Типично

  • 17 319
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
В подкрепа на казаното за Италия, едно кратко филмче  Wink

http://bgflash.com/details.php?image_id=65
гери, много се смях  Grinning
на моменти имах чувството, че бяха объркани нещо цветовете в знамето Crazy

# 91
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
това с испанките ми напомни какво ми разказа приятелка за Холандия.....


Да ти кажа това се случва доста рядко и то наистина хората са забравили нещо да вземат или по-честото явление е да са забравили да премерят зеленчуците и плодовете и трябва да викат някой от персонала.

Ланфеар,
тези бонбони и тук са на почит. Холандците се майтапят, че чужденците веданаг се познават, когато им подадеш от тях. Всички правят една и съща физиономия  Sick ( обаче имам леля в България, която ги обожава)

# 92
  • Мнения: 1 299
Ланфеар,
тези бонбони и тук са на почит. Холандците се майтапят, че чужденците веданаг се познават, когато им подадеш от тях. Всички правят една и съща физиономия  Sick ( обаче имам леля в България, която ги обожава)
ако холандец даде на датчанин, вторият много ще се зарадва  Laughing
наскоро една датчанка ми обясняваше, че без пакетче от тях в чужбина не ходела - не можела без тях  Crazy

# 93
  • Мнения: 1 372
Да добавя някой неща за гърците, като например това че се кръстят масово когато чуят църковна камбана или пък когато минават покрай църква или някакъв параклис! Много "забавно" беше когато сестрата на съпруга ми карайки кола, пушейки и минавайки покрай църквата реши да се прекръсти!  може да катастрофираш ама много е важно да се прекръстиш! Също така при тях ако не си кръстен си втора ръка човек, а знаете в бг навремето как беше  и колко много хора има които не са кръстени /добре че съм кръстена че сигурно иначе нямаше да ме искат за снаха - хахахаахахха/. Суфлакито е шишче, всички или почти всички думи произлизат от гръцкия и "Моята голяма гръцка сватба" не е само филм! Тези хора правят сватби по 500 човека. Другото типично за гърците, е че вдигат много врява.

# 94
  • Мнения: 1 363

Опашка за автобус. Типична картинка в Англия. Англичаните хич не долюбват чужденците, които идват 1минута преди автобуса да е дошъл и се цвъкнат най- отпред на опашката.  Laughing Laughing Някоя по- нахакана 70 год жена може да им посочи края на опашката, но останалите тихо и въздържано се възмущават на ум.

# 95
  • Мнения: 764
Феиам,това с опашките ще да е северен специалитет WinkТук са доста подредени и все се питат кой е последен,да не казвам,4е поне 90% от по-посещаваните магазини и у4ереждения си имат машинки с номерца Peace
Типи4но е също от ранна есен до късна пролет да се увиват с шалове...
За гърците е верно,4е са стршно шумни ooooh!Имахме колеги гърци в университета,стигаха само 2ма в бар4ето или стола,за да не се 4уваме останалите #Crazy

# 96
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Като казахте гърци и се присетих как лових такси в Атина. Системата им е  Crazy Дано някоя мама от там да обясни. Аз като турист бях шокирана, но важното е, че след 30 мин. търчане по улиците се ориентирах и успях да си разделя едно опушено такси с един грък Joy

# 97
  • Мнения: 1 299
Другото типично за гърците, е че вдигат много врява.
За гърците е верно,4е са стршно шумни ooooh!Имахме колеги гърци в университета,стигаха само 2ма в бар4ето или стола,за да не се 4уваме останалите #Crazy

в София имам съседи гърци - е не ги издържам вече...аман!!! Представям си, ако всичките ми съседи са гърци  ooooh!
не знам дали е характерно за всички гърци, но моите ВИНАГИ говорят по телефона на балкона  #Cussing out #2gunfire #Crazy

# 98
  • Мнения: 3 932
Минервата,
Путин от Путин ли идва?


Ми не, и аз така си мислех в началото, ма те и хабер (мнозинството) си нямат кой е тоз Путин (извън контекста на манджата)

# 99
Минервата,
Путин от Путин ли идва?


Ми не, и аз така си мислех в началото, ма те и хабер (мнозинството) си нямат кой е тоз Путин (извън контекста на манджата)

