недоносени дечица 5

  • 17 853
  • 313
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 965
Гери, много се надявам плачът да е бил от зъбки. Обикновено когато избива зъбче и нослето започва да тече (поне по мои наблюдения), а и дупето може да се зачерви. Намажи венците с нещо - калгел, дентинокс - каквото имаш - ако е зъбче, ще го облекчи.
За въпроса с хернията, не мога да помогна - не съм наясно. Стискам палци да не е това, което си мислиш, че много ви се събра.
ivanah, тъй като утре нашия татко се връща след повече от половин месечно отсъствие и следващите дни ще са в голямо тичане и не зная дали ще имам време за интернет, та искам да ти пожелая страхотен празник.   bouquet И ще чакаме снимки на рожденника Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 яну 2008, 15:51 от Viki_76

# 256
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ние днес с пюрето май не се справихме дадох и само две лъжички, то беше едно плюене, едно мазане, абе нямам думи утре ще се пробвам пак. Първо се опитах да и дам малко от пюренцето, та после не искаше да ми яде и от млякото, с триста зора и набутах биберона в устата. После като изпи млякото пак се пробвах с пюренцето - пълен отказ. Ужас. #Cussing out

Гери не се тревожи, според мен не е нищо сериозно, мери ли му температурата, забелязала съм при моя син, че когато вдигне температура и леко се обезводни тестисите му увисват така, а силният плач наистина може и да е от зъби.
Сетих се и нещо друго - забелвате ли му редовно пилето може и то нещо да е зачервено и да го боли огледай го хубаво, ако е зачервена главичката сложи му едно компресче с риванол в памперса.

# 257
  • Мнения: 332
Привет  Hug
Аз нали също съм мама ма МЪЖ, така ме стреснахте с тази херния, ще започна по голямо внимание да отделям на тестисите.
 GERI844 - спокойно, успех утре и дано притеснението ти е било напразно  Hug
Относно захранването - и аз мисля да започна към 6м с зеленчуковите пюрета, но мисля да не замествам храненията, а живи и здрави, ако имам още кърма да му давам първо малко кърма, после пюренцата. Чувала съм, че така се намалява риска от запичане.

Аз днес бях на консултация, мъжлето е станал 3480кг, 51 см. За 1м е наддал 1200кг, като си има в предвид, че е само а кърма. Педито много ни похвали, а аз така се възгордях  Mr. Green Дано все така добре вървим  Peace

# 258
  • Мнения: 1 685
dundurela  мерих температурата но няма/слава богу/пишлето си го мием редовно и забелваме. Laughingсега видях, че топченцата на синът ми пак са си както трябва.ама и аз съм една загубена   smile3538

# 259
  • Мнения: 3 914
Да ви освежа малко:
Имах една приятелка,гледахме с бебетата заедно в парка,като се родиха,та тя-Ти кво ми говориш ма...с това момиче,ти знаеш ли как се гледа момче,то са пишки да забелваш,топки да наблюдаваш........а ти само забърсваш с кърпата ...........и тя дете гледала Joy Joy Joy/е тва в кръга на маитапа де/.
Голям смях падна Laughing

# 260
  • Мнения: 139
паликарова точно така е както го обясняваш торбичките са меки но са провиснали и какво...?сега много плака и не разбрах защо ?понякога си мисля че не съм добра майка ,защото не разбирам от нищо .ето малкият се спука да плаче а аз не знам какво да правя как да разбера дали го боли нещо ?
Никога никога ама никога да не чета такива постинги "за лоши майки". Коя лоша майка питам аз ще трепери над детето си ден и нощ и ще пита във форума какво е и защо е? Лошата майка мила дори няма да забележи какво му е на мишлето. Всички ние сме прекрасни мамчета, защото се грижим за едни по - малки мишленца и треперим над тях всекидневно!
Целувки на всички майчета и бебчета.

# 261
  • Мнения: 934
GERI844 и аз да налея малко масло в огъня. Лоша майка не си ама никак даже, всеки мъник плаче, някой повече други по малко. Как ще си лоша, след като ти си отглеждаш детето, ти си му най-добрата, майка и най-важното- НЕГОВАТА МАЙКА. Понякога няма как да разберем защо тези крехки същества плачат така. Можем само да гадаем. Правилно постъпваш, като се притесняваш, по важното е ако има нещо да го усетиш, пък ако е било излишно, нищо така се учи всяка ДОБРА майка да гледа дете.
Малко лирично отклонение. Аз на 18 сам сама с бебе на месец току що изписано от болницата. Освен съпруга ми нямах друг до мен, пък и кво ли разбира 20 годишен мъж от бебета, той и инстинкт майчин няма. Телефон няма, 95 година е ГСМ-а е нечувано нещо. Плаках дни на ред. Баба ми идваше да ми помага сутрин за час-два, само нея можех да питам нещо. А тя милата ми отговаряше, ти как смяташ да постъпиш, как искаш и никога не ми даде пряк съвет казваше, слушай себе си, ти си му майка, ти си знаеш,. Е научих се на 18 бях майка. Ей го е къде е този мъник, стана девойка та дрънка, даже пубертета ни тресе. От миналата година е и жена вече. Отгледах я като се притеснявах за нея, и мога да кажа, че не съм лоша майка, не съм и най-добрата, аз съм НЕЙНАТА майка.

Та в кратце, знам трудно е и то доста особено когато детето ти има затруднения, но никога не казвай, че си лоша майка. Не си и няма да бъдеш, щом обичаш детето няма как да не бъдеш най-добрата за него специалното твое дете.

Мале ама цял роман написах, сори за спама.

# 262
УФСЪ, това ми подейства много оптимистично, да знаеш.То ти писа на GERI844, ама аз да благодаря.Аз се радвам че не съм единствената която се чувства в бвзисходица понякога и плаче ли плаче с детето като не знае то защо  плаче...Колко пъти съм си мислела че не съм добра майка..........уф,ужас!!!!Но с времето станах по-смела, вече даже му се карам а той като се обиди и ревне едно такова жално...много ме ядосва понякога.Ако го биех колкото го заплашвам нищо нямаше да е останало от него, ама не го тупам, само говоря ли говоря и обяснява, а той се прави че разбира.....ох, много глупости написах, лека нощ майчета!
А,GERI844, аз си имам по нещо за тестисите на малкия за всеки ден от седмицата.Ако днес ми се струват например зачервени, утре ми изглеждат несиметрични, после различни, после подути... и така по нещо всеки ден,явно всички майчета сме така.

# 263
  • Мнения: 139
Добро утро мамчета. Желая ви лек и прекрасен ден.
Абе да си призная и аз преди все се питах дали съм добра майка. Ако знаете като ми казаха в седмия месец, че бебчо не расте по нормите ужас. Като родих и като я видях толкова малка и с надупчени ръчички (бяхме на системи с антибиотик заради инфекция) и си викам: "къде сгреших, какво направих, че бебчо не е растял?" Всеки път когато я погледнех докато спи и си мислех, че аз съм виновна да е дребосък и рев, рев. Един ден след два месеца просто осъзнах, че никой не може да се грижи за моето дете по - добре от мен, защото я обичам. Не бива мамчета да се обвиняваме за каквото и да е било. Има неща, които просто трябва да се случат.
Още веднъж целувки на всички бебоци и лек дан!

# 264
  • Мнения: 983
ivanah, тъй като утре нашия татко се връща след повече от половин месечно отсъствие и следващите дни ще са в голямо тичане и не зная дали ще имам време за интернет, та искам да ти пожелая страхотен празник.   bouquet И ще чакаме снимки на рожденника Simple Smile

Благодаря ти много, Viki_76  Hug
Миналата година, някъде в този час, лекарят който ме наблюдаваше ми сервира, че се налага утре да вадят бебето  Tired Уф, момичета, психясвам  Crazy Crazy Crazy Мислите ми като са се върнали година назад, и не мога да се овладея да мисля за настоящето  ooooh!
Хубав ден и от мен  Hug И стига със самообвиненията....всички сме чудесни майки  Mr. Green

# 265
  • София,
  • Мнения: 4 267
"къде сгреших, какво направих, че бебчо не е растял?" Всеки път когато я погледнех докато спи и си мислех, че аз съм виновна да е дребосък.
И аз постоянно се упреквам така. И продължавам да се питам къде греша та тя расте толкова бавно.
Вчера следобед ходихме с нея на гости у една приятелка, която роди преди месец и половина. Детето и в момента тежи колкото мойта, а може и повече, а е само на 1,5 м. Ние сме на 5,5 м направо е ужасно  Embarassed и травмиращо. Моето бебе изглежда като двумесечно бебе! Embarassed Питам се дали ще порасне и дали ще догони другите деца.

# 266
  • Мнения: 2 070
милички,нямам цифров апарат за да ви покажа дъщеря ми.
тя е едно дете което не се различава с нищо от другите.
даже е по -висока и по-тежка,от повечето деца в нейната група.
давайте цялата си обич на децата и престанете да се тревожите,
всичко ще си дойде на място,само че при нас е нужно малко повече време Peace

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 14:54 от паликарова

# 267
  • София,
  • Мнения: 4 267
Нещо не направих както трябва с вмъкването на цитата на mamajaba за което моля за извинение.
Днес ние продължаваме със захранването с пюренце.
А иначе сме ужасно кисели и не можем да спим, зъбите ужасно ни мъчат постоянно се върти и се сепка, събужда се и плаче и пак се приспиваме отново. Кажете ми с какво да намажа венците и дали изобщо ще има ефект.
Единственото хубаво нещо е, че тази нощ не се събуди да яде, ядохме чак в 6,00ч сутринта, но пък за сметка на това ще трябва пак да намалим времето между храненията, защото иначе трябва да махнем още едно хранене, а на мен изобщо не ми се иска,  и без това бавно наддаваме.
Приятен и успешен ден на всички!
Гери чакаме отзиви от лекаря какво стана с твоя сладур?

# 268
  • София,
  • Мнения: 4 267
Паликарова благодарим ти от сърце за подкрепата!

# 269
  • Мнения: 1 685
педи ни каза .че от температурата/жоро бе с температура 37 8 /така са се смъкнали тестисите  му Rolling Eyesдали наистина е така незнам.преди малко го видях и забелязах че са на мястото си Mr. Greenсега е добре но пък поревава от време на време ,смее се после пак плаче и така Rolling Eyesчудя се дали са зъби newsm78не иска и да яде  няма апетит.може и да е настинка кашля от време на време киха ,сополиви се  Tiredнезнам какво му е незнам

Общи условия

Активация на акаунт