недоносени дечица 5

  • 17 859
  • 313
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 486
Dima 74  не се притеснявай, ще се оправи мъника.Понякога им трябва повече време ,но те са малки борбени душики.Дъщеря ми беше в кувиоз към 60 дни, сега е прекрасна госпожица без проблеми/за сега  Praynig/
tony19 -това за ваксините има си закон за недоносените, за деца с проблеми или родени с ниско тегло под. 1.500кг. ваксините се бият след 6-ти коригиран месец.Изобщо не давай да бият на детето Пентаксим преди поне 3 коригирани месеца, ако трябва смени педито.

# 61
  • Мнения: 22 553
tony19 аз с моята педиатърка проблем нямам, каквото и кажа, тя това прави. )))
А по закон ето кога се ваксинират недоносените деца в зависимост от степента на недоносеност.

6. Недоносеност:
     6.1. недоносени деца с клинични и параклинични симптоми за
интравентрикуларен кръвоизлив не се имунизират до 6-месечна възраст;
     6.2. здравите недоносени деца се имунизират след навършена коригирана
двумесечна възраст, т.е. два месеца след определения термин за раждане (напр. при термин за раждане 20.IХ.1992 г. и раждане на 20.VII.1992 г., детето може да се имунизира след 20.ХI.1992 г.);
     6.3. деца с много висок риск (родени с тегло под 1500 грама) се отлагат
от имунизации до навършване на 6-месечна коригирана възраст; при тези деца не се провежда имунизация срещу коклюш;
     6.4. недоносени деца с клиника на неонатален сепсис не се имунизират до
6-месечна възраст;
     6.5. недоносени деца с клиника на бронхопулмонална дисплазия не се
имунизират с ДТК преди навършване на едногодишна възраст; тези деца могат да бъдат имунизирани с другите ваксини, изисквани през първата година след раждането, след предварителна консултация с неонатолог.

# 62
  • Мнения: 2 070
Мирама ,Ади се роди 1300гр.ваксинирана е с ДТК,тоест и за коклюш newsm78

# 63
  • Мнения: 22 553
паликарова, честно казано не знам какво да ти кажа.
Аз когато се роди Калина гледах набързо да изчета почти всичко, което се отнася за недоносените.
Когато педиатърката дойде в къщи веднага искаше да я ваксинира. )) Аз обаче бях успяла да прочета закона и и обясних, че най-рано може да се ваксинира сега, декември месец. Тя изобщо си нямаше и представа, защото до сега нямала недоносено бебе.
А някой просто не им пука и дори и закона не си прочитат, остави нещо друго.
Нашият неонатолог разреши ваксинация, но аз както казах смятам да го отложим за след 6тият месец.

# 64
  • Мнения: 199
ЗДравейте и от мен.Отдавна не съм писала.Ама ходихме до София за изследването на сърцето .Докторката беше много добра и обясняваше подробно.Проблема е ,че когато се напряга или заплаче кръвта и започва да цирколира на обратно през дупчицата на сърцето ,която има.Затова посинява.Каза,че с времето може да се оправи ако не се налага вече операция.Незнам на какво се дължи това,но така се е е родила.Надявам се,че с течение на времето ще се оправи.
За гънките на краката и правихме ренгенова снимка,и там казаха че всичко е ок.

Днес ходих да пазарувам новогодишни подараци и се заразих с коледно настроение.Досега ги опаковах.

# 65
  • Мнения: 486
Страхотни новини Маслинка.Радвам се че всдичко е наред.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 965
Maslinka, дано да не се наложи операция (детето на мой бивш колега имаше същия проблем и вече е ученик - досега не се е наложило да го оперират Simple Smile ).
Учудих се обаче, че са ви правили ренген, а не ехография. Все пак ренгена е облъчване, макар и малко.  newsm78
Паликарова, какво стана - сложихте ли ваксина анаста?

Желая весела Коледа на всички!  santa2

# 67
  • Мнения: 3 914

Паликарова, какво стана - сложихте ли ваксина анаста?


Незнам каде и кога сте писали по въпроса,изпуснала съм явно,но моля ви НЕ СЛАГАЙТЕ АНАСТА ЗА НИЩО НА СВЕТА Praynig

# 68
  • Мнения: 2 070
Вики,последните изледвания се оказаха отрицателни.
Мненията за ваксината са противоречиви-от много  доволни,до -никаква работа не свърши.
Както писах , Ади има и алергия към плесен и комбинацията със стафилокока,та хремата ни побърка.
Вече повече от месец сме без хрема,лекуваме алергията със Сингулар.
Не смея да се зарадвам ,ма дано изкараме зимата без сополи ooooh!
Иначе ми препоръчаха капки  Трипафлавин-правят се в института по паразитни и инфекциозни болести,след доказване ,че има стафилокок.Вие как сте,преборихте ли гадинките?
Вики и мама,прочетох всичко което намерих за ваксината и се отказах,а на този етап се оказа ,че нямаме и нужда от нея.  bouquet

# 69
  • Мнения: 3 914
Това е правилното решение-ТРИПАФЛАВИН Peace
След ваксина Анаста пострада жестоко детенце на приятелка,по точно на сестра ми приятелка,ако искате ще и кажа да ви разкаже ,какво се случи/сестра ми де/ Peace

# 70
  • Мнения: 388
Я, я! Карай я да разкаже - все ще е от полза!  Peace   bouquet
maslinka, поздравления за добрите новини! И аз се зачудих за рентгена  newsm78

# 71
  • Мнения: 244
Мим4о здрасти как сте
 Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 965
Viki i mama, благодаря ти за бързата реакция!   bouquet  bouquet  bouquet
На последното изследване на Вики не се откри ауреус-а, но за сметка на това пневмокока пак се изолира. Направихме изследвания и на мен и татито, но ще са готови в понеделник (преди и ние имахме ауреус). Затова мислех за ваксина, че да не си разменяме стафилококи (уж пиехме едновременно антибиотик). Но щом има опасност, няма да слагаме.  Ще видя дали може да се достави трипафлавин (а и ще попрочета за него).
Между другото и Вики приема противоалергично - ксизал, а преди семица му слагах и антибиотични "капки" (по-скоро е мехлем) в носа - фуситалмик. Сякаш има ефект.

# 73
  • Мнения: 3 914
Аз даже си мислех ,че Анастата са я забранили....
По добре си хранете стафилококите,околкото едно трайно увреждане Peace
А Фуциталмик е добър избор,въпреки че това е очно мехлемче,но в носа действа супер Peace

Я, я! Карай я да разкаже - все ще е от полза!  Peace   bouquet
maslinka, поздравления за добрите новини! И аз се зачудих за рентгена  newsm78

Ах тииии , сеирджийка Mr. Green Hug
За рентгена що се чудите,по добре открива костни изменения,ехографа се прави в бебешка възраст,заради минимума облъчване,но при деца към годинка вече,ренгена не е страшен,особено ако има индикаций. Ползи-вреди,нали знаете-целта оправдава средствата Peace

# 74
  • Мнения: 199

Паликарова, какво стана - сложихте ли ваксина анаста?


Незнам каде и кога сте писали по въпроса,изпуснала съм явно,но моля ви НЕ СЛАГАЙТЕ АНАСТА ЗА НИЩО НА СВЕТА Praynig
Кога точно се слага тая ваксина и какви са и последствията.Да знам да съм подготвена ако педито реши да я слага

Общи условия

Активация на акаунт