е това странно ми се вижда .... толкова ли са ограни4ени  Rolling Eyes

# 100
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиам,това с опашките ще да е северен специалитет WinkТук са доста подредени и все се питат кой е последен,да не казвам,4е поне 90% от по-посещаваните магазини и у4ереждения си имат машинки с номерца Peace
Типи4но е също от ранна есен до късна пролет да се увиват с шалове...
За гърците е верно,4е са стршно шумни ooooh!Имахме колеги гърци в университета,стигаха само 2ма в бар4ето или стола,за да не се 4уваме останалите #Crazy

а и тук където има номерца, няма проблеми. малко ме у4удваШ оба4е, аз верно много експедитивно минах през Рим, ама на рейсовите спирки ситуацията не ми се стори като на снимката на miravmbd  Laughing.
е, зна4и поне за едно неЩо на Юг са по_цивилизовани от на север Wink

# 101
  • Мнения: 1 909
Леле, като чета за хранителните навици по света.... - не мърдам от Франция! В 12 ч камбаната бие, за да напомни на всички французи, че е време за обяд. И наистина всички отиват да обядват,  по всички правила и времето за обяд е свещено.

Ако можеше все пак да се избегнат всичките тези целувки - при всяка среща и раздяла, по два пъти по всяка буза (а в някои райони, където е по-студено, и по 4 пъти). Дори и да си се срещнал с някой за пет минути, пак "муц-муц". Дори в някои случаи и с хора, които виждаш за пръв път! Слава богу, понякога те предупреждават Grinning

# 102
  • Мнения: 764
[ малко ме у4удваШ оба4е, аз верно много експедитивно минах през Рим, ама на рейсовите спирки ситуацията не ми се стори като на снимката на miravmbd  Laughing.
е, зна4и поне за едно неЩо на Юг са по_цивилизовани от на север Wink

Ааа,не,не съм имала предвид автобусните спирки,там си се оформя типи4ната бг тълпа Wink

# 103
  • Мнения: 1 550
Chimbi, в Холандия се целуваме по 3 пъти, но само с познати хора. на непознатите се подава ръка. е, да има и такива дето те 'награбват' от първия път, но това не се случва често. на мен ми беше странно в началото, защото ако си с червило не може ей така да ги разцелуваш хората. аз само си допирам бузата и давам целувки във въздуха. но като вземат наистина да целуват някои, че и едни мокри целувки раздават, чак се чува едно примлясване  Sick.много нехигиенично ми се струва.

колкото до часовете за хранене- 18 часа е националното време за вечеря. пише го дори в учебниците по холандски. смята се за много невъзпитано да звъннеш по телефон или на вратата по това време. на мен това ми се струва малко преувеличено при положение, че повечето хора по това време все още са на път за вкъщи. тук е нещо нормално, да живееш на едно място, да работиш на второ, да спортуваш на трето и в почивните дни да 'отскачаш' с колата до различни места. има хора, които пътуват около 1 час и 1/2 за работа и след това също толкова време, докато се приберат. голям проблем са задръстванията по магистралите. ние живеем на 18 км. от Амстердам и вземаме разстоянието за 20 минути. в пиково време, обаче 1 час и половина не стига. за това се придвижвам с влак. но там пък е нормално явление закъсненията или съобщение от рода на:"влака в 7.37 ч. няма да пристигне. следващият влак е в 8.02 ч." да не споменавам какъв клинч е да влезеш след това във влака ooooh!, а да слезеш пък си е буквално ходене по пръстите на останалите пътници Crazy за това и се възмущавах, че на тази суматоха сутрин като вземат всеки нещо да плющи Sick...е, да в един момент свикваш вече да се возиш като куфар Rolling Eyes

# 104
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Леле, като чета за хранителните навици по света.... - не мърдам от Франция! В 12 ч камбаната бие, за да напомни на всички французи, че е време за обяд. И наистина всички отиват да обядват,  по всички правила и времето за обяд е свещено.

Ако можеше все пак да се избегнат всичките тези целувки - при всяка среща и раздяла, по два пъти по всяка буза (а в някои райони, където е по-студено, и по 4 пъти). Дори и да си се срещнал с някой за пет минути, пак "муц-муц". Дори в някои случаи и с хора, които виждаш за пръв път! Слава богу, понякога те предупреждават Grinning


ауу, и тук много се целуват, ако може така да се наре4е докосването на буза до буза. но аз и в България имам познати, които като по4нат да целуват до 3 ми става лоШо  #Crazy

сетих се неЩо друго : в Италия постоянно си викат "bella" и "bello". и на най_голямото грозилиЩе му се вика "4ао белла". така 4е, не се надувайте, ако ви се слу4и  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт