в сайта на Швейцарското Министерство на ВънШните работи пиШе неЩо подобно на това,което си постнала и ти :
 "... Информация за гражданите с двойно гражданство Въпреки двойното гражданство, най_обЩо казано ,всяка страна третира притежателите на съответното гражданство като свои сънародници.Въпреки това някои държави могат да откажат намесата на Швейцарското консулско представителство в полза на лица с двойно гражданство.В тази връзка Швейцарските граждани ,пребиваваЩи в тяхната втора родина могат да раз4итат само 4асти4но и в ограни4ен смисъл на помоЩтта на Швейцарските консулски служби и посолства в съответната страна." Ето тук
НеЩо подобно про4етох и в един австралийски сайт,където имаШе съвети за притежателите на двойно гражданство при пътуване в 4ужбина. ето
Това ме кара сериозно да се замисля....  Thinking

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 17:49 от mcdirock

# 142
Бих, ако страната е Германия, САЩ, Швеицария, Норвегия, Австрия... но не бих ако говорим за Италия примерно. Това си е все едно да бягаш от Българи и да се натресеш отново на Българи, та и по зле Simple Smile От простотия на простотия не гарантира по-добър живот Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт