Съвременен дизайн за "обикновения" човек

  • 91 949
  • 574
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 679
Sun, много е красиво, записвам се за темата и благодаря за идеите

# 496
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
Малко идеи "Преди-след" : http://www.livingathome.de/wohnen_einrichten/vorher_nachher/
Целият сайт е много интересен, онлайн списание за обзавеждане. Тази нощ ми е малко безсънна и вече три часа не мога да се отлепя #Crazy

Има и тест, с който да определите своя тип жилище: http://www.livingathome.de/wohnen_einrichten/wohnstilberater/ -    
Test: Wie möchten Sie wohnen?. Почти нищо не разбирам от немския, но теста се състои да избирате определен брой картини от показаните, а също и да ги подреждате в определен ред според предпочитанията си.

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 08:41 от ljuboznatelna

# 497
  • Мнения: 3 640
Smiley*, Райна, добре дошли! Много се радвам, че темата ви харесва.  Hug
ljuboznatelna, благодаря за интересния сайт!   bouquet Направих и теста, само дето и думичка не зарбирам от резултата:  Joy

"Ihr Wohntyp: Aura mit Tendenz zu Ethno
Aura
drückt mit seinem Wohnstil sich selbst und seine/ihre Welt aus und lässt sich weder vom jeweiligen Zeitgeschmack noch von kurzfristigen Trends beeindrucken. Lebt nach dem Motto „Ich bin ich“ und nimmt auf andere Meinungen kaum Rücksicht. Er/Sie ist frei in der Wahl seines/ihres Wohnstils und nicht von einseitigen Design-Vorstellungen geprägt...
Raum    
Spannender kann Wohnen kaum sein!
Ob in einer Wohn-Kugel, im Bauernhof oder einer zweckentfremdeten Immobilie wie in einer ehemaligen Lagerhalle, der Aura-Typ liebt großzügige Räume und lebt häufig sehr reduziert. Er lebt in guter Lager, ist aber nicht vom klassischen Stadtviertel-denken geprägt.
Möbel    
Weniger ist hier mehr. Wenige Möbel, dafür auf den Punkt gebracht. Repräsentativ, reduziert, genau auf die eigenen Bedürfnisse abgestimmt ohne Rücksicht auf die Meinung anderer. Solange die Qualität passt, sind hier alle Möbel denkbar, die dem Stil des Aura-Typs entsprechen. Er ist frei in seiner Wahl und nicht von einseitigen Design-Vorstellungen geprägt.
Passende Möbel-Spitzenmarken
Generell alle Spitzenmarken wie B & B, Cassina, de Sede, Flexform, Giorgetti, Wittmann, Poliform, Minotti, Bulthaup, Varenna
Farben    
Weiß und klar, Originalfarben der Materialien
Materialien    
Starke, authentische Materialien, freche Kunststoffe. Durch die Freiheit der Persönlichkeit viele Orientierungen und Ausprägungen möglich.
Textilien    
Alles und jedes möglich, solange es von feinster Qualität ist.
Accessoires    
Mixt seinen persönlichen Stil an hochwertigen, anspruchsvollen Accessoires und nimmt sich auch die Freiheit, alles, was ihm entspricht, zum Kunstwerk zu erheben.
Blumen    
Einzelne, ausgefallene Pflanzen
Länder    
I don't really care, where I am. Der Aura-Typ ist immer bei sich, egal wohin er reist.
Ethno
drückt mit seinem Wohnstil seine Verbundenheit mit der Welt und seinen Respekt vor den großen Kulturen aus. Seine/ihre Wohnräume sind meistens Treffpunkt für die großen Kulturen der Welt – oder was sich an traditionellen Schnitzereien, Skulpturen, Kunstwerken, Textilien oder Möbeln bis in die heutige Zeit erhalten hat.
Raum    
Symmetrische Räume, meistens eher kleiner, kleineres Haus, kleinere Anbauten. Wenig Veränderungen gegenüber der ursprünglichen Bausubstanz.
Möbel    
Stark additiver Mix aus handwerklich interessanten Möbeln, meist aus bäuerlicher Tradition, Einzelstücke gerne aus dem Alpenraum, aber dann auch aus fernöstlicher, afrikanischer oder südameri-kanischer Tradition. Funktionelle Adaptierung ohne Vorurteile.
Neue Möbel in diesem Umfeld präsentieren sich daher meist zurückhaltend, einfach und klar
Passende Möbel-Spitzenmarken
Ligne Roset, Wittmann, Cassina, B & B Italia
Farben    
Orange, Rottöne, Senf, Gold, Farben des Fernen Ostens, gerne auch mit Ornamenten oder klein gemustert.
Materialien    
Massiv-Holz auch mit Schnitzereien und/oder Ornamenten, Marmor, Granit, Leder, Fell; als Gegenpol dazu Glas, Metall, also leichte, transparente Materialien
Textilien    
Indische Seiden, Patchwork-Decken, Natur-Stoffe, Leder volkskulturell typische Handarbeiten (Stickereien und Häkeleien, bei denen er/sie oft Wert darauf legt, dass er/sie weiß, wer die Handarbeit gemacht hat.), Teppiche aus den großen Teppich-Kulturen
Accessoires    
Kulturell anspruchsvolle aber ländertypische Souvenirs aus aller Welt, die gar nicht teuer sein müssen. Kunsthandwerkliche Arbeiten, Töpfereien, Schnitzereien, Skulpturen und Reliefs, Mandalas, Bilder, Mosaike, Ritual-Werkzeuge, Sakrale Skulpturen, Kerzenständer, Öllampen, Klangschalen, Kreative Leuchten Wesentlich ist ihm/ihr ein persönlicher Bezug zum einzelnen Stück. Außerdem werden meist nur Stücke gekauft, die auch offiziell ausgeführt werden dürfen.
Blumen    
Exotische Pflanzen (allerdings keine geschützten Arten!), Palmen, Kakteen
Länder    

Naher und Ferner Osten, Mexiko, Südamerika, Afrika, Istanbul, London, New York"

# 498
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
За теста картинката накрая е достатъчна Wink Поне на мен ми е. И аз почти нищо не разбирам Grinning Реших го 3 пъти, докато картинките не започнаха много да се повтарят Mr. Green Това беше един от резултатите ми. Simple Smile Другия е етно с тенденция към аура (е тази аура  не знам как да я преведа) и минимализъм с тенденция към аура. Изобщооо- много неориентирана личност Laughing

# 499
  • Мнения: 6 039
За теста картинката накрая е достатъчна Wink Поне на мен ми е. И аз почти нищо не разбирам Grinning Реших го 3 пъти, докато картинките не започнаха много да се повтарят Mr. Green Това беше един от резултатите ми. Simple Smile Другия е етно с тенденция към аура (е тази аура  не знам как да я преведа) и минимализъм с тенденция към аура. Изобщооо- много неориентирана личност Laughing

не ми казвайте, че вярвате на такива тестове и резултатите от тях ooooh!

# 500
  • Мнения: 3 640
......................................

не ми казвайте, че вярвате на такива тестове и резултатите от тях ooooh!

Не, просто се разтоварваме и се забавляваме.  Peace Wink

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Много хубави идеи намерих в тази тема. Ще продължавам да следя.

# 502
  • Мнения: 2 085
Страхотна тема, за два часа я изчетох! Grinning Sun, поздравления за старанието  Hug
Имам една молба към вас-ако са ви попадали снимки на малки кухни, моля ви, пуснете линк тук  Praynig Моята бъдеща кухня ще е в тъмен бокс с размери 2.10 х 2.70, като на едната стена има врата, а едната от късите страни е отворена към дневната Rolling Eyes Доста ми е трудно да си я представя, затова всякакви идеи ще са добре дошли! Grinning

# 503
  • Мнения: 3 640
КларисHug Благодаря ти! Радвам се, че темата ти харесва. Ако можеш, пусни една схемичка на кухнята ти и да видим какви идеи ще ни хрумнат за пространството, с което разполагаш.  Simple Smile

# 504
# 505
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
klaris,

от опита ми на домакиня мога да те уверя, че мястото е прекрасно и напълно достатъчно за кухня, и съм сигурна, че ще стане чудесна такава.

Има място и за горни, и за долни шкафове, което означава, ч ще можеш да си събираш там абсолютно всичко необходимо, а между долния и горния ред ще можеш да си сложиш най-различни кухнански аксесоари.

Мога да те посъветвам да се спреш на весели светли, дори ярки и контрастни тонове, и да предвидиш повече и по-силно осветление.

А тъмният правоъгълник какво представлява?

Ето и тема, която е специално за кухните:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228881.0

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
Кларис, и моят бъдещ бокс е подобен на твоя, само дето е 2 м. на 2.10 м, няма врата, а само е отворен към дневната и коминът е в десния ъгъл
Направих проектче на програмата Ално, но не знам как да покажа снимки от тази програмка  Embarassed

# 507
  • Мнения: 3 640
klaris, мястото ти е достатъчно за една прилична кухничка. Оползотвори си плътно горния ред с шкафове, а долу спокойно ще събереш фурна, мивка, съдомиялна, пералня (ако ще е в кухнята и тя) и ще ти остане място за още 2-3 шкафа или чекмеджета (съветвам те да си сложиш дълбоки чекмеджета - поне 2-3, много са удобни.  Peace Реално, моята кухня е 2,0 х 2,0 м. На мястото, където беше тераса е само високия шкаф за препаратите, прахосмукачката и парцалите (но ти можеш да си предвидиш такъв в друго помещение). Снимки на кухнята ми можеш да видиш в началото на темата. А ето и едно предложение за кухня горе-долу с твоите размери в така актуалното напоследък бяло:



Ето и пример за "уплътняване" на нещата  Wink:



Такива плитки шкафове можеш да си закачиш на късата стеничка, която остава около 1 м горе-долу, нали?

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 18:44 от Sun

# 508
  • Мнения: 6 039
А ето и едно предложение за кухня горе-долу с твоите размери в така актуалното напоследък бяло:


стига де, бялото е било актуално винаги Wink
не напоследък, що му лепнахте такъв етикет??? Thinking
променят се моделите и линиите, но бялото е актуално откакто се помня...
присъствало е винаги като цвят в каталозите на фирмите производители.

изобщо белите интериори не са хит от последните 2 години
1986, вижте това video:
http://www.youtube.com/watch?v=GsinptPnPjA

всичко на 100% е бяло Wink

# 509
  • Мнения: 3 640
А ето и едно предложение за кухня горе-долу с твоите размери в така актуалното напоследък бяло:


стига де, бялото е било актуално винаги Wink
не напоследък, що му лепнахте такъв етикет??? Thinking
променят се моделите и линиите, но бялото е актуално откакто се помня...
присъствало е винаги като цвят в каталозите на фирмите производители.
....................................

Маленна, като се замисля, и в гардероба си имам доста бели дрешки.  Laughing Права си, така е - бялото е непреходно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт