Зима вече наближава, а юлчето от ден на ден все по-дебело става!

  • 8 372
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592
От вчера имаме уеб-камера и ми е много параноично. Имам чувството, че постоянно ме снима тайно.  Crazy Ще взема да й метна една кърпичка отгоре    Stuck Out Tongue Winking Eye

 Joy  Laughing  Joy

Аз да си кажа за сядането и коремните преси. Вдигам го, значи, малчото, до седнало положение - щото е едно от упражненията на гимнастиката, ама преди го пусках веднага обратно, а от месец сигурно, само му държа ръчичките за дланите и като стигне в горно - седнало - положение го оставям там, докато сам може да се държи. Не знам дали е правилно, ама все пак, той се държи за секунди някакви, та реших, че едва ли е опасно. Мнооого се кефи. Даже не толкоз, че е седнал, колкото че сам нещо успява. Е, естествено, не е щангист, дълго не издържа и парви "буммм" назад (матракът е бая мек, та чак пружинира като се плюсне), ама страшно се забавлява.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 12:58 от katiABV

# 46
  • Мнения: 161
Томасе не сме тука да се обиждаме и сърдим Hug
Ако питаме за едно и също нещо 5 лекаря ще получим 5 различни мнения. Оттам на сетне всеки сам решава на кой да се довери. Аз лично се доверявам на моя все пак за няма и 3 седмици излекува Нелия /спомняте си че имахме изкривяване на стъпалата/. Сега вече си стъпва много добре и стабилно на крачетата.
Аз като имам предвид че ще я слагам да седи на 5 месеца - нямам намерение на 23.11 в 16:40 да я сложа да седне без упора така както аз седя на дивана и от там на сетне да гледаме филми заедно Joy
А че към края на този месец и началото на другия ще започва да седи и то на шезлонга да има упора на гърба и вързана да не пада. По колко време ще седи ами тя самата ще си покаже, ако не иска няма. Така че аз съм за теорията детето само ще си покаже.
А относно захранването просто искам като яде твърди храни да е седнала а не легнала. Пък кога ще стане ще видим. Принципно имах идея да се връщам на работа след 01.01.2008 та затова искам края на ноември и началото на декември да почваме да вършим тези дейности, ама ще видим.
Иначе моето момиченце е с характер и то голям, като не иска нещо трудно може да стане на обратното! Така че Донси не ти я давам за снаха че няма и ден да се изтърпите Joy

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 13:41 от VESI_DIMITROVA

# 47
  • София
  • Мнения: 17 592
Искаш като яде да е седнала на 90 градуса - правилно ли те разбирам? И аз не му давам на бебо каша като лежи - само ще се задави, освен всичко друго (де да знам, аз бих се задавила, струва ми се), ама и не е в напълно седнало положение - в столчето е малко като полуизлегнал се в удобно кресло...

Абе, ей го как изглежда царят на масата:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182636&photo=31
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182636&photo=35
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=182636&photo=40

# 48
  • Мнения: 117
Малчо хапна 6 лъжици пюре с голям апетит, а аз разгеле се сетих да го оригна след това Blush
Кухата ми глава как да се сети, че трябва да го уригва след всяко ХРАНЕНЕ, а не КЪРМЕНЕ...

# 49
  • София
  • Мнения: 3 524
ох коки ме разби днеска от физиономии- смених си и тикера че най-после го хванах да се усмихва  Laughing
а ето и тази: (на нея ясно се вижда как се преби сам вчера с лапки- хем така добре му изриязвам ноктите...  ooooh! ooooh! ooooh!)

# 50
  • Мнения: 521
Аз както винаги нищо ни съм разбрала,ама нейсе
Х. Кирова - честита годишнина   bouquet   bouquet   bouquet
Беба реве та се дере в момента, ама командировах майка ми там.
Като споменавате свекървите - мойта от както съм родила все едно повтаря - Кога ще я отбия - та да я вземела у тех. Онзи ден и казах, че там детето требва да спи между тех, а ние с бащи и никога не я оставяме да спи при нас.И тя ми вдигна скандал, кой ми давал право да и казвам какво да прави и ме заплаши - ревейки, че ще каже на мъжа си и ще дойдат у нас да се разправяме.А той между другото не е виждал внучка си, която му носи името от 2 месеца.Живеят на 5 минути от нас и т.н. Та извода е, че майките не могат да преодолеят факта, че синовете им, не са напълно техни вече.
О да се похваля - дадох и пюре - хареса и!
И да ви питам - когато давате сутрин пюренце - после кога давате сокчето??

# 51
  • Мнения: 1 800
Коки  Heart Eyes
Я кажете наистина /мамите с дечица/ как се бутат количките на снега? Ако се падне снежна зима това значи ли че няма да излизаме...
Веси, нито аз, нито някоя от другите момичета си казахме мнението (макар и некомпетентно, все пак никоя от нас не е с медицинско образование), за да те критикуваме, така, че не е нужно да реагираш толкова остро. Аз лично също съм получавала съвети, с които не съм съгласна и които отминавам с мълчание, но точно тук във форума съм получавала и много такива, които са ми давали повод да потърся повече информация по въпроса и да взема максимално добро решение за детето ми...

# 52
  • Мнения: 984
леле tweetybaby и твоята не е лесна... хич не си случила на свекърва...  Hug
Коки е голям образ. Много му се смях  Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 4 145
привет на всички юлски мами
преди да родя бях към юнските. доста отдавна не съм писала
все не остава време
бебето , пък и ремонт захванахме
tweetybaby, да нямаме една и съща свекърва Simple Smile -моята все това разправя-ще го открадна това момче, само да го спреш да го кърмиш
явно повечето мами тук вече дават сокчета и са захранили бебчетата
аз още нищо не съм давала-ни сокче, ни пюре
ама май трябва да почвам вече

# 54
  • Мнения: 117
Като споменавате свекървите - мойта от както съм родила все едно повтаря - Кога ще я отбия - та да я вземела у тех. Онзи ден и казах, че там детето требва да спи между тех, а ние с бащи и никога не я оставяме да спи при нас.И тя ми вдигна скандал, кой ми давал право да и казвам какво да прави и ме заплаши - ревейки, че ще каже на мъжа си и ще дойдат у нас да се разправяме.А той между другото не е виждал внучка си, която му носи името от 2 месеца.Живеят на 5 минути от нас и т.н. Та извода е, че майките не могат да преодолеят факта, че синовете им, не са напълно техни вече.
И да ви питам - когато давате сутрин пюренце - после кога давате сокчето??

И свеки и майка ми чакат с нетърпение да го отбия, че да им го пращаме на гости. С мъжа ми само им се подсмихваме hahaha Ще почакат малко! А свеки последния път се разсърди като й казахме, че няма да й го дадем в Ямбол, защото ще се научи да 'мьиечи" (да говори меко). И като се почнаха едни приказки....
Но като се замисля, на нас навремето ни беше много хубаво лятото като отидем при баба и дядо. събирахме се братовчедките и падаше голяма игра. СТояли сме по 2 месеца там.  И все някога ще пратим и Влади. И за него и за тях това ще са много приятни времена и не смятам да го лишавам. Но и на мен не ми е приятно от сега да ми говорят за това

Аз пюрето го давам 1 час преди следобедното хранене. Сокче не давам.

# 55
  • Мнения: 117
Оо, илиана, привет! Гледам и ти си от Пловдив Peace

# 56
  • Мнения: 384
Незнам кой беше писал,че да си свекърва е диагноза-прав е!
И на моята приятелка като спря кърменето,свекито викаше на бебо''Вече нямаме нужда от мама,нали?''
Ако се бута да помага ще е досадна,ако пък стои на страна ще е безотговорна към внуците-няма угодия.И при свекитата е така-каквото и да направи снахата,все ще й намери недостатък.
Засега сме от страната на майките и трябва всяка да си защитава територията,всеки да си знае ролята.Ние с моята си лицемерим постоянно,всяко наше общуване е като надиграване.Тя се опитва да влезе в моята територия,а аз тактично не я допускам.Трудно скривам обаче отношението си от Надина,а в крайна сметка затова я търпя в живота си,за да има детето баба и дядо,за да расте в нормална среда.

# 57
  • Мнения: 4 145
привет Ce Dim
къде ражда в пловдив и при кой лекар
ходиш ли на сбирките на пловдивските мамчета

# 58
  • Мнения: 4 300
Аз пък никога не съм оставала при баба ми и при дядо ми през лятото. Ако щете ми вярвайте при едната ми баба, която не е във Варна, никога не съм спала. При другата чат пат ако нашите са били на банкет или нещо от сорта.
Не мога да кажа че ми е липсвало, с баба ми ( варненската) се виждахме през дена, ходехме на разходки, на детския кът в морската.
Единичните пъти, когато съм оставала у тях, правеше на пух  и прах възпитанието на нашите- оставяше ме да гледам ТВ и да чета на нощна лампа по цяла нощ, вечерях когато си исках и т.н. Така че сега вече разбирам че родителите ми са били прави. Поне за мен.

# 59
  • Мнения: 140
Привет! Моят звяр спа навън един час и го събудих да се прибираме, че замръзнах и като ревна досега се дра. Аз давам сутрин пюренце и следобяд сокче около час преди хранене в 18.00. Като говорим за свекърви - аз съм закачила в стаята един надпис " Който го мързи да учи, учи другите" и тя реши,че става въпрос за нея и вече не се обажда.

Общи условия

Активация на акаунт