недоносени дечица 5

  • 17 856
  • 313
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 30
Здравейте! Може ли и ние да се присъединим към темата? Моята кукла се роди в 32 г.с., 1900 гр, 46 см. и аз много се чудя как да започна захранването. Давах и сок ябълка и морков, но не го харесва и дори го повърна. Педито ме кара да и давам плодово пюре, и него не го иска, може би избързвам.

# 271
  • Мнения: 934
Здравейте! Може ли и ние да се присъединим към темата? Моята кукла се роди в 32 г.с., 1900 гр, 46 см. и аз много се чудя как да започна захранването. Давах и сок ябълка и морков, но не го харесва и дори го повърна. Педито ме кара да и давам плодово пюре, и него не го иска, може би избързвам.

Според мен прибързваш и то доста, а и не само според мен. Има си препоръки от СЗО /Световна Здравна асоциация/ и според световната асоциация на Педиатрите. Детето е най-добре да бъде захранвано след 6-я месец, дори и да не е кърмено. А нашите малки бебета, още повече трябва да се внимава с захранването. На тях не са им доразвити коремчета, трудно смилат по твърдата храна, могат и колики да се появят да не говорим за разни алергии. От личен опит ти говоря. Прочети във форумите за кърмене или за хранене с АМ там има много информация по въпроса.
Все пак ти си знаеш. Ти си майка на детето и ти трябва да решиш, пък ако педиатъра настоява, нищо той на сила не може да те накара да направиш.

# 272
  • Мнения: 139
Нещо не направих както трябва с вмъкването на цитата на mamajaba за което моля за извинение.
Днес ние продължаваме със захранването с пюренце.
А иначе сме ужасно кисели и не можем да спим, зъбите ужасно ни мъчат постоянно се върти и се сепка, събужда се и плаче и пак се приспиваме отново. Кажете ми с какво да намажа венците и дали изобщо ще има ефект.
Единственото хубаво нещо е, че тази нощ не се събуди да яде, ядохме чак в 6,00ч сутринта, но пък за сметка на това ще трябва пак да намалим времето между храненията, защото иначе трябва да махнем още едно хранене, а на мен изобщо не ми се иска,  и без това бавно наддаваме.
Приятен и успешен ден на всички!
Гери чакаме отзиви от лекаря какво стана с твоя сладур?
Ами чувала съм, че дентинокс помага за зъбките. продавад го мисля в аптеките.
Dundurela колко сте големи, че се притесняваш. Преслава миналата седмица беше 5.850 и 63 см. Освен това не е много полезно децата да наддават много, заради опасност от рахит.

# 273
  • Мнения: 30
Съгласна съм, че избързвам, на педиатрите си работят по старите методи и захранват всички деца еднакво. Моето е изцяло на АМ пак ли да иизчакам до 6 месеца. Права си, защото сока го повърна. През втория месец ходихме при една неонатоложка и тя тогава ми каза да я захраня на 6 месеца, но не знам коригирана ли имаше предвид. Тогава беше изцяло на кърма.

# 274
  • Мнения: 388
Момичета, бързо един поглед тук!

# 275
  • София,
  • Мнения: 4 267
mamajaba в момента тежим 5,310 и сме около 61,5 см. Дотук от както сме родени сме пораснали с цели 20 см, което наистина не е малко и сме качили 3,500 кг. това  ми се струва, че е малко. Всеки месец качва точно определения мимимум, миналия месец качи само 525 гр.
Този месец също е качила много малко - 495 гр., но тя с тези зъби дето я тормозят и беше доста време с разстройство и доста отслабна.

# 276
  • Мнения: 1 685
мами жоро е с температура и е с червено гърло,чай ли да давам какво да правя

# 277
  • Мнения: 22 541
Здравейте и от мен. )))

GERI844, радвам се, че всичко при вас е наред и нямате проблеми с херния или други подобни. )))

Добре дошла и на новаа ни мама Иса76. По повод захранването неонатоложката правилно ви е казала да започнете на 6месеца и е имала предвид коригираната възраст. Храни детето само с АМ до тогава.

За лошите майки - няма такова нещо. ))) Аз може би съм твърде себична, или не знам точно как да се нарека, но и за момент не съм се съмнявала, че съм най-добрата майка. ))) Надявам се да си оправдая и мнението за себе си. )))

# 278
  • София,
  • Мнения: 4 267
Гери не се тревожи ще се оправите давай му панадол за да облекчи болката и да спадне температурата. Педито не Ви ли изписа нещо? Според мен щом сте с температура значи развивате гнойна инфекция и Ви е необходим антибиотик. Ако не са ви изписали нищо давай само Панадол, Витамин С на ампули и даже можеш да капваш от тах и по две капки в нослето, а гърлото можеж да го мажеш с гранофорин, което е много гадно, можеш да го пробваш и с ТАнтум верде - спрей да пръскаш по три пъти на ден гърлото, но първо питай дали става за толкова малки деца, че не съм сигурна.

# 279
  • Мнения: 139
mamajaba в момента тежим 5,310 и сме около 61,5 см. Дотук от както сме родени сме пораснали с цели 20 см, което наистина не е малко и сме качили 3,500 кг. това  ми се струва, че е малко. Всеки месец качва точно определения мимимум, миналия месец качи само 525 гр.
Този месец също е качила много малко - 495 гр., но тя с тези зъби дето я тормозят и беше доста време с разстройство и доста отслабна.
Според мен мерките са си добри. Преслава само в началото качваше по 900 г на месец, после по 500г,а за последния месец е качила само 350г. Доктора каза да не се притесняваме, въпреки че и ние сме в долните граници. Ще си пораснат децата.
Гери не се тревожи мила, но задължително се консултирай с педиатъра. Стискам палци да се оправите бързо.

# 280
  • Мнения: 30
Благодаря на Мирама и на останалите мами, които ми помагат със съветите си. Чак днес открих този форум. Ще си я захраня на шест месеца след термина, добре че не продължих, прочетох и доста неща за захранването при недоносените днес.

# 281
  • Мнения: 30
Да ви кажа ние си наддаваме много добре, повече от нормата, последният месец наддаде 1200 гр и 5 см, вече е 5840 кг, 60 см. Незнам дали това не е зле заради рахита. Засега няма признаци на рахит, давам и по три капки Вигантол по лекарско предписание от седмица насам, защото главичката е малко мека от едната страна.

# 282
  • Мнения: 1 685
ние ще взимаме антибиотик сега и сиропче за кашлицата, Rolling Eyesаз се чудех защо жоро плаче щом преглъща и не иска да яде а то милото гърленцето го боляло  Tiredобаче мене много ме плаши температурата която вдига беше 37 8 ужас.дано от тия лекарства вече да не я вдига че незнам-дано са ви здрави дечицата на всички че това детето ти да е болно е голяма мъка

# 283
  • Мнения: 139
Да ви кажа ние си наддаваме много добре, повече от нормата, последният месец наддаде 1200 гр и 5 см, вече е 5840 кг, 60 см. Незнам дали това не е зле заради рахита. Засега няма признаци на рахит, давам и по три капки Вигантол по лекарско предписание от седмица насам, защото главичката е малко мека от едната страна.
Ами то не винаги като се качва по - много и е сигурно, че ще се развие рахит. Преслава като качваше по 500г на месец и пак ни хвана тази коварна болест, но я увладяхме с вигантола (увеличихме го на 4 капки, а сега пак сме на 2) и като имаш предвид, че е лятно бебе.

# 284
  • София,
  • Мнения: 4 267
Гери какъв антибиотик пиете? Трудно ли му го даваш. Не се тревожи ще се оправите бързичко.
Поздрави на новата мама Иса.76
Мама жаба благодаря за успокоението!

Общи условия

Активация на акаунт