Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 510
  • 396
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 86
Моите добружанки без яйцето  на другия ден бяха мекички, страхотни! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 286
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 700
Нищо не стана от мой те.Изобщо не се надигнаха. Сега отивам да купя кисело мляко ,че свърши и ще пробвам по-рецептата на Smiley. Сега от вторият опит станаха ,но ги месих. Рецептата на Smiley:
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. сирене
1 яйце
2 1/2 ч.ч. брашно
Замесва се тесто, което се удря силно 20-30 пъти върху масата.
Правят се топки, намазват се с жълтък, по средата се слага чисто масло.

Последна редакция: вт, 26 окт 2010, 14:27 от syn

# 287
  • 1st floor
  • Мнения: 9 157
Днес правих мъфини, и ми остана от сместта съвсем мъничко. И докато се чудех , като извадя формата , вода ли да сипя в празните гнезда /12 броя са/ или просто празни да ги оставя, реших да ги запълня с нещо лесничко и бързо. Отдавна се каня да ги направя тези Добруджанки и ето, че им дойде ред. За да не пека трети път , забърках само половин доза, колкото да си запълня останалите дупки в силиконовата форма. И там ми беше грешката - в половината доза  Laughing. Станаха разкошотия!!! Повече ми харесаха и от мъфините и от соления кекс/който така и не мога да изпека като хората/. Уникални са! И наистина страшно лесни - само няколко пъти завъртях в купата с вилицата и тестото беше готово!!! Домашните също ги одобриха!!!  Peace Следващия път не половин, а двойна доза ще замеся!

# 288
  • Мнения: 309
Ето го моите вкусни мързеливки .Правих ги с лъжица Simple Smile

Бих добавила и малко кашкавал в сместа .
Следващият път наистина двойна доза ще трябва .
Ще се повтарят и потретват скоро Simple Smile

# 289
  • Австрия
  • Мнения: 28
Да се похваля и аз с моите "Добруджанки". Много ни харесаха. Ще се правят често. Мерси за рецептата  Hug  bouquet

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 21:40 от nudel33

# 290
  • Мнения: 0
А това са моите добруджанки:

Изглеждат страхотно.Убедена съм,че и на вкус са така.Може ли да ми дадеш точните пропорции на продуктите.Благодаря ти предварително (;

# 291
  • Мнения: 293
It-ko , благодаря !  Hug Рецептата е поместена в първия пост (1-ва стр.) на темата. Единствено може да променя количеството брашно според качеството му - понякога е нужно повече брашно, понякога не. Не добавям яйца.Когато оформям топчетата правя вдлъбнатина по средата и в нея слагам малко парченце масло (маргарин) . След като ги извадя от фурната веднага ги намазвам леко с масло (маргарин). Това е!

# 292
  • Мнения: 721
Айде и аз да покажа моите Добруджанки от вчера. Правила съм ги и с яйце и без яйце, харесват ни и по двата начина. Тези са по рецептата на TheNMaster, прекрасни на вкус.

# 293
# 294
  • Мнения: 0
It-ko , благодаря !  Hug Рецептата е поместена в първия пост (1-ва стр.) на темата. Единствено може да променя количеството брашно според качеството му - понякога е нужно повече брашно, понякога не. Не добавям яйца.Когато оформям топчетата правя вдлъбнатина по средата и в нея слагам малко парченце масло (маргарин) . След като ги извадя от фурната веднага ги намазвам леко с масло (маргарин). Това е!
Благодаря ти още веднъж  Hug

# 295
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 194
Тази рецепта я знам още от детството си! Майка ми ги правеше в неделите и ми е много мил, красив и скъп спомен... сега като гледах и снимките ми стана едно сантиментално... размечтах се!
и май бързо, бързо ще се отправя към кухнята, за да си припомня отминалите дни на моето детство.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Я да побутна хубавата тема,какво като е стара Grinning
Правих ги преди малко,но не бях прочела бележките по рецептата и вместо с намазнени ръце ги оформях с намокрени  EmbarassedМалко кашави станаха отвън,дано се получат!
П.П И мнооого лепкава и нееднородна тая смес бе ooooh! Аз съм си свикнала да меся с мая и докарвам хубава,гладка топка,а тука-каша Laughing

# 297
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
....Аз съм си свикнала да меся с мая и докарвам хубава,гладка топка,а тука-каша Laughing

Каша, ама като се изпекат много вкусни стават! Мммм!  Peace

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Да се отчета-не ми се получиха много.Ароматът беше по-добър от вкуса.Според мен сместа има нужда от мазнинка (освен маслото отгоре).Следващият път,ще прибавя 50-100гр. да видим как,ще се получи.

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 23:35 от gali-presi

# 299
  • Мнения: 1 210
Да се отчета и аз с грозна снимка на вкусните добруджанки  Simple Smile Направих по рецептата без яйце и не намазах отгоре с жълтък, но затова пък добавих към тестото 2-3 лъжици олио - станаха чудесни и се ометоха за нула време  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт