Гражданство - да или не?

  • 18 101
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моите и двете са моми4ета та проблеми от това естество по принцип нямам,но така или ина4е и тук военната служба не е задължителна така,4е и мом4еШките май4ета няма за какво да се притесняват. Peace

# 121
  • Мнения: 1 550
А как стои въпросът с военната служба на малките ни сега момчета, които един ден ще бъдат евентуално войници?

В България вече отмениха задължителната военна служба и от тази гледна точка май е по-изгодно да си български гражданин, отколкто гражданин на страна, където новобранците има опасност да ги лашнат към Афганистан да умиротворяват хванали се за брадите талибани.

В Холандия няма военна служба. Армията е платена.

# 122
  • Мнения: 1 783
Не знам как е с другите страни, но Ам. граждани, които живеят и работят в чужбина, са задължени да декларират доход и да плащат данъци върху него на САЩ.
това го казвам по повод, че тези канадци в Ливан не били плащали данъци.


Сигурна ли си? Ами, когато има спогодби за избягване на двойното данъчно облагане? Задължение за декларации има със сигурност, но за данъците?



офф - новата снимка е, аааххх

# 123
  • Мнения: 994
А пък на мен ми се върти нещо в главата, че в чаршафа с правата и задълженията ни като зеленокартовци, които изпратиха адвокатите ни,  пишеше, че мъжката американска  част на възраст от 18 до 55 подлежи на военно повикване. Ще погледна пак, за да го цитирам точно. Надявам се, че моите момчета няма да ги сполети тази участ.

# 124
  • Мнения: 1 783
А пък на мен ми се върти нещо в главата, че в чаршафа с правата и задълженията ни като зеленокартовци, които изпратиха адвокатите ни,  пишеше, че мъжката американска  част на възраст от 18 до 55 подлежи на военно повикване. Ще погледна пак, за да го цитирам точно. Надявам се, че моите момчета няма да ги сполети тази участ.
Да, подлежи - selective service registration се казва. 18 до 26 години.

# 125
  • Мнения: 994
Biz, благодаря   bouquet
Защо ли обаче ми е останало 55 в главата?  newsm78. За неще друго ще да е било. Те изпратиха толкова много материал за четене, че някои ги четох и по диагонал. Това ми напомня да питам и нещо друго, но то не е за тази тема.

# 126
  • Мнения: 1 593
А пък на мен ми се върти нещо в главата, че в чаршафа с правата и задълженията ни като зеленокартовци, които изпратиха адвокатите ни,  пишеше, че мъжката американска  част на възраст от 18 до 55 подлежи на военно повикване. Ще погледна пак, за да го цитирам точно. Надявам се, че моите момчета няма да ги сполети тази участ.
Да, подлежи - selective service registration се казва. 18 до 26 години.

ако моето момче го извикат някога си - мога чистосърдечно да ви заявя още отсега, че набързо ще го откажа от Ам. гражданство!

Биз, без да съм експерт (нищо че съм CPA Wink ) мисля, че при обстоятелство на спогодба просто плащаш разликата в данъците най-общо казано. Например - сега в БГ доходи се облагат с 10%, а в САЩ грубо казано на 30%. На данъчната декларация взимаш foreign tax credit за платеното към чуждата страна, а останалото си го плащаш  Confused
мерси   bouquet

# 127
  • Мнения: 3 491
А пък на мен ми се върти нещо в главата, че в чаршафа с правата и задълженията ни като зеленокартовци, които изпратиха адвокатите ни,  пишеше, че мъжката американска  част на възраст от 18 до 55 подлежи на военно повикване. Ще погледна пак, за да го цитирам точно. Надявам се, че моите момчета няма да ги сполети тази участ.
Да, подлежи - selective service registration се казва. 18 до 26 години.
Имат право да не се регистрират без последствия, ако принадлежат към религия, чиито принципи противоречат на воденето на война.  Mr. Green Но мисля, че трябва да има някакъв официален документ за това.
Ако не се регистрират в selective service, докато са на възраст от18 до 26г.,  губят доживотно разни бенефити, като например правото да работят правителствена работа. За друго по-сериозно не се сещам, чела съм преди време и не толкова подробно. Това за американците по рождение.
Ако обаче зеленокартовец кандидатства за гражданство, и е мъж на възраст 18-26г., и не се регистрира, мисля, че няма да получи гражданство изобщо.
П.п. Селектив сървиз системата влиза в сила, само когато има драфт. Последният драфт, за който аз знам, е за войната във Виетнам.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 18:50 от блажка

# 128
  • Мнения: 994

ако моето момче го извикат някога си - мога чистосърдечно да ви заявя още отсега, че набързо ще го откажа от Ам. гражданство!

Много ме е страх и мен, особено с тази агресивна външна политика. И аз бих ги накарала да се откажат, ако стигнат до там!

# 129
  • Мнения: 1 242
Позволи и на мен да се съмнявам леко в написаното от теб,поради простата при4ина,4е твърдението ти е лееееко в разрез с тукаШната Конституция,4ийто 4лен 3ти гласи:
 "Art. 3. ...

ПлаЩам данъци както всеки друг гражданин и имам съЩите права и за дължения както вси4ки останали.Ако държавата не ми окаже нужната подкрепа и заЩита в слу4ай на нужда мога да я съдя за неспазване на конституционните ми права.

Позволявам ти Grinning
В немската конституция е записан ако не буквално същият, то поне подобен текст. Ако не се лъжа още в Арт. 2. "...Всички граждани са равни пред закона". Пред закона на държавата.

Продължавам да твърдя, че европейските граждани с двойно гражданство нямат същите права в един международен конфликт с трета страна като родените с такова. Това, че не са ви го казали, е въпрос на формулировка. Аз в службата си също не казвам истината докрай на всеки.

Още една точка, не се заблуждавайте също, че държавата прави разлика в причините, по които дадената личност е придобила гражданство. Дали брак с местен, дали придобито право, е все тази. Получаваш си тапията. На която пише само "немец", "италианец" и так далее. Никъде не е упоменато в паспорта ти, че си "двоен". Виж обаче в регистъра ... Wink

Данъците си ги плащаш и без гражданство, както и имаш същите задължения. Разликата е само в правата. Wink
Доколкото са ми известни, тук са само две:
- Првавото на гласоподаване;
- Правото на по-безвизов режим за повечко държавици. Wink

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 21:04 от Мамунката

# 130
  • Мнения: 2 257

ако моето момче го извикат някога си - мога чистосърдечно да ви заявя още отсега, че набързо ще го откажа от Ам. гражданство!

Много ме е страх и мен, особено с тази агресивна външна политика. И аз бих ги накарала да се откажат, ако стигнат до там!

Сега питах мъжа си, който е в час с тези неща и той каза, че в момента драфтът е неактивен, дезактивиран е през 1976 и че ще отнеме дълго време на Конгреса да го ре-активира и то в случай на голяма, световна война. Президентът сам по себе си не може нищо да направи, трябва Конгресът да го приеме с бил. Иначе каза, че сега за селектив сървис се регистрират всички между 18-26, но не и за да ги драфтват в малки войни (от типа на Ирак, Афганистан и т.н.)

# 131
  • Мнения: 3 491

ако моето момче го извикат някога си - мога чистосърдечно да ви заявя още отсега, че набързо ще го откажа от Ам. гражданство!

Много ме е страх и мен, особено с тази агресивна външна политика. И аз бих ги накарала да се откажат, ако стигнат до там!

Сега питах мъжа си, който е в час с тези неща и той каза, че в момента драфтът е неактивен, дезактивиран е през 1976 и че ще отнеме дълго време на Конгреса да го ре-активира и то в случай на голяма, световна война. Президентът сам по себе си не може нищо да направи, трябва Конгресът да го приеме с бил. Иначе каза, че сега за селектив сървис се регистрират всички между 18-26, но не и за да ги драфтват в малки войни (от типа на Ирак, Афганистан и т.н.)
Направо по поръчка ми идваш, тъкмо се чудех да питам омъжените за американци дали мъжете им са се регистрирали в селектив сървиса и какво знаят за рисковете. Спести ми го.  Grinning

# 132
  • Мнения: 994
И аз ти благодаря Джи    bouquet

Макар че моите до 18 имат все още време, но твоята информация много ми харесва.

# 133
Позволи и на мен да се съмнявам леко в написаното от теб,поради простата при4ина,4е твърдението ти е лееееко в разрез с тукаШната Конституция,4ийто 4лен 3ти гласи:
 "Art. 3. ...

ПлаЩам данъци както всеки друг гражданин и имам съЩите права и за дължения както вси4ки останали.Ако държавата не ми окаже нужната подкрепа и заЩита в слу4ай на нужда мога да я съдя за неспазване на конституционните ми права.

Позволявам ти Grinning
В немската конституция е записан ако не буквално същият, то поне подобен текст. Ако не се лъжа още в Арт. 2. "...Всички граждани са равни пред закона". Пред закона на държавата.

Продължавам да твърдя, че европейските граждани с двойно гражданство нямат същите права в един международен конфликт с трета страна като родените с такова. Това, че не са ви го казали, е въпрос на формулировка. Аз в службата си също не казвам истината докрай на всеки.

Още една точка, не се заблуждавайте също, че държавата прави разлика в причините, по които дадената личност е придобила гражданство. Дали брак с местен, дали придобито право, е все тази. Получаваш си тапията. На която пише само "немец", "италианец" и так далее. Никъде не е упоменато в паспорта ти, че си "двоен". Виж обаче в регистъра ... Wink

Данъците си ги плащаш и без гражданство, както и имаш същите задължения. Разликата е само в правата. Wink
Доколкото са ми известни, тук са само две:
- Првавото на гласоподаване;
- Правото на по-безвизов режим за повечко държавици. Wink


ами аз 4етох, 4етох, но не видях фарнезина да прави разлики между двоен и едини4ен, да не говорим, 4е имат регистър и на хора, които не живеят тук от половин век, а може и въобЩе да не са родени тук ..... дай неЩо по_конкретно като инфо ...

ти не знам какво то4но работиШ, но някои институции би трябвало да казват истината

единствено когато си на територията на Бг, втората ти родина има ограни4ени възможности да те заЩити от първата

споменах, 4е ние не сме натурализирани, тъй като процедурите за придобиване на гражданството  са съвсем разли4ни  .....

# 134
  • Мнения: 3 423
Каква първа и втора родина, бре?!

Имаш български, имаш и немски паспорт, примерно.
Ако сгафиш на територията на някоя от тези две
държави, те привикват по закона на държавата, а не
според това, дали си българин, или германец. Никъде в
паспорта ти не пише как си го придобил гражданството.
Или в твоя пише?

Що се отнася до военната служба, хората с двойно гражданство
сами решават на страната на кого да се намесят, ако много искат.
Никой не може да ги задължи да участват във военен конфликт!
Ето ви още едно предимство да имаш няколко гражданства.

Общи условия

Активация на акаунт