Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 311
  • 396
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 798
Тази сутрин ги изпържих като мекици. Станаха супер! Ядохме ги с мед. Пробвайте!  Peace
Дааа,това е и моята рецепта за мекици Peace

# 211
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Много добре изглеждат на снимките и веднага се влюбих в тях,
но в момента нямам печка и се чудя дали ще станат на микровълнова.
Просто толкова апетитни изглеждат....ако някои е пробвал моля да сподели.
Ако ли не - ще си чакам печката дано стане по бързо.

# 212
  • Мнения: 115
  Ей тва остана от две дози  Mr. Green ,лесни,бързи и наистина мноооого вкусни.
 Благодаря на авторката за идеята,първите два пъти ,когато ги правих не остана дори до снимка   chef

 Правих ги със сода угасена в оцет-една малка лъжичка-нямат никаква миризма и дъх на сода,с бакпулувера някак си нещо не ми харесаха...

# 213
  • Мнения: 352
Благодаря за рецептата, както и за многото идеи за разнообразяване!   bouquet 

Днес ги направих - рецептата с 1 яйце, бяло и царевично брашно 50:50,овалях ги в смес от ленено семе, обелени слъчногледови семки и сусам - всичките модификации са по идеи от тази тема Simple Smile

Стана нещо превъзходно! Наистина! Много приятно хрупкави от царевичното брашно и с много богат вкус от различните семена.

Момичета, супер сте! Благодаря за идеите!  Hug

# 214
  • Мнения: 1 269
С тези питки сме израстнали вкъщи! Hug Винаги с айрянче Peace. Благодаря за подсещането!   bouquet

# 215
  • София
  • Мнения: 436
Тъй като днес разучих как да качвам снимки... със закъснение снимковия материал.. Направих ги и аз! Благодаря за рецептата ... много вкусни!   bouquet



# 216
  • София
  • Мнения: 119
Изглеждат много вкусни на снимката.
Задължително ще се пробва. Peace

# 217
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Момичета, поправете ме ако греша, но това не са ли "Мързеливките"? newsm78

# 218
  • Мнения: 1 777
Момичета, поправете ме ако греша, но това не са ли "Мързеливките"? newsm78
Има ли значение как се казват. Simple SmileМързеливки ,добружанки,бързи питки,пет минутки,питки със сирене важното е ,че стават вкусни.

# 219
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, поправете ме ако греша, но това не са ли "Мързеливките"? newsm78
Има ли значение как се казват. Simple SmileМързеливки ,добружанки,бързи питки,пет минутки,питки със сирене важното е ,че стават вкусни.
Петя, определено!  Hug
И аз скоро ще ги спретна, макар че сега съм малко в кулинарен застой....
С чубрица са невероятни!

# 220
  • Мнения: 99
Страхотни са  Hug
Не съм подозирала, че от тези "скромни" на брой продукти ще излезе такава вкусотия  Shocked  Направих ги с кашкавал, шунка и малко чушка, станаха като мини пици, и се наложи да ги правя две сутрини подред  Grinning
Сложих равни части бяло и пълнозърнесто брашно.
Благодаря за рецептата   bouquet

# 221
  • софия
  • Мнения: 25 478
Направих ги сутринта, но нещо не се получи  newsm78 Не бухнаха особено, станаха някак доста твърди и доста се усеща содата Thinking Приблизително спазих пропорциите, смесих пълнозърнесто с бяло брашно и понеже лепнеше сложих малко повече брашно отколкото е по рецепта. Как трябва да е тестото?

# 222
  • Мнения: 5 001
Направих ги сутринта, но нещо не се получи  newsm78 Не бухнаха особено, станаха някак доста твърди и доста се усеща содата Thinking Приблизително спазих пропорциите, смесих пълнозърнесто с бяло брашно и понеже лепнеше сложих малко повече брашно отколкото е по рецепта. Как трябва да е тестото?
Много ти е дошло брашното....А содата не си загасила добре,затова мирише......Консистенцията на тестото е...Малко по-гъсто от кексово.Топките се оформят с помоща на лъжица и намазнени ръце.

# 223
  • софия
  • Мнения: 25 478
Направих ги сутринта, но нещо не се получи  newsm78 Не бухнаха особено, станаха някак доста твърди и доста се усеща содата Thinking Приблизително спазих пропорциите, смесих пълнозърнесто с бяло брашно и понеже лепнеше сложих малко повече брашно отколкото е по рецепта. Как трябва да е тестото?
Много ти е дошло брашното....А содата не си загасила добре,затова мирише......Консистенцията на тестото е...Малко по-гъсто от кексово.Топките се оформят с помоща на лъжица и намазнени ръце.
Така и предположих за брашното, ама все лепнеше пустото тесто. Накрая го докарах като за питка  Mr. Green А содата я сложих в млякото и изчаках хубаво да закипи  Confused
Да мине малко време и пак ще се пробвам. Малката в момента мъчи втората подметка  Laughing
Благодаря, мастерче!

Последна редакция: ср, 22 сеп 2010, 09:44 от zvanche

# 224
  • Мнения: 2 172
На мен винаги ми миришат содените изделия на сода ,както и да е загасена  Rolling Eyes

Мъжът ми направо се отвращава от тази миризма.Мен не ми пречи особено,но той не би ги и доближил дори  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